Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kupujący wciąż dyktują warunki

Kupujący wciąż dyktują warunki

Money.pl / 2008-08-18 13:36
Komentarze do wiadomości: Kupujący wciąż dyktują warunki .
Wyświetlaj:
antydeveloper / 156.17.201.* / 2008-08-20 12:35
developerów na ich polecenie, żeby pozostało wrażenie, że na obniżkę cen nie ma najmniejszych szans. Potencjalni nabywcy mieszkań wstrzymajcie się z decyzją kupna jeszcze kilka miesięcy, niech ci pazerniacy dostaną po d... i spuszczą z tonu z tymi pazernymi, złodziejskimi cenami mieszkań. 3'800 zł zarobku na metrze kwadratowym to rozbuj w biały dzień.
Antares / 213.17.163.* / 2008-08-19 08:07
Skoro jest tak dobrze dla kupujących to dlaczego jest tak źle? Od 2 tygodni oglądam w Warszawie mieszkania na rynku wtórnym - maksymalne zejście z ceny - 5 %. Choćbym nie wiem jak się gimnastykował, sprzedający są nieugięci. Gdzie zatem są te spektakularne negocjacje cenowe?
miriamm / 91.199.22.* / 2008-08-18 15:53
Co wy w ogole opowiadacie, @petarda: skad ty bierzesz takie sumy??@Kostoglotow (to z "Oddziału Chorych Na Raka" ksywa, prawda?) jak wacpan szukasz na rynku wtornym w przedwojennej kamienicy na zoliborzu to nic dziwnego ;) Moja rada – rozejrzyjcie się po ofertach z rynku pierwotnego, tam sa rozsadniejsze ceny niż widzi mi sie podstarzalego właściciela tracacego kontakt z rzeczywistoscia. Sprawdz ceny w Lazurowym Ustroniu z DD, chociaz to kawal drogi od wawy, albo w Ostoi Wilanow z Fadesy, tam jest podobno bardzo ladnie, mozna zreszta isc ogladac. I ceny w takich ofertach to jakies 6 tysi za metr.
Kostogłotow / 2008-08-18 16:24
Ale nie każdy ma ochotę we Wrocławiu uganiać się za krasnalami Fydrycha ;)

miriamm, owszem, ksywa z tej książki pochodzi :)
radek_ponikowski / 2008-08-18 13:36
tyaaa, wciaz to samo, nudzi mnie juz ten temat. moze i kupujacy dyktuja warunki, ale nie slyszalem jeszcze, zeby jakikolwiek deweloper chociazby przebakiwal o jakichkolwiek obnizkach. najwyzej nowe inwestycje beda tansze, teraz trza wykupic co jest i to raczej szybciej niż pozniej. zaraz ceny wzrosna. jeszcze bardziej, w co chyba trudno uwierzyc.
granatnik / 2008-08-18 14:50
wiesz, to zalezy od tegio,gdzie kupuujesz. we wroclawiu spokojnie upisz fajne mieszkanie po 4-5 tysiecy zametr.
Kostogłotow / 2008-08-18 15:36
Owszem. We Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie, nawet w Trójmieście są takie ceny. Weź jednak pod uwagę casus Warszawy ;) Tu już jest przesada w każdą stronę. Czterdziestometrowe mieszkanie nawet z rynku wtórnego kosztuje majątek. 8-9 kafli za metr. Le dramat i la trauma ;)
petarda / 212.76.37.* / 2008-08-18 15:09
Tak, to prawda, zależy gdzie. W Warszawie ceny nie drgnęły w dół, raczej rosną cały czas. Za 5 tys. za metr? - nawet pod Warszawą może byc trudno. Przykład cen: Stary Mokotów: od developera: 12 lub 13 tys. za metr, z rynku wtórnego nowe wykończone: 15 lub 16 tys. za metr. Rynek wtórny stare : 0d 10 do 14 tys. za metr w zależności od jakości....
tyfus / 217.116.98.* / 2008-08-21 11:05
daj szanse wartosci pln spasc do stosunku do franka zobaczysz co się bedzie działo :)
Poczekajmy do wiosny'09 wtedy bedzie wiadomo co sie dzieje.

Najnowsze wpisy