Forum Polityka, aktualnościKraj

Kupujesz w sieci - poznaj swoje prawa

Kupujesz w sieci - poznaj swoje prawa

Money.pl / 2008-04-03 16:09
Komentarze do wiadomości: Kupujesz w sieci - poznaj swoje prawa.
Wyświetlaj:
Matiz963 / 87.237.27.* / 2015-05-02 18:57
NIe samo okno się liczy - ważne jest też jak je zamontujemy. System ciepłego montażu okien niesie ze sobą wiele korzyści. Dużo informacji o tym można znaleźć np tutaj http://www.pomyslnadom.pl/okna_i_drzwi/dobry_montaz_to_podstawa_d32334.html
pati1402 / 83.30.94.* / 2011-07-27 21:09
Proszę o radę kupilismy parę dni temu gitarę na allegro ,sklep. Kurier GLS przywiózł gitarę co się okazuje jest uszkodzona, został sporządzony protokół.Dzwoniliśmy kilkakrotnie do sklepu, obiecywał ze przyśle kuriera po gitare żebysmy nie musieli ponosic kosztów, juz kilka dni nas tak zbywa ,teraz jeszcze nie odbiera telefonów co w tej sytuacji możemy zrobic czy mamy jakies prawa żadac wymiany jak postąpic?
Columboo / 2010-02-08 23:19
Prawo Sprzedajacego i Kupujacego
Pisze do Was z nadzieja na pomoc...
Sprzedalam telefon w bardzo dobrym stanie na aukcji eBay za granice. Przed wyslaniem przedmiotu kupujacy wyrazil zgode email-em, ze nie biore odpowiedzialnosci za zagubienie lub zniszczenie przesylki badz przedmiotu oraz nie przyjmuje zwrotu.
Kupujacy wzial na siebie odpowiedzialnosc za przesylke.
Niestety telefon zostal uszkodzony w trakcie transportu. Moglabym odzyskac pieniadze z firmy wysylkowej, lecz kupujacy upiera sie, ze to nie wina firmy kurierskiej lecz moja i ze to ja swiadomie wyslalam zepsuty, peknieta obudowe w telefonie. Poza tym, telefon pracuje.
Przed wyslaniem zrobilam zdjecie stanu technicznego telefonu.
Firma Paypal wspolpracujaca z eBay sciagnela mi pieniadze, ktore kupujacy zaplacil i otworzyla tzw ''open despute''
W konsekwencji nie mam telefonu i pieniedzy, jestem zalamana....
Czy cos moge zrobic?? czy jest jakis przepis europejski itd....
Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam Serdecznie
nicholai / 2008-04-06 13:32 / portfel
"Dokonując zakupów na allegro, zwracajmy zatem uwagę co dokładnie oferuje nam sprzedawca, czy jest on przedsiębiorcą oraz w jakiej formie finalizujemy transakcję. Od tego bowiem może zależeć zakres naszych przyszłych uprawnień."

no to moze by tak opisac w jaki sposob sa od tego uzaleznione? bo dalej nic nie wiadomo w tej kwestii
Bodek2 / 2008-04-03 16:09 / Bywalec forum
Pytanie do tych, co się znają: nie ma znaczenia, czy sprzedającym jest osoba prywatna?
W aukcjach na eBayu niemieckim zawsze chłopaki piszą, że to prywatna aukcja i nie zwrotów ani gwarancji.

Szkoda, że artykuł jest tak płytki...
esay / 217.153.72.* / 2008-04-04 09:57
"Konsument, który zawarł z przedsiębiorcą umowę w sieci może od niej odstąpić bez podania przyczyn."

Osoba prywatna nie jest przedsiębiorcą. Możliwość odstąpienia nie dotyczy osób prywatnych.
iao / 195.13.38.* / 2008-04-07 13:30
oczywiscie ze dotyczy.
ustawa o 'swiadczeniu uslug droga elektroniczna' wraz z pozniejszymi nowelizacjami.
jesli ktos napisze ze nie respektuje tego prawa albo robi trudnosci to popelnia wykroczenie.

Najnowsze wpisy