Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kurierzy nie chcą dowozić sprzętu AGD z internetu

Kurierzy nie chcą dowozić sprzętu AGD z internetu

Wyświetlaj:
ania17 / 83.4.62.* / 2007-12-28 13:16
Ja często korzystam z firmy kurierskiej Trans Serwis , to bardzo solidna firma , kurierzy przyjeżdżają na czas , przesyłki docierają terminowo i moi klienci są bardzo zadowoleni ,
odbiorca / 83.19.210.* / 2007-11-12 10:09
Jak sobie nie radzą to niech się przyznają, a nie pieprzą bzdury. "Dostajemy" paczki za ich pośrednictwem do standartu należy: opóźnienie min 1 dzień, uszkodzenia przesyłek, dezinformacja, granie głupa w przypadku reklamacji.
mm1289 / 77.112.140.* / 2007-11-06 16:58
Moim zdaniem problem rzetelności leży w czym innym ......
Kurierzy DPD są "na pensji", czyli wszystko in jedno, dostarczą przesyłkę czy nie i tak mają to na rękę, co podpisane w umowie ........
Ale np. w DHL'u są opłacani za ilość rozwiezionych przesyłek, więc się im nie kalkuluje nie dostarczyć paczki. Nie ma doręczenia, nie ma kasy ......
Proste i logiczne .......
JZA_OPO / 77.223.225.* / 2007-12-23 11:22
W tej wypowiedzi widać , że pisze to ktoś z DHLu i próbuje coś powiedzieć o czym nie ma zielonego pojęcia.Kurier w DPD MA PŁACONE ZA DOSTARCZONĄ PRZESYŁKĘ a nie jest na pęsji jak to sugeruje w/w pisarczyk.dostarczamy przesyłki na adres , a niejedno krotnie na umówione telefonicznie miejsce pracy lub przebywania adresata.
Kurier DPD / 87.239.197.* / 2007-11-05 22:30
Ale z was potężni pajace!!! Gdybyscie pracowali jako kurierzy to byście wiedzieli co to za ciężka praca i od razu byłaby zmiana opinii. A pieprzenie, że DPD jest nieterminowa to wielka bzdura!!! Jeżeli masz dostać paczkę, to czekaj palancie w domu, a nie narzekaj,że nie dostałem przeslki next day. Jeszcze ode mnie nie dostał klient paczki jeżeli czekał w domu czy gdzieś tam. Jeżeli zależy ci na przesyłce to dzwonisz i umawiasz godziny doręczenia i wszystko jest ok.
potraw / 2007-11-06 15:59 / portfel
Tyle, że kurier w Warszawie Włochy/Ursus np. pracuje 8-16, kiedy większość ludzi jest poza domem. Socjalizm i komuna. Ale - zgadzam się w jednym - że wina leży nie po stronie kurierów ale organizacji pracy przez szefów DPD.
acomitam / 83.25.231.* / 2007-11-06 11:59
Jednym słowem należy wziąć urlop, aby kurier z DPD mógł wręczyć paczkę. Mentalność ludu pracującego rodem z PRL....
Krzyś_12 / 87.205.41.* / 2007-11-06 10:27
Więc mi zależało. Zamówiłem internet z Neti, a ich umowy dostarcza do podpisu do podpidu DPD.Dzwoni kurier, że ma przesyłkę, nie było mnie na miejscu ale niby ktoś inny musi podpisać więc podaję mu adres gdzie przesyłka musi trafić by podpisała ją właściwa osoba, on mówi, że przekaże koledze i przesyłka będzie jutro. Następnego dnia dzwonię, przesyłka leży w magazynie we Wrocławiu i nikt nic nie wie o zmianie adresu. Kobieta z którą rozmawiam wpisuje nowy adres do systemu i obiecuje, że następnego dnia między 13, a 15 będzie kurier. Następnego dnia kuriera znów brak. Dzwonię i dowiaduję się, że przesyłkę odesłano do Warszawy, a dlaczego to nie wiedzą ponieważ to robi magazynier, a on nic do systemu nie wpisuje i tylko on wie co mu strzeliło do głowy i dlacz4ego to zrobił. Informuję Netię ale za namową ich konsultanata zamawiam internet jeszcze raz. Po kilku dniach pierwsza umowa przychodzi pocztą, podpisuję, odsyłam i d\ięki temu mam internet ponieważ kilka dni później dzwoni do mnie konsultant Neti że druga umowa którą u niego zamawiałem wróciła do niego a również DPD jej nigdy mi nie dostarczyło. Jedynie bez problemu DPD chciało mi dpstarczyć pakiet neostrady. Moim zdaniem tam jest taki bajzel, że bardzo do siebie pasują ze swoim głónym klientem czyli TP S.A.
maxiu / 62.21.45.* / 2007-11-06 08:44
Skoro tak kurierzy do tego podchodzą to nie ma co się dziwić niskiej jakości usług... Po prostu nie wiedzą czego klienci oczekują.
Elendir / 2007-11-06 08:41 / Łowca czarownic
3 razy umawiałem się z kurierem któremu jednak jakoś nie udawało się trafić na umówioną godzinę bo coś tam... Mimo, że ja czekałem. Nawet nie zadzwonił że go nie będzie tylko ja musiałem dzwonić do niego co się dzieje. Sądząc po głosie w słuchawce (nie on odebrał telefon) jeden z tych razy to pojechał sobie do domu. Dodam, że to nie była pralka tylko coś znacznie mniejszego, lżejszego a przy tym bardziej wartościowego. Dobrze że zamówiłem z wyprzedzeniem.
znawca tematu / 77.113.23.* / 2007-11-05 22:17
No i co z tego?! Są inne firmy, które przewożą te towaru bez problemu.Jeśli DPD chce spaść z trzeciej pozycji na niższą to są na najlepszej drodze.POWODZENIA !!!
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-11-05 16:20
W DPD jest bajzel przykładowo kurier dostaje 150 przesyłek z czego jest w stanie rozwieźć 50 przesyłek.
wszystkie przesyłki muszą wyjechać rano ale potem kurir 2 godziny w nocy oddaje nie dostarczone przesyłki tak jest co dzień a szczególnie przed świętami.
DHL zgubiło moją 3 paczkową przesyłkę cały czas kłamiąc najpierw że niby kurier nikogo nie zastał potem że przesyłka w ogóle nie wyjechała ale już jedzie co też okazło się kłamstwem gdyż ostatecznie przyznali się że nie dostarczyli przesyłki gdyż zgubili jedną z paczek potem drugiego dnia rano mówili że ją znaleźli i już wiozą około 16 powiedzieli że jednak się nie znalazła tego dnia osobiście odebrałem w ich magazynie 2 paczki z trzech a trzecią znaleźli trzeciego dnia i dowieźli soim kurierem.
mam wrażenie że ci ludzie są specjalnie szkoleni w mówieniu nieprawdy.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-11-05 16:31
a co do przesyłek wielkogabarytowych to DPD podaje kłamliwe tezy.
według mnie nie mają mocy przerobowych.
ludzie nie pchają się do nich do pracy bo po zainwestowaniu w auto i zapieprzu aż pot się z człowieka leje. tak na prawdę kurierowi nie wiele zostaje na rękę.
widzę jednak światełko w tunelu coraz częściej nie decyduje niższa cena w wyborze spedycji tylko to która firma żadziej nawala. UPC jeszcze mi przesyłki nie zgubiło, no ale może lepiej nie będę krakać .
pozdrawiam wszystkich zawodowych kierowców.
pantagruel / 2007-11-05 15:31 / OJOS DE BRUJO

którzy mają złe zdanie o większości firm kurierskich



ja raczej tez mam zle zdanie. Jesli DPD nie chce to nie musi. W czym problem?
-antyDPD / 167.202.196.* / 2007-11-05 17:10
I tak zwasze kantuja.Mowia ze byli a jak czlowiek czeka i marnuje czas to reklamacji pozniej nie uwzgledniaja.
Wiec niech spadaja na drzewo znajdzie sie ktos lepszy na ich miejsce.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-11-05 16:23
problem w nadmiernych cięciach kosztów z powodu konkurencji . tylko że w pewnym momencie odbija się to na klientach.
zaza / 85.222.20.* / 2007-11-05 19:07
Srednio raz na 2 tygodnie od ponad roku jeden z moich klientow wysyla mi towar przez dawnego Masterlinka. Dziady nad dziadami. Nieterminowi i nierzetelni.

Najnowsze wpisy