Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kuroń prowadził negocjacje z SB?

Kuroń prowadził negocjacje z SB?

Money.pl / 2006-08-29 07:54
Komentarze do wiadomości: Kuroń prowadził negocjacje z SB?.
Wyświetlaj:
zq / 83.25.85.* / 2006-09-05 21:14
Kuroń był i do końca życia pozostał tzw. rewizjonistą partyjnym. Nie miał żadnego pomysłu na Polskę bez socjalizmu. Jako minister od kuroniówki i zupek wyrządził nieodwracalne szkody w części społeczeństwa polskiego( do dziś w niektórych regionach Polski o najwyższym wskażniku bezrobocia za żadne skarby nie znajdzie się pracownika do robót dorywczych czy sezonowych lub pracy typu taśma). Ponieważ rozdawal za darmo nie swoje pieniądze do dzis cieszy się dużym mirem wśród tych, których kiedys nazywano lumpenproletariatem. Do tego ten termos...Brat łata...A propos Ikon polskich przemian: w kwietniu 2006 miałem przypadkowe spotkanie z osobą, która zarzekala się, że osobiście dowiozła P. Lecha motorówką do stoczni im. Lenina w gdańsku w sierpniu 1980 roku. To po co tya legenda o płocie?
kafka / 217.98.20.* / 2006-08-29 12:23
Czytam komentarze i prawdę mówiąc dopiero teraz zaczynam wątpić w szybkie zregenerowanie się zdrowia psychicznego naszego społeczeństwa. Toż przecież tutaj niewielu komentatorów nosi moherowe berety. Można by nawet przypuszczać, że komentatorzy operujący w internecie mają jakąś przewagę intelektualną nad średnim członkiem społeczeństwa. Założenie to wydaje się jednak mylne.
Drodzy kapper, tim, mio i inni. Wiem, że macie mało lat i jeszcze mniej doświadczenia i rozumu, ale przecież powinniście spostrzec, że "ŻW" nie ocenia moralnie Kuronia, lub robi to bardzo delikatnie. Że bohater, to nie ten, kto na fali emocji daje się rozstrzelać, spalić lub zakatować. Takich raczej beatyfikują. Bohater, to ten, kto mimo nacisków, strachu i osobistych cierpień i strat robi coś dla innych. I robi to skutecznie. tego akurat Kuroniowi nikt nie odmówi. Bezmyślne interpretowanie notatki jak wyżej jako czegoś, czego nieżyjący Kuroń miałby się wstydzić żle o nas mówi koledzy. Ponadto daje to do myślenia nt. obecnej ustawy lustracyjnej. Udowadnia mianowicie, że nie można dokumentów pokazywać każdemu. Nie każdy umie je czytać. Nie każdy w ogóle umie cokolwiek czytać.
acomitam / 83.25.226.* / 2006-09-03 10:45
Wszystko ładnie pięknie i można by nawet przyznać Panu rację, gdyby nie jedno ale. Otóż dręczy mnie wątpliwość, i chyba nie tylko mnie, czy Jacek Kuroń robił to dla innych, czy dla siebie? W moim odczuciu, przede wszystkim dla siebie, a raczej dla komunizmu, który niczym zaraza, opanował ten przecież nieprzeciętny umysł. Niestety dla komunisty, szczególnie trockisty, jakieś tam społeczeństwo, obywatele itd. itp. stanowią jedynie materiał, który trzeba przetworzyć, nawet gdy wiąże się to z niesłychanym wręcz okrucieństwem, aby przystosować go do pełnienia właściwej w komunizmie roli. "Rewelacje" ŻW to żadne rewelacje. Jacek Kuroń dla komunizmu był w stanie uczynić bardzo wiele.
prze....PIS / 2006-08-29 11:30 / Bywalec forum
Chyba nadszedł czas na "nowych bohaterów".
Wygląda na to, że już nie mogą się doczekać aby stanąć na piedestale.
Kuroń i inni działacze Solidarności nie są moimi bohaterami ale myślę, że trzeba troszkę więcej wiedzy na ich temat aby obrzucać ich błotem.
Siedząc przed komputerem w ciepełku i z pełnym brzuchem łatwo oceniać innych.
Miro_s / 212.244.61.* / 2006-08-29 11:25
Oj namnożyło się nawiedzonych i wszystkowiedzących ostatnio. A jacy odważni - jeden "strzał" pałą ( i to zwykłą ) i "rura" by Wam "zmiękła". I ja nie lałem pałą - to nas pałowano. Nawet jeśliby to była prawda to szacuneczek dla Pana Jacka - nie dorastacie mu do pięt. A już ten debil co sugeruje "interesowność" to powinien sobie strzelić barana w żelbetonową ścianę. Na pewno mu nie zaszkodzi. Coraz więcej odruchów wymiotnych wzbudza we mnie "władzunia" "nasza" ( bardziej by pasowało określenie "polskojęzyczna" ). Obłuda, wagony wazeliny wszędzie i mieszanie do wszystkiego wiary. Tych kilku nawiedzonych puszczanych na okrągło doprowadziło do tego, że nikt nie zwraca uwagi na argumenty - wszystko zdogmatyzowane i koniec. I ze 20% ( trochę mniej ale zdyscyplinowa masa ) wzięło te dogmaty jako swoje i nic ich nie zastanawia nawet. Toście nam ( i sobie też ) zafundowali.
kapper / 83.15.97.* / 2006-08-29 10:57
tzw. "opozycję". Owa opozycja była i jest na usługach zachodniego, obłąkanego lewactwa. Lewactwo zachodnie i rodzime nie pozwoliło rozliczyć i potępić komunizmu. Sprawiedliwości NIE stało się zadość!. Czerwoni bandyci chodzą wolni. Uwłaszczeni nielegalnie na wsólnym majątku są dzisiaj "demokratami" ze zboczeńcami i walką z chrześcijaństwem w tle. Budowa komunizmu a raczej już komuno-nazizmu trwa dalej, tylko centralę przeniesiono z Moskwy do Brukseli. Postkomuniści i tzw. opozycja to towarzystwo godne najwyższego potępienia. O tym trzeba pamiętać i dążyć do sprawiedliwości, przynajmniej nie pozwalając na fałszowanie historii.
rybka / 2006-08-29 11:24 / Tysiącznik na forum
Okreslenie "lewactwo" bardzo często używane jest na forum. Zgodnie z definicją, jest to "skrajnie lewicowy nurt rewolucyjny"
Jeśli Bruksela jest aktualna stolicą rewolucji proletariatu, to ja chyba przespałem ostatnich kilka lat!
tim / 195.212.29.* / 2006-08-29 10:45
dziekujmy Bogu za takich kapłanów
oni są sola Narodu Polskiego
mio / 83.27.44.* / 2006-08-29 10:29
Przypomina mi się walka o to by Kuroń i Michnik zasiedli przy okrągłym stole-bo oficjalnie :) komuniści ich BARDZO nie chcieli w trakcie negocjacji :)))

hehe hehe hehe
a / 80.48.97.* / 2006-08-29 10:28
atakowanie trupów, wszak nie mogą się bronić.
tim / 195.212.29.* / 2006-08-29 11:08
no tak komunisci robili inaczej atakowali i zabijali jak urban i Piotrowski X Popieluszke, Wolinska i Berman Generała Nila itd tysiące i tysiace. Ofiary polskiego holokaustu.
111 / 212.122.215.* / 2006-09-03 15:22
taki był z piotrowskiego komunista jak z koziej dupy fagot Sz.Panie tim - poszedł do esbecji bo po matematyce na Uniwersytecie Łódzkim tam płacili najlepiej - reszta to jego zezwierzęcenie które miałem okazję oglądać przez kilka lat nie będąc pracownikiem SB lecz zwykłym szeregowym obywatelem PRL-u i to bezpartyjnym.
prze....PIS / 2006-08-29 11:17 / Bywalec forum
Czy to znaczy, że Pan Tim chciałby powrotu tamtych czasów?

To, że komuniści robili coś nie jest argumentem, bo nie chcemy powrotu komunizmu.
rybka / 2006-08-29 10:20 / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: od wielu lat historycy "grzebią" w archiwach IPN i dopiero teraz dokopano się do tych dokumentów?
Czy to nie chęć pokazania, że pomiędzy 1989 a 2005 wszystko było dziełem "spisków"?
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-08-29 08:55
To dlaczego przypina im sie etykietę bohaterów narodowych: Kuroniowi, Michnikowi, Rokicie, Gieremkowi, Wałęsie i wielu innym skoro wykonywali posłusznie ustalenia i decyzje ówczesnych władz? Pojęcie bohatera kojarzy mi się z czym innym. Chyba, że zmienimy definicję bohaterstwa. No ale GW potrafi to zmieninić tak samo jak pośpiesznie wylansowała Kuronia na wzór cnoty. Wiele powiedziałyby dokumenty IPN które "zaginęły" gdy dostęp do nich mieli panowie Wałęsa, Michnik i Rokita.
jz / 83.15.253.* / 2006-09-03 20:44
Drogi skorpionie.To co piszesz swiadczy że jesteś jeszcze niedojrzalym i nie w pełni ukształtowanym człowiekiem Latwo oskarzac i obrzucać błotem wszystko co sie rusza.Nie żyles w tamtych czsach a jeśli tak to chyba pod spodnica u mamusi. Kuroń siedział w więzieniu 8 lat ,był wspaniałym człowiekiem .Żył zgodnie ze swoimi ideałami .Miał zasady i nikogo nie oczerniał.Pomimo ze mógł zneienawidzić zały świat za to co go spotkało on kochal ludzi i im pomagał.a ty co zrobiłes że uwazżasz że masz prawo ośądząć go w taki sposób kim jesteś ze tak szybko ferujesz wyroki? oj dziecko dziecko jesteś żalosnym robaczkiem a nie skorpionem
rybka / 2006-08-29 08:06 / Tysiącznik na forum
Zaskakuje mnie końcówka artykułu.
To w jaki sposób miało dojść do wstępnych ustaleń przed "okrągłym stołem"? Wałęsa zadzwonił do KC, czy KC do Wałęsy?
SB chyba najwcześniej wiedziała, że to wszystko musi szlag trafić i lepiej "pomóc" hiostorii, niż w razie rewolucji wisieć na drzewach. A że w rozmowy takie prowadził śp. Jacek Kuroń to nic dziwnego - mądry, stonowany.
Obawiam się tylko, że takie "sensacje" mogą spowodować, że niektórzy (mało rozumni) przykleją Mu etykietkę "agenta".
sharp / 195.205.71.* / 2006-08-29 08:34
Chyba nie uważnie czytasz lub wyczytujesz to co chcesz. Kuroń prowadzi z sb rozmowy w celu osiągnięcia wasnych celów (linia michnika) sam sugerowa wyączenie skrzyda solidarności, tego skrzyda które trwao do końca i nie zostawiao ludzi za drobne obietnice. Przecierz Kuroń do końca twierdzi że komunizm jest dobry tylko paru ludzi trzeba zmienić. A poza tym mit Kuronia zosta stworzony przez bye sużby by wyeliminować tych prawdziwych bohaterów.Stara maksyma bolszewików mówi: starych bohaterów trzeba zastąpić nowymi, jeżeli takich nie ma to trzeba ich stworzyć".
paszcza / 80.55.6.* / 2006-09-04 09:43
A obecne władze pilnie stosują komunistyczną retorykę i właśnie starają się zastąpić starych bohaterów nowymi, tylko jak tu stworzyć tych nowych skoro materiał aż taki kiepski??!!Wychodzi na to że ci prawdziwi bohaterowie nie pchali się na barykady ale siedzieli cichutko na tyłach żeby broń Boże nie konfrontować się z SB .
rybka / 2006-08-29 08:51 / Tysiącznik na forum
Nie mogę się z Tobą zgodzić!
Niezależnie od poglądów Kuronia, na pewno zależało mu na tym , aby w Polsce nie doszło do rozlewu krwi!
W tamtych czasach wystarczyła jedna iskra i mogło dojść do "rozprawy z komunizmem" i nie wiem, czy teraz moglibyśmy wymieniać poglądy.
W Polsce i z prawa i z lewa wiedziano już, że to koniec i mądrzy ludzie, tacy jak Kuroń starali się do tego końca doprowadzić pokojowymi metodami.
A to skrzydło Solidarności, ktore ponoć trwało do końca, musiało być wyłączone, bo żyło hasłem: "A na wiosnę zamiast liści będą wisieć komuniści"
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-08-29 09:39
To po co mamienie o bohaterstwie. Nie można było od razu powiedzieć ludziom: no wiecie ciężkie czasy były toważysze nie można było inaczej. To samo Michnik, uprawia martylorogię: siedział w więzieniu i pisał książki a w między czasie latał do Moskwy po instrukcje. Czy dowiemy się tego z ust Michnika czy poczekamy następne kilka lat aż ktoś to ujawni? Czyżby chłopaki czegoś się obawiali? Toż to sama prawda! Rozstrzygnij sam co ważniejsze: prawda czy piedestał?
rybka / 2006-08-29 10:09 / Tysiącznik na forum
Czyli co, sprowadzic wszystko do jednego stwierdzenia:
"Kuroniowi, Michnikowi i in. koło d*** wisiała Polska, a ubijali tylko swoje interesy?"
jz / 83.15.253.* / 2006-09-03 20:47
Jakie interesy ubil Kuroń ? Jesli kogoś oskarżasz to dokladnie o co i dowodu proszę
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-08-29 11:33
Dokładnie tak myślę. Ale stare sympatie z dawnych lat pozostały. Wystarczy sięgnąć po tyg. Wprost z ponad roku temu gdy Michnik wrócił z sanatorium. Są tam zamieszczone zdjęcia jaką przyjaźnią darzą siebie dawni tow. Michnik i Urban. Pzdrowienia.
rybka / 2006-08-29 11:45 / Tysiącznik na forum
Zaraz się dowiemy, że to "spisek" KC PZPR!
Sami sie postanowili obalić, żeby za 20 lat wrócić do władzy. Kuroń był częścią tego "spisku" a 7 czy 8 lat odsiadki to "część gry operacyjnej" SB, UB, masonerii, żydokomuny*

*niepotrzebne skreślić
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-08-29 12:34
Ależ oni nigdy się nie obalili, "okrągły stół im to zagwarantował". Dzisiaj oni wszyscy to ludzie zamożni, niezlustrowani i do tej pory przynajmniej całkowicie anonimiwi, biorący duże emerytury. Nikt im krzywdy nie zrobił, nikt im nic nie zabrał. Doskonale poradzili sobie z uwłaszczenie majatku narodowego. Ostatnie czego by chcieli to powrotu do byłego PRL. Teraz nie muszą się kryć z majątkiem. Więc po co takie górnolotne słowa z twojej strony.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-29 09:33
jak patrzę na to co mnie otacza i te nieszczere obietnice , którymi nas mamiono to jeszcze teraz bym postrzelał . Dobry komunista to martwy.
prze....PIS / 2006-08-29 10:05 / Bywalec forum
Proszę tylko pamiętać, że rewolucja "zjada" własne dzieci, więc może i ktoś by do Pana postrzelał.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-29 11:15
o przepraszam - jale a jestem zwolennikiem kontrrewolucji . Może górnolotne porównanie, ale niech Pan to powie też potomkom obrońców 1939 - niedługo będzie okazja.
prze....PIS / 2006-08-29 11:37 / Bywalec forum
Mam nadzieję, że komunizm już nie wróci i kontrewolucja nie będzie potrzebna :-)

Czego Panu i sobie życzę.
prze....PIS / 2006-08-29 11:37 / Bywalec forum
Mam nadzieję, że komunizm już nie wróci i kontrewolucja nie będzie potrzebna :-)

Czego Panu i sobie życzę.
prze....PIS / 2006-08-29 11:39 / Bywalec forum
przepraszam, miało być tylko raz kłopoty z łączem :-)
Kero / 2006-08-29 08:22 / -
Nic nie poradzisz na nierozumnych bo nie ma w Polsce przymusu leczenia.
Co prezentował sobą Kuroń każdy wie. A co wałęsa też wielu wie.
z / 195.8.101.* / 2006-08-29 08:21
Już w 1988 "sukcesy strajkowe Solidarności" wyglądały na reżyserowane. Selekcja kto z opozycji może a kto nie może być przy okrągłym stole, przepustka do sejmu z Wałęsą ...
Uwaga o "mało rozumnych" przypomina mi jako żywo zwrot "człowieka partii ludzi rozumnych".
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-08-29 08:14


Czekamy na pełną zadumy, mądrości, uczciwości i zrozumienia wypowiedź politruka Kurskiego. Na pewno uszanuje wielkiego człowieka. A może nie? Może wykaże że tylko Wielki Wódz jest Wielki? Ciekawe. I co na to Wielki Wódz?
gucio / 194.150.246.* / 2006-08-29 07:54
To była jedyna rozsądna droga do tego aby te przemiany, na które z podziwem patrzał świat nie spowodowały rozlewu polskiej krwi. Dziś urządza się w Polsce polowania na takie sensacje i pewnie znajdą się tacy, którzy będą odsądzać od czci i wiary współczesnych polskich bohaterów.
M. / 62.29.141.* / 2006-08-29 09:44
"Świat patrzał z podziwem" bo dzięku utrzymaniu sie komunistów nie stracił szansy na odzyskanie udzielonych Polsce kredytów. Poza tym zachód też bał się "społeczeństwa obywatelskiego" wprowadzanego przez Pierwszą Solidarność.
Może niektórzy powinni trochę więcej poczytać o Solidarności , Magdalence, i Okrągłym Stole, to by nie bredzili o wielkich czynach Kuronia, Wałęsy , Balcerowicza i innych układnych chłopców.
a / 80.48.97.* / 2006-08-29 10:00
a tobie M. co w życiu nie wyszło. Wałęsa, Kuroń, Mazowiecki, Geremek, Gwiazda, Rulewski, Michnik, Frasyniuk to ludzie, którzy doprowadzili do odzyskania w Polsce wolności, tak, bo w wyniku Stołu i wyborów 1989 i późniejszych Polska odzyskała wolność. Ci ludzie mają swoje miejsce w historii ibędą mieć swoje pomniki i ulice. To jest wolność, a że nie umiesz w niej żyć, cóż trudno
111 / 212.122.215.* / 2006-09-03 15:30
bez przesady z tą wyliczanką obalaczy komunizmu - każdy miał w tym swój interes. Ja bym zaczął od Gorbaczowa i naszego kochanego JP II.
acomitam / 83.25.226.* / 2006-09-03 10:49
Co do Pana Gwiazdy to się zgodzę, ale reszta?
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-29 11:17
jeszcze zapomniałeś wymienić agenta Jurczyka
pchelek / 195.187.99.* / 2006-08-29 09:30
on po prostu "lubiał wypić" a przy okazji bajerował tych Uboli i kręcił nimi jak kołowrotkiem [mial sie z nimi bic i trzaskac po pysku ?????] - przecież Ubole to byli puste tępe głowy
rybka / 2006-08-29 10:08 / Tysiącznik na forum
W latach 80 to już takie tępe głowy nie były, a przynajmiej nie w stopniu podpułkownika
Miro_s / 212.244.61.* / 2006-08-29 10:56
Oj były - wystarczyło posłuchać tego sławnego pułkownika ( ponoć ) Lesiaka. Wyjątkowy intelektualista - jakby z koalicji (aktualnie przy korycie będącej ).

Najnowsze wpisy