Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kurs akcji JSW już ponad 100 zł niżej niż podczas debiutu. Spółka "walczy o przetrwanie"

Kurs akcji JSW już ponad 100 zł niżej niż podczas debiutu. Spółka "walczy o przetrwanie"

Wyświetlaj:
marek419 / 91.231.23.* / 2014-10-12 23:11
PO po to sprywatyzowało żeby kilku kolesi wsadzić na luksusowe posady ,w normalnym kraju tacy prezesi powinni byc wywaleni na pierwszym walnym ale u nas przecież w radzie nadzorczej są sami z bandy PO I również SOWICIE NAGRADZANI.To kpina z załogi i Narodu.
ajkju / 31.11.204.* / 2014-10-15 18:08
Duraczek wiejski to chyba eufemizm :) Pewnie Duda i śniadek są twoimi faworytami, w twej inteligencji kosmicznej !
Lomion / 81.210.17.* / 2014-10-15 12:46
Co ty za bzdury wypisujesz. Czy przed prywatyzacją spółka nie miała Prezesa albo zarządu? Miała. Był mianowany przez ministra skarbu, tak samo jak teraz. Spółka jest sprywatyzowana częściowo, pakiet większościowy i kontrolę nad spółką nadal sprawuje skarb państwa. I to jest powód, dla którego prezesa się nie odwołuje - bo rząd boi się narazić związkom zawodowym i woli dopłacać od nierentownych kopalń, zamiast zatrudnić zarząd, który przeprowadzi restrukturyzację.
Asior211 / 46.148.168.* / 2014-10-08 22:49
Może górnicy nie zarabiają za dużo .... ale jest ich za dużo. W normalnej firmie spada sprzedaż spada ilość etatów. w JSW spada sprzedaż to następuje opór załogi i głupawe gadki o tym że prezes za dużo zarabia a my gónicy zarabiamy grosze. Tyle że jeden prezes nie kosztuje tyle co 500 czy 1000 niepotrzebnych firmie osób
Co Ty gadasz Asior211 / 81.18.214.* / 2014-10-09 07:13

i głupawe gadki o tym że prezes za dużo zarabia a my gónicy zarabiamy grosze. Tyle że jeden prezes nie kosztuje tyle co 500 czy 1000 niepotrzebnych firmie osób

Chłopie, jaki jeden prezes. Prezesów jest kilku w samej JSW. Teraz dodaj tzw. spółki córki.Tam też już jest po trzech prezesów, których zarobki oderwały się od rzeczywistości. Nie widzę powodu oszczędzać na pracownikach skoro to zarobki prezesów wzrosły po wejściu na giełdę kilkakrotnie.
Jest to moim zdaniem okradanie pracowników oczywiście "zgodnie z prawem". Nie może tak być i świat oparty na takich zasadach nigdy nie będzie miał przyszłości. Albo zostanie skazany na rewolucje albo wyludnienie i upadek.
gerth / 109.241.212.* / 2014-10-08 12:49
...mówiąc że to dziadostwo może spaść i do 80zł i wcześniej się tym nie zainteresuję. Gdy spadło do 50zł stwierdziłem że chyba już jest dobra cena ale nie kupiłem. Straciłem na tym g... kilka tys. ale teraz z boku "kibicuje" kolejnym poziomom: 80zł... 60zł... 50zł..., ostatnio widziałem już 30 parę... Akcjonariat obywatelski krzyczał że wyprzedają za bezcen to ubrali ulicę. Swoją drogą brawo dla Ministra za udaną sprzedaż, to już nie czasy MPW i rozdawacza Lewandowskiego, hehe
alzir / 109.196.60.* / 2014-10-03 21:48
Proszę was weźcie tego dupda nie pokazujcie Jarosława Zagórowskiego, prezesa JSW
Oszukany przez Polskę / 89.72.28.* / 2014-10-02 14:28
Skarb Państwa nas oszukał. Gdzie dziś są oszuści, którzy wycenili akcje tej spółki na 136 zł? Po kilku dniach od debiutu akcje szybowały w dół. Okradli nas.
ananalityk / 77.255.3.* / 2014-09-29 21:46
JAK ZAROBIĆ NA PLAJTUJĄCEJ FIRMIE?-Mam starą kopalnie przynoszącą dobre dochody w której wyrobisko skończy się za parę lat ,o dalszej eksploatacji wyrobiska można zapomnieć !Co robię ?A no pakuję g....ko w złoty papierek tzw.akcją i sprzedaję JELENIOM Z GPW.Mam dobrze prosperującą firmę deweloperską która w okresie bumu przynosi niezłe dochody ,ale bum się kończy a o dalszym lewarowaniu niema co marzyć !Co robię?.................sprzedaję JELENIOM Z GPW.
Niech prezesi zaczną oszczędzać od siebie / 81.18.214.* / 2014-09-15 07:30
Nie rozumiem jak taki prezes może ciągle mówić górnikom o kryzysie i oszczędzaniu skoro jego wynagrodzenie zwiększyło się od wejścia na giełdę wielokrotnie a górników nie.
NIECH PREZESI ZACZNĄ OD SIEBIE i wrócą do wynagrodzenia sprzed kilku lat. Ja nadal zarabiam tyle samo a oni niemoralnie dużo.
Senior63 / 37.248.254.* / 2014-09-14 07:13
To jest przykład tzw. "akcjonariatu obywatelskiego". Kup obywatelu akcje, a będziesz czerpać profity. W rzeczywistości to oszukiwanie obywateli przez władzę i to w majestacie prawa.
SJZ / 85.202.223.* / 2014-08-26 17:16
To nie górnicy zarabiają za dużo, bo w skali świata zarobki polskich górników wyglądają marnie. Na pewno za dużo zarabia kadra zarządzająca z prezesem na czele. A oprócz tego kadry tej jest o wiele za dużo. JSW zatrudnia zbyt wielu fachowców od spraw niepotrzebnych, a przy tym sowicie ich opłaca, starając sie szukać oszczędności na szarym pracowniku i zaopatrzeniu w materiały. Nie tędy droga panie Zagórowski
Floyd / 2014-09-13 11:52 / Tysiącznik na forum
Nawet bym się zgodził, tylko to porównywanie zarobków do zarobków w skali światowej mi podpada. Lekarze mówiąc o swoich zarobkach też uważają je za marne z tych samych powodów.
MAWA 55 / 83.15.101.* / 2014-08-26 13:54
Widzicie kto rządzi Polską ZŁODZIEJE z PO SLD PSL,a wam rzucą na wybory nowy temat do kłótni ,obódż się polski narodzie czas na NOWĄ REWOLUCJĘ.
kwachs / 2014-08-25 07:44 / Tysiącznik na forum
Kupiłem JSW w emisji pierwotnej i zarobiłem parę groszy na tych akcjach.
Sprzedałem na pierwszej, czy drugiej sesji :-)
epidiaskop / 89.78.49.* / 2014-08-23 08:18
Dwa lata wcześniej w 2009 debiutowała Bogdanka z ceną 48 złotych. Dziś kosztuje 120-130 złotych. Chyba można?
jaszczurrozo / 217.67.201.* / 2014-08-22 09:09
Podziękujmy tym których ciężka praca przyczyniła się do wyniku firmy:
- związkowcom (i ich przywilejom),
- zarządowi (i ich kosztom),
- rządowi który jest akcjonariuszem większościowym i toleruje powyższe, sam ograbiając górnictwo i społeczeństwo.
Ryba psuje się od głowy...
POrażka / 95.49.19.* / 2014-08-22 12:26
PODCZAS DEBIUTU ZWĄZKOWCÓW NIE BYŁO BYLI I ZAWSZE JAK ŚŁYSZĘ ŻĘ PIS DOJDZIE DO WŁADZY TO PO GIĘŁDZIE TO DLACZEGO CI PSEUDOANALITYCY PO TERAZ NIC NIE PISZĄ JAK ICH ULUBIEŃCY DOPROWADZAJĄ GIEŁDĘ DO DNA
Ziomu$$$ / 164.126.151.* / 2014-08-21 23:29
Ja to nazywam "klątwą złota". Jest to sytuacja, w której kraj i jego mieszkańcy cierpią z powodu posiadania bogactw naturalnych.

W normalnym kraju zasoby są inwentaryzowane, ogłasza się przetargi na ich eksploatację oraz ustala kwoty wydobycia by je chronić (niezależnie czy chodzi o diamenty czy łososie) - zapewnia to ciągłość eksploatacji przy maksymalizacji wpływów do budżetu państwa - dzięki temu np. na Alasce podatki są ujemne a Norwegia zgromadziła potężną nadwyżkę kapitału.

W kraju dotkniętym "klątwą" (jak polska) złoża są własnością wąskiej grupy osób i tylko one na tym korzystają (w polsce politycy, związkowcy i czasem korporacje które ich opłacają) - dzięki temu miliony ton węgla wywieziono za granicę dopłacając do tego z pieniędzy podatników co jest światowym ewenementem. Dzisiaj także wszyscy ponosimy koszty partyjnego zarządu narodowym bogactwem - przepłacamy za energię i ogrzewanie, dopłacamy z podatków oraz dzielimy się z górnikami naszymi i tak nie najwyższymi emeryturami.

Ile zyskalibyśmy gdybyśmy nie mieli bogactw? A ile jakby były one normalnie wykorzystywane? Może chociaż jak np. w Arabii Saudyjskiej gdzie prąd jest za darmo a benzyna za kilkadziesiąt groszy?
niezadowolony_w_ogole / 83.143.100.* / 2014-08-21 23:54
kolejny malkontent... może prorok?
to po co siedzisz w tym kraju? może od razu po bilet w 1 stronę do Arabii skoro tam taki raj..
powodzenia
PS. Z węgla w latach 50-70 odbudowano W-wę i podniesiono połowę Polski - teraz jest ciężko to krzyczymy... a co z polskimi jabłkami, porzeczkami, truskawkami itd.?
Floyd / 2014-09-13 12:06 / Tysiącznik na forum

Z węgla w latach 50-70 odbudowano W-wę i podniesiono połowę Polski

Weź łaskawie po uwagę, ceny węgla na rynkach światowych z tamtych lat z obecnymi cenami, które są często niższe i porównaj ze wzrostem kosztów wydobycia w tym płac.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy