Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Kursy o finansach, inwestowaniu dla studentów na Dolnym śl.

Kursy o finansach, inwestowaniu dla studentów na Dolnym śl.

Rad_Game / 82.143.162.* / 2008-09-12 22:06
Witam Serdecznie,
jako młody i aktywny człowiek , postanowiłem intensywnie zająć się obszarem, który pozwoli mi rozwinąć skrzydła. Chciałbym dowiedzieć się więcej o podstawach funkcjonowania rynku kapitałowego, tak by w przyszłości świadomie i odpowiedzialnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Fascynuje mnie również inwestowanie na rynku walutowym, mam tu na myśli wszelkie platformy dla tradero’w. Cała ta kwestia jest dla mnie naprawdę bardzo ważna, nie chciałbym skończyć jak zwykły szarak, który żyje od dziesiątego do dziesiątego, nie mając świadomości, co tak naprawdę dzieje się z jego pieniędzmi i jakie są możliwości ich obracania.

Założyłem podobny post na kilku forach, by zdobyć opinie od ludzi, którzy są w stanie doradzić mi odpowiedni sposób pozyskiwania wiedzy o inwestowaniu, giełdzie i ogólnie finansach. Potrzebuję dość klarownego źródła, nie poradników z typu „jak być bogatym”. Potrzebuję czegoś co w jasny sposób ukaże mi podstawy, tak bym mógł rozwijać się metodą małych kroków. A jako, że mój kierunek studiów nie jest związany w żaden sposób z pieniędzmi, to musi to być naprawdę wiedza przekazana drogą wręcz obrazkową, ale na odpowiednim profesjonalnym poziomie. Nie chcę wydawać kasy w błoto….

Dlatego też myślałem o wyszukaniu swego rodzaju kursów, które przygotują mnie do przyszłego życia, pod kątem troski o własne finanse. Nie wiem jak Państwo podchodzą do tego problemu, czy radzą Państwo jakąś profesjonalną literaturę? Choć nie ukrywam, że lepiej słucha mi się jakiegoś dobrego nauczyciela, który wypowiada się z widoczną pasją…

Będę wdzięczny za jakiekolwiek, profesjonalne, efektywne źródła pozyskania wiedzy z opisanej przeze mnie tematyki
Sławek
Wyświetlaj:
e-wojt / 87.105.0.* / 2008-09-12 22:53
hm.. Sławku.. sprawa jest nieco bardzie skomplikowana. Tu nie wystarczy książka, 3 dni nauki, zdajesz i zaliczysz - to nie polskie studia! Niektórzy pewnie napiszą, że trzeba książki czytać i w ogóle. Ja bym polecał coś na wzór jakiegoś warsztatu, szkolenia. Więcej wyniesiesz, możesz dopytać, a inwestować trzeba się nauczyć a nie od razu kasę na rynek rzucać..
Rad_Game / 82.143.162.* / 2008-09-12 23:35
Nie ukrywam, że o tym myślałem, tj. by wrzucić swoją kasę na rachunek inwestycyjny, ale pomyślałem sobie, że odrazu stanę się łatwym łupem dla tych, którzy posiadają profesjonalną wiedzę...

Niemniej, odnosząc się do Pana słów, jak mogę dotrzeć do wspomnianych przez Pana warsztatów?
e-wojt / 87.105.0.* / 2008-09-13 22:39
Hm.. jeśli chcesz to w najbliższym tygodniu jest już szkolenie we Wrocławiu. Ja na nie idę, forma się nazywa Compentia - szkolenia i analizy finansowe. Jak tylko wejdziesz na ich stronkę to zobaczysz ofertę i treść najbliższego szkolenia. Ogólnie spoko ziomy, już raz byłem. Poza tym pełno na ich www tekstów (analiz). Pełen wachlarz :]

Pozdro!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy