Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kwaśniewski: Biorę leki, nie piję alkoholu

Kwaśniewski: Biorę leki, nie piję alkoholu

skomentuj
Wyświetlaj:
PIS FOREVER / 89.78.10.* / 2007-10-14 18:24
Pranie mózgów
Zaczęła się kampania wyborcza, a wraz z nią kampania demagogii i kłamstw, w których króluje Platforma Obywatelska.

Wiadomo, że bój o fotele na Wiejskiej będzie bardzo ostry, gdyż nie są to zwykłe wybory. Zadecydują one, czy będziemy kontynuowali budowę silnego, suwerennego i bezpiecznego państwa, czy też na powrót pogrążymy się w korupcyjnych układach i aferach, tak charakterystycznych dla Polski okrągłostołowej. Temu - przy wszystkich słabościach personalnych i programowych - wojnę wydał PiS i stąd wziął się kontratak tzw. współkoalicjantów i opozycji, którzy w końcu zjednoczyli się we wspólnym froncie obrony "układu".
Wśród sił, zmierzających do restytucji ancien régime pierwsze skrzypce w koncercie agresji gra Platforma Donalda Tuska. Rozpoczęło się od billboardów-nekrologów (których bohaterem negatywnym jest w istocie sama PO!), a teraz po kolejnej konwencji wyborczej wiemy, że w kampanii Tusk i jego kamanda wykorzystają stare, odgrzane kotlety antypisowskie i antyprezydenckie. Zostanie więc np. pokazany biedny Janusz Kaczmarek zatrzymywany przez złą ABW - nic to, że nawet Giertych po tym, jak zapoznał się z zarzutami prokuratury, zrezygnował z Kaczmarka jako kandydata na premiera. Jest ofiarą dyktatury i koniec! Zobaczymy i prezydenta z jego kwestią o "dziadzie". Na nic nowego platformersów nie stać, gdyż nie mają żadnego punktu zahaczenia. Z ich kampanii będzie jeden jedyny pozytyw - jedną z twarzy kampanii będzie Hanna Gronkiewicz-Waltz, skompromitowana prezydent Warszawy, co to zastała stolicę uporządkowaną, a zostawia rozkopaną. I dobrze, bo przez to PO dostanie parę punktów... mniej.
PO wtłacza do głów wyborców, że są reformatorami, ale prawdę pokazuje jej reakcja na wypuszczenie przez PiS spotu ostrzegającego przed powrotem oligarchii mafijnej. Dla użytku gawiedzi zapowiedziała, że na początku przyszłej kadencji złoży w Sejmie projekt ustawy, która rozbije "oligarchiczny układ", który zbudowało w ostatnich dwóch latach PiS. Niech ludzie zobaczą, jaka ona jest pryncypialna... Tyle że nie kto inny, jak ludzie PO przez lata po 1989 r. decydowali o polityce przekształceń własnościowych, a w ostatnim Sejmie razem z postkomunistami blokowali pracę sejmowej komisji śledczej, mającej zbadać zgodność z prawem procesów prywatyzacyjnych w siedemnastu ostatnich latach. To jest dopiero walka z korupcją!
Czarna propaganda to tylko jedno ze zjawisk wyborczych, inne to robienie z tata wariata. Jeden z prominentnych polityków LiD przekonywał niedawno, że ugrupowanie to ma charakter... centrowy, choć na listach wyborczych aż ciemno od czerwonych życiorysów. A nuż ludzie uwierzą...
Na dodatek narodziła nam się patriotyczna lewica w postaci... Samoobrony, która idzie do wyborów pod hasłem "O prawdę i godność". - Idziemy w kierunku tych ludzi, którzy utożsamiają się z lewicą patriotyczną, szanującą wartości, historię, tradycję, wiarę przodków naszych. Taka lewica jest potrzebna w Polsce - mówił Andrzej Lepper, grożąc jednocześnie wytoczeniem kolejnych dział przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Ale kto poważnie traktuje lidera Samoobrony inaczej niż kłótliwego watażkę prowadzonego na długiej smyczy przez postkomunistów?
Druga przystawka, Roman Giertych, też nie próżnuje, zajmując się tym, w czym jest znakomity: szkodnictwem politycznym i populizmem. Zawarł właśnie hiperegzotyczną programowo koalicję z Unią Polityki Realnej i mieszczącą się w windzie Prawicą Rzeczypospolitej. Według Marka Jurka, porozumienie ma zagwarantować obecność prawicy w Sejmie, bez której nie stworzy większości odpowiadającej interesom Polski. Liderowi Prawicy trzeba oddać tę sprawiedliwość, że wystartuje do Senatu, a nie do Sejmu. Tym samym nie dał wmanewrować się Giertychowi, któremu ma za złe m.in. sojusz z Samoobroną i popieranie Janusza Kaczmarka na fotel premiera, w grę, w której chodzi o zapewnienie LPR-owi 3 proc. wymaganych do otrzymania dotacji od państwa. Przyznaję, że w całym tym układzie żal mi zwłaszcza UPR, gdyż była to zawsze partia czysta, walcząca z agenturą, o ściśle skonstruowanym programie gospodarczym i politycznym, całkowicie różnym od tego LPR. Szkoda dorobku tej partii, trwonionego w wyścigu do koryta, które UPR zawsze wyśmiewała...
Inicjatywa Giertycha ucieszyła bardzo... Marka Borowskiego z LiD: - Chciałbym, aby ugrupowań na prawicy było jak najwięcej - stwierdził z lekkim uśmiechem numer jeden na liście w Warszawie w TVN24. Trudno się tej satysfakcji dziwić. Borowski, stary wyjadacz komunistyczno-postkomunistyczny, dobrze pamięta czasy Polski okrągłostołowej, gdy lewica spokojnie kolejne wybory wygrywała, korzystając z rozbicia elektoratu prawicowego, nie mogącego wybrać pomiędzy kilkunastoma blokami prawicowymi.
Jeżeli ktoś nie wierzy, że w wyborach chodzi o wrócenie Rzeczypospolitej do czasu sprzed 2005 r., powinien wsłuchiwać się pilnie w słowa polityków obozu postkomunistycznego. Aleksander Kwaśniewski już deklaruje wprost: LiD powstał ponad podziałami, a jego mit założycielski to porozumienia "okrągłego stołu", konstytucja RP oraz przystąpienie Polski do UE. - Głosujcie na tych, co mają za sobą taki dorobek (...), głosujcie na formację, która powstała ponad podziałami. A jak wygrają - będzie sielsko, gdyż zatriumfuje spokój i normalność oraz dobre rządy, zamiast głupich wojen. Czytaj: nie będzie IPN, lustracji, wyrzuci się religię ze szkół, zliberalizuje na powrót prawo, by można było dawać dzieciom narkotyki do szkół i wypuszczać kryminalistów na wolność.
Tylko że... Niech sobie krzyczą, kłamią, atakują z billboardów. Im więcej agresji - tym gorzej, gdyż Polacy tego w życiu politycznym nie lubią! Więc PiS te wybory chyba wygra, i nawet nie dlatego, że coraz lepsze są dla niego sondaże, a w badaniu PGB partia Kaczyńskiego wyprzedza PO o 4 proc. PiS wygra, gdyż twierdzi tak Lech Wałęsa! "Pierwszy Elektryk" w komentarzu opublikowanym na portalu "Wirtualna Polska" napisał wprost, iż PiS wygra bezwstydnie. Nie ma żadnych powodów, żeby stało się inaczej. Tych powodów nie dostarcza opozycja z Platformą. PiS realizuje swój plan nieoddawania władzy i użyje wszystkich metod, żeby rządzić przez następne lata. Wejście w kampanię już to zapowiada. Przestrzegam jeszcze raz poważnie: PiS wygra. Z podkładanymi bombami lub bez.
KoP / 2007-10-10 19:38 / Bywalec forum
to naprawdę chory człowiek, Jolka zacznij go leczyć zanim nie jest za póżno.

Biedna Jolka ma same zgryzoty, zestarzeć się u boku pijaka to marna perspektywa.
?! / 2007-10-10 11:34 / Tysiącznik na forum
A moze by tak Kwaśniewski podał nazwe tego leku? Bo wyglądało na lek "homeopatyczny" (te zwykle bazują na alkoholu)...
ASPdotNET / 83.13.176.* / 2007-10-10 10:37
Jeżeli naprawdę bierze leki to nie powinien występować nigdzie.
a wy to sie do niego przyczepiliscie bo pewnie was PiSs finansuje.
jaro67 / 2007-10-10 07:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co to za leki że tak otumaniają można głupot naopowiadać
można wejść do samochodu przez bagażnik
może to jakieś grzybki?
arch / 2007-10-10 09:04 / Tysiącznik na forum
To jest włąsnie ELYTA III RP...... Żenada
Kolwiek kto przychodzi pijany na spotkanie z wyborcami to oznacza tylko jedno - gardzi nimi !
ozdobaster / 2007-10-10 02:55 / Bywalec forum
Ja też nie piję, do końca życia nie piję, wiem, że mówię tak po każdej sobocie, ale teraz to już na serio!
obi uan / 83.4.148.* / 2007-10-10 06:51
Nawiązując do kwestii słów pana Kwaśniewskiego,wypowiedzianych podczas wizyty w Niemczech lub zachowania w Katyniu ,można powiedzieć że jego wyczyny nie mają nic wspólnego z alkoholem ,a raczej z brakiem odpowiedzialności i szacunku do innych ludzi.
Człowiek tłumaczy nieudolnie swoje buractwo nadmierna ilością promili ,co jest tłumaczeniem równie niepoważnym jak jego obecność wśród reprezentantów narodu.
arch / 2007-10-10 09:16 / Tysiącznik na forum
Niestety mają ludzie oczy ,a nie widzą !
Elendir / 2007-10-09 21:49 / Łowca czarownic
Wypowiedzi poniżej świadczą o braku poszanowania elementarnej zasady od dawna obowiązującej w państwach demokratycznych.

Gdy Kwaśniewski zajrzał do kielich przed wykładem jasno dał do zrozumienia że się napił. Tym razem powiedział że to była kwestia leków które bierze. Sytuacja w której Kwaśniewski bierze lekki działające w sposób jaki to opisuje nie jest nieprawdopodobna. Jak również to, że pomimo takich leków decyduje się na walkę wyborczą. Bo wybory nie poczekają aż będzie zdrowy.

Zatem jeżeli dziś mówi że to leki, to należy tak założyć, chyba że ktoś ma dowody że było inaczej. Lub okaże się że po raz któryś z kolei jest to samo. I bynajmniej nie przekonują mnie tutaj wypowiedzi dziennikarzy którym zależy na takiej a nie innej interpretacji.

Może przypomnę tym co zapomnieli do jakiej zasady się odwołuję. Do domniemania niewinności. Lepiej pomylić się nie piętnując człowieka który jest winny niż pomylić się piętnując człowieka który jest niewinny. Odwrotna zasada obowiązywała za czasów silnej władzy, za czasów III Rzeszy. Może już niektóre osoby o tym zapomniały.

Może skupcie się PiSowiacy no komentowaniu treści wypowiedzi. Może skupcie się na programach partii. Dobrze wam to zrobi. A nie rzucajcie obelgami.
Dionizos75 / 83.4.148.* / 2007-10-10 06:57
...a Ty skup się na tym co ten gość wygaduje i wyczynia ,bo chyba tez na bani jesteś.Sympatia do koloru ugrupowania politycznego nie ma znaczenia.Alkohol jest dla ludzi i po tym człowieku widać wyraźnie ,że nie dla niego...facet nie wie kiedy wolno mu po niego sięgnąć i chyba nie zdaje sobie sprawy co pieprzy po wypiciu.
Elendir / 2007-10-10 08:15 / Łowca czarownic
Użyłeś mocnych słów. Czy masz równie mocne argumenty?

Podaj cytaty wypowiedzi które go dyskredytują Twoim zdaniem. Może coś, co by przebiło słowa Kaczyńskiego odnośnie 13 grudnia 1981 roku?

Apeluję o zastąpienie wyzwisk konkretami. Potrafisz chyba podać konkrety na których Twoja wypowiedź się opiera?
KoP / 2007-10-10 18:59 / Bywalec forum

Potrafisz chyba podać konkrety

wystarczy obraz telewizyjny, by stwierdzić czy był trzeżwy czy nie. W prymitywny sposób przerzucasz temat dyskusji na Kaczyńskiego , pewnie z nienawiści i zajadlości.
jezier / 83.31.193.* / 2007-10-10 08:52
'' pies saba '' - przeciez to niepowazne widac ze byl nagrzany to proste. Teraz zaczynamy nowa akcje-- zabierz Kwasniewskiemu butelke wodki albo zapisz go do AA
Elendir / 2007-10-10 09:10 / Łowca czarownic
Już Ci odpowiedziałem na to w innym miejscu, ale może część powtórzę.

Zdobyłeś się na jeden konkret. Pies Saba.
Kwaśniewski zakpił ze sprawy Saby.
Czy Twoim zdaniem ta sprawa zasługuje na coś więcej niż kpinę?

Czy pierwszy argument miał być tym najmocniejszym?
past / 83.4.66.* / 2007-10-10 00:45
kwasniewski -leki awsze mowiono ze to chore panstwo
Elendir / 2007-10-10 06:29 / Łowca czarownic
Chodzi Ci o kwestię doradcy PiS do spraw kampanii wyborczej czy do czegoś innego pijesz?

Na prawdę nie przypisywałbym III Rzeszy jako rzeczy wiążącej się z cechami narodowymi Niemców. Tam się to zdarzyło, ale bynajmniej nie traktowałbym tego jako problemu czysto niemieckiego.
MaturzystkaAA / 2007-10-09 22:51
hmm,a co mial TWoim zdaniem odpowiedziec? "tak, poraz kojeny,moi kochani wyborcy, zapomnialem sie,jestem pod wplywem alkoholu i to tylko prezz goscinnosc mieszkancow tego miasta". bo jak Twoim zdaniem mozna wyjasnic to:
"Dziennikarz indagował: "Czy pan coś dzisiaj pił - alkohol?". "A na jakiej..., nie, no wie pan, to jest ... no nie wiem, jak często pan takie pytania zadaje. No, a jaki jest problem? - powiedział Kwaśniewski."? wybacz,ale kazdy ma swoj rozum i jednak potrafi odroznic stan po spozyciu alkoholu od dzialania lekow(swoja droge ciekawe, co to za leki musialaby byc,skoro maja az taaaaaaaaaakie duze skutki uboczne). pozdr.
Elendir / 2007-10-10 06:22 / Łowca czarownic

wybacz,ale kazdy ma swoj rozum i jednak potrafi odroznic stan po spozyciu alkoholu od dzialania lekow

Tak? A czym charakteryzowałaby się wypowiedź po spożyciu leków, a czym po spożyciu alkoholu? Lekarz nigdy nie mówił żeby po zażyciu leków które wypisuje nie jeździć samochodem? Może rzadko bywasz, to dobrze, lecz politycy już pierwszej młodości nie są a to zwiększa częstotliwość wizyt u lekarza.

I jeszcze może takie pytanie. Jak byś zareagowała na pytanie będące osobistą zniewagą na forum publicznym. Byś płynnie odpowiedziała, czy też potrzebowałabyś chwili na opanowanie gniewu, tudzież innych emocji?
andrev1331 / 85.128.107.* / 2007-10-21 13:23
a ty to chyba jesteś rzecznikiem Kwacha, bliskim znajomym albo z rodziny bo w innym wypadku nie pisałbyś takich bzdur o
tych lekach. niestety to nie my powinniśmy podawać konkrety na swoją obronę tylko ty na wytłumaczenie tej sytuacji. z miła chęcią dowiedziałbym się co to za "lekarstwa" a jeżeli ty nie to widocznie tak samo zażywasz tych "leków"
MaturzystkaAA / 2007-10-10 19:33
a sluchales tej konferencji? slyszales,jakim glosem to mowil i nie miales moze wrazenie,ze niektore jego wywody to po prostu ustawiczne powtarzanie jednego watku? zreszta, ja nie mam zamiaru Cie przekonywac, co do stanu naszego bylego prezydneta. Pomysl tylko obiektywnie. To nie jest jedna, dwie,czy sto osob,ktorym sie tak wydaje. Takie wniosku wysuwa rowniez spora czesc spoleczenstwa. i to niekoniecznie ze srodowisk przychylnych PiSow..

Jak bym sie zachowala? Hm.. chyba moja wypowiedz bylaby bardziej logiczna i ukladala sie w jedna calosc. Zaskoczenie? Owszem. Ale po tej chwili pelna powagi, spojna i pewna odpowiedz. Wlasnie dobrze powiedziales "chwila",ale na pewno nie zostawilabym dziennikarzy z podejrzeniem, ze ja, jako osoba publiczna i tak znana na calym swiecie, moge byc nietrzezwa.
jezier / 83.31.193.* / 2007-10-10 08:55
lol na zebranie mysli w takim stanie to ciezko hahaha on byl nawalony i przestan tu mi wypisywac jakies glupoty nie jestes chyba dzieckiem i wiesz a uporczywe twierdzenie ze jest ok tym bardziej mnie zalamuje. Byli prezydenci powinni byc Byli i juz. Niech kwasniewski lepjej wsie wycofa z polityki bedzie mial duuuzo czasu na picie wodki i balangowanie
Elendir / 2007-10-10 09:15 / Łowca czarownic
Nie twierdzę, że Kwaśniewski na pewno nie był pijany.

Twierdzę, że Ty nie masz argumentów bezspornie potwierdzających że był. przestan tu mi wypisywac jakies glupoty nie jestes chyba dzieckiem i wiesz a uporczywe twierdzenie...

No właśnie, moim zdaniem uporczywe twierdzenie nie zmieni faktów. Choć może zmienić ich postrzeganie.
bsfbgk / 213.238.67.* / 2007-10-09 22:50
Zasada "domniemania" nie ma nic do rzeczy ale z całą pewnością PO takich lekach POtrzebna jest rozmowa wśród AA a i wątroba nie najlepiej się czuje.Kwaśniewski nie będzie tańczył nie będzie śpiewał i na pewno nie dmuchnie w alkomat.
Elendir / 2007-10-10 06:53 / Łowca czarownic
Jak byś zareagował na propozycję dziennikarza podczas takiego spotkania by polityk dmuchnął w alkomat?

A jak byś zareagował, gdyby podczas Twojego publicznego przemówienia ktoś zaproponował to Tobie?
pest / 83.4.66.* / 2007-10-10 01:15
no jeszcze raz a napewno zatanczy i zaspiewa
narrao / 86.63.146.* / 2007-10-09 22:44
Srutu tutu. Jeśli chcesz w to wierzyć to twoja sprawa, ale nie miej ludzi za idiotów. Gdyby brał leki to by nie wystąpił publicznie, bo to tylko mogło zaszkodzić LID.
Musiał skłamać, bo powtórka z rozrywki w niedługim czasie daje do myślenia...Oj ma klasę ten wasz idol... ma klasę
Elendir / 2007-10-10 06:11 / Łowca czarownic

Gdyby brał leki to by nie wystąpił publicznie, bo to tylko mogło zaszkodzić LID.

Co się Twoja logika kupy nie trzyma. Gdyby brał leki to by nie wystąpił publicznie, bo to tylko mogło zaszkodzić LID, lecz gdyby pił to już mógłby wystąpić pomimo tego że to tylko mogło zaszkodzić LID.
pół literka / 84.234.0.* / 2007-10-09 22:12
Vicmgr Goleń jest bardzo cennym materiałem dla Merkel i Putina. Jego już nie trzeba przekupować zegarkami po 100 000 zł tylko flachą gorzały. Polacy złożą się na zalanie basenu gorzłą i niech się to bydle utopi, pro publico bono. Niech pociągnie za sobą towarzyszy!
past / 83.4.66.* / 2007-10-10 00:49
i to jeszcze woda z czech...
Elendir / 2007-10-09 22:22 / Łowca czarownic
Pobluzgaj sobie jeszcze to może Ci się samopoczucie poprawi.
patriota44 / 195.205.202.* / 2007-10-09 21:39
Kwaśniewski to mały krętacz i kłamczuch a do tego jeszcze wiecznie pijane bydle.Wstyd mi ,że taka świnia była przez 10 lat prezydentem naszego kraju.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-09 20:48
Lekiem to chyba byla ta trawka w zubrowce.
Zeby sie do niej dostac trzeba bylo wypic zawartosc butelki.
asa / 83.4.66.* / 2007-10-10 01:20
oj to chyba nie zubrowka tam musialo byc conajmniej 70 jednostek
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-10 11:33
A moze lekarz mu przepisal 2 trawki. Po jednej na noge.
były pracownik / 212.2.100.* / 2007-10-09 20:32
Mały krętacz lubi łyknąć to wiadomo nie od dziś (scena ze śmigłowcem i przedżeźnianiem Papieża oraz ostatnio wykład na Ukrainie kiedy był czerwony i bełgotał )
a te leki to chyba wóda była na chorobę zwaną alkoholizmem :)))
KoP / 2007-10-09 20:19 / Bywalec forum
oszczymurki z reguły nie mają hamulca. Szkoda tylko, że mają ambicję nami rządzić. Wstyd po raz kolejny.
past / 83.4.66.* / 2007-10-10 00:58
poco wogole narod sobie takimi ludzmi plecy zawraca dwa razy dal przyklad niech odejdzie z zycia publicznego bo bedzie czwarty i piaty raz
krwo / 84.234.0.* / 2007-10-09 19:59
Jak byś se dał wszyć esperal to byś leżał pod mównicą krętaczu po jednej secie. A ty tylko kręciłeś krętaczu.
Izunia / 83.24.27.* / 2007-10-09 20:45
Dziennikarz jednym słowem wywodzi się z hołoty.Jakim prawem osądza A.Kwaśniewskiego.Pytanie miało na celu skompromitować A.Kwaśniewskiego przed wyborami.Ludzie gdzie ja żyję?????????Brzydzę się mentalnością Polaków.Wstyd dziennikarzyno za dychę!!!!!!!!!!!!!!!!!Ogromny wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!
narrao / 86.63.146.* / 2007-10-09 22:47
Wstyd tak bredzić Izunio
Kinol / 87.116.207.* / 2007-10-09 20:57
Osmiesza pan lewice panie prezydencie Kwasniewski kolejnych wyborcow pan wyeliminowal a moze i dobrze lepiej pozno niz za pozno ,,Kinol,,
past / 83.4.66.* / 2007-10-10 01:01
przeciez to jest ich wizytowka
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-09 20:52
Swoja mentalnoscia tez sie Brzydzisz?
Jesli nie, to Ciebie te wybory nie dotycza wiec sie nie przejmuj co dziennikarzyna napisal na Kwacha klamczuszka.
Izunia / 83.24.27.* / 2007-10-09 21:05
Ja mam zupełnie inną mentalność i cieszę się z tego..Jestem osobą świadomą ,światłą. i szanującą pewne standardy.Nie utożsamiam się z większością Polaków(to wiem na pewno).
Izunia / 83.24.27.* / 2007-10-09 21:11
A propos wyborów to na pewno na nie pójdę!!!!!!!!!!!!!!
narrao / 86.63.146.* / 2007-10-09 22:51
Idź Izunia na wybory, ale już nie pij. Idź na trzeźwo. Dzisiaj strasznie bredzisz.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-09 21:33
To jak to jest?
Jestes Polka i brzydzisz sie mentalnoscia Polakow a wiec rowniez swoja albo nie jestes Polka bomasz inna mentalnosc i nie masz po co isc na wybory bo nie masz do tego prawa.
skomentuj

Najnowsze wpisy