Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kwoty mleczne odchodzą do lamusa. Dziś ostatni dzień starych przepisów

Kwoty mleczne odchodzą do lamusa. Dziś ostatni dzień starych przepisów

skomentuj
Wyświetlaj:
Jadzia senior II / 83.16.196.* / 2015-04-01 09:12
PSL to ZSL te stare zgr.......... cały czas mącą w tej polityce aby tylko byc jak kaczyński .... przy czym - ano przy korycie.Przypodobaja sie nawet diablowi. to tak jak Rydzy.No tacy sa polacy i tu nie mysle o komunistach bo pozostali mlodzi tacy sami.. Tu zadnyc zmian nie mozna sie spodziewac tylko rozdup....... te mafie partyjne.Jeszcze sobie dolozyli z naszej kasy dotacje na siebie(miliony zl)PSL trzeba ........... i to do jednego chwas...inaczej z polski nic nie zostanie.Trzeba olbrzymich zmian aby pogonic ksieży) kosciol do kosciolow zas tych krzykaczy sfrustrowanych( ciagle zle,bebe,nie i nie aleznie) wyslać pilnie pospiesznym albo samolotem na Ukraine bo tylko tam ich miejsce.
obserwator110 / 195.72.148.* / 2015-04-01 08:55
Chyba nadeszła pora, aby poważnie zabrać się za PSL - partię skrajnie pozbawioną programu i zasad, ale od wielu lat dewastującą polską państwowość i życie społeczne. Dzisiejszy PSL - w swojej istocie - nigdy nie stał się normalną partią polityczną. Jest przechowalnią zeteselowskiej nomenklatury i bezideowych cwaniaków, którzy postanowili traktować Polskę jak podstaw "czerwonego sukna". W czasach PRL - u ZSL było trampoliną do karier i przytułkiem dla wiejskiej hołoty, obiboków i kapusi. Był częścią systemu, który opierał się na kłamstwie i sowieckiej okupacji. Pomimo zmiany partyjnego szyldu ZSL nigdy z PSL nie wylazł. Gęba cynicznego cwaniaka towarzyszyła działaniom PSL od samego początku tzw Trzeciej RP. Nigdy nie rozliczona wiejska nomenklatura, agentura i sługusy PZPR rekrutowani spośród najgorszego włościańskiego elementu suchą stopą przeszli przez tzw "transformację ustrojową". PSL - pomimo przemalowanego szyldu - nigdy nie przestał być zakłamanym, peerelowskim grajdołem, w którym kariery wili sobie bezideowi poszukiwacze państwowych pieniędzy i zaszczytów. Taktyka PSL, w czasie minionych dwudziestu pięciu lat, przypomina postępowanie ulicznej dziewki, która gotowa jest oddać swoje - wątpliwe - wdzięki temu, kto zaoferuje większe pieniądze i wpływy. Zeteselowska "elita" oddawała się zarówno postkomunistom z SLD jak i karierowiczom z PO. Z biegiem lat PSL zakaził polską rzeczywistość - wprowadził w nią cynizm i bezwzględne wykorzystywanie publicznych stanowisk, dla prywatnego urządzania się (sic!). Dziś PSL to rezerwat dla wiejskich urzędników i ludzi dojących, bez skrupułów, państwową kasę. Ostatnie ćwierćwiecze obecności PSL w polskim życiu publicznym, to festiwal nepotyzmu, prywaty i karierowiczostwa. PSL jest dziś partią bez żadnych państwowotwórczych zasług. PSL dewastuje Polskę, rozplenia się w niej jak niebezpieczna choroba, nie reprezentuje interesów nikogo poza własną kliką. Nadszedł więc czas, aby wyrwać tą partię jak szkodzący Polsce chwast i nie dopuścić, aby kiedykolwiek jeszcze jej przedstawiciele znaleźli się u rządowego żłobu. PSL jest partią szkodliwą dla Polski i należy "wyciąć" ją zarówno z sejmików wojewódzkich, jak też ze wszystkich państwowych przedsiębiorstw, zakładów i urzędów, gdzie dziś bezczelnie się rozsiedli i każą sobą naszą słabiutką demokrację. PSL ogniskuje w sobie wszystkie choroby Trzeciej RP i dla dobra naszego kraju powinno być całkowicie objęte polityczną kwarantanną oraz odcięte od publicznych pieniędzy. Wtedy problem "chłopskich cwaniaczków" rozwiąże się sam, a polska wreszcie odetchnie... KONIEC !!
Lech Ka. / 195.20.201.* / 2015-03-31 22:47
Może nie będzie tragedii. Więksi dostawcy przewidując spadek ceny, dozbroili się i powinni z dnia na dzień zacząć produkować więcej mleka. Mali są na tyle mało istotni, że nie utrzymują się z samej produkcji mleka. To dla nich dodatek, który straci nieco na znaczeniu w miarę zmniejszania się przychodów z tej produkcji. Niestety poziom wiedzy ekonomicznej na wsi jest na tyle niski, że część rolników przy obecnych cenach miała problem z uzyskaniem minimalnej wymagalnej rentowności produkcji. Biorąc pod uwagę brak środków na jakiekolwiek działania dostosowawcze po zmianie cen mleka, czeka ich mega ciężki okres. Wiem co piszę, na codzień z nimi pracuję...
Jaś Kowalski / 217.28.155.* / 2015-03-31 19:17
Rozumiem, że kwoty mleczne w znacznym stopniu ograniczały produkcję mleczną, tzn. rolnicy mogli produkować znacznie więcej ale im na to nie pozwalano? Teraz, gdy kwoty mleczne przestaną obowiązywać, rolnicy zaczną produkować "całą parą" więc podaż mleka na rynku wzrośnie, a jego cena powinna spaść, prawa?
Dla konsumenta to dobra wiadomość, nie można powiedzieć, że mleko i jego przetwory w Naszym kraju są jakoś wyjątkowo tanie. Dobry ser żółty kosztuje dobrze ponad 20zł. Rolnicy dadzą sobie radę, przez wiele lat korzystali na wyższych cenach mleka, doposażyli i zmodernizowali obory, teraz mogą zrezygnować z części zysków, gdyż nie muszą już tyle inwestować.
Adamk996 / 195.248.247.* / 2015-03-31 17:57
Biorę regularnie mleko od rolnika po 2 zł / litr .Jeśli mleko stanieje będę się cieszyć z tego tylko ciekawe czy rolnik nie sprzeda krowy .
jaceknnn / 213.158.222.* / 2015-03-31 16:06
najpierw was zadłużyli , a teraz wolny rynek was wykończy .Tanie mleko z zagranicy to sznur ,na wasze zadłużone szyje
jarek 555 / 212.77.105.* / 2015-03-31 13:54
kiedy zorganizujemy prywatną siec dystrybucji zdrowego mleka z pominięciem pazernych wyzyskiwaczy? Kiedyś kankami mleko się rozwoziło i wszyscy zdrowi byli.
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-03-31 13:26
Kwoty mleczne będą zlikwidowane,ale kary z nadprodukcję mleka rolnicy muszą zapłacić!Nie ma bardziej debilnego kołchozu na świecie,jak eurokołchoz,który szkodzi swoim członkom!
rotan / 194.181.137.* / 2015-03-31 13:14
zlikwidowano polskie mleczarstwo, wprowadzając kwoty mleczne, teraz się dobije małych producentów - tyle zauważa Sawicki tzw. minister polskojęzycznego rządu, którego przytacza polskojęzyczny POrtal. Apel - nie kupujcie produktów mlecznych z zagranicznych koncernów.
skomentuj

Najnowsze wpisy