Forum Forum prawnePracy

L4 , DNI OPIEKI NAD DZIECKIEM.. ITP - OKRES WYPOWIEDZENIA

L4 , DNI OPIEKI NAD DZIECKIEM.. ITP - OKRES WYPOWIEDZENIA

bomboniera / 89.66.66.* / 2017-01-03 13:55
Witam.Obecnie jestem na okresie wypowiedzenia.Kierowniczka salonu ,,kazala,,mi isc na zwolnienie lekarskie,kaze mi rowniez po zakonczeniu l4 wykorzystac dni opieki nad dzieckiem i bezplatny urlop w celu ,,usprawiedniliwnie ,,nieobecnosci w dniach pracy na wypowiedzeniu ktore trwa do 7 stycznia.Czy to jest zgodne z prawem pracy ,czy moge odmowic wzciecia urlopu bezplatnego oraz nie chcieć wykorzystania dwoch dni opieki na dziecko ? Czy moge powiedzieć rownie dobrze ze pozostale dni do konca wypowiedzenia sa poprostu dniami wolnymi od pracy wynikajacymi z grafiku ? pomocy.... ;)
Wyświetlaj:
bomboniera / 89.66.66.* / 2017-01-04 11:30
Dziękuje za informację.Nie mam ustalonego grafiku i nie mogę już wrócić do pracy ze względu na rozpoczęcie nowego zatrudnienia w innej firmie.A nie wykorzystam dwóch dni na opiekę na dziecko z logicznych przyczyn ze są to 2 dni w roku które mogą mi się jeszcze przydać a po za tym moje dziecko jest zdrowe.Jeszcze kwestia urlopu ale czekam na info z kadr czy mi jakiś pozostał ..
szklarek / 2017-01-04 22:20
2 dni na opiekę nie wykorzystała Pani, bo nie było okoliczności ich uzyskania.

Miałem na myśli grafik dotychczasowy. To, że pracodawca w tej sytuacji był niepoważny nie uzasadnia ...niestawiania się do pracy. Ewentualne zw. dyscyplinarne może się pojawić.
szklarek / 2017-01-03 19:53
Jej 'kazanie' jest bezprawne.

Pracodawca w okresie wypowiedzenia może:
- wysłać pracownika na pozostający do wykorzystania u. wypoczynkowy,
- zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia liczonego analogicznie jak wynagrodzenie urlopowe.

Powyższe z art. 36'2 oraz 167'1 KP

Niezdolność do pracy - chorobowa wynika z faktu obiektywnego - orzeczenia lekarza, a nie woli pracodawcy. Polecenie służbowe oszukania lekarza, wyłudzenia zasiłku z ZUS ?
To chyba przesada.

Nie ma Pani czego usprawiedliwiać i jeżeli nie dojdzie do wymienionych wyżej 1 z 2 okoliczności należy stawiać się do pracy zgodnie z grafikiem..

Najnowsze wpisy