Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Łapanie dziadków z wypchaną sakiewką.

Łapanie dziadków z wypchaną sakiewką.

Ciułacz / 2010-08-26 03:34
Już niedługo będziemy mieć coraz więcej ludzi w podeszłym wieku co maja nachomikowane sporo pieniędzy.Tacy przyzwyczajeni do oszczędzania to im stale przybywa.
Mając już swoje lata to nie zawsze sobie dobrze radzą z inwestowaniem , niby coś wiedza ale dobre inwestycje przegapią , lub zapomną w porę coś tam zrobić, i po czasie widzą że sporo stracili albo nie zyskali.Bardzo często zdają sobie sprawę że to przez ich wiek. Nagle się napatoczy tz doradca finansowy co to zna całą współczesną terminologię i wie co i jak w inwestycjach.Co dalej to możecie już sobie sami dopisać. Najgorszy scenariusz to jak taki doradca ma swoja własną przybudówkę w inwestycjach co on to gwarantuje jakiś tam procent .
Tu w Montrealu to średnio raz na 2 lata jest taki skandal.
Bądźmy ostrożni, jak nie wiemy co się z naszymi pieniędzmi dzieje ,to niech leżą na na marnej lokacie.Doradca w uznanym banku to może być ale taki co to jest na własnym garnuszku to bardzo ostrożnie.
Wyświetlaj:
Rowerro / 109.243.37.* / 2010-09-16 12:28
sprawdź też tutaj:

http://dobra-lokata.blogspot.com
dapods / 188.33.180.* / 2010-09-03 11:56
Gdzie najlepiej wziąć kredyt na akcje?

http://kredyt-na-akcje.blogspot.com
xxxxxl / 217.113.228.* / 2010-08-27 13:30
stary młody
kobitka facet
głupi mądry
cwaniak naiwniak
rekin leszcz
itd

każdego mozna z kasy obrac
szczególnie jak chciwosc przekracza barierę strachu
LL / 91.193.40.* / 2010-09-03 10:42
strachu czy może zdrowego rozsądku? Bo w sumie jeśli ktoś się boi to sukcesu mu nie wróżę. Jednak na brak zdrowego rozsądku się sam parę razy naciąłem. No ale akurat tego się nie wstydzę:). Poza tym normalną rzeczą jest, że tam, gdzie pojawia się świeża dostawa - sępy już będą czekać.
Do Ciułacza: jak myślisz ile osób potraktuje poważnie Twoją poradę, chociaż jest naprawdę wartościowa? Obstawiam, że niewiele ale przyczyna tkwi w psychice naszego niezbyt światłego społeczeństwa.
Jako dodatek do wypowiedzi powiem Wam, że ostatnio coraz bardziej rozbraja mnie podejście Polaków do wszelkich problemów, nawet najdrobniejszych, gdzie trzeba odrobinę, dosłownie nieznacznie wysilić głowę, żeby znaleźć zadowalające rozwiązanie. Poznaję kogoś, rozmawiam, zadaję kilka pytań a potem proszę o opinię. I coraz częściej słyszę "mnie się nie chce mysleć". Jak tu mieć szacunek do ludzi? Człowiek, który nie myśli niewiele się różni od małpy w zoo. A teraz niestety nikomu nie chce się myśleć. Szkoda. Zaczynają nas otaczać orangutany?
Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2010-08-28 03:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz racje pisząć
każdego mozna z kasy obrac

Może nie do końca zobrazowałem co chciałem przedstawić.
Tu w Montrealu zazwyczaj spadki są rozliczane przez niezależnego księgowego co zarazem jest administratorem nieruchomości, co nie zawsze maja odpowiednie licencje, bo to sie opiera na zaufaniu.
takie firmy lub osobnicy lubią się kręcić wokół domów starców gdzie często zamożni ludzie spędzają resztę lat swojego żywota.Dzieci takich ludzi już sami są w podeszłym wieku i finansowo są ustawieni i im jest na rękę że ktoś ma czujne oko na pozostawionych rodziców w domach opieki.Po zgonie takich rodziców bywa sporo kasy do rozliczenia, a że dzieci są już ustawione to im pomagają zainwestować nowe środki pozyskane ze spadków.
Przytaczam ten fenomen aby w pewnym sensie ustrzec przed tym samym bo to do PL z czasem przyjdzie .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy