Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lato będzie kandydował na prezesa PZPN. A Listkiewicz?

Lato będzie kandydował na prezesa PZPN. A Listkiewicz?

skomentuj
Wyświetlaj:
FK_ / 94.112.82.* / 2012-07-06 11:09
A kilka lat temu to nie odejscia listkiewicza domagano sie?

Tak to tylko w PL... ping-pong, ping-pong... i szaraki szczesliwe... ;)
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-06 10:31
Tutaj cos ciekawszego:
"...To dlatego Dworak jak diabeł święconej wody bał się NIK-u!

NIK odkryła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji gigantyczny skandal z rozkładaniem na raty opłat koncesyjnych.
1. Fragment informacji NIK o wynikach kontroli wykonania budzetu Krajowej Rady Rafdiofonii i Telewizji za 2011 rok:

...Zastrzeżenia NIK dotyczą niecelowego i niegospodarnego odraczania poboru dochodów budżetowych wskutek rozkładania na raty opłat koncesyjnych.
W 2011 r. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na podstawie uchwał KRRiT, wydał 45 decyzji o rozłożeniu na raty opłat za koncesje w łącznej kwocie 63.848,8 tys. zł, w tym 26 decyzji, na kwotę 32.434,6 tys. zł, dotyczyło koncesji wydanych w 2011 r. (57,8% ogólnej wartości opłat koncesyjnych naliczonych w 2011 r.).
Kontrola czterech postępowań o rozłożenie na raty opłat koncesyjnych, na łączną kwotę 29.153,3 tys. zł wykazała, że Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wydał decyzje o rozłożeniu na raty opłat koncesyjnych na podstawie art. 33 ust. 2 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji, art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego13 oraz przepisów działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa14. W decyzjach stwierdzano zachodzenie przesłanek ważnego interesu koncesjonariusza i interesu publicznego, wynikających z art. 67a § 1 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa. W uzasadnieniu decyzji wykazywano również przesłanki uznania ważnego interesu koncesjonariusza, tj. trudną sytuację finansową, uniemożliwiającą dokonanie jednorazowego wydatku w wysokości pełnej opłaty, natomiast nie wykazywano przesłanek uznania ważnego interesu publicznego....

2. No to jesteśmy w domu, panie Dworak! To dlatego tak się baliście kompleksowej kontroli NIK w Radzie, to dlatego na komisjach sejmowych walczyliście jak lwy przed skontrolowaniem procesu koncesyjnego dla Telewizji Trwam. Tymczasem NIK ledwie liznęła budżet Krajowej Rady w kontroli budżetowej i już wyszły na jaw ukręcone lody.

45 decyzji o rozłożeniu na raty opłat koncesyjnych na ponad 63 miliony złotych... no pięknie! 26 decyzji na ponad 32 miliony, dotyczących opłat za koncesje przyznane w 2011 roku!
A przecie pan Przewodniczący Dworak wielokrotnie zapewniał - koncesje dostają podmioty wiarygodne finansowo. Jednym słowem rekiny. Ojciec Rydzyk nie dostał, bo za biedny był.
Tymczasem rekiny dostały koncesje i nagle zbiedniały, ze na opłatę ich nie było stać. A Dworak łaskawca rozkładał opłaty koncesyjne na raty.
Komu rozkładał, komu nie rozkładał....

3. NIK ustaliła, ze podstawa łaskawości Dworaka była trudna sytuacja biednych koncesjonariuszy, natomiast nie brał pan Dworak pod uwagę interesu publicznego. To mi pachnie kryminałem, nadużyciem uprawnień służbowych i działaniem na szkodę interesu publicznego. NIK nie złożyła w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury, to ja je złożę. Jeśli się lekka ręką rozkłada na raty tak wielkie należności budżetowe, to sa wszelkie podstawy podejrzewać w tym przestępczy interes

4. Prokuratura powinna wejść do akcji i niezwłocznie powinna być zlecona ta kompleksowa kontrola NIK-u, bo tam zdaje się jeszcze nie takie kościotrupy z szaf wypadną.

5. Prezes Dworak powinien publicznie odpowiedzieć na następujące pytania:
- Czym uzasadnione jest tak wiele rozłożeń opłat koncesyjnych na raty, w tym dotychczących dopiero co udzielonych koncesji w 2011 roku?
- Czym pan prezes wyjaśni, ze tak wiele podmiotów najpierw zapewniało o gwarancjach finansowych, a po uzyskaniu koncesji powoływało sie na trudności finansowe.
- Jak się ma takie masowe rozkładanie opłat koncesyjnych na raty do rzetelności procesu koncesyjnego?
- Czy tak duża liczba udzielonych rozłożeń na raty nie dowodzi, ze Rada źle oceniła wiarygodność finansowa koncesjonariuszy, którzy niezwłocznie po udzieleniu koncesji nie byli w stanie uiścić opłat koncesyjnych?
- Dlaczego rozkładając opłaty koncesyjne na raty, nie kierował się Pan Prezes interesem publicznym, tylko wyłącznie prywatnym interesem koncesjonariuszy?
- Czy Pan Prezes nadal uważa, że kompleksowa kontrola NIK odnośnie postępowań koncesyjnych w Radzie nie jest potrzebna?

6. A NIK pochwalę, że ciekawe rzeczy ustaliła, ale i opieprzę. Mimo tak porażających ustaleń, ogólna ocena wykonania budżety jest ... pozytywna! Z zastrzeżeniami, ale pozytywna! To co do cholery jeszcze musiałoby się stać, żeby Najwyższa Izba odważyła się ocenić Radę negatywnie? Cały budżet miał zostać rozkradziony?
Jak Najwyższa Kontrola prawą ręką ustali aferę, to niech jej lewą ręką nie przykrywa, bardzo o to jako były prezes proszę!.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-06 10:32
To było od Kuzniaka .
roza24 / 83.30.166.* / 2012-07-06 09:04
Mówiąc krótko,nie ma dobrych wyników kadry,nie ma dobrego szkolenia młodzieży,fatalne pomysły
budowy pałacu PZPN i wiele innych niewłaściwych decyzji,wymusza wymianę władz
centrali.Wszyscy delegaci, którym leży na sercu dobro naszej piłki,powinni zapomnieć
o kolesiostwie i złotych posadach.
Wybrać szefa i cały zarząd PZPNu,ludzi kompetentnych,takich aby uzdrowili naszą piłkę,
abyśmy nie musieli się wstydzić,gdy gra kadra
i kluby,odpadające w eliminacjach po pierwszym
meczu.Lato jako piłkarz był bardzo dobry,i
trzeba mu dać medal i emeryturę.
NON / 178.43.210.* / 2012-07-06 07:49
W Rosji cała gospodarka działa na takich samych zasadach jak PZPN i jest dobrze...
sdfgsdf / 31.42.10.* / 2012-07-06 07:18
Czerwone skur****!
Jak się nie wyplewi tych .... z Polskiej piłki to nigdy się jej nie uzdrowi.
skomentuj

Najnowsze wpisy