Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Ławrow chce "sensownych" wyjaśnień w sprawie Patriotów

Ławrow chce "sensownych" wyjaśnień w sprawie Patriotów

Wyświetlaj:
issael / 188.33.169.* / 2010-05-28 01:11
Poczytałem fobie poniżej , jakie raczyli wydalic z siebie forumowicze.
To smutne.
Rosja po prostu pyta o uzasadnienie umieszczenia broni rakietowej w poblizu jej (Rosji) granic. Oczekuje sensownej odpowiedzi. Bowiem to co głosi Polska i USA nijak ma sie do cego co głoszo o miłowaniu pokoju.
Rosja zastrzega ze może w odpowiedzi umiescic po swojej stronie odpowiednik patriotów czyli swoje iskandery, ale na razie wsytrzyma się ztym do sensownego wyjasnienia uczynionego przez USA i Polskę.
Rozumiem że Polska ma fobię wobec Rosji , tak samo jak Litwa ma fobię wobec Polski.
Jakby nie patrzeć, nowa broń nowej generacji, raczej sprzyjac będzie wojnie.
Oczywiscie jedna jaskółka (patriot, czy po rosyjskiej stronie iskander) wojny nie czyni.
Ale zawsze kiedys przychodzi czas że jaskółki przylatują gromadnie a wtedy to juz na pewno wojna .. ups wiosna.
hipoteza / 79.184.50.* / 2010-05-28 21:11
... zawsze szanuję i doceniam Twoje wypowiedzi na forum
... spróbuj z moich komentarzy odsiać zbędne emocje i skoncentrować się na argumentach, nielicznych lecz wypływających z kontekstu stosunków polsko-rosyjskich w ostatnich stu latach .
... skąd emocje ? napewno nie z rusofobii ! Gdy mrówka wokół swojego mrowiska robi zasieki, a słoń pyta czy to aby napewno nie jest skierowane przeciw niemu to może się zdenerwować .
Pozostają jeszcze argumenty duchowe, kosmiczne, kosmologiczne i całkiem z innej bajki, których na tym forum oraz białemu wywiadowi z Kremla nie warto przytaczać .
To nie jest żadna tajemnica, ale ponoć nie należy rzucać pereł przed wieprze !?
issael / 109.243.71.* / 2010-05-30 00:24
Dzieki za to , że hipoteza docenia i szanuje moje wypowiedzi, nawet jezeli sam ma inny pogląd.
Mam podobny stosunek do swoich rozmówców, nawet wtedy kiedy (raczej) na to nie zasługują (wypisując nonsensy, obrazajac, czy ogólnie wypowiadajsie jedynie w tym celu aby jątrzyć, oraz co czeste, są po prostu niekompetentni w swoich wypowiedziach).
Ja (raczej) sie nie obrazam, nawet za najwiekszy wulgaryzm, czy głupotę, albo zwyczajny przejaw złej woli.
Przynajmniej staram się.
Cenie podobny stosunek do rozmówcy u innych.
Tym bardziej , ze to zadkie zjawisko, nawet na takim forum jak money.pl.
Kazdy ma inne doswiadczenie zyciowe, inny los, inna wiedzę, inne mozliwosci w mozliwości oglądu świata, inne zdolności itp. Dlatego rozmowa moze byc ciekawa, nawet jezeli sa rózne opinie.
Ale jest warunek , musi wystapic tzw dobra wola rozmowy a nie narzucania swojej opini innym. A jak sie nie podoba to hulaj dusza wszystkie srodki dozwolone.
Jak juz napisałm , mnie tacy "harcownicy" ani ziebia , ani parzą. Wypowiadam się nieczesto, poniewaz nie zawsze mam ochote tracic czas na "harcowników".
Hipoteza zapowiedział , że juz niedługo zrezygnuje z wypowiedzi, poniewaz , poziom wielu "rozmówców" jest nie do przyjecia (dla Niego - hipoteza).
Rozumiem, motywacje, ale mam jednak nadzieje , że (moze) jeszcze kiedyś sie spotkamy, niekoniecznie musimy się zgadzać, ale porozmawiac zawsze możemy.
Ba, moze nawet bedzie taki temat , w którym nasze opinie moga byc podobne?
hipoteza / 79.184.20.* / 2010-05-30 22:38
... otóż to !
... Tymczasem kończymy : ) .
double agent sc / 173.32.52.* / 2010-05-29 08:02
Czy chcesz sobie przypisać hipokryzję czy przeoczenie? Ten issael to jest jednym z najbardziej pro-rosyjskich fanatyków na tym forum. Chwali wszystko co rosyjskie bez zastanowienia i bez minimalnej nawet wiedzy w temacie. Wielokrotnie z nim polemizowalem jako sc. Twój aplauz w jego kierunku był nieprzemyślany bo widzę, że myślisz zupełnie co innego o problemie rosyjskim niż on. On jest fanatykiem. Spytaj się jego gdzie się polskiego nauczył. O co mi chodzi. Z Rosjanami też się można przyjaźnić. Ale kontakty gospodarcze, a raczej zależność gospodarczą, trzeba poprawić. Aby poprawić to wszystko w polityce wschodniej trzeba zastosować wyrafinowaną dyplomację. Dyplomacja często jest najsilniejszą bronią. W skrócie mówiąc w tej chwili pozostała jedna opcja, która Polsce odpowiada. Jest to sojusz wojskowo/gospodarczy z USA. Drugą opcją jest siedzenie cicho i podporządkowanie się Rosjanom. Pamietaj o tym, że bardzo dużo Polaków jeszcze tak myśli a największa część ustawia się tak jak wiatr powieje. Za niewiele już lat Polska się samooczyści z elementow PRL-owskich. Młodzi, mądrzy i energiczni dojdą do władzy i Polska zacznie prosperować. Z Rosją trzeba inaczej. Nie z PiStoletem ale z lepszą bronią. Najłatwiej jest złapać niedźwiedzia na miód (tak mówią). Jeżeli Ławrow mówi, że oczekuje wyjaśnień od Polski i USA to w języku dyplomatycznym znaczy coś innego a mianowicie, że coś się jemu nagle niespodobało. Rakiety Patriot ani Polski nie uratują ani Rosji nie zagrożą. Może chodzi jemu o to, że USA zaczęły koncentrować olbrzymią ilość okrętów, w tym cztery lotniskowce, u wybrzeży Iranu. Tylko Sojusz z USA uchroni Polskę przed Rosją. Trzeba o tym pamiętać.
issael / 109.243.71.* / 2010-05-29 23:59
No proszę wg sc jestem prorosyjskim fanatykiem na tym forum.
W zasadzie mógłbym to pozostawic bez komentarza.
Wystarczy , ze porówna sie wypowiedzi sc (liczne) z moimi ( nielicznymi), aby wyrobić sobie opinię kto jest fanatykiem nie tylko pro rosyjski, czy naty-rosyjskim ale tak w ogóle.
Jezeli moje wypowiedzi są dla sc objawem pro-rosyjskości, to wypowiedzi sc sa objawem fanatycznej anty-rosyjskości, i to o wiele bardziej fanatycznej anty niż mojej "pro".
Tak juz musi być, fanatyk ma to do siebie, że (czesto) innym zarzuca to co sam praktykuje.
Jezeli chodzi o mój polski, to fakt jest nienajlepszy, ale juz raczej taki pozostanie, a nauczyłem sie (polskiego) w niespełna rok w polsce (studjum jezyka polskiego dla obcokrajowców). Pochodzę zaś z obu ameryk. urodziłem sie (jajko potomek amerykanki - USA - z babki prababki , oraz naturalizowanego w USA anglika potomka dawnej XIX wiecznej emigracji polskiej) i dorastałem w argentynie, potem w Brazyli, aby osiąść w USA.
Czy juz ciekawość zaspokojona?
double agent sc / 173.32.52.* / 2010-05-30 08:06
Nie musiałeś tego mówić. Kiedyś twój kolega to już powiedział. Twój polski jest OK ale myślisz po hiszpańsku i ja to zauważam, nie po angielsku. Polemikę, jak pamiętasz, sam zacząłeś pomimo, że nawet cię pochwaliłem kiedyś. Historię Polski zapewne znasz i problemy polsko-rosyjskie też powinieneś poznać przed zabieraniem głosu w dyskusji. Nie znając zagadnienia i chwaląc prawie zawsze posunięcia Rosjan jest bardzo tendencyjne a fanatycznie popieranie Rosjan jest oceniane przez większość Polaków jako wrogie. Polska jest w takim układzie geopolitycznym, że musi dbać bez przerwy o swoją tożsamość narodową a dla Rosji zawsze będzie smacznym kąskiem. Czyli, wiedząc to, polityka Polski musi być ukierunkowana odmiennie niż interesy rosyjskie. Najlepszym zabezpieczeniem i zarazem jedynym, które można było wybrać dla Polski jest sojusz z kimś potężnym kto zepsuje Rosji apetyt na Polskę. Nikogo oprócz USA nie ma, więc jest jak jest. Dlatego mamy naszą armię w Afganistanie. Niby ta wojna nas nie dotyczy bo nas nie zaatakowano ale uczestnictwo w niej jest konieczne ze względu na wypełnienie zobowiązań sojuszniczych. Posiadanie tak potężnego sojusznika bardzo procentuje. Polacy mogą wreszcie spać spokojnie bez obawy, że Rosja nas capnie. Wolność dla każdego narodu jest sprawą najcenniejszą. Nie rozumiesz tego bo nie urodziłeś się w Polsce i nie poznałeś zagrożenia rosyjskiego. Jest to polityką ale to nie przeszkadza żeby przyjaźnić się z Rosjaninem jak komuś to odpowiada. Naród z narodem nigdy. Nie mogę sugerować ale spróbuj przeanalizować przy następnej okazji czy jakieś posunięcie w polityce rosyjskiej może przynieść szkodę czy pożytek dla Polski i wtedy napisz swoją opinię.
hipoteza / 79.184.20.* / 2010-05-30 23:32
To co piszę nie dotyczy Twojej odpowiedzi "issael'owi" .
Przyjżyjmy się cytatowi :
Naród z narodem nigdy.

{ Tell me why ? }
Naród Rosyjski to Słowianie - wszyscy zwykli ludzie !?
Obywatelami Rosji mogą być przedstawiciele wszystkich nacji azjatyckich, w tym kaukazkich itd . ( Stalin-Gruzin, Beria-Żyd, Breżniew- powiedzmy typ mongoidalny , to najbardziej jaskrawe przykłady )
Wieki temu gdzieś tak 200 - 400 km na wschód od Moskwy zaczynała się muzułmańska " Złota Orda " - Tatarzy plus wszyscy wokół Morza Kaspijskiego .
Można powiedzieć pozostałości imperium Dżyngis Chana !?
Mówiąc Naród Rosyjski zawsze mam na myśli Słowian !
Napewno słyszałeś legendę o Lechu, Czechu i Rusie ?
Oczywiście czystej krwi Słowianie nie istnieją : ))) !?
Liczą się odczucia, które mamy w głowie .
" Co Nam w duszy gra "

Do każdej dyskusji ważne są warunki brzegowe (" Ruch jest pojęciem względnym i zależy od wyboru układu odniesienia " ) Podobnie w rozważaniach filozoficznych .
A są pewne względy natury duchowej, a ściślej , obejmujące mechanizm wcieleń, które czynią moją powyższą wypowiedź nieistotną .
Jej prawdziwość obejmuje nasz trójwymiarowy, materialistyczny sposób postrzegania, stąd te rasy i "kompatybilność" kulturowa ! : )))
Przyjaźnić się z Rosjaninem w szerszym znaczeniu może oznaczać sympatię dla narodu slowiańskiego !
Jeszcze jedno, Słowianie z dorzecza Dniepru i górnego biegu Wołgi Byli przez setki lat najeżdżani i manipulowani.
O "'Złotej Ordzie"' i Dżyngis Chanie już mówiłem, dodaj jeszcze Wikingów, potem Szwedów, a od Carycy Katarzyny po dziś dzień z przerwami Niemców .
Możemy tak godzinami !?
Myślimy prawdopodobnie o tym samym, tylko inaczej stawiamy akcenty .
Na razie ! : )
hipoteza / 79.184.20.* / 2010-05-30 23:38
... no tak, zapomniałem o Hunach , plemionach z pogranicza Syberii i Azji Srodkowej !
hipoteza / 79.184.52.* / 2010-05-29 21:13
...nie ma mowy o hipokryzji, bardziej chodzi o spokojną wymianę poglądów na tym, bądź co bądź ekonomicznym forum.
... "issael" wypowiada się spokojnie, głosząc swoje racje nie posługuje się zwykłymi kłamstwami jak to mają w zwyczaju pieniacze pokroju "Man 13", "PKB", "Binarek" itp.
( ... obiecałem sobie, iż nigdy nie będę z takimi polemizował, to obraża godność, inteligencję i zwykłą logikę ...)
Jestem, jak sądzę, konserwatywnym liberałem .
Podchodzę krytycznie zarówno do PiS jak i PO .
Brzydzę się niezrozumiałym w dzisiejszych czasach kultem jednostek w partiach politycznych !?
PO to dla mnie UW-bis ( kandydatury Heubner, Cimoszewicza i w końcu Belki !!! są najlepszym dowodem )
PiS jest za bardzo socjalny, żeby nie powiedzieć socjalistyczny !? Jarosław nie powinien kandydować gdyż ponosi odpowiedzialność za koalicję z Samoobroną !!!
Ja nie mam swojego kandydata w wyborach prezydenckich !?
Z czasem całkowicie zrezygnuję z wpisów na tym forum .
Bywaj "sc" .
double agent sc / 173.32.52.* / 2010-05-30 08:05
Ludzie, jak w życiu, są różni. Nie przejmuj się. Nie ma nikogo tutaj, któremu zawsze pisanie się udawało.
hipoteza / 79.184.17.* / 2010-05-27 13:53
Czy wy ma cie Nas za idiotów !?
Odpier............. się wreszcie !
Kto was tak uprzywilejował ?
Kto wam wmówił, że jesteście lepsi od reszty Świata ???
"Okręg Kaliningradzki" to sztuczny twór bez historii niczym Hong Kong albo Macau !!!
Dla was to nafaszerowane wszelkim uzbrojeniem i żołnierzami koszary !?
Ile tam macie wojska, 200 tysięcy ???
To więcej niż liczy Polska Armia !?
Porozmawiamy po waszym konflikcie z Chinami !?
Puki rządzicie na Kremlu ( KGB, GRU itp. ) , nie kiwniemy nawet palcem w waszej obronie !
To nie mój wymysł . Taka jest prawda płynąca z przepowiedni i dobrze o tym wiecie !
Po co ta ciuciubabka ?
sc / 173.32.52.* / 2010-05-27 16:25
Ona trochę bredzi ale odczucie jej jest szczere i prawidłowe. Rosjanie zawsze czekali i czekają aby nas capnąć. Rakiety Patriot są potrzebne ale jako symbol raczej bo nie będą na razie zsynchronizowane z żadnym innym systemem. Trzeba przeczekać złe momenty. Ich kraj stopniowo ale nieuchronnie chyli się ku upadkowi. Zbroić się, zawierać z właściwą stroną sojusze, nie kupować od nich gazu, budować drogi itd…Przyjaźnić się z narodem? Nigdy. Z indywidualnymi osobami? Jak najbardziej. Może w przyszłości takie przyjaźnie przydadzą się. Jeśli chodzi o Kaczyńskiego to nie ma co ciągnąć tego w nieskończoność. Już wiadomo, że zginął przez własną głupotę lub inaczej mówiąc, przez błąd pilota. Za jakiś czas kiedy wrzawa ucichnie zacznie się nowa debata jak jego przenieść poza Wawel.
Natter / 2010-05-27 14:06 / Tysiącznik na forum
Może jeszcze dopiszesz że rosjanie podczas drugiej wojny zniszczyli Warszawę a amerykanie wyzwoli Polskę spod okupacji hitlerowskiej.
hipoteza / 79.184.15.* / 2010-05-27 14:32
... tu nie o to chodzi , Oni nie traktują Nas po partnersku, odmawiają prawa do decydowania we własnym imieniu .
... formalnie z Nimi graniczymy, ale tak historycznie rzecz biorąc granica Rosjii przebiega wzdłuż państw bałtyckich, Białorusi i Ukrainy !!!
... Im przeszkadzają jakieś technologicznie zabytkowe Patriot'y, a my mamy gigantyczne koszary pod nosem !!!
... Naprawdę musimy rozgraniczyć :
- sympatyczny, słowiański Naród Rosyjski
- neodyktatorskie władze na Kremlu jako popłuczyny po Sowieckim Imperium ( Zywcem Sitowie z Gwiezdnych Wojen )
... Dysydenci rosyjscy o tym wiedzą, mówią i ostrzegają Nas !!!?
Po prostu trzeba myśleć samodzielnie !

Najnowsze wpisy