Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Ławrow: Nie instalujcie tarczy w Polsce i Czechach

Ławrow: Nie instalujcie tarczy w Polsce i Czechach

Wyświetlaj:
georges / 78.133.207.* / 2009-03-08 18:22
Tarczy w polsce nie będzie , obama blefuje , na razie testuje rosję . Usa potrzebuje wsparcia ze strony rosji a nie konfrontacji . W iraku klapa , w afganistanie jeszcze gorzej ,a usiebie kryzys coraz głębszy .
Tarcza była wymysłem busha sterowanego przez izrael , i miała zaburzyć równowagę strategiczną między usa i rosją , ględzenie że ma chronić przed rakietami z iranu , to wersja dla polski i czech .
Na zachodzie już dawno wiedzą po co faktycznie ma powstać . Nic dziwnego że rosja twardo się tym planom sprzeciwia i użyje wszelkich środków by ją zneutralizować .Tym bardziej że rosja czuje się silna ,zwłaszcza po tym jak zlała gruzińską bandę . Poza tym usa chce współpracy z iranem w sprawie afganistanu , tak że niech kaczyński sobie tarczę zbuduje koło pałacu , a rakiety mogą być z drzewa .
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-08 16:22
ciekawa wymiana poglądów poniżej .. Bytków ma sporo ciekawych spostrzezeń

ale nie ma sensu spierać się na czatach ze stałymi bywalcami (o ustalonej renomie i ustalonych "na wieki" miłościach i nienawisciach, akceptacjach i fobiach)

niestety większośc z wypowiadających sie politycznie, ma skłonnośc przypisywac swoje poglady wszystkim albo przynajmniej większości, co łatwo jest zuwazalne zarówno bezpośrednio jak i w kontekstach wypowiedzi,
dlatego wchodzenie w polemike jest bezcelowe, dobrze jak bedzie to w miare zeczowa polemika, ale to nie jest czeste zjawisko, najcześciej poczatkowa poprawnośc , zamienia sie w róznego rodzaju aluzje a potem inwektywy , czasami nie ma wogóle zadnej poprawności , od razu jest tzw "gruba rura".

jestem w polsce pare lat i nie zauwazyłem nienawiści ani niechęci polaków do rosjan, a juz mieszkałem w róznych czesciach polski, i spotykałem się z róznymi środowiskami, oczywiscie są rózne postawy, w tym i postawy nienawistne , ale nie moge powiedziec ze jest to powszechna postawa polaków, ale przyznam ze na wielu propagandowych łamach okreslonych srodowisk, jest taka postawa kreowana, pytanie po co? czy to ma byc przejawem " miłości bliźniego" ?

rosjanie w swijej historii nie mieli lzej od polaków, smiem nawet twierdzic że mieli gorzej, ale to tylko moja ocena.

siejący nienawiśc , celowo nie rozrozniaja aparatu państwowego od narodu, czyli tzw zwykłych ludzi.
kiedys bedac w niemczech , dla zartu podawałem się za polaka, lubiłem obserwowac jak zmieniaja sie postawy wielu niemców wobec mojej osoby, od szacunku do grzecznej pogardy, jak sądzili ze jestem amerykaninem to wszystko było normalnie, jak dowiadywali się że jestem polakiem , to ich postawa zmieniała się, byli dalej grzeczni i mili ale tak jakos inaczej, dla mnie było to doskonałe pole do obserwacji, a spotykałem sie z tzw srodowiskami opinitwórczymi.
Bytków / 194.150.197.* / 2009-03-07 23:06
Jeśli ktokolwiek zaprzeczy,że ten gościu nie jest rasowym dyplomatą, który dba o interesy swojego państwa, to świadczy, że nie rozumie co znaczy dyplomacja. Bardzo cenię p. Ławrowa jako fachowca, w przeciwieństwie do tej kuropatwy fotygi ( nie popełniam błędu pisząc z małej litery ) czy też polityki ułomnych bliźniaków. Na naszych oczach Rosja chce się zmieniać, a to nie jest proces łatwy i szybki.
Pomożemy Rosji, braciom Rosjanom, Europie i sobie także, jeśli tylko napiszemy to, co czujemy w duszy!!. Kto, z nas przeszedł obojętnie na plaży w Egipcie obok słomianki na której leżeli i rozmawiali ze sobą Rosjanie, nie wymieniając choćby słowa, czy puszczając wyraz uśmiechu??. Nikt!!!
Wykorzystajmy to!!!. NARODY KSZTAŁTUJA SWIADOMOŚĆ A POLITYCY.... spadać, jeśli nhie chcecie postępować z wolą narodu!!!
martinez333 / 2009-03-08 01:59
Tak. Najlepiej od razu zaprośmy rosyjskiego namiestnika (może być Ławrow, w końcu to wybitny dyplomata i patriota), i stańmy się kongresówką w granicach z 1815. Bo niby czemu nie, w końcu Rosjanie to nasi "słowiańscy bracia". Wtedy na pewno usmiechaliby się i lubiliby nas jeszcze bardziej. Byłoby jak za cara.:)
Rosja chce zmieniać, najchętniej zmieniłaby cenę ropy, potem granice;)
Bytków / 194.150.197.* / 2009-03-08 02:51
Drogi kolego. Źle mnie zrozumiałeś, przepraszam, że może nie napisałem dokładnie tego co myślę.
Ja, podobnie pewnie jak i Ty, nie pozwolimy sobie robić nikomu porządków w szufladach w naszych kuchniach. Ale zapewne Ty jak i ja wyznajemy jedną zasadę: SZUKAJMY PRZYJACIÓŁ BLISKO A WROGÓW DALEKO. Rosjanie są nam przyjaźni ( mam na myśli zwykłych ludzi ), my też lubimy Rosjan. Ja znam ten naród. Pomimo iż w czasie wojny rodzina mego ojca została zniszczona przez bandytów w rosyjskich mundurach, to uwierz mi, ich rodziny także ucierpieli w czasach które lepiej za[pomnieć nie mniej niż my.
Jeśli chodzi o zaproszenie, to mogę Ci napisać, że służbowo wyjeżdżam do Rosji praktycznie co miesiąc na kilka dni od 5 lat i tylko raz miałem nieprzyjemność. Na lotnisku Szertemietiewo w Moskwie zostałem zatrzymany przez jakiś umunurowanych, pijanych ludzi, którzy zamknęli mnie w małym pomieszczeniu ( obok palarni na końcu korytarza) i wyłudzili 100USD. Ale też następnie zawieźli mnie za darmo do hotelu Wega na osiedlu Izmaiłowo. Zapomnijmy o schematach, bo w przeciwnym razie zadam Ci pytanie, któ będzie namiestnikiem US w naszym rezerwcie.
leszek
sc / 99.232.235.* / 2009-03-08 08:48
Stary, ciekawe poglady miewasz no ale kazdemu przeciez mozna sie wypowiedziec. W polskich duszach nie ma zadnej wdziecznosci ani uznania dla Rosjan lecz pogarda i chec odizolowania sie od nich. Powodow jest mase, nagromadzonych poprzez kilkusetletnie wykorzystywania naszego narodu. Napisano miliony ksiazek na temat. Przyjazn probowano nam zaszczepic na sile ale sie nie udalo. Jezeli udalo sie tobie pracowac i odnosic sukcesy na tamtym terenie to tylko dobrze dla ciebie. Kontakty z Rosjanami, ktore tak zachwalasz sa zupelnie normalne wsrod innych narodow. Tak wlasnie powinno byc bo tak zaklada norma wlasciwego zachowania. Ale ten drugi przypadek co opisales to jest dobijajacy i niweluje te dobre strony, ktore wymieniles. To prawda, ze oni sie ucza dopiero wspolzycia z innymi narodami. Faktem niestety smutnym dla przyjazni rosyjsko-miedzynarodowej jest to, ze ciagle tyle ludzi popiera Putina. Jak wiesz, demokracja rosyjska zupelnie nie istnieje a jezeli ktos bedzie sie upieral, ze tak to dzieli ja bardzo duzo od demokracji zachodniej, do ktorej my Polacy chcemy nalezec. Przyjaciol blisko a wrogow daleko szukac? Kolego, to jest bez najmniejszego sensu. Przede wszystkim, wrogow nigdy nie nalezy szukac tylko przyjaciol. Podobnie, nalezy szanowac wszystkie narodowosci. Wymienie ci kilka zebys zrozumial o co chodzi: Rosjan, Amerykanow, Chinczykow, Zydow, Palestynczykow, Niemcow, Albanczykow, Polakow, Iranczykow a nawet mieszkancow Zimbabwe. Jesli chodzi o Hilary, to trafiles kula w plot bo ona jest bardzo madra kobieta. Wracajac do Rosjan, to proponowalbym tobie uzmyslowic sobie fakt ile narodow w ostatnich latach wypowiedzialo przyjazn rosyjska. Czy to cos tobie mowi? Polityka rosyjska ostatnio jest coraz bardziej agresywna a obywatele rosyjscy ja popieraja. To tez powinno dac tobie cos do zrozumienia. Jak wiemy, nigdy nie powinno sie generalizowac ani mowic o steorotypach. Czasami niestety sie nie da. Moge dodac, ze moim przyjacielem jest Rosjanin. No i nic zlego sie nie dzieje. Polityka to inna sprawa.
Nam Polakom, sugerowalbym bardzo mocno zaczac sie zbroic i byc w sojuszu z USA aby uchronic sie przed narzuceniem przyjazni rosyjskiej. W przyszlosci, moze juz w nastepnym pokoleniu, nie mialbym nic przeciwko przyjazni rosyjskiej o ile bedzie nam podana wedlug standartow demokracji zachodniej.
martinez333 / 2009-03-08 04:03
Nie twierdziłem, że z normalnymi Rosjanami nie można się dogadać na codzień, szczególnie, jeśli rozmawia się o banałach i nie wkracza na rząskie grunty. MIałem na myśli wyłacznie to, że całkowite oddzielanie narodu rosyjskiego od polityków rosyjskich (i polityki) brzmi tak samo fałszywie, jak zapewnianie Niemców po IIWŚ, że "nie wiedzieli co robi Fuhrer" i że "nie mieli z tym nic wspólnego".
Otóż Rosjanie mają bardzo wiele wspólnego z Putinem, gdyż ma on realne poparcie w społeczeństwie właśnie dlatego, że jest jaki jest (jest spadkobiercą wspomnianych `bandytów w mundurach NKWD` ) i dlatego, że postępuje jak postępuje. Nikt im w swoim czasie nie bronił wybierać Gajdara albo Jawlińskiego, ale jakoś nie wiedzieć czemu Rosjanie wybrali właśnie Putina.
W dodatku, mimo wielkich czystek Stalin ma do dziś znacznie większe poważanie niż Mikołaj II. Oddzielanie ludzi od władzy jest rażącym błedem logicznym i zwykłym fałszem.
Polecam też sięgnięcie do historii. Większośc wojen polsko-rosyjskich (od XVIw począwszy) wywołali właśnie ci `pokojowo nastawienie Rosjanie". Inna sprawa, że Polacy , niestety mieli w owym czasie, w większości królów o przenikliwości i intelekcie Tuska albo Kwaśniewskiego, więc musiało się to skończyć tak jak sie skończyło w 1795r.

Można pisać wiele wzniosłych słów o "rosyjskiej duszy" i "braterstwie", a prawda jest taka, że Rosjanie zawsze mieli i będą mieli ciągotki do krwarych dyktatorów, którzy to z kolei będa mieli ciągotki żeby podporządkowywac sobie sąsiadów.

US >> daleko im do ideału, są często denerwujący i mają problemy z wyciąganiem racjonalnych wniosków.
Ale jeśli nie widzisz róznicy między Europą Zachodnią (zajętą przez złych jankesów) a Wschodnią (zajętą przez dobrych Rosjan) , w okresie 1945-89, ? ;)
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-08 17:00
popierają putina .. a to dobre .. a kogo maja popierać?
pozatym akurat putin dla rosjan okazał sie o wiele sprawniejszym rządzacym od jelcyna,
takie gadułki o tym ze wybrali tego czy tamtego .. mogli wcale nie iśc na wybory , jaki wpływ na to kogo wybrac ma przecietny obywatel, w rosji, u was w polsce, czy iinych krajach.
jaki macie wpływ ? zaden,
wiem wiem, wmówiono wam że to demokracja i na tym to polega .. ale to nie wy wybieracie ( wy głosujecie), nie wy wpisujecie kandydatów na listy, ba to nawet nie wy ich zgłaszacie, gdyby tak było to poznalibyscie smak demokracji .. ale nie znacie , to co jest, jest nazywane demokracją , ale nią nie jest i nigdy nie było.
dlatego nie miejcie pretensji ze rosjanie wybrali putina, po prostu z tego co mieli do wybrania wybrali , podobnie w innych krajach, dlaczego jest tak mała frekwencja wyborcza w tzw starych "demokracjach"?
czy nie dlatego ze nie ma przymusu i władza ma w czterech literach tzw legitymizacje, bo społeczeństwo i tak jest tak urobione ze inaczej nie zadziała?
jak może byc reprezentatywna władza wybrana w mnejsza niz 50% frekwencja wyborcza? .. tak jest to wszystko ustawione ze władze maja okreslone grupy (bez przymiotników), tyle i tylko tyle .. az tak bardzo od władzy dziedzicznej sie to nie rózni , zmieniło to się że z dziedziczenia osobowego , przeszło na "dziedziczenie" grup, które jedynie wymieniaja sie , przykład wasz kraj, gdzie siągle cisami tyle ze w róznych kombinacjach.
jaki macie wpływ na listy wyborcze oraz na to kto tak naprawde tam się znajdzie, czy wyobrazacie sobie ze mogło by na tych listach zabraknąc Jarosława Kaczyńskiego czy Donalda Tuska?
martinez333 / 2009-03-08 18:18
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałes, albo przeczytaj kilka razy to co ja napisałem.
Skoro oni nie mają wyjścia i muszą popierać Putina, skoro on rzekomo jest dla nich najlepszy to my nie mamy wyjścia i nie możemy lubić Rosjan bo Putin jest zwyczajnie niebezpieczny dla naszego kraju.

To proste jak budowa cepa, szczególnie jesli przesledzi się stosunki-polsko rosyjskie od XVIw. Takich Putinow to oni mieli juz kilkunastu, w zasadzie poza Aleksandrem I to ciezko byloby znalezc jakiegos do konca normalnego, ktoremu Polska cos zawdziecza.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-08 23:56
przeczytałem jeszcze raz co napisałem , oraz to co napisałes,
zastosuje sie do swojej własnej rady z pierwszego wpisu i powstrzymam sie od polemiki
sc / 99.232.235.* / 2009-03-07 21:23
Srodki zmniejszające ryzyko - to zbrojenia. Rosjanie blefuja. Rosyjski PKB jest na oko 3 rzy wiekszy od polskiego. Co oni z tym moga zrobic? Cena ropy bedzie utrzymywala sie teraz na niskim poziomie. Ich rezerwa walutowa kurczy sie w niewiarygodnie szybkim tempie i tak bedzie juz zawsze jezeli nie rozwina innych dochodowych galezi przemyslu. Prawdopodobnie zaczete projekty militarne nie beda nigdy skonczone. Hilary powiedziala, ze najpierw trzeba udowodnic, ze tarcza jest skuteczna i czy system jest technicznie oplacalny. Skoro jest juz na tym poczatkowym etapie tyle watpliwosci to wydaje mi sie, ze na prawde bedzie taniej zastosowac opcje prewencyjna z Iranem tzn nalot za nalotem dopoki zagrozenie zostanie zlikwidowane. Bedzie to duza korzysc dla Polski i Rosji poniewaz tarcza nie bedzie juz potrzebna a Rosja bedzie rozluzniona bo zniknie jej urojone bezposrednie zagrozenie.
caray / 2009-03-07 18:16 / Bywalec forum
niech ruskie wkoncu zabiorą swoje czerwone łapska z europy
P 73 / 79.163.224.* / 2009-03-07 21:06

niech ruskie wkoncu zabiorą swoje czerwone łapska z europy

Wypowiedz Rosji wojne - czarny baranie !
lLorunia / 91.94.182.* / 2009-03-08 12:11
Jak są słabi to można się z nimi dogadać ! a jak mają duże przychody z ropy i gazu to zaczyna się z powrotem wymachiwanie szabelką . Sądzę , że gdyby ten kryzys przyszedłby wcześniej , nie byłoby ataku na Gruzję ! Szybko by policzyli , że to może być za droga inwestycja .. Przypomnijmy sobie z jaką butą odbywała się ta agresja , zablokowane porty rekwirowanie hamerów . Rosja grała na nosie całemu NATO a tylko dlatego bo miała jeszcze pieniądze . A teraz to będzie tak grała na przetrzymanie aż do następnego razu . A nasi politycy będą się łudzić po raz może enty , że ktoś się zmieni w co wcale nie wierze !. Bo to taki kraj , że nie szanuje się nawet własnego obywatela , jak jest przeciwnikiem politycznym i ginie delikwent bez wieści , a co mówić o poszanowaniu innych nacji , czy integralności terytorialnej .

Najnowsze wpisy