Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Leasing? warto w moim przypadku?

Leasing? warto w moim przypadku?

StrzelecCzarny / 2011-01-04 16:05
Witam,
to mój pierwszy post na tym forum, więc przepraszam z góry za jakąkolwiek nietaktowność.
Wiem, że mój problem może wydać się śmieszny, ale gubię się czytając o tych wszystkich zasadach leasingu.
Moja sytuacja pokrótce wygląda następująco: Nie posiadam, żadnych odłożonych pieniążków, studiuję zaocznie, mój roczny dochód to 20 tys. i bardzo mocno wierzę w to, że mogę prowadzić dodatkowo działalność gospodarczą.
Przedmiotem mojej działalności było by składanie mebli wykonywanych na zamówienie (był bym kimś w rodzaju pośrednika między klientem a hurtownią).
Moje mocne strony to: wolny czas po pracy, miejsce zamieszkania przy granicy (niemiecki klient), prawo jazdy C+E, nie płace już zusu, a przede wszystkim mam szczere chęci do pracy.
Moimi słabymi stronami jest brak busa, słabe doświadczenie w branży i młodociany wiek.
Całkiem dobrym rozwiązanie wydaje mi się zakup T4 Multivana ale te są w cenie ok 20tys.
Po zaciągnięciu kredytu na tę kwotę musiał bym spłacić 30tys. więc zaczynam czytać o leasingu ale tu się mówi o nowych lub prawie nowych samochodach, a ja po kalkulacjach dochodzę do wniosku, że stać mnie będzie jedynie na ratę w wysokości 500zł.
Jest możliwość wzięci leasingu i czy warto?
Może jakieś inne pomysły na działalność?

Najnowsze wpisy