Forum Forum podatkoweVAT

Leasing zwrotny

Leasing zwrotny

Marcinfranek / 79.186.235.* / 2013-07-25 23:11
Sytuacja wygląda następująco. Prowadzę działalność, płacę VAT, chcę wziąć w leasing samochód używany. W Polsce sam szrot, a jeżeli jest dobre auto to bardzo drogie. Mam środki na zakup takiego auta, jednak nie chcę tracić gotówki na bieżącą działalność. Chcę auto sprowadzić z Niemiec, a następnie odsprzedać firmie leasingowej - mam firmę która to oferuje. Teraz zaczynają się schody. Jak to jest z VATem. Nie do końca rozumiem ten wewnątrzwspólnotowy obrót towarów. Z tego co zrozumiałem:
- W Niemczech kupuję auto na fakturę, bez vatu, powiedzmy 15000 euro
- przygotowuję auto do rejestracji i odsprzedaję firmie leasingowej. I teraz pytanie z vatem, bez vatu? Skoro to leasing operacyjny to firma leasingowa musi je kupić z vatem prawda?
Iwona975 / 83.10.122.* / 2018-09-10 19:34
Wiesz co, ciężko jest mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. Sama nigdy nie korzystałam z leasingu zwrotnego, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Natomiast ze swojej strony mogę polecić Ci ten artykuł https://paniala.pl/wiedza/leasing-zwrotny/ - znajdziesz tam wiele cennych i kluczowych informacji. Począwszy od definicji leasingu zwrotnego, po jego działanie, a nawet odpowiednie księgowanie.

Najnowsze wpisy