Forum Polityka, aktualnościKraj

Lech Kaczyński: Trzy lata prezydentury

Lech Kaczyński: Trzy lata prezydentury

Money.pl / 2008-12-23 09:23
Komentarze do wiadomości: Lech Kaczyński: Trzy lata prezydentury.
Wyświetlaj:
lepper / 83.238.225.* / 2008-12-27 22:32
Prezydent to leń,a jego świta żenada............
ottt / 2008-12-31 09:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dodajmy: prezydent Tusk. I wszystko jasne.
FirezeuG / 2008-12-24 11:30 / Tysiącznik na forum
Oj coś widzę że jakieś kombinacje alpejskie się tutaj odbywają :)
A szkoda bo święta za pasem a tu jeden drugiemu oko palcem chce wybić.

Nie widzę sensu dyskusji pod tym tematem na temat PKB, gospodarki czy bezrobocia. W tym konkretnym wypadku raczej dyskutujcie na temat Prezydenta.

Ze swojej strony chciałbym powiedzieć kilka słów.
Po 3 latach prezydentury ciężko mi powiedzieć czy była ona dobra czy zła (a to chyba najgorsze co może być). Nie mogę odmówić Prezydentowi kilku spraw w których jest naprawdę niezły.
Chodzi mi dokładnie o kontakty z USA, polityka wschodnia i nastawienie do Rosji, kontakty z mniejszościami.
Mam sporo znajomych rozsianych po świecie i to są raczej ich odczucia a nie moje ale po przemyśleniu zgadzam się z nimi. W Stanach prezydenta postrzegają raczej dobrze (mówię o obywatelach). Widzą go jako mocnego polityka z wizją a co za tym idzie również Polskę tak traktują. Co przekłada się na zainteresowanie naszym krajem przez inwestorów z tamtego regionu. Wsparcie dla Gruzji też nie było bez znaczenia i to popieram. Stosunki z Rosją też uważam za prawidłowy kierunek bo mam jakieś dziwne wrażenie że niedługo wiele krajów też taki zastosuje (widzać pierwsze oznaki ochładzania stosunków z Rosją przez inne kraje), a wówczas będziemy na pierwszej pozycji. Też dobrze że ktoś przynajmniej stara się w Polsce dogadać sie z mniejszością Żydowską. ostatecznie gdyby bardzo chcieli mogli by doprowadzić nasz kraj do całkowitego bankructwa a jakoś się im do tego nie pali. Spotkanie z Dalaj Lamą też zaliczam na plus.
Niestety nie wszystko jest takie "cacy".
Polityka wewnetrzna Pana Prezydenta mocno kuleje. Niestety ciągłe spory między nim a rządem najmocniej widoczne są nie za oceanem ale najbliższymi granicami, i pomimo tego że daleko zyskujemy to nasi sąsiedzi poprostu się z nas śmieją. Zaprezentowali to podczas "wielkiego balu" jaki zorganizował Prezydent. Niestety jako obywatel mam jakieś dziwne wrażenie że za chwilę w orędziu Prezydent powie do swojego brata: "plan został wykonany" i to jakoś najbardziej mi się nie podoba. Podobne zdanie mam w przypadku wyjazdów. Chwilami miałem wrażenie jakby Prezydent "wkręcał" się na imprezę urodzinową osoby która go nie lubi, tylko dlatego że on chce tam być. No to trochę nie poważne jak na to stanowisko.
Reasumując.
Jeśli Prezydent i Premier znaleźli by sposób aby dojść do ładu i porozumienia to mają szansę na konstruktywne sprawowanie władzy do końca kadencji prezydenckiej.
Tego właśnie życzył bym w tym okresie Prezydentowi i Premierowi. Ostatecznie to byłoby rozwiązanie najlepsze dla (chyba) najważniejszego celu jakim jest dobro Polski i może w przyszłych wyborach miałby też mój głos (poprzednio głosowałem na Tuska).

A na koniec (bo mi też sie trochę zagotowało :))

2008-12-23 13:53:59 | 213.238.105.* | taki tam

Jesteś całkowitym nieukiem ekonomicznym, a jeleń to naprawdę słabe określenie względem twojej osoby. Nie potrafisz czytać danych ekonomicznych w żaden sposób. Postrzegasz gospodarkę jako zestaw cyfr a nie zjawisko matematyczno-społeczne. Dywagacje z tobą na ten temat to jak sypanie sobie rozżarzonych węgli w spodnie, żadna przyjemność.
A co do twojego magicznego skrótu PKB. To jeśli jesteś taki biegły jak mówisz to wytłumacz mi kilka kwestii:
1 Jaka jest definicja PKB i jak się go wylicza?
2 Jaka jest różnica w PKB Polski i Eurolandu (nie liczbowa) i dlaczego?
3 Jakie były długofalowe prognozy wzrostu PKB na lata 2006 i 2007 publikowane w latach wcześniejszych?
4 Wysokość PKB przed wyborami Parlamentarnymi i prognoza na najbliższe 2 kwartały już po?
5 Przytocz konkluzje z raportów o stanie polskiej gospodarki i zatrudnieniu wraz z prognozami na lata następne opublikowanymi przez conajmniej 2 różne instytucje finansowe za lata 2005 do 2008.

Zakładam że na tym formum odpowiedzi od ciebie się nie doczekam bo to jest naprawdę sporo materiałów ale proponuję Ci i tak odpoweidzieć na te pytania. Ostatecznie człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
A Kaczorek ma motorek / 79.184.20.* / 2008-12-23 21:34
Trzy lata prezydentury przypomina zacier winny w którym było mało cukru a dużo drożdży Drożdże w takiej miksturze szybko przerabiają cukier ale nie na winno, a na ocet praktycznie mówiąc ocet jest ich odchodami w których w końcu same giną i proces fermentacji ustaje Nie będzie więc wina a ocet ale na pocieszenie i ferment się skończy
wuem43 / 90.129.126.* / 2008-12-23 20:52
I chwatit, jak mawiali starożytni rosjanie.
vivatpresidento / 91.185.203.* / 2008-12-23 21:19
Mawiali tak też znacznie ci bliżsi ideowo rosyjscy komuniści.
qumaq / 83.22.140.* / 2008-12-23 20:35
I ta rozbieżność - czy przypadkowa?- między narodowymi hasłami a obroną komunistycznych instytucji. Narodowy komunizm - tak można nazwać to co wyznaje bliźniak z PiSu.
p3urtaj / 204.8.156.* / 2008-12-23 20:56
Katastrofa wolnej Polski to ryży premier, co to w cuda wierzy i stara się gromadzić tłumy swoich wierzących w cuda POpleczników pod hasłami ich jakoby wyższej inteligencji.
Głupota przeważnie idzie w parze z pragnieniem bycia dowartościowanym, więc i POklask ma.
Natomiast Kaczyński komunistycznych instytucji nie broni. Najwyraźniej pomylili ci się prezydenci.
piotr123456 / 195.14.4.* / 2008-12-23 13:37
co się dzieje .jak zwykle Pis Kontra. PoJedyne co się udało w przeciągu 3 lat to podział polski na tych,którzy są fanatykami Pisu i na całą resztę .Gratuluje .Ale co tu się dziwić na każdym forum tak samo.Każdy kto chodz troche się interesuje ekonomią widzi różnice w rządzeniu i widzi co jest leprze dla naszego państwa. Pozdrawiam wesołych swiąt
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:53
LepRZe dla WASZEGO państwa z pewnością są teraz szuflady pełne gotowych ustaw i coraz tańsze jabłka.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:00

coraz tańsze
jabłka.

Coraz tańsza to akurat jest benzyna ale to na pewno zasługa pis-u....albo prezydenta...
kiloff / 195.117.22.* / 2008-12-23 14:38
n., jak dobrze pamiętam, to dowodziłaś parę tygodni temu, że to załuga Tuska! No to jak jest w końcu?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:58
Boże...następny inteligentny inaczej...
Jest was więcej?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 15:52
A konkretnie - dowodziłaś, czy nie?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:06
Niemożliwe - nie płemieła?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:19
Rany, wybaczcie
213.238.105.* | taki tam
wyjątkowemu tępakowi, który nawet sarkazmu i ironi nie umie zauważyć...
Zero sensownego myślenia!
Jak wzrost czy spadek paliwa może być winą czy zasługa prezydenta...!!!!!!!!!!!!
Masakra z tobą chłopie...Nie kompromitu się juz więcej.
Panie lesiu weto k - gratuluje elektoratu!
kiloff / 195.117.22.* / 2008-12-23 14:40
n. pogratuluj Tuskowi i PO elektoratu w pudłach, gdzie wygrał.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:33

yjątkowemu tępakowi, który nawet sarkazmu i ironi nie umie zauważyć..

Żeby sarkazm był sarkazmem, to coś musi znaczyć. Inaczej pozostanie chichotem głupiego do sera.
Wiesz jakie znaczenie wnosił ten sarkazm, czy jak na klasycznego wyborcę PO przystało "jedziesz wyłącznie na uczuciach"?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:36
Wolę jechac na uczuciach niż na wiecznej nienawiści do wyimaginowanych wrogów i chęci zemsty...
Ps. Nie wysilaj się, po tym co tu napisałeś nikt nie pomysli że jestes inteligentny.
Papa.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 16:15

Wolę jechac na uczuciach niż na wiecznej nienawiści do wyimaginowanych
wrogów i chęci zemsty...

No właśnie pojechałaś sobie na uczuciach. Jak to klasyczny wyborca PO.
Jak na razie stać cię tylko na uczuciową ocenę stanu swojego rozmówcy, ponieważ nie stać cię na konkrety, z mojej strony koniec tego karmienia trolla.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:59

213.238.105.* | taki tam

Zaczynasz być żałosny...
Najlepsze dla Polski były 2 lata bliźniąt, mlekiem i miodem płynące, gdzie wszyscy mieli pomostówki, becikowe,pracę i tylko lekarze w kamaszach i wykształciuchy przeszkadzają...ale co tam...
Już nie możemy się znowu doczekać powrotu tych "wielkich" ekonomicznych umysłów, nasze komórki już czekają na pluskwy a bez awantur, kłótni i spektakularnych aresztowań jest bardzo smutno...To już nie ta Polska...
HURA!
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:05

bez awantur, kłótni i spektakularnych aresztowań

Awantury w sejmie, to wtedy akurat PO robiło, a nie PiS.
A co do aresztowań - po mnie nie przyszli, a po ciebie?
A wiesz dlaczego teraz aresztowano braci Tomczaków?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:21

Awantury w sejmie, to wtedy akurat PO robiło, a nie PiS.

No cóż...Nie mam więcej pytań...Afery seksualne i podsłuchy to też PO?
Biedaku....
A nie powiedział ci ojciec dyrektor że lepper jest z PO?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:30
Pytałem o aresztowaniu braci Tomczaków. To przez Kaczyńskich?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:34
A CO MNIE TO OBCHODZI???
Ja wiem że aresztowania i podsłuchy a także wojenki i wywlekanie brudów to ulubione zajęcie braci k i ich elektoratu ale ja przeważnie patrzę do przodu a nie do tyłu i ich brudne gierki ani syf który wciskają swoim wyznawcom w ogóle mnie nie obchodzą.
Zacznij żyć przyszłością, będziesz szczęśliwszy.
Żegnam.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:37
Tak - standardowego wyborcę PO interesują wyłącznie to, co wyimaginowane.
Natomiast konkretów po stronie PO nie chce i nie umie dostrzec.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 15:01
Ok, jesteś najmądrzejszy na świecie jak i bracia K... Razem znacie tajemnicę o agentach...Bez nich świat by nie istniał. Powinni rządzic światem...
Lepiej ci?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 15:51
A konkrety gdzie?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:25
Jasne
ottt
...
Masz rację...cała Polska należy do rosyjsko-niemiecko-amerykańsko-francuskiego spisku przeciwko braciom...Popatrz jaki jesteś oświecony, teraz nie tylko oni o tym wiedzą - ty też...!
Kosa w dłoń i na barykady!
Ps. Ostatni sondaż jaki widziałam dziś rano przeprowadziła Telewizja Polska...W tym sondażu 77% ocenia prezydenta źle...TVP też należy do spisku?!?
ottt / 2008-12-23 13:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Napisz o wielce oświcony/a KTO przeprowadził ten sondaż a nie dla KOGO. Mam nadzieję, że tyle potrafisz rozróżnić.
Przy okazji zerknij sobie jak się miały sondaże do faktycznych wyników wyborów: od zawsze.
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:47

wielce oświcony/a KTO

Umiesz czytać? Napisałam że teraz już JESTEŚ oświecony (TY) razem z braćmi...
KTO przeprowadził ten sondaż a nie dla KOGO

Zakładam że w TVP nie pracują sami idioci którzy strzelają sobie w kolano...Myle się? Czyżby działali przeciwko sobie???Czy może innych wyników sondaży nie ma i nie da się nic zrobić?

Przy okazji zerknij sobie jak się miały sondaże do faktycznych wyników wyborów: od zawsze

Raczej dobrze a zawsze były zbliżone.Widziałeś ostatnie sondaże i wybory w USA?
ottt / 2008-12-23 13:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No i taki blamaż:
Trzyletnia prezydentura Lecha Kaczyńskiego oceniana jest przez większość Polaków negatywnie. Co więcej, w sondażach poparcia wyraźna jest tendencja spadkowa.

Jacy Polacy to oceniali? Przecież to dane sondażowe, które w Polsce znaczą tyle co słowo Urbana czy Gebelsa.
kaziu02 / 79.184.26.* / 2008-12-23 13:15
Naprawdę szkoda mi ludzi, którzy myślą, że 7 % wzrost był zasługą PKB, a dzisiejszy kryzys jest spowodowany rządami PO. Od razu na wstępie mówię, żeby uciąć jakieś pomówienia: Nigdy nie głosowałem na żadną z tych partii. Ten wzrost wtedy był wypracowany na "kredyt" banki dawały kredyty na mieszkania, konsumpcję itp. popyt rósł gospodarka rosła, w końcu spekulacyjna bańka pękła w stanach i takie czasy się skończyły, nie będzie kredytów na 110% wartości mieszkania dla ludzi którzy zarabiają 2000 zł miesięcznie, bo tylko osoba bardzo głupia może taki kredyt przyznać.
PIS zmarnował szanse jaką dawał ten 7% wzrost zaraz po wejściu do Uni, można było wtedy przeprowadzić wiele potrzebnych reform fiskalnych, usprawnić administrację. Kasa poszła na becikowe i teraz wciąż mam w TV o bitych i gwałconych dzieciakach, bo tacy ludzie z rodzin patologicznych w zrobieniu dzieciaka widzą teraz łatwy zysk...ale cóż. Podoba mi się postawa PO i jej podejście do gospodarki, szukają oszczędności, przeprowadzili reformę emerytur i mają dalsze plany cięcia wydatków. Jeśli dalej tak będą postępować to w najbliższych wyborach mają mój głos, bo na lewicy zawiodłem się...
ottt / 2008-12-23 13:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie ma lewicy w Polskim Parlamencie i nie było od czasu, gdy Partia Pracy pozbyła się Bugaja. Bo SLD tak jak PZPR żadną lewicą nigdy nie był.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:22
Ani w Stanach nie było tak wysokiego wzrostu PKB, ani w Eurolandzie, gdzie w tamtym czasie wahał się średnio w granicach 1 proc. Więc o jakiej dobrej koniunkturze w tamtych czasach piszesz?
Wtedy też w Eurolandzie było źle, bo 1 proc. średniego wzrostu to była właściwie stagnacja niespecjalnie różniąca się od dzisiejszej. Tyle, że teraz jest to argument słabej tanecznicy, że spódnica przeszkadza.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:28
Oczywiście
213.238.105.* | taki tam
, jak zwykle masz rację...
Wymień jedną ustawę która poprawiła koniunkturę za rządów pis, którą wymyślili i uchwalili i jednego pis-owskiego dobrego ekonomistę...
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:59
Kolejny "geniusz" ekonomiczny, który myśli, że wzrost PKB to wynik wyłącznie wprowadzania ustaw.
Podstawowa zasada - więcej uczciwości, mniej złodziejstwa, za PO niestety ma małe szanse wprowadzenia w życie.
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:26

Kolejny "geniusz" ekonomiczny, który myśli, że wzrost PKB to wynik wyłącznie wprowadzania
ustaw.

Znowu strzelasz sobie w kolano...ale co tam...Nie każdy może urodzić się z takim umysłem...

Podstawowa zasada - więcej uczciwości, mniej złodziejstwa

No có...w takim razie najlepszym premierem byłby papież..I nikt inny nie jest potrzebny...Ale mielibysmy raj ekonomiczny na ziemi...-)
Człowieku, kto ci zrobił taką krzywdę?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:46
Krótko dwie uwagi:
1. nie jest strzelaniem sobie w kolano stwierdzenie, że wzrost PKB to nie jest wynik wyłącznie wprowadzania ustaw.
2. Gdyby papież zajmował się tym, czym premier, mogłoby tak być. Rola papieża jest jednak inna. Widocznie jesteś już tak świetnym ekonomistą, że nie uwzględniasz nawet wpływu rozporządzeń i nastrojów ludności na stan gospodarki.
Ludzie zupełnie inaczej pracują, gdy widzą, że komuś zależy na sprawiedliwości.
Teraz niestety nie bardzo widać, żeby temu rządowi zależało na sprawiedliwości, więc po co pracować na złodziei i kolesiów?
A co do ustaw - to i tak PiS wypada znacznie lepiej od PO. Oczywiście danych sejmowych nie sprawdziłaś. Uczucia ważniejsze. Jak na wyborcę PO przystało.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 15:09
Rany jaki ty mądry jesteś....
Muszę zacząć gorzej pracować...Nie wypada tak dobrze pracować kiedy rządzi PO...
Nie chce mi się dłużej słuchać tych kompletnych bredni, które próbując pewnie sam sobie udowadniać pogrążasz się całkowicie...
Jak można tak bredzić???
Mieli rację madrzy ludzie mówiąc " nie zagłębiaj się na forach w dyskusjach z pis-uarami bo nie wiedzą o czym gadają, nie przekonasz mohera, nagadasz sie tylko bez sensu a on i tak swoje jak mantrę, jak ojciec dyrektor nakazał"
Nie sądziłam tylko, że takie straszne bzdury mozna wymyslić...
Gratuluje pomysłowości i życzę Wesołych Świat.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 15:50

Muszę zacząć gorzej pracować...

Gorzej niż kiedy?
ottt / 2008-12-23 13:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gilowska jak sądzę zajmowała się orką, ale mniejsza o to. Natomiast a propos orki, to co do ustaw, to PO plagiatuje te PiS-owski, które nie weszły przez SO i LPR oraz PO w ilościach hurtowych. Można to porównać wchodząc na stronę www.sejm.orka.gov.pl
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:04

Gilowska jak sądzę zajmowała się orką

No to teraz dokopałeś pis-owi...gratuluję...Jeden z dwóch polityków (+Religa) ukradziony od PO...
Cóż, nic tylko pogratulować pis-owi kadry (której nie ma...zauważyłeś że nie ma już Gilowskiej, jedynej mądrej osoby jaka posiadał pis-uciekła...polecam Edgara na ministra finansów).
ottt / 2008-12-23 14:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

(+Religa) ukradziony od PO...

Zabawne. To Kurski wziął go w jasyr, czy co?
A pan Skrzypek to od zbierania tanich jabłek? Może od obniżania cen paliwa? Pewnie chce z tej funkcji wygryźć Tuska.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 15:12

pan Skrzypek to od zbierania tanich jabłek

No teraz to wyszukałeś specjalistę....-))))))))))
Chcesz sie dalej pogrążać, czy wystarczy...?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 15:47
Skąd ten sarkazm? Skrzypek ukończył Uniwersytet w Georgetown. A ty WUML?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:09
Obecny Płemieł jest większym specjalistą od Gilowskiej i już jej nie potrzebuje.
To są sprawy personalne. Kiedy natomiast mowa o rządach, to należy sobie najpierw ustalić, czy to źle, że Gilowska była ministrem w rządzie PiS, czy dobrze.
ottt / 2008-12-23 13:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...bez takich mediów jak te obecne.
KAP / 2008-12-23 12:57 / Tysiącznik na forum
o 3 lata za duzo
pipipipipipipipi / 195.212.74.* / 2008-12-23 12:48
Jeszcze tak fatalnego prezydenta w Polsce nie było.
Zakompleksiony, złośliwy, kłótliwy egoista. Zero myślenia o przyszłości kraju.
Światopogląd przestarzały, kompletny brak możliwości zrozumienia nowoczesnego świata.
Charakter okropny - praktycznie ciągle z kimś w konflikcie.
Zaścianek kompletny, obycia brak, na dodatek te jego fobie.

Główny sens życia tego człowieka to bycie na NIE, robienie na złość, niszczenie, blokowanie, zrażanie do siebie wszystkich. Najgorsze polskie cechy skupiony w jednym, małym człowieku.

W kluczowych czasach dla Polski tracimy historyczną szansę.
3 lata stracone, jeszce 2 lata męczenia się z tym człowkiem.

Fatalnie się stało że taki człowiek trafił na najwyższy urząd.
Jak tylu ludzi dało się kiedyś tak omamić?
Łącznie 5 lat straconych.
Gdzie moglibyśmy być gdyby ci bliźniacy nie zdobyli władzy? Stracone lata najlepszej prosperity. Zero sensownych reform. A teraz, jak w "Samych swoich" walczą do upadłego by było na ich.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:06
Całe szczęście, że nie było wtedy Donkowych reform, bo by się okazało, że wzrost PKB powyżej 1,5 proc. jest niemożliwy i jak zwykle byłoby to tłumaczone tym, że w Eurolandzie jest jeszcze niższy i że na świecie mamy kryzys.
Całe szczęście, że PiS doszedł do władzy, bo nagle okazało się, że tak wyśmiewane przez PO zapowiedzi wzrostu PKB powyżej 4 proc. są nie tylko realne, ale te zapowiedzi zostały nawet wykonane, pomimo wszelkiej maści blokad przez PO w sejmie, z opuszczaniem sali sejmowej podczas głosowania włącznie.
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:13

Całe szczęście, że nie było wtedy Donkowych reform

Jasne...nie było żadnych reform...
że na świecie mamy kryzys.

No coś ty?Jaki kryzys? To Donio sobie wymyślił żeby zniszczyć i przejąć Polskę!
Całe szczęście, że PiS doszedł do władzy, bo nagle okazało się, że tak wyśmiewane przez PO
zapowiedzi wzrostu PKB powyżej 4 proc. są nie tylko realne, ale te zapowiedzi zostały nawet
wykonane

To zdanie jest najlepsze...jak to najwięcej do powiedzenia ma ktoś kto ekonomii ma pojęcie jak koń o gwiazdach...A mówią że myślenie nie boli...-)
pomimo wszelkiej maści blokad przez PO w sejmie, z opuszczaniem sali sejmowej podczas
głosowania włącznie.

Naprawdę chcesz o tym rozmawiać? O lewych (prawych i sprawiedliwych zapewne) zwolnieniach i wyłudzeniu 300zł przez POSŁÓW IVRP też?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:23

To zdanie jest najlepsze...jak to najwięcej do powiedzenia ma ktoś kto ekonomii ma
pojęcie jak koń o gwiazdach.

No nie musisz się tak chwalić.
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:30
No comment.
Wystarczy poczytać to forum, jest tu pana
213.238.105.* | taki tam
pełno 'inteligentnych i oświeconych" ekonomicznych wypowiedzi.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:12
Owszem - podawałem różne liczby i procenty.
Natomiast nie zauważyłem takowych danych w ani jednym Pani komentarzu.
Ciągle czekam na odpowiedź ile wynosił wzrost PKB w Eurolandzie za Kaczyńskich, a ile wynosi teraz.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:30

Owszem - podawałem różne liczby i procenty.

Nie RÓŻNE...Ciągle te same...kto ci je tak uparcie wtłoczył do głowy?
Nie zamierzam dyskutować na tematy o których nie masz pojęcia co tu już wielokrotnie pokazałeś, zwłaszcza na forum Money.pl
Idź do jakiejś szkoły...Skończ gimnazjum, może zmądrzejesz.
Powodzenia.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:35

Nie RÓŻNE...Ciągle te same...kto ci je tak uparcie wtłoczył do głowy?

Liczby te są tobie nieznane?
W zasadzie trudno się temu dziwić.
Gall# / 213.158.197.* / 2008-12-23 12:03
.
Gratuluję Panie Prezydencie!
Życzę 100 lat w zdrowiu i samych sukcesów w służbie Polsce
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 12:37
Dołączam się do stu lat życia w zdrowiu...Ale chyba nie chodziło ci o sto lat w służbie Polsce?????????????????????
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 12:47
A czemu nie.
pipiippipipipipi / 195.212.74.* / 2008-12-23 12:51
Bo dość już szkód narobili obaj bliźniacy.
Są za starzy, za złośliwi, zbyt zakompleksieni, nie potrafią zrozumieć nowoczesnego świata, gospodarki, a tylko gryźć się w swoim grajdołku. Są straszną kotwicą dla tego kraju która ciągnie na dno.

Niech idą na emeryturę i przestaną w końcu szkodzić i leczyć swoje kompleksy władzą.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 12:53
No tak. 7 proc. wzrostu PKB to tragedia dla PO.
Tyle tylko, że PO to nie Polska. I proszę nie rozumieć Polski jako
POlski.
pipipipipipipipipi / 195.212.74.* / 2008-12-23 13:10
na wzrost PKB bliźniacy mieli zerowy wpływ
płynęli z falą gospodarki światowej
i wzrost z PKB rozdawali w postaci becikowego i pensji dla kolesiów "by nikt to przelewał krew w kampanii wyborczej nie cierpiał niedostatku"
w czasach dostatku zupełnie nie przygotowali się do złych czasów
nie modernizowali, nie reformowali, rozkręcali wydatki i bawili się w swoje wojenki

Ci goście mają zerowe pojęcie o PKB, gospodarce, itp. Jeden nawet własnego konta nie ma (drugi się tym sprytnie nie pochwalił) więc jak ma zrozumieć cokolwiek z ekonomii. Brak konta, brak prawa jazdy, brak wiedzy o życiu - funkcjonowanie w jakimś wyimaginowanym, wrogim, nierzeczywistym świecie. Oni są zupełnie oderwani od rzeczywistości.

Głównym ich zajęciem była "polityka historyczna", wojny IPN-owe, wyszarpywanie wszystkich możliwych stołków oraz obrażanie się na coraz to nowe osoby itp. I jeszcze ulubiona rozrywka - blokowanie, zabranianie, rozwalanie, wetowanie.

Bo o prawdziwym życiu pojęcia nie mają. Czy oni gdziekolwiek uczciwie pracowali, czy żyli tylko z podatników bawiąc się w politykę?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:13

płynęli z falą gospodarki światowej

Ile ta "fala" miała wtedy procent w Eurolandzie? Ale konkretnie proszę, bez ucieczki od tematu.
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:04
Ty naprawdę jesteś taki głupi, że uparcie przypisujesz im coś do czego palca nie przyłożyli czy powtarzasz tylko bezrozumnie hasła ojcowso-jarkowe?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:09
Widzę sukcesy PiS i nieudolność PO.
Pamiętam wyśmiewanie przez PO możliwości wzrostu PKB.
Teraz widać, że PO realnie oceniało wtedy swoje możliwości.
Oni przed rządami PiS też byli święcie przekonani, że powyżej 1,5 proc. wzrostu PKB się nie da osiągnąć, a żeby bezrobocie spadło poniżej 15 proc. to już tylko marzenia idealisty.
PO doskonale zna swoje możliwości.
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:16

Widzę sukcesy PiS i nieudolność PO.

Ja sądzę że nie powinieneś używać słowa "widzę"...Raczej "słyszę"...No chyba że oglądasz równocześnie trwam, to przepraszam...-)
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:25
Widzę spadek PKB w Polsce o 3 proc. A widzisz może zmiany wzrostu PKB w tym czasie w Eurolandzie?
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:34

A widzisz może zmiany wzrostu PKB w
tym czasie w Eurolandzie?

Widzę dużo więcej ale jak napisałam powyżej (i poniżej) szkoda klawiatury bo to tak jakbym rozmawiała ze ślepym o kolorach więc sorry ale mam lepsze rzeczy do roboty.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:14
Nie pytałem o uczucia, tylko o procenty.
Ile wynosił wzrost PKB w Eurolandzie za rządów PiS.
Wie Pani, czy nie wie?
?! / 2008-12-23 12:03 / Tysiącznik na forum
Optymistyczne jest to, że pozostały TYLKO dwa lata!!! Bo na reelekcję nie ma szans :)))
Garand / 2008-12-23 12:32 / portfel / Bywalec forum
Tak jak nie miał szans zostać prezydentem w 2005... Lepiej nie wywoływać wilka z lasu...
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 12:43
Nie przesadzaj...Nie zapominaj że chwilę wcześniej jarek też wygrał..Wtedy szanse były mniej więcej po równo z maleńką przewagą Tuska. Na szczęście potem ludzie przejrzeli szybko na oczy, nawet bardzo szybko i najpierw jarek się przekonał że już po nim a lechu przekona się za 1,5 roku...
I nareszcie te zapiekłe, mściwe ludziki małe ciałem i duchem odejdą w niebyt.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 12:52
Za PiS wzrost PKB wzrósł z 1,5 proc. do 7 proc.
Bezrobocie spadło z 20 proc. do 10 proc.

Za PO wszystko wraca do normy - wzrost PKB spada z powrotem do 1,5 proc a bezrobocie do 20 proc.

Dla tych kto zapomniał krótkie przypomnienie - kto się najgłośniej śmiał, gdy Kaczyńscy zapowiadali, że wzrost PKB w Polsce może przekroczyć 4 proc, a bezrobocie spaść do 12 proc? Oczywiście SLD i PO.
Dlaczego? Ano dlatego, że dla nich jest to niemożliwe.
I to co się dzieje obecnie, było aż do bólu przewidywalne.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:03
Człowieku czy ty się dobrze czujesz???Przecież oni jednej dobrej rzeczy dla Polski nie zrobili bo nie mieli czasu w ciągłych kłótniach, podsłuchach i awanturach...Wymień jedną sensowną ustawę którą uchwalili? Ich sztandarową o wykupie mieszkań właśnie Trybunał wyrzucił do kosza, nie ruszyli ani szpitali, ani emerytur, ani niczego za co powinni wziąć się w pierwszej kolejności...Nie mieli pojęcia o ekonomii ani żadnych fachowców, którzy by mieli...O sorry, jedynego jakiego mieli ukradli z PO...
Nie zamierzam pisać elaboratów na temat sytuacji gospodarczej w Polsce w tamtych latach ale gdybyś wyłączył radio ojca wrzechwiedzącego i posłuchał obiektywnych programów ekonomicznych to byś się przynajmniej mocno zdziwił...
Ale cóż, kiedyś odkryjesz jakiego idiotę z ciebie robią...albo nie odkryjesz...W każdym razie życzę zdrowia (przede wszystkim psychicznego - po tej papce rydzykowo-jarkowej się przyda) i spokojnych Świąt.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:11
To nie PiS opuszczał salę sejmową podczas głosowania, tylko PO.
To PO przeszkadzało PiSowi rządzić.
Mimo to udało się PiSowi rządzić lepiej niż teraz Donkowi, który ma w sejmie większość absolutną, a nic nie robi.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:21
Boże, to niemożliwe żebyś ty był aż tak głupi...
Zreszta nieważne...komu ja próbuję coś rozumnie wytłumaczyć...Jakbym gadała do jarkowego kota...
Zresztą, tu jest dość wpisów które to wszystko jeszcze raz tłumaczą, przeczytaj 100 razy może coś się przebije do zalanego propagandą móżdżku...
Powodzenia.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:26
A jakieś konkrety?
Jaka była zmiana wzrostu PKB w Eurolandzie od czasów PiS, a jaka w Polsce?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:42
Pokręć myszką do góry i wróć do początku, tam gdzie różni ludzie sensownie mówią o gospodarce...I mają o tym jakiekolwiek pojęcie...Poczytaj, pomyśl, naucz się czegoś o ekonomii a potem jeszcze raz pomyśl...
Ps.
To PO przeszkadzało PiSowi rządzić.

To ci wyszło najlepiej...Mieli większość sejmową, swojego prezydenta i czas i nic nie zrobili sensownego bo PO im przeszkadzało...To już nie masakra...to rzeźnia...
wiesz patrząc na to obiektywnie to jak PO wychodziło to ułatwiało im życie a nie utrudniało.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:51
Pytałem o konkrety a nie o slogany.
Jaka była zmiana wzrostu PKB w Eurolandzie od czasów PiS, a jaka w
Polsce?
Za trudne pytanie?
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 14:16

Jaka była zmiana wzrostu PKB w Eurolandzie od czasów PiS, a jaka w
Polsce?

I czego to ma dowieść? Że kompletnie nie znasz się na tym, o czym mówisz...? To już sie nie wysilaj, udało się...
Ps. Gdyby gospodarka i ekonomia (wzrost i spadek PKB) były tak prostą sprawą (a w ogóle to interesting czy ty znasz inne ekonomiczne słowo oprócz wtłoczonego do głowy jak mantrę "7% PKB, 7% PKB...itd")jak tylko wzrost(zależy od uczciwości), spadek (zależy od Donia) to nie potrzeba byłoby nikogo prócz Dr Religi do rozwoju ekonomicznego Polski.
Daj sobie już spokój z tą [propagandą], za dwa lata pójdziesz zagłosować na lesia(weto) kaczyńskiego, poskandujesz parę radosnych haseł potem pójdziesz do domu, poklniesz troche na Donka i już bedziesz happy.
Papa.
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:21
Chciałaś coś napisać i jak zwykle ci nie wyszło. Jak przystało na wyborcę PO żadnych konkretów, same slogany.
Pytanie było bardzo konkretne:
Jaka była zmiana wzrostu PKB w Eurolandzie od czasów PiS, a
jaka w Polsce?
dareg / 87.207.175.* / 2008-12-23 11:46
najlepiej dla Polski będzie jak prezydentem zostanie Tusk z PO, większość w sejmie i senacie również powinna obsadzić PO, sędziów z TK będzie nominowała PO a w radach nadzorczych mediów publicznych zasiądą bezpartyjni fachowcy popierani przez PO. Podobnie w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, NFZ , prokuraturze generalnej, policji i służbach specjalnych.
Tego chcecie ?
ten wariant obecnie testują na Kubie, w Korei Płn. i Białorusi.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 12:53
TY weź człowieku rozpędź się i walnij sobie główką w najbliższą ścianę, może ci się klepki ustawią w odpowiednią stronę...

wariant obecnie testują na Kubie, w Korei Płn. i Białorusi

Taki wariant to proponują bracia k ze swoim państwem opiekuńczym i super-twardą polityką wobec sąsiadów...Coś w rodzaju: wszystkim dać po równo i pilnować żeby za bardzo nikt się nie wychylał (niezadowolonych w kamasze a wykształciuchy rozstrzelać - ciemnym narodem się świetnie rządzi, bo wszystko kupi), a dookoła Polski zbudować mur na wzór i podobieństwo chińskiego bo przecież mamy BE sąsiadów, których należy historycznie nienawidzieć...
To nie jest polityka liberałów więc nie mieszaj do tego PO...A jak będą wszędzie ludzie którzy znają się na swojej pracy to może wreszcie uda się coś sensownego zrobić (bez lasia weto kaczyńskiego)...
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 12:56

Taki wariant to proponują bracia k ze swoim państwem opiekuńczym

/.../

To nie jest polityka liberałów więc nie mieszaj do tego PO

Zdecydowanie PO ma obywateli tam, gdzie PiS ich nie ma.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:09

Zdecydowanie PO ma obywateli tam, gdzie PiS ich nie ma.

Dokładnie tak...Wystarczyłoby tylko oddzielić podkarpacie od Polski, ustanowić tam prezydentem lecha, premierem jarka a ministrem finansów edgara...Ciekawe jak długo pociągnelibyście do pierwszej wojny...-)))
Mielibyście państwo marzeń i odczepilibyście się od Polski...A może nawet Rosja lub Białoruś by was kupiła?
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 13:13
Do Rosji i Białorusi zdecydowanie bliżej jest Donkowi, czego zresztą specjalnie nawet nie ukrywa.
n. / 151.92.176.* / 2008-12-23 13:54
Biedny człowieku...Sam na tym strasznym forum jak Don Kichot bronisz od samej góry do samego dołu jak lew swoich małych idoli-)))
Jarek zauważy na pewno twoje zaangażowanie i zaprosi cię na Wigilię do siebie i swoich kotów..Tylko telewizji się nie spodziewaj, miłej kobitki ani światełek na choince...On nie ma nawet konta, nie mówiąc o żonie...Cóż, za elektryczność bym nie dała głowy...-)))
taki tam / 213.238.105.* / 2008-12-23 14:23
Twoje problemy nie są moimi problemami.
Masz widać jakieś kompleksy samotności w obronie PO. Parę razy udało ci się wprawdzie nick zmienić, ale przez to nie zrobiło się tu ciebie więcej.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy