Forum Polityka, aktualnościKraj

Lekarze będą pracować, jeśli dostaną ponad 8 tys. zł

Lekarze będą pracować, jeśli dostaną ponad 8 tys. zł

Wyświetlaj:
zuzannaz / 2007-12-04 11:40
Dnia 24 Xi 2007 r. o godz 15.45 zgłosiłam się do Szpitala Czerniakowskiego na ostry dyżur chirurgiczny z bardzo spuchniętą, bolącą nogą. W recepci dowiedziałam sie że lekarz może mnie przyjąć dopiero o 19-20 lub później i zasugerowano mi aby pojechała do innego szpitala. Wszyscy pacjenci nawet przywiezieni przez pogotowie byli odsyłani.
Poprosiłam recepcjonistkę o pisemną odmowę przyjęcia mnie na dyżurze. Recepcjonistka odmówiła i stwierdziła,że lakarz mnie przyjmie. Udałam się do gabinetu, byłam jedyną pacjentką, inni zostali odprawieni.
W gabinecie siedziała pani doktór, rozmawiała z pielęgniarką i oświadczyła że mnie nie przyjmie, widziała że noga mnie boli , nie mogłam chodzić.
Poprosiłam aby podała swoje nazwisko, nie podała , dała mi jednak skierowanie na prześwietlenie , więc jej nazwisko mam. Nie obejrzała mojej nogi , nie zainteresowała sie co mnie boli . Na końcu stwierdziła, że mnie zbada dopiero koło 21.00 i jak chcę mogę sobie czekać. Była bardzo arogancka, oburzona że ktoś ośmielił się zakłócić jej spokój. Z taką pracą lekarzy spotykamy sie my pacjenci czasami i jast to przerażające i straszne . Uważam, że ordyantor szpitala powinien tak pracującego lekarza zwolnić dyscyplinarnie a Krajowa Izba Lekarska powinna pozbawić takiego lekarza prawa do wykonywania zawodu. Ja złożę skagę do szpitala. Jest oburzające że lekarze tacy jak ta pani doktór protestuja i żądają 3 średnich krajowych. Jeśli lekarze nie zaczną eliminować ze swoich szeregów takich ludzi, ich żadania podwyżek będą wywoływały oburzenia społeczne.
????? / 89.76.135.* / 2007-12-07 15:40
Ładnie tak kłamać?
A kto to wogóle jest ordynator szpitala?
Wapniak / 83.28.140.* / 2007-11-30 16:20
Ciekawe kiedy zmusi się lekarzy, tych "strajkujących" do stosowania kas fiskalnych?...
Może wtedy byłby kłopot z głowy?...Przestaliby zawracać d...
.............. / 89.76.135.* / 2007-12-07 15:45
1) Nie znasz prawa unijnego lub nie wiesz do czego są stosowane kasy fiskalne.
2) Co mają zarobki w prywatnym sektorze do jałmużny w państwowej opie... tfu służbie zdrowia?
oska / 83.12.145.* / 2007-11-30 08:22
Mój mąż pracuję miesięcznie 420 h. W domu jest tylko gościem a za swoją pracę dostaje za 420 h w różnych ośrodkach zdrowia i dyżurach ok. 7 tyś. Mieszkamy w wynajetym mieszkaniu bo nie stać nas na własne! Do tego mąż jest lekarzem z I stopniem specjalizacji i robi II stopien co kosztuje go ogromne poświęcenie własnego zdrowia i pieniędzy! W szpitalu zarabia 1.140,00 zł na rękę a ponosi odpowiedzialnosć za matkę rodząca i dziecko oraz inne operacje! Zanim napiszecie takie głupstwa o majątkach willach to pokarzcie mi te majątki! Bo tylko potraficie oczerniac lekarzy i wszystkich stawiac pod jedną kreskę! prawda jest taka że mój mąż sypia po 5 h na dobę tylko po to by utrzymać rodzinę i dzieci a nie laTAĆ DO CIEPŁYCH KRAJÓW czy srtawiać willę której najprawdopodobniej nigdy nie będziemy mieli nawet m3. Szlak mnie trafia jak jażmo kretynów wypowiada się na forum nie mając pojęcia namacalnego o pracy lekarzy! więc jeśli są oni tacy okropni wyjadacze to po co do nich chodzicie się leczyć?! sami leczcie się i nie będzie problemu lekarzy, uczcie sami dzieci to nie bedzie problemu nauczycieli, i sami nieście sobie pomoc ;prawną to nie będą [potrzebni prawnicy! Groza
Beck's / 83.29.232.* / 2009-05-04 13:45
Nie stać was na własne m. przy zarobkach rzędu 7000 na ręke?? To chyba jakiś żart!! Nawet przy zarobkach rzędu 2000 na ręke ludzie biorą kredyty na mieszkania i mają własne.
naonim / 217.153.210.* / 2009-03-15 00:16
hmmm... 420 h rozumiem. moze jestem z tej nizszej sfery bo ja pracuje jako kierowca tira. i w domu nie ma mnie przez okragly miesiac. do domu wracam na kilka dni i jae dalej. tak zarabiam na zycie . mam zone i 2 synow. zarabiam w granicach od 8000 do 12000 msc. i co z tego mam . lekarze tez maja jako taki obowiazek skladali przysiege wiec o co chodzi , kazdy robi to co chce to co lubi . jezeli praca twojemu mezowi nie odpowiada niech ja zmieni. a nie narzekac ze jak to maja malo , wiem ze to odpowiedzialnosc ciazy na nim za kilku ludzi dziennie. ja przemierzam ok. 900 km dziennie wiesz jaka odpowiedzialnosc ponosze ja , mijajac ludzi i hamujac przed wariatami na drodze . gdybym nie hamowal to twoj maz mialby o kilka osob wiecej na dyzurze. a po drugie twoj maz robi to dla ludzi czy dla kasy. bo ja jadac w trase modle sie i z kazdym km mysle o domu. a pieniadze sa nie wazne . pracuje bo chce dac rodzinie wszystko . a z czasem zmien ie prace. wiec tak jak twoj maz i ty sorry ale moze pracowac jako spawacz czy slusarz czy kierowca i zarobic od 2000 do 12000 ciekae czy sie zgodzi. postaw sie w sytuacji rodzin ktore maja 2000 zl na miesiac a nie 7000 czy 8000. ja mam 47 lat i sporo przejechalem i duzo slyszalem. ale to co ty piszesz to daj sobie na wstrzymanie. bo wyksztalcenie to nie wszystko. to trzeba kochac i lubic i chciec...
doping / 83.17.141.* / 2007-11-29 08:31
Dlaczego lekarze zarabiający tak "mało" mają większe mieszkania (a nawet kilka), domy, samochody wyższej klasy niż TICO itp.??
Skądś pieniądze były...
A przecież każda pielęgniarka nieraz widziała bo sama wynosiła kosz...pełen pustych kopert
??? / 89.76.135.* / 2007-11-29 10:37
Pracowałeś kiedyś 400h w miesiącu?
tatazzz / 2007-11-28 22:45 / Bywalec forum
Apokalipsa!!
Co mają powiedzieć ludzie którzy zarabiają po 900zł.?
Co mają powiedzieć ludzie którzy zawiadują gazownią ,elektrownią,?Co mają powiedzieć ludzie którzy przez 40-lat pracowali na 800zł emerytury.?Co mają powiedzieć ludzie którzy od paru lat są bezrobotni i nie mają z czego utrzymać rodzin.?Co mają powiedzieć młodzi którzy nie mają zdolności kredytowych na pożyczke mieszkaniową.?
Co mają powiedzieć inwalidzi których państwo potraktowało jak zło konieczne?Co mają powiedzieć
ludzie żyjący na granicy ubustwa w naszy kochanym kraju.?

Nie widziałem w Polsce biednego lekarza.

Ktoś powołuje się że w niemczech są wysokie pensje dla lekarzy.---nie tylko lekarze maja duże pensje,wszystkie grupy pracownicze mają wysokie pensje .
Tylko nasz kraj wprowadził ceny niemieckie a pensje komunisytczne.

To jest cała przyczyna zła!!!!!!!!!!!!!
MSP 7 / 2007-11-29 18:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lekarz to nie jest kazdy......
W taki sposob (ciagnienia w dół osoby jednak ponadprzecietne) jest postkomunistyczną czkawką... Trzeba było uczyć się i nie biadolić....
Odrebna sprawa sa żądania np 3x dla wszystkich... To jest bzdura
;) / 89.76.135.* / 2007-11-29 01:40
Kredytów mieszkaniowych Ci się zachciewa. Znajomej lekarce bank odmówił kredytu na notebooka. ;)
Chory / 85.89.183.* / 2007-11-28 21:27
Już dzisiaj się pastwią i nie ukrywają swojego życia ponad stan a chorzy mają i tak ogromne problemy, bo wielu lekarzy podejmuje błędne decyzje i nie do końca diagnozuje pacjenta aby mniej ich kosztowali i podwyższyli Ich dochody. Czy ktoś rozliczył prawidłowo choć jednego lekarza z dochodów ???
Wątpię...
MSP 7 / 2007-11-29 18:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja rozliczam - dokładnie żonę - nie zawsze lekarz w małżeństwie ma wyzsze dochody. Mąłżonek (a) może mieć wielokrotnie więcej lub mniej......
obojętny / 80.55.154.* / 2007-11-28 20:11
Nic z tego nie będzie.Nie ma kasy na płace,nie ma na lekarstwa i sprzęt,nie ma na obiady w szpitalach.I nie będzie,bo kasa pójdzie na refundowanie in vitro !!
MSP 7 / 2007-11-29 18:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
TAKICH PESYMISTÓW NIEWIELU CHCE PRZYJĄĆ DO PRACY..........
Normalny / 80.51.231.* / 2007-11-28 18:24
Lekarze tak, ale ordynatorzy nie beda pracowac za 8 tys/mies z prostej przyczyny; teraz maja 3 razy tyle bez opodatkowania.
MSP 7 / 2007-11-28 18:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Żona jest ordynatorem, ma ok.10.000 do opodatkowania. Bez opodatkowania "0"

"Świń" jest dosyć dużo - z pewnością nie należy upraszczać, jeżeli ktos jest porządny - to nawet o tym nie pomyśli...
.......................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 18:50
Fajnie jest się wypowiadać o rzeczach o których się nie ma zielonego pojęcia i przy okazji szkalować innych?
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 14:16
No niestety, jak sie ma takie wysokie podatki, tak niskie progi i taki rozpasany ZUS, to niech budzetowka tez sie nie dziwi ze pracownik tak duzo kosztuje pracodawce.
dikens / 213.199.219.* / 2007-11-28 13:42
świetnie, ale czemu tak mało, może od razu 10 na łapę i dotego jeszcze ze 2 razy tyla pod stołem? Reszta budżetówki pracuje za półtora tysiaka na rękę, ale lekarze korzystają z tego, że mogą szantarzować dyrektorów szpitali zdrowiem i życiem pacjentów. Widzę że te gnidy w białych kitlach już nie pamiętają przysięgi hipokratesa, pomyliło im sie chyba z hipokryzją.
Argument , że w unni tyle się zarabia nijak ma się do polskich realiów - w unni wszyscy zarabiają więcej - idąc tym tropem myślenia to wszyscy powinni zastrajkować. Wtedy napewno było by lepiej...
MSP 7 / 2007-11-28 18:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Która budzetówka "walczy" na co dzień z utrzymaniem życia (we krwi, stresie.........?
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 14:18
Przysiega Hipokratesa nie mowi ze lekarz ma wykonywac swoja prace za jakakolwiek pensje. Mowi tylko o tym JAK ma ja wykonywac gdy JUZ ja wykonuje. A to czy w ogole chce wykonywac ta prace zamiast zostac np programista albo wyemigrowac bo gdzies indziej dostanie lepsza pensje to jest zupelnie osobna kwestia, ma on w tym wzglecie taka sama wolnosc jak kazdy z nas. No chyba ze uwazasz ze powinno sie zniewolic lekarzy, tyle ze wtedy masz problem jak zachecic mlodych ludzi do tego aby byli niewolnikami, przyglupie.
Dr / 83.27.23.* / 2007-11-28 14:42
Czy ktokolwiek z dyskutanów wie ile wynosi średnia w Niemczech specjalisty 3850 euro miesięcznie tzn. ok 2 średnich krajowych ?
Nie wiem skąd nasi lekarze biorą za wzorzec 3 średnie - przypuszczam że wg zarobków z Wielkiej Brytanii tylko że tam są też wyższe średnie.
Wg mnie proporcje zarobków powinny być zachowane a dopiero indywidualna wartośćrynkowa i wkład pracy może dawać wyższe zarobki. Trudno sobie wyobrazić aby tyle samo zarabiał lekarz specjalista w przychodni co wybitny chirurg choć mają obaj specjalizację.
MSP 7 / 2007-11-28 18:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kazdy, kto bierze dla porównania te inne srednie musi wiedzieć, że tamtejsze wydatki np. na uslugi (ok.70% dochodów pochodzi w wielu krajach z usług) to przelicznik 1EURO ma się jak 1:1 do złotówki - te 3.850 EURO bruto to "robi" się jak ok. 3.850PLN brutto....... Chyba, że ktoś odłoży i wymieni w Polsce i tu wyda.........
................................ / 89.76.135.* / 2007-11-28 19:05
Nie chodzi o konkretną sumę, ale o stosunek średniej pensji lekarzy w danym kraju do średniej pensji w danym kraju.
MSP 7 / 2007-11-28 19:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tzw. srednie w wielu krajach nie są w ogóle liczone. Ludzie zarabiają - ile są w stanie ustalic z pracodawcą, nie podoba sie - można zmienić zawod lub życzyć sobie więcej od pracodawcy - albo "da" lub podziekuje za pracę, gdyż nie moze sprostać stawianym żądaniom........
MSP 7 / 2007-11-28 20:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cżęść specjalistów na kontraktach w Polsce osiaga ok. 80.000$ rocznie brutto (u nas uwielbia się podawać w dolarach......). Przeważnie podjemy w Polsce netto na rękę i najchętniej z jrdnego źródła przychodów........
................... / 89.76.135.* / 2007-11-29 10:51
To 'tylko' ~16533 miesięcznie brutto. Biorąc pod uwagę, że lekarz musi od tego odprowadzić wszystkie podatki, ZUS, emeryturę i większe ubezpieczenie od lekarza pracującego na etacie (to on, a właściwie jego firma ponosi pełną odpowiedzialność finansową za ewentualny błąd) i dodamy do tego, że aby tyle zarobić musi pracować ~400h w miesiąc, aby wziąć urlop musi znaleźć najpierw zastępstwo, nie obowiązuje go kodeks pracy etc etc u to wbrew pozorom wcale nie jest taka astronomiczna kwota. Znacznie mniej niż dobry prawnik.
............................................ / 89.76.135.* / 2007-11-28 14:55
Wg Stethos rocznie zarobki w przeliczeniu na funty, po opodatkowaniu - 49 299.

Przeczytaj sobie postulaty OZZLu (dostępne na stronie internetowej)
MSP 7 / 2007-11-28 19:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rynek angielski, jeden z bardziej atrakcyjnych w Europie niestety panowie i panie jest tylko teraz dla nazsych nielicznych.
Szanowni lekarze - musicie brać pod uwagę, że Wasze pensje prawie w 100% pochodzą z naszych składek zdrowotnych (polskich). Ja uważam, że te które płacę i nie korzystam sa za wysokie.....(Wasze szczęście, że polskie zasady są na zasadzie solidarnosci).
Chcecie wynagrodzenia jak w Niemczech - ----> proszę bardzo do Niemiec.........
Kolega lekarz z Ukrainy bedzie pracować za 2.500PLN brutto......
....................................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 19:12
A kto Ci powiedział, że lekarze chcą wynagrodzenia jak w Niemczech? Takie stwierdzenie to mijanie się z prawdą (mam nadzieję, że nie celowe)
Kolega lekarz z Ukrainy bedzie pracować za 2.500PLN brutto......
Nie wierz w cuda. Kolega lekarz na Ukrainie już teraz zarabia lepiej niż kolega lekarz w Polsce i jeżeli się zdecyduje na zmianę kraju, to na pewno nie przyjedzie do Polski.
Beck's / 83.29.232.* / 2009-05-04 13:55
Taaa jasne!! Nie wiesz ile się zarabia na Ukrainie to się nie wypowiadaj!! Tam średnia pensja wynosi 200-500 zeta miesięcznie brutto, więc nie sądze żeby lekarz zarobił więcej niż wynosi średnia. Chyba, że tak jak polski lekarz ma kilka razy więcej pod stołem
MSP 7 / 2007-11-28 20:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jezeli zmieni sie trochę prawo - PO ma miejsce do POpisu
....dwóch nie pomysli o wyjeździe; trzeci przyjedzie - u Słowian mogą czuc sie lepiej, część nawet mówi po ppolsku. Albo sposób ubezpieczeń amerykański 9dobrowolność ubezpieczeń - gwarantowane 60% personelu na bruk.... Przy nieobowiązkowych składkach słyszę dookoła, że nie płaciliby, gdyby
To tak, że nie wszedzie jest aż tak wesoło...
.......................... / 89.76.135.* / 2007-11-29 11:00
Lepiej się będą czuć u siebie. Na razie wyjazd do Polski im się nie opłaca pod względem ekonomicznym. Dyrektorzy szpitali już od dawno próbują szukać lekarzy i pielęgniarki za nasza wschodnią granicą - z mizernym skutkiem.
9dobrowolność ubezpieczeń - gwarantowane 60% personelu na bruk.... Przy
nieobowiązkowych składkach słyszę dookoła, że nie płaciliby, gdyby
To tak, że nie wszedzie jest aż tak wesoło...

Nie masz racji. Mamy niewiele lepszy stosunek ilości lekarzy do ilości obywateli niż USA - a tam spora część społeczeństwa jest nieubezpieczona, lub ubezpieczona tylko częściowo. W rankingu 25 krajów UE (nie wiem jak jest z najnowszymi krajami członkowskimi) jesteśmy już na zaszczytnym ostatnim miejscu - niedawno wyprzedziła nas Anglia (a oni mają jeszcze prywatną opiekę zdrowotna z prawdziwego zdarzenia)
70-75% specjalistów ma już powyżej 50 lat - a MZ nic nie robi, aby zatrzymać młodych lekarzy w kraju. Młodszych nie ma - młodsi wieję z tego chorego systemu od razu po stażu lub ewentualnie po skończonej specjalizacji. Jeżeli lekarze odmówią podpisania opt-outów to zabraknie wg MZ 25-30 tys. lekarzy.
Beck's / 83.29.232.* / 2009-05-04 13:58
U nas też mamy służbę zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy wejść do prywatnego szpitala i zobaczyć ten przepych i bogactwo, tyle że aby tam się dostać trzeba sporo zapłacić
MSP 7 / 2007-11-29 18:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Najbardziej martwią sie brakiem lekarzy - sami lekarze...
..................... / 89.76.135.* / 2007-11-29 20:35
Też byś się martwił gdyby szef zmuszał Cie do 350h pracy miesięcznie z powodu personelu.
.......... / 89.76.135.* / 2007-11-29 22:51
* z powodu braku personelu.
............................................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 14:55
Są to dane sprzed 2 lat.
............................................. / 89.76.135.* / 2007-11-28 13:52
Jeszcze kilka informacji:
- lekarze nie składają przysięgi Hipokratesa - składają przyrzeczenie lekarskie
- jeżeli już tak bardzo chcesz się powoływać na przysięgę Hipokratesa - jest w niej takie zdanie, że lekarz ma prawo domagać się godnego wynagrodzenia za swoją pracę.
- Tobie natomiast Hipokrates się pomylił z Judymem.
............................................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 14:01
PRZYRZECZENIE LEKARSKIE

Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:
- obowiązki te sumiennie spełniać;
- służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
- według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
- nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
- strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
- stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.

-----

Może mi wytłumaczysz, jak lekarz ma stale poszerzać swoją wiedzę bez pieniędzy? Wiesz, że za udział w konferencji, prenumeratę czasopisma, książkę nie da się zapłacić powołaniem? Czy skandalicznie niskie zarobki (patrz mój poprzedni post) nie uderzają w 'godność stanu lekarskiego'? Całe szczęście polska Służba Zdrowia umiera śmiercią naturalną. Niech żyje Opieka Zdrowotna!
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 14:21
Przysiega Hipokratesa nie jest po to aby robic z lekarzy niewolnikow, a tylko po to aby okreslac JAK ma wykonywac swoja prace GDY ja juz wykonuje. Dlatego wypowiedzi takich przyglupow jak dikens ktorzy inna miare stosuja do siebie a inna do lekarzy, zabraniajac im wolnosc wyboru zawodu i miejsca pracy, nalezy jedynie ignorowac.
.......................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 13:49
Gadasz głupoty. W UE normą jest to, że lekarze zarabiają 3 średnie krajowe (w USA - 6). Wiesz co to jest średnia? Wiesz skąd sie ona bierze? Lekarze domagają się po prostu zachowania pewnych proporcji. Wiesz, że lekarz za godzinę pracy dostaje połowę tego co osoba z wykształceniem wyższym? (odpowiednio 12 zł/h - lekarze i 24 zł/h - osoby z wykształceniem wyższym, 35zł/h - prawnicy pracujący na państwowym etacie - dane z roczników statystycznych GUSu).
Kierowcy TIRów nie mogą pracować dłużej niż ileś tam godzin w ciągu doby - inaczej stanowią realne zagrożenie dla innych kierowców. Chcesz, aby Twoje dziecko operował chirurg w 30 którejś godzinie pracy?
wasylus / 91.200.174.* / 2007-11-28 22:11
jestem zdania ze powinno sie wszystkim pozwolic wyjechac niech skosztuja tego miodu :))) zobaczylibysmy ilu by bardzo szybko wrociło :) tam nie bedzie jak w polsce cztery pełne etatki kasiurka leci :)) ja tez chcetnie popracuje na 4 etetkach i tak naprawde w zadnym mnie nie bedzie ( mogłbym tu sypac nazwiskami lekarzy którzy pracuja w kilku przychodniach i jakos dziwmnie sa w tym samym czasie np w przychpodni w katowicach i gliwicach, a kasiurka za etacik leci zyc nie umierac ) druga kwestia cudowne polaczenie prywatnej praktyki z praca w szpitalu :))) eheheh kto zgadnie gdzie lezy pacjent/ka z prywatnego gabinetu lekarza ??? na jego oddziale no bo gdzie ?! gdzie sie sterylizuje narzedzie z gabinecików ??? ocvzywiscie w szpitalu no bo gdzie ?! gdzie robi sie badania prywatnym klientom ??? juz wiecie ":))) a kto za to placi ??? ja ty on ale nie lekarz aczkolwiek nie zapomni ci tego doliczyc :))) spokojna twoja rozczocharana i nie pisz mi ze tak nie jest !!! za dlugo siedze wtym bagnie zeby jeszcze wierzyc w to ... i pytanie prawie ze retoryczne widzial ktos gdzies biednego lekarza ??? ja jewszcze nie nie liczac doktora judyma ale on wkoncu był postacia fikcyjna :) pozdrawiam
........................ / 89.76.135.* / 2007-11-29 11:09
1) Za granicą zarobią relatywnie (w odniesieniu do średniej krajowej) więcej pracując w jednym miejscu.
2) Na zachodzie wcale nie ma zakazu pracy jednocześnie w państwowym i prywatnym sektorze.
3) Narzędzie w dzisiejszych czasach przeważnie sterylizuje przychodnia w której się wynajmuje gabinet. Lekarz ma jednak prawo do sterylizacji narzędzi w szpitalu - oczywiście za opłatą.

Reasumując - generalizujesz i szkalujesz lekarzy, których większość pracuje bardzo ciężko i uczciwie za skandalicznie niskie zarobki.
wasylus / 83.136.224.* / 2007-11-29 11:29
wez nie zartuj :))) napisalem ze za dlugo siedze w tym bagnie zebys wciskał mi kity odnosnie paru spraw - nie odpowiedziales mi na pytanie prawie ze retoryczne prosze mi pokazac biednego lekarza !!! i to w wiekszosci jest odpowiedz na twoje utyskiwania , z jednym sie zgadzam sa LEKARZE ale tych jest naprawde mało znam z dwa moze trzy przypadki reszta to niestety tylko i wyłacznie doktorzyny zeby nie powiedziec konowały - niestety co do pierwszej czesci twojej odpowiedzi to nie dokonca jest tak lekko jak w polsce radze poczytac dokładniej. zeby było jasne nie jestem lekarzem jestem za tym zeby lekarze zarabiali godnie - dokładnie takj samo godnie jak reszta spoleczenstwa - czy policjant mniej zasluguje na godziwe wynagrodzemie ??? strazak ??? inne zawody ??? nieustosunkowales sie tez do siwedzenie w paru przychodniach rownolegle nazwijmy to na radar :))) itd i tu mozemy prowadzic dyspute prawie ze do smierci pozdrawiam wszystkich LEKARZY precz z doktorzynami
......... / 89.76.135.* / 2007-11-29 15:42
Miałem nadzieję, że przeczytałeś całą dyskusję i wyciągnąłeś wnioski - wszystko było już napisane, ale jeżeli chcesz to napiszę jeszcze raz.
Czy widziałem biednego lekarza? Widziałem wielu. I widuję cały czas - przeważnie młodych. Starsi zarabiają 'powyżej średniej' krajowej, ale znacznie większym kosztem - za godzinę dostają połowę tego co osoba z wykształceniem wyższym (patrz roczniki statystyczne GUSu). Za godzinę dostają mniej, ale pracują znacznie dłużej niż statystyczny obywatel. A Ty widziałeś kiedyś wypoczętego lekarza pracującego w państwowej opiece zdrowotnej?

Z całym szacunkiem dla policjantów i strażaków, ale na całym świecie mogą sobie tylko pomarzyć o połowie średniego wynagrodzenia lekarza.

A co do siedzenia w 2 przychodniach na raz - jest to naganne, ale zawsze jest jakieś 'ale'. To NFZ decyduje ilu pacjentów lekarze mogą w przychodniach przyjąć. Limity są przeważnie wykorzystywane na kilka miesięcy przed końcem roku. I nie jest zbyt chętny do płacenia za nadwykonania.
MSP 7 / 2007-11-28 19:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
10USD za godzinę? nieżle; 20 lat temu za cały miesiąc było 30$..............
............. / 89.76.135.* / 2007-11-28 19:13
Polecam roczniki statystyczne GUSu.
dikens / 213.199.219.* / 2007-11-28 15:09
więc do widzenia, wolny rynek? ok, przyjadą lekarze z białorusi, ukrainy, nic nie gorzej od naszych konowałów wykształceni i leczyć będą za ich pensje. A nasi niech sobie wyjeżdżają jak im się nie podoba. Wolny rynek to wolny rynek.
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 16:11
No i świetnie, zaczynasz wreszcie myśleć wolnorynkowo. Tyle że nie poć się wymyślając jak konkretnie wolny rynek sobie poradzi, on sobie po prostu poradzi, od takiego myślenia są już biznesmeni.
....................................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 15:15
Lekarze na Białorusi i Ukrainie zarabiają więcej niż w Polsce - nie opłaca im się przyjeżdżać do Polski. Jeżeli wyemigrują to nieco bardziej na zachód.
.......................................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 15:19
Już w tej chwili lekarze z naszych 'wschodnich' województw dyżurują u naszych wschodnich sąsiadów - taka ciekawostka.
dikens / 213.199.219.* / 2007-11-28 15:35
a skąd takie rewelacje masz? Radyjko maryjka takie newsy ci sprzedaje?
......................................... / 89.76.135.* / 2007-11-28 15:37
Wiadomości z pierwszej ręki od lekarzy dyżurujących u naszych sąsiadów.

Najnowsze wpisy