Forum Polityka, aktualnościKraj

Lekarze biją na alarm. Chcą więcej pieniędzy

Lekarze biją na alarm. Chcą więcej pieniędzy

Wyświetlaj:
Anest / 94.232.156.* / 2009-09-28 17:23
Chcemy wiecej pieniedzy na leczenie i na pensje.
JerzyNor. / 79.185.169.* / 2009-09-28 14:51
kiedy słyszę lekarzy. Najpierw całe pieniadze z systemu wyciągną do swoich prywatnych kieszeni, a potem wołają o pieniadze. Czy ci ludzie nie mają żadnego umiaru w swojej zachłanności? Przecież dzisiaj są grupą najlepiej zarabiającą w kraju. Zarabiają wiecej niż sędziowie, prawnicy, twórcy kultury. To jest chore, jakieś szalenstwo... Kiedyś lekarze byli przykładem inteligencji, dzisiaj coraz bardziej bezwzględnej mafii. Straszne.
Anest / 94.232.156.* / 2009-09-28 17:21
Nóz ci sie otwiera - a niedługo otworzy ci sie portmonetka.
ala3 / 62.233.197.* / 2009-09-28 14:09
Ja chcę jednak powiedzieć kilka słów prawdy o polskich szpitalach. Trzeba w końcu skończyć z oszukiwaniem się, że jest mało pieniędzy i spojrzeć jak są one marnowane przez lekarzy i szpitale. Miałem przez ostatnie kilka lat w rodzinie trochę doświadczeń ze szpitalami, jest tam po prostu ordynarne skubanie NFZ. Przykłąd pierwszy z brzegu, starsza osoba miała operację biodra / endoprotezę/ szpital pozostawił tą osobę dodatkowo 3 tygodnie na tzw. rehabilitację. Polegała ona na dwukrotnym dziennie spacerze po korytarzu w towarzystwie dwóch młodych osób z tzw. balkonem po 10 min jednorazowo. Pytam po co taka rehabilitacja i ile ona kosztowała przez 3 tyg. pobytu tej osoby w szpitalu. Taką rehabilitację o wiele lepszą można zrobić w domu w towarzystwie osób bliskich. Pacjent był wręcz namawiany do dłuższego pobytu w szpitalu. Próbowano mu wcisnąć zupełnie nie potrzebne przyrządy do rehabilitacji, chyba wiemy o co tu chodzi. Mam niedparte wrażenie, że chodziło o pieniądze z NFZ. Naprawdę nie chcę dawać innych przykładów, ale gołym okiem widać, jak w szpitalach tworzy się procedury najczęściej niepotrzebne lub mało potrzebne tylko po to żeby wyciągnąć kasę publiczną.
Anest / 94.232.156.* / 2009-09-28 17:23
Marnuje pieniadze na takich jak ty leczenie. masz racje - to bedzie karalne zmniejszeniem pieniedzy na leczenie szpitalne
marek 10.53 / 83.24.30.* / 2009-09-28 14:30
Piszesz całą prawdę, ale to tylko półprawda.

Taki "proceder" jest często wynikiem działania NFZ. Procedury są nisko wyceniane i szpital musi "dorobić" np. na rehabilitacji aby odzyskać pieniądze. Ale również pozyskać pieniądze na leczenie, którego NFZ nie refunduje.

Powiedzmy, że pacjent ma zapalenie pl€c i biegunkę - NFZ zapłaci tylko za jedno.
ala3 / 62.233.197.* / 2009-09-28 14:13
I jeszcze jedno, czy widzieliście biednego lekarza, bo ja nie.
Doktor R / 83.4.254.* / 2009-09-28 13:59
to jest smutne , ze jako społecznośc jestesmy tak prosci.-W tym lekarzew ktorzy wierza w prywatyzacje jako panaceum na wszytskie kłopoty.
dkryo / 79.189.96.* / 2009-09-28 13:51
Po co NFZ,pasożyty zarabiają grubą kasę budują pałace,więc na opiekę nie ma kasy ,minister zdrowia
odpowiada za jej stan wiec ona tym wszystkim powinna zarządzac,a nie jedni zrzucają winę na drugich
a zwykły pacjent za to płaci
pan władek / 212.87.25.* / 2009-09-28 13:39
myślałem, że po wywaleniu kaczyńskich i białych marszach wszystko jest już wspaniale. Czego oni ciągle chcą
dareg / 87.207.65.* / 2009-09-28 13:00
wszystkiemu winni są kaczyńscy- jak zwykle
zbliżającym sie opadom deszczu utrudniającym wykopki także
kowrob / 2009-09-28 13:17
Nie przesadzaj, może nie tylko oni, ale kilkanaście ostatnich rządów. Może wreszcie wprowadzimy kasy fiskalne dla lekarzy i skończymy z ta obłudą jak w tej chcwili panuje. Babcia w warzywniaku ja ma. Mam częsty kontakt z lekarzami jako pacjent i możesz mi wierzyć, że w 90% liczy sie tylko kasa, ale nie dla szpitali tylko dla siebie. Dlatego jak słyszę, że brak jest kasy, to dochodzę do wnisoku, że najlepiej gdzyby szpitalami nie kierowali lekarze. Powinni to robić ludzie z zewnątrz, którzy mają kalkulator w ręku i śledzą wydatki. Jak się niedawno okazało, to szpitalom nie opłaca sie wychodzić na 0, lepiej mieć mały deficyt, to zawsze jest szansa na jakiś zewnętrzny zastrzyk gotówki. Jeżeli masz dodatni bilans, to kogo będzie interesować, że chcesz inwestować, a nie masz gotówki. Jaki Bank udzieli szpitalowi kredytu ??? Żaden, ryzyko jest zbyt znaczne. Dlatego najlepiej narzekać, to nasz specjalność. Mam radę dla wszystkich, weźmy się do pracy i zasuwajmy, a wyniki same powinny przyjść, a jeżeli to nie pomorze to zmieńmy kierownictwo.
Anest / 94.232.156.* / 2009-09-28 17:26
a co maja kasy fiskalne do nakładów na słuzbe zdrowia filozofie jeden. Wprowadzenie kas fiskalnych moze spowodowac podwyzki stawek w gabinetach prywatnych. A jak to sie ma do publicznej słuzby zdrowia wytłumacz mi paniczu?
panicz / 195.116.34.* / 2009-09-29 21:05
a ty chamie jeden,wytłumacz co ma żądanie OZZL płacenia konowałom za wypisywanie L-4 do nakładów na służbę zdrowia?
anest / 94.232.156.* / 2009-09-28 16:55
U mnie w szpitalu jest dyrektorem były wojewoda lubelski i nic z tego nie wynika przez ok rok,
man13 / 2009-09-28 13:11 / Tysiącznik na forum

List otwarty OZZL wysłał do prezydenta, premiera i szefów klubów parlamentarnych.

Czytamy ze zrozumieniem.
mam nadzieję / 83.31.127.* / 2009-09-28 20:40
W czasach prl to gastronomia i kelnerzy byli gazetowymi chłopcami do bicia, teraz są to lekarze. Gdyby lekarze mielieli takich "kapłanów" jak papież i Wyszyński niedawnymi czasy, to by się może wybronili. Ale nie mają. Hej polactwo! huzia na lekarzy, odreagujmy swoje frustracje , żale, niepowodzenia, mamy winnego! Święte oburzenie, dlaczego nie ma biednych lekarzy, co oni wyprawiają, co mają w garażach! Zabrać im te kasy fiskalne! Tylko dlaczego tychże kas jeszcze więcej mają prawnicy i księża? Tu każdy pokorny, bo jakże nie szanować księdza czy mecenasa, toć obraza boska i się obrócić przeciw może. Zatem o tych cicho! Ale te lekarze, takie bogate i ordynane niech sobie jadą za granicę, po co nam taka sfołocz! Won! Jak który nie chce, to do więzienia. My pójdziemy na pielgrzymkę.
SB / 195.116.34.* / 2009-09-29 21:09
co doktorku,prawda boli? ,i jeszcze zachciewa się kaski za wypisywanie L-4,a nie wystarczy branie kaski za podpisanie listy obecności?wot swołocz!

Najnowsze wpisy