Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze do Kaczmarka: Przestańcie nas straszyć

Lekarze do Kaczmarka: Przestańcie nas straszyć

skomentuj
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-06-17 11:37 / Tysiącznik na forum
kilka lat temu moja żona leczyla się u ginekologa. Oczywiście prywatnie. Za wizytę i USG w jego prywatnym gabinecie płaciła wtedy 80pln i wszystko było OK. Pewnego razu, ów lekarz poprosił żonę, aby pofatygowała się na badania do kliniki, w której pracował, co oczywiście uczyniła. Żona po badaniach pyta, ile płaci, a lekarz na to:120pln bo USG było wykonane na lepszym sprzęcie. Chamstwo i pazerność niektórych lekarzy jest porażająca i rzuca cień na większość uczciwych i ciężko pracujących. Teraz dowiadujemy się, że Bukiel z kolesiami chcą uwłaszczyć się na szpitalnym sprzęcie. To będzie dopiero Arizona i wolna amerykanka; sprzęt nie mój,ale kasa moja.
Maciej z Gdyni / 195.205.250.* / 2007-06-22 10:06
Apelu do PT Lekarzy


Drodzy Państwo!

Będę pisał krótko. Przed reformą 1989 roku przekonywałem ludzi, że gdy państwo przestanie kontrolować ceny żywności i jakość potraw w knajpach, to nikt z głodu nie umrze. I nikt nie umarł. Przekonywanie teraz, że po zlikwidowaniu Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej oraz jego licznych agend nikt nie umrze jest więc poniżej poziomu, na jakim do Państwa piszę.

Dość pisania o oczywistościach. Pora na działanie!

Przestańcie sobie Państwo zawracać głowy rozwiązywaniem "problemu służby zdrowia". Istnieje moment, w którym zaprzestaje się reanimacji. Koniec! Osinowy kołek, by ten potwór nigdy już nie został przywrócony do życia - i weźcie się Państwo za leczenie pacjentów.

Żadnych strajków! To tylko strata czasu i narażanie pacjentów na kłopoty.

Po prostu z dniem 1 lipca złóżcie Państwo wszyscy wymówienia z pracy. Tego nikt Państwu nie może zabronić - i nie może Was o nic oskarżyć.

Po tym Władza nie będzie już miała wyboru. Natychmiast zostanie przeprowadzona prywatyzacja. Budynki przychodni i szpitali, aparatura, itd. powinny zostać sprzedane z licytacji (całość forsy, minus 15% dla pracowników, na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych!). Nowi właściciele będą Wam wynajmować dotychczasowe gabinety - o ile będziecie Państwo chcieli z nich akurat korzystać. I po problemie. Weterynaria została sprywatyzowana w ciągu dwóch miesięcy - i całkiem nieźle działa do dziś.

Władza musi zrobić tylko kilka drobnych rzeczy:

1) Oddać każdemu te 186 zł miesięcznie pobierane na ubezpieczenie medyczne (by ludzie mieli z czego Państwu płacić...)

2) Rozwiązać Ministerstwo Zdrowia (pozostawiając przy MSWiA trzyosobową komórkę Naczelnego Epidemiologa Kraju), Narodowy Fundusz Zdrowia i wszystkie podobne pasożytnicze instytucje (wiecie Państwo, jak jest z rakiem: gdy się zostawi jedna komórkę, to po paru miesiącach odrasta w całości...)

3) Wsadzić (to piękne zadanie dla CBA, które powinno odczepić się od lekarzy i zająć problemem prawdziwej korupcji!) in gremio do kryminału Departament Polityki Lekowej obecnego MSWiA - czyli ludzi odpowiedzialnych za to, że leki w Polsce są średnio sześć razy droższe, niż mogłyby być, gdyby rządził wolny rynek, a nie gang cwaniaków.

4) Nie zajmować się ubezpieczeniem obywateli; bardzo wiele firm już dziś zapewnia leczenie kliniczne, w tym i zagraniczne, za składkę mniejszą, niż 186 złotych. To też należy zostawić rynkowi. Kto chce, niech się ubezpieczy.

I to wszystko. Po wakacjach jeszcze jedna dziedzina życia zostanie przywrócona normalności.

Nie wahajcie się! Nie bójcie się złożyć wymówienia. Popatrzcie: lekarze weterynarii z głodu nie poumierali!

JŚw.Jan Paweł II powiedział:

"NIE LĘKAJCIE SIĘ!"

Więc zdecydujcie się wreszcie i, tak jak sugeruje p.dr Krzysztof Bukiel, poskładajcie te wymówienia. Niech po 90 latach Piekło wreszcie pochłonie ten socjalistyczny wynalazek: "służbę zdrowia".

Źródło:

JKM
http://korwin-mikke.blog.onet.pl
Obiektywny / 217.153.161.* / 2007-06-17 06:52
Wygląda na to, że to lekarze są zastraszani przez organizatorów strajków i zmuszani do udziału w tej awanturze. Przydał by się zewnętrzny system kontroli wykorzystania czasu pracy przez lekarzy. Wyniki w wielu przypadkach były by zaskakujące.
prawy_prosty / 83.238.182.* / 2007-06-16 11:05
patrz"teoria spisku".... Przedtem Boga się nie bali, a teraz wpadają w psychozę. Co to się porobiło....
$$$ / 83.17.92.* / 2007-06-15 13:54
a nie macie Pawulonu w kieszeni ?
Jak była wasza reakcja na aferę łodzkiego pogotowia ? jaka była wasza reakcja na zabawy noworodkiem ?
itp. itd
man13 / 2007-06-15 14:10 / Tysiącznik na forum
A mamy, mamy kochasiu. Do zobaczeniaaaaaa.
manna / 83.24.247.* / 2007-06-15 17:20
wstrzyknj zatem sobie sporą dawkę, ręka ci zwiotczeje i nie będzieś siegał po kopertę
Adwokat 51 / 83.21.49.* / 2007-06-15 13:48
Jestem adwokatem
Kodeks Postępowania Karnego w art 131 stanowi ze wezwania (wszystkim) dorecza sie poczta a a wyjątkowych wypadkach poprzez Policje.
Kiedy wezwanie pocztowe nie zostaje podjete dorecza sie jej przez Policje.
Dopiero kiedy podejrzany nie stawia sie na doreczone wezwanie to można go przymusowo doprowadzić.
99% podejrzanych za pierwszym razem wzywa się poczta i 90% wezwanych przychodzi.
Kodeks pozwala zatrzymać sprawcę czynu zabronionego "na gorącym uczynku" ale w wypadkach pokazywanych w TV nie ma to miejsca.
Jeśli podejrzanego nie można przymusowo doprowadzić bo nieznane jest jego miejsce pobytu to po wydaniu Postanowienia o przedstawienia zarzutów i wydaje sie list gończy. I taka osobę mozna zatrzymać.
Ale przecież za lekarzami i Blidą minister Zero nie wydał listu gończego.
Zatrzymać można takzę podejrzanego (wczesniej wydano postanowienie o zarzutach) o ZBRODNIE.
Jednak ani Blida ani lekarze nikogo nie zabili.
Dlatego minister Niszczarka wymyślił sobie ze kardiochirurg zabijał pacjentów. Po to fałszywie go oskarzył aby zrobic medialny szoł.

Afera Orlenu zaczęla sie od całkowicie nielegalnego zatrzymania prezesa Orlenu Modrzejewskiego.
Modrzejewski odbierał wezwania i zawsze sie stawiał wiec nie było najmniejszego powodu aby go zatrzymywać
Nie przesadzajac o winie czy niewinnosci pani Blidy nie ma zadnego powodu aby uważać że po odebraniu wezwania nie stawiłaby sie ona na Policje czy do Prokuratora.
Art 308 stanowi ze w ciagu pierwszym 5 dni "spraw nie cierpiacych zwłoki" można wzywac w trybie natychmiastowym poprzez funkcjonariusza policji. Ale sprawa Blidy nie miała 5 dni ale 10 lat !!!

Jestem przekonany że Sejm w następnej kadencji powoła Komisje śledcza do spraw bandytyzmu uprawianego przez kaczą bolszewie.
To co robi ABC (CBA) to jest ciezkie przestępstwo. Bezpodstawne pozbawienie wolnosci człowieka zagrożone jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. To może być traktowane jako napad a nawet rozbój gdyby coś zgineło zatrzymanemu.
Jesli gosciu dostanie zawału serca to od razu bandytów można oskarżyc o narazenie na utrate zycia. Jest to zagrozone 5 latami odsiadki.
Lekarza mogli normalnie wezwać pocztą a on by najnormalniej w świecie przyszedł za adwokatem i grzecznie im powiedział aby sie bujali.. Mysle ze nawet mogli do niego zadzwonic i wezwać go telefonicznie.
Jeśłi uwaząli ze im ucieknie to mogli wezwać go pocztą i bserwoać czy ni ekupi biletu lotniczego do Argentyny. W takiej sytuacji mogli go aresztowac na lotnisku.

Aby robić to co Niszczarka czy ABC trzeba by zmienić Kodeks. Obecnie jest to czysty bandytyzm.
Kolezanka już złożyła pozew do Europejskiego Trybynału Praw Człowieka za to ze jej klienta wywleki w kajdankach w czasie kiedy miał wykałd na oczach ponad 100 osób. Nic nie byli mu w stanie udowodnić. Chyba uwazałi ze bedzie sie samooskarzał . Zaczeli od wygrazania mu.
Nie chcieli dopusćić wezwanego adwokata !
Lex48 / 83.238.182.* / 2007-06-16 11:09
Kolego, jesteś nie na bieżąco. Podpuszczas tylko ludzi...
Przglądającysięzboku / 83.15.89.* / 2007-06-15 13:46
Do dej pory bez łapówki często nie było zabiegu, operacji, przyjęcia do szpitala. Może to się zacznie zmieniać i lekarze będą się brzydzić albo bać brać łapówki. Walczcie o swoje ale w bardziej godny i humanitarny sposób.
vapor / 83.14.232.* / 2007-06-15 15:17
Czesto??? Znasz to z autopsji czy powtarzasz obiegowe farmazony? Ja sporo sie leczylem i NIGDY nikt z lekarzy nawet nie mrugnal o łapowke. Natomiast sam z wlasnej woli PO pobycie w szpitalu i zabiegu dawalem drobny upominek, bo taka mialem ochote. I to akurat nie jest zadna korupcja. Korupcja w majestacie prawa sa natomiast np. posady dla róznych jełopów z samoobrony czy niebotyczne odprawy dla wice z TVP.
man13 / 2007-06-15 13:57 / Tysiącznik na forum
A niby w jaki? Modlić się do kościelnych cielców? Czy może w zaciszu kaplicy xchłodzić ciało na posadzce? Tylko odejście od potrzebujacych funkcjonowania tego systemu daje jakąś szansę.
Kero niezwerbowany / 87.205.72.* / 2007-06-15 13:20
Medykom już zupełnie palma odbija a Kaczmarek to nie wiem czemu tłumaczy się mediom z zatrzymań tego czy innego przestępcy.
Doliczyć należy także do grona tych, którym zaczęła palma odbijać sporą grupę dziennikarzy.
Mam do was pytanie pismaki, radiowcy i telewizyjni żądni sensacji a często sami ją tworzący.
Który będzie przepytywał ministra MSWiA jak mnie zatrzymają??
ŻADEN bo to nie medialne będzie.
Życzę Wam trochę więcej człowieczeństwa i cenienia samych siebie.
prawy_prosty / 83.238.182.* / 2007-06-16 11:14
Dziennikarze, róbcie wywiady z ludżmi, którzy aktualnie nie leżą w szpitalu, lub stoją w kolejce do lekarza, bo oni Wam powiedzą prawdę co myślą o tym wszystkim.
man13 / 2007-06-15 13:29 / Tysiącznik na forum
Życzę wszystkim światłym POLAKOM by leczyli się sami. A co tam lekarzom robote dawać.
obserwator / 2007-06-15 16:59 / Tysiącznik na forum
Man13 kilka wpisów wyjątkowo jadowitych, niesprawiedliwych, nieprawdziwych, ze zlej woli wypowiadanych. Lekarze to nie święte krowy, do rolników strzelano jak chodzili na pasach, teraz wszyscy powsztrzymują sie od świadczenia pracy ale nie od pieniędzy. Nawet nie można sprawdzić naduzyć w szpitalach bo nie mozna sprawdzić po numerach PESEL na jakim oddziale, pietrze byl leczony pacjent. Pacjent nie ma prawa do kontroli pieniedzy z NFZ, nie może ich skontrolować NFZ, to jest chore, TK odmówił zbadania zgodności z Konstytucja skreślania od wielu miesięcy uzgodnionych operacjio i zabiegow, także Rzecznim Odmowił skierowania do TK zbadania zgodności z Konstytucja , zatem lekarze mogą strajkować do woli, Dyrektor szpitala jest szantażowany przez lekarzy i zwiazki zawodowe, zupelny PRL, ta glupizna na naszych oczach sie rozgrywa. MAN13 zastanów się nad soba, co piszesz, czy nie szkodzisz sobie i swojej rodzinie.
skomentuj

Najnowsze wpisy