Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze zaostrzają protest i biorą urlop

Lekarze zaostrzają protest i biorą urlop

Money.pl / 2007-05-30 09:27
Komentarze do wiadomości: Lekarze zaostrzają protest i biorą urlop.
Wyświetlaj:
tedy / 81.190.73.* / 2007-06-02 13:54
Pragnę przypomnieć - Kodeks Pracy przewidują tylko 4 dni urlopu na "żądanie". Dalej , do widzenia no i wreszcie kasy fiskalne. Podatki uczciwe itd...
obserwator / 2007-06-01 23:31 / Tysiącznik na forum
Otrzymałem od Rzecznika Praw Obywatelskich następująca
odpowiedź, prosze o ustosunkowanie sie : cyt..." oczekuje Pan od
Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiedzi na pytanie czy obecny
strajk lekarzy narusza konstytucyjne prawa pacjentów. Nie
precyzuje Pan jednak jakie "konstytucyjne prawo" może być w tym
wypadku naruszane. Domniemam że chodzi Panu o art.68 Konstytucji
Rzeczypospolitej Polskiej: otóż art.68 ma charakter normy
programowej i adresowany jest do władzy publicznej - przepis ten
nie tworzy po stronie obywatela żadnych roszczeń, ani praw
podmiotowych.Pozwalam sobie zwrócić uwagę na to, że strajk jest
przyjętą praktycznie w calej Europie metoda protestu pracowników
prowadzących spór z pracodawcą; przepisy ustawowe w sposób
bardzo szczegółowy regulują zasady prowadzenia tego sporu i
odpowiedzialności za naruszenie tych przepisów. Strajk lekarzy
jest efektem konfliktu lekarzy z pracodawcą, a nie z Narodowym
Funduszem zdrowia, ktory pracodawcą lekarzy nie jest. Obowiązek
płacenia składki na ubezpieczenie zdrowotne wynika z ustawy i
nie jest on bezpośrednio zwiazany z mozliwością realizacji
świadczeń opieki zdrowotnej.Może być szereg innych zdarzeń,
które uniemożliwiają faktycznie realizację świadczeń - mogą to
być np. zdarzenia klęski żywiołowej, za ktore nikt nie ponosi
bezpośredniej odpowiedzialności. Z informacji, m.in. prasowych
wynika, że strajk lekarzy ma charakter ograniczony i w
sytuacjach nagłych pomoc lekarska będzie udzielana.

Rzecznik musial zdecydować o powstrzymaniu sie od ewentualnej
interwencji w sprawie podniesionej przez Pana.

Prosze internautów, aby na łamach Money na żywej odpowiedzi
Rzecznika Praw Obywatelskich, wypowiedzieli się, chciałbym
skorzystać z podpowiedzi internautow aby odpowiedzieć, że nie
zadawala mnie odpowiedź Rzeczniak Praw Obywatelskich.
pomagałąm lekarzowi / 83.18.138.* / 2007-05-30 14:19
do tego lewizna z prywatnych gabinecikuf aż potokami zalewa ich posesje złotem.Ciekawe który dałby rade udokumentować skąd ma na chate autka (nie autko tylko autka) duuuzy tv lcd niezły kompik ładna łazienka meble trawka w ogrodzie pościel nie z tych najtańszych tylko wszystko wow.Ja wiem skąd.20osób dziennie x 50pln x 3 razy w tygodniu daje niezłą sumkę.Oczywiście bez pokwitowań,faktur,paragonów kas fiskalnych.Słowem święte krowy i jeszcze do tego robią w szpitalach za 5-15 tysięcy netto+zusy i jeszcze mało???????hieny i bydlaki
maz lekarki / 84.40.141.* / 2007-05-31 17:55
a skad to 5-15 tys. w szpitalu??? zdaje mi sie, ze 7,5 tys to mniej niz 15 tys. ... czyzby chcieli obnizki???
a moze moja zona ukrywa przede mna dochody? bo z wplat na konto wyika, ze dostaje 1,5 tys...
a co do domu... to ja za niego zaplacilem, bo nie jestem lekarzem i moja skladka na ubezpieczenie zdrowotne jest wieksza niz pensja mojej zony...
a co do bydlakow... prosze to powiedziec, kiedy przyjedzie pogotowie, odmowic poddania sie leczeniu i pojsc do znachora! tylko prosze nie mowic, ze placi Pani skladke na ubezpieczenie zdrowotne, ona pokrywa glownie wydatki administracji NFZ i szpitali
nielekarz / 87.205.207.* / 2007-05-30 15:34
Popieram!! Mam takie samo zdanie! Teraz pewni strajk im jest na rękę, bo w ganinecikach pojawi się 40osób dziennie. Tylko pytanie - dlaczego mam obowiazek placic co miesiac ponad 200 zl. Za co ja wogole place??!! Jak miałem problem, to i tak musialem isc do gabineciku!! Niech sie zwalniają. Ale jak będą chceli wrócić, to dać im podwyżki oraz wymusić podpisanie lojalek - słowem kategorycznie zakazać jednoczesnej pracy na etacie w prywatnym gabinecie!!
pe / 213.238.79.* / 2007-05-30 13:00
Takich lekarzy nam nie potrzeba powinni się zwolnić lub wyjechać(ale trzeba znać j.obce).Kaqżdy z nich ma możliwość założenia własnej firmy ale za własną kasę.Stanowcze NIE dla grabieży majątku społecznego tzw.uwłaszczenie.
maz lekarki / 84.40.141.* / 2007-05-31 17:57
uwazaj, bo jak wyjada, to bedziesz sie uczyl chinskiego, zeby sie dogadac w gabinecie!
konstytucjonalista / 83.17.92.* / 2007-05-30 12:20
no Stępień zbieraj swoich zuchów i działajcie. Przecież działalność o r g a n i z a t o r ó w strajków medycznych jest niezgodna z Konstytucją i godzi w interes społeczny
.Art. 68. Konstytucji RP

Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-06-02 09:08
Zgadzam się, że każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
Ale państwo powinno zapewnić tą ochronę. Nie płacimy składek lekarzom tylko organizacje państwowe.
rzodkiewka / 83.17.92.* / 2007-05-30 12:46
w Polsce eutanazja jest prawnie zakazana ?!
Sabre / 2007-05-30 09:27 / Tysiącznik na forum
Lekarze prowadzą strajk administracyjny, biorą urlopy na żądanie, nie prowadzą statystyki i zwolnienia wypisują na złych drukach. To ma być protest? Bez żartów. Żadnych blokad ulic, wyjących syren, lejącej się gnojówki, bijatyk z policją? Żadnych zniszczeń w Warszawie? W tym wypadku powinni iść po rozum do głowy, czyli po korepetycje do najskuteczniejszych w tej dziedzinie – górników i rolników.
yx / 213.238.73.* / 2007-06-02 14:59
Tak w szpitalu strajkuje a w domu przyjmuje i kasę bierze,podatku nie płaci. A wiecie dlaczego bo takie było jest i będzie przyzwolenie władz. Kto słyszał aby US kontrolował przychody i wydatki jaśniewielmożnych nieetycznych lekarzy.

Najnowsze wpisy