Leniwy prawnik

paragraf22 / 89.70.24.* / 2014-10-22 06:00
Wynająłem adwokata. Umówiłem się, że będzie reprezentował mnie osobiście bez wysyłania kogokolwiek w zastępstwie. Miałem złe doświadczenia. W pełnomocnictwie procesowym skreśliłem zapis o prawie adwokata do substytucji. Przed rozprawą zadzwonił do mnie, że nie będzie obecny i pomimo mego sprzeciwu wysłał innego adwokata na sprawę, który przekazał sądowi pełnomocnictwo substytucyjne. Substytut nie znał akt. Rozprawa nie przebiegła korzystnie dla mnie.
Czy wynajęty przeze mnie adwokat miał prawo wysłać kogoś innego pomimo braku mojej zgody w udzielonym mu pełnomocnictwie procesowym ?
Wyświetlaj:
Abrozjusz / 95.143.241.* / 2018-03-30 08:48
Od lat korzystamy z usług jednej kancelarii - tcrp.pl Czapczyński i jesteśmy mega zadowoleni. Nie ma w naszje współpracy pojęcia leniwy prawnik. Wszystko jest na cito i solidnie i wytłumaczone.
w234 / 83.9.17.* / 2018-01-12 10:04
jakbyś potrzebował pomocy dobrego prawnika to zajrzyj sobie na stronę tej kancelarii www.piotrbanczyk.pl
szklarek / 2014-10-22 11:22
Sprawa jak najbardziej kwalifikuje się do skargi do właściwej Okręgowej Rady Adwokackiej, i to na obu.

Złamano kilka zapisów Kodeksu etyki adwokackiej.

Pozostaje więc też kwestia odpłatności za taką 'usługę prawniczą', czyli np. roszczenia o zwrot części honorarium w postępowaniu cywilnym- choć konieczne będzie udowodnienie, że niekorzystność wyroku wynika właśnie z owej nieznajomości akt, a w efekcie dość pozornego wykonania swoich zadań przed sądem i że miało to charakter rażącego uchybienia.

Najnowsze wpisy