Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lepper będzie dobrym wicepremierem

Lepper będzie dobrym wicepremierem

Money.pl / 2006-04-10 08:48
Komentarze do wiadomości: Lepper będzie dobrym wicepremierem.
Wyświetlaj:
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-04-11 08:32
Teraz wszystkiemu jest winien naród nie panie Bartoszu to czcza demagogia to pan sobie kpi naród ma zawsze racje nie pamięta pan tych haseł z początku lat 90 tych. naród nie głosował na koalicje z Samoobroną. To PO sie nie sprawdziła a wręcz dąży do zniszczenia państwa od czasu wyborów istnieje pernamentna propagandowa walka o skompromitowanie wszystkich którzy myslą inaczej niż pseudo patrioci pokroju Tuska Gronkiewicz Walc i nawe Rokity wręcz otwarcie mówią o zamachu stanu o zniszceniu PiS To PO destabilizuje sytuacje to PO posługuje się prowakacją na każdym kroku wystarczy obserwować wywiady pani Olejnik jak kpi sobie z PiS Samoobrony i jak ze zrozumieniem podchodzi do Po SLD czy nawet do LPR Ta postawa elit zostanie zapamietana przez wyborców nawet tych którzy nie głosowali na Samoobronę i PiS ale rozumieja koniczność sprawnego funkcjonowania państwa Strategia PO to strategia która uniemożliwia rozliczenie Millera Mazowieckiego i innych dzięki który Polska gospodarka jest tak silna a kolaborantom z PZPR żyje się dostartnie i staruszkom którzy mają na sumieniu ofiary stanu wojennego. Czy ktoś pamięta ile ludzi zawdzięcze Jaruzelskimu krótsze życie
sil / 195.216.109.* / 2006-04-11 10:50
Tak idąc dalej w tym kierunku powiedziałbym że wszystko co niezależne musi być zniszczone i bezwzględnie atakowane bo zagraża demokracji pojętej inaczej.
Ktoś w GW ma drobną obsesję na punkcie pewnego radia. Nic dziwnego, że gdy spółka Agora realizuje fobie swojego szefa zamiast zająć się poprawą wyników to akcjonariusze wyprzedają akcje (od stycznia spadek kursu prawie o połowę).
Spieprzaj dziadu! / 212.244.189.* / 2006-04-11 09:06
Ja bym tutaj jeszcze dodał zgadzając się całkowicie z tym co powyżej:
Panie Rokita!, to Pan robi z życia politycznego teatr, Pana teatralne gesty, wypowiedzi trącą o dziwaczność i polityczną schizofrenię, są jak z Pana ulubionego Hamleta - tumani Pan i przestrasza - cel? Polska? wątpię – stołki, synekury i posadki!?... tu mam mniej wątpliwości...
katon / 83.5.113.* / 2006-04-10 22:22
Na tym, że nie potrafią wyłaniać elit, które by nimi rządziły. Nie ma to nic wspólnego z indywidualna inteligencją osobników, która nie odbiega od średniej europejskiej, a może nawet ją przewyższa, bo jest wyostrzana przez burdel panujący w kraju i konieczność radzenia sobie samemu z problemami, które w normalnych krajach rozwiązuje rozsądny rząd wybrany przez obywateli potrafiących odróżnić sprawnych administratorów od szaleńców.
.
waz(usa) / 64.21.107.* / 2006-04-11 00:22
katon - tak. Bo to Polska-Warcholska!
LadyE / 2006-04-10 19:52
To były pierwsze wybory, na które nie poszłam. Ale nie z lenistwa. Najzwyczajniej z braku alternatywy i wychodząc z założenie, że to co się dzieje na arenie politycznej nie wróży nic dobrego. Czy myślicie, że gdyby PO wygrała te wybory taką przewagą jak PiS, to dziś mielibyśmy koalicję PiS - a guzik, byłoby tak samo jak jest teraz. Więc co mi pozostało?? Samoobrona - dla mnie nie do przyjęcia, bo to mi "pachnie" drugim Wałęsą na kilometr, a to już przeżyliśmy i wszyscy wiemy jakim pośmiewiskiem była Polska w owym czasie. Oszołomy z LPR - to też już było w wydaniu niejakiego germanina kilkadziesiąt lat temu. Więc coż mi pozostało, jeszcze raz pytam???? Przynajmniej świadomośc, że tym razem Polska nie stała się pośmiewiskiem przy moim udziale, a i ze spokojnością sumienia mogę powiedzieć, że nie wśród polityków człowieka godnego mojego zaufania. Smutna to ale niestety prawda. I nic dobrego nas nie czeka pod tymi rządami.
jasio / 213.25.189.* / 2006-04-10 19:05
Spółki skarbu państwa od paru miesięcy nie poobsadzane, mało przygotowanych ludzi na stanowiskach, sztukowanie, awantury, a teraz jeszcze to. Kiedy odchodzi najbliższy do "najdalej stąd jak tylko się da"?
USC / 80.53.18.* / 2006-04-10 18:06
"...Jedno w małżeństwie jest pocieszające: gdy się rozejrzymy, zawsze znajdzie się ktoś, kto gorzej wpadł...".
Tak a co na to geje i lesbijki czy w ich przypadku ma również zastosowanie to stwierdzenie Williama H. Goldsmitha ? Okazuje się że punktu widzenia demokracji najbardziej liberalnym stanem jest staropanieństwo (kawalerstwo) a inne stany są mniej lub bardziej uciskane.
eRiN / 217.153.180.* / 2006-04-10 16:02
Muszę sie wreszcie obudzić, muszę się wreszcie obudzić, muszę się wreszcie obudzić, muszę ....
edek / 80.53.18.* / 2006-04-10 17:59
eee lepiej nie bo będziesz żałował... sen mara a rzeczywistość jeszcze bardziej koszmarna !!!
olin / 195.216.109.* / 2006-04-10 15:05
Dyzma przynajmiej miał i chciał słuchać swoich doradców w sprawach ekonomii. Lepper nie lubi słuchać, za to lubi żeby jego słuchali a więc kariery mu zbytnio wróżyć nie można, no chyba żeby się nawrócił...bo w polityce wszystko jest możliwe. Czas pokaże, w końcu jest kreatywny i jakby nie patrząc w porównaniu z innymi politykami bardzo dynamiczny i wyciągający wnioski. Nadzieja więc w tym że jak zacznie decydować to sam dojdzie do właściwych wniosków (gdzie kończy się bajka a zaczyna brutalna rzeczywistość).... iii... "nie chciałem ale musiałem.." wybaczcie towarzysze !!! -ale to już inna bajka..!!!
A / 212.244.189.* / 2006-04-11 09:15
Z tego co wiem w zespole eksperckim Samoobrony jest bodajże 5 czy 6 profesorów akademickich, może ich będzie słuchał, ale nie uważam by Leper był dobrym wicepremierem..., gratuluję Panie Tusk, Panie Rokita, to i wasza zasługa - zaślepienie i zacietrzewienie... ach nie ma co kończyć... ręce opadają i nogi się uginają...
olin / 195.216.109.* / 2006-04-12 10:43
Dołęga - Mostowicz był "genialny" ? Antycypacja !
szwagier / 80.55.81.* / 2006-04-10 14:29
Naród nie chciał Kaczyńskiego I Leppera.
Naród wogóle nie chciał Leppera.

Elity chcą się pozbyć Kaczyńskich, a ci sami sie podkładają (pod Leppera).
x-trade / 194.4.130.* / 2006-04-10 16:27
Chyba jednak chciał, o czym świadczą wyniki wyborów...
szwagier / 80.55.81.* / 2006-04-10 16:37
Zwróć uwagę na spójnik I
Koalicja miała być inna, i takiej naród chciał.
Koalicji z chamem i chuliganem nie.
obserwator / 212.244.73.* / 2006-04-10 09:22
Właściciwie to można ten felieton czytać jako publikację sponsorowaną lub w całym swoim wyrazie ironizującą. Ani w jednym, ani w drugim przypadku nie można nic autorowi zarzucić.

Są natomiast pryncypialne zasady, których będę się trzymać przy nieuznawaniu racji powołania p. A.Leppera na stanowisko w rządzie.
1. Przewodniczący Samoobrony został skazany prawomocnym wyrokiem i jako taki nie może zasiadać w grupie rządzącej państwem. Złamanie tej zasady prowadzi w prostej linii do pełnej degradacji życia politycznego w Polsce. Jeszcze chwila i odbywający swój wyrok poseł Pęczak zostanie powołany na przykład na stanowisko ministra w rządzie, a swoje obowiązki będzie pełnić z celi.
2. Ostatnie wybory zostały rozstrzygnięte głosem mniejszości (uwzględniając wszystkich uprawnionych do głosowania), a to nie oznacza legitymizacji do zawłaszczania władzy osobom nie posiadającym szerszej akceptacji społecznej.

Mam nadzieję, że kolejne wybory nadejdą tak szybko jak to możliwe, a ich rozstrzygnięcie nie pozostawi wiele ich obecnym zwycięzcom.
mms / 83.6.205.* / 2006-04-10 16:22
Wybory były możliwe!! Po co więc czekać na następne...Akceptuję stanowisko autora artykułu. Nie głosowałem na Leppera, ale trzeba lubić co się ma.
axel / 83.11.7.* / 2006-04-10 12:55
Prncpialne zasady .. owszem .. z tym że za przeproszeniem .. jakie pryncypialne zasady pozwalały zarzadzać politykom .. dawnego PRL- owsiego układu. to prawda że nie mieli wyroków sądowych ( bo i kto miał ich sądzić ) .. lecz wielu miało i ma na sumieniu niejedno. i jakoś polityczny estabiliszment .. to akceptuje . natomiast co do Lepera .. to jaką zbrodnie ma na sumieniu? Ma wyroki sądowe . ano ma. Wyroki związane z jego "karierą/działalnością" polityczną. Podobnymi wyrokami sądowymi może pochwalić się wielu dzisiejszych "prominentnych" działaczy politycznych .. a że skazywały ich niesłuszne sądy PRL-u .. cóż wyrok jest wyrokoem .. prawda. Już widzę zarzut że do jednego worka wszystko wkładam .. Ponadto nie uznaję prawa pana/pani obserwator .. do oceniania czy wybory miały legitymizację czy nie. Z całą pewnością wyborców biorących udział w głosowaniu było wiecej .. niż jedna osoba pana/pani obserwator. I nalezy szanować wybór tych którzy pofatygowali sie do urn wyborczych. A tak apropo frekwencji wyborczej .. czy to też nie stanowi o jakosci naszej klasy politycznej. Po prostu klasę polityczną mamy taka że wiekszośc potencjalnych wyborców ma to w ... czterech literach.
ZYTA / 83.5.190.* / 2006-04-10 11:25
ci co nie głosowali to imwszystko jedno widocznie uwarzają że sytuacja jest na tyle dobra że gorzej byćnie może . nie można mówić że sejm nie posiada legitymacji gdyż ci co nie głosowali faktycznie poparli ugrupowanie zwycięzkie.
obserwator / 212.244.73.* / 2006-04-10 12:26
Nie można tu zakładać milczącej aprobaty. Problem dezawuacji władzy w PL został przejaskrawiony w ostatnich wyborach. Przypisywanie akceptacji ekipy zwycięskiej to tylko i wyłącznie nadinterpretacja.
Jo / 213.158.197.* / 2006-04-10 13:10
W pewnym sensie racja. Ale - jeżeli ktoś nie idzie do wyborów, to też jest wybór. Świadomy. Wszystko mi jedno, kto będzie rządził, bo albo:
- mam tak dobrze, że mi nic mi nie grozi
- mam tak źle,że nic mi nie pomoże
- mam to wszystko gdzieś.

Mogę się nie zgadzać z wynikiem wyborów, ale na tym polega demokracja - wygrywa ten, kto zbierze najwięcej wyborców i najskuteczniej zniechęci wyborców konkurencji do głosowania.

Czy "Endriu" powinien być premierem? Nie jest on moim ideałem, ale naród polski lubi, żeby na czele stał ktoś kto umie obiecywać (przypomnijmy sobie 100mln od Wałęsy, przypomnijmy sobie Tymińskiego, itd.).
Przykre to, ale "Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi".

Może kiedyś z tego wyrośniemy?
T.W. / 83.31.3.* / 2006-04-10 10:42
Święta prawda Panie Obserwatorze!!
Czekam na to samo.
menda / 83.22.206.* / 2006-04-10 09:04
Nic dodać ,nic ująć. Choć może warto by wspomnieć o toruńskim błogosławieństwie dla tego związku.
d / 80.55.45.* / 2006-04-10 08:48
uśmiech musi wystarczyć. Już mi się nie chce na ten temat wypowiadac.
IBIS / 87.207.52.* / 2006-04-10 17:30
Nie lubię chamstwa, a z tym się AL kojarzy. Z tym również, że jak Millerowi nie wypadało kogoś kopać, to szczuł Lepperem. No ale Armia Ludowa był na dorobku. Musiał mieć pana. I teraz już nie musi. Zawsze będzie tym języczkiem. A że chłopaki pani S. maja kasę, to i będą się trzymac razem. Tylko kto zostanie: PO, PIS czy Pani S; SLD się chyba zmarginalizuje . Oby. I to nie ze względu na łotrostwa, tylko lenistwo tej formacji. Gdzie praca nigdy nie była cnotą.
profanus / 83.20.123.* / 2006-04-10 09:11
Cóż-reszta jest milczeniem-
pozdrawiam
profanus
bej / 212.160.191.* / 2006-04-10 14:47
Obowiązujące pozdrowienie wg Urbana:
"...niech bedzie pochwalony Lech Prezydent Wielki i jego brat Jarosław zawsze dziewica..."
kaśka / 213.76.169.* / 2006-04-10 16:42
też się uśmiałam
x / 81.190.18.* / 2006-04-10 15:31
A to mnie Pan rozbawił
:-)))
mms / 83.6.205.* / 2006-04-10 16:27
.. a czym że to... tekstem gnoma Urbana!? ..a kto jeszcze tego chama czyta!?, chyba tylko 2-gi bastard.
atropos / 193.108.177.* / 2006-04-10 17:05
obrazac ludzi nieładnie w koncu urban to polak ale ale chyba jego genetyka nie taka co??? nie ten kod politycznie poprawny???

Najnowsze wpisy