Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lewica kłóci się o wyższy ZUS

Lewica kłóci się o wyższy ZUS

Zbig / .* / 2004-11-18 14:37
Komentarze do wiadomości: Lewica kłóci się o wyższy ZUS.
Wyświetlaj:
Marta / .* / 2004-11-21 09:17
Polecam artykuł ?Pod Prąd / Reforma emerytalna Z miesięcznika "Businessman" listopad 2004. Rzecz sprowadza się do tego , że materialny poziom życia emerytów zależeć będzie najbardziej , jeśli nie wyłacznie od zjawisk demograficznych. " Swiadczenia emerytalne są zawsze pochodną podziału wytworzonego przez pokolenie aktywne zawodowo PKB. Są granice obciążania tego pokolenia finansowaniem świadczeń. Wysokość pojedynczego świadczenia będzie więc funkcją przypadającej starszej generacji części PKB i liczebności pokolenia emerytów . W żadnej mierze nie będzie zależała od zgromadzonych składek . " "W 2030 roku będzie w Polsce ponad 9 mln. osób w wieku emerytalnym . Dzisiaj jest ich 5,5 mln. .W wieku produkcyjnym za lat 28 będzie 22 mln - dzisiaj ponad 23 mln. Problem sprowadza się więc do tego , jaką część PKB będzie można przeznaczyć na wypłatę świadczeń emerytalnych w przyszłości . (...reforma sprzedaje , za ciężkie pieniądze , złudne nadzieje na niezależność od demografii." . "Świadomość katastrofy demograficznej nie przebija się do opinii publicznej . Zamiast bić na trwogę , reformatorzy podają środki odurzające. Zamiast wezwania "- "Rozmnażajcie się"- wezwania pełnego odwagi, wiary , nadziei ; wezwania, które jest odpowiedzią na twórczą naturę człowieka - zamiast tego słyszymy nędzne , przyziemne , obrzydliwe "Rozmnażajcie swoje pieniądze !" reformatorów. " Już dziś obciążenie PKB świadczeniami natury socjalnej jest w Polsce bardzo wysokie , znacznie wyższe niż w krajach zachodniej Europy , mających status państw opiekuńczych. W tym bilansie trzeba wziąc pod uwagę konieczność sfinansowania wydatków na opiekę zdrowotną , zwiększonych na skutek znacznie większego udziału w społeczeństwie ludzi w podeszłym wieku. Artykuł dość dług , a zacytowałam niektóre kego fragmenty.
timi / .* / 2004-11-19 00:22
jak w tym kraju ma być lepiej, mam 33 lata i nie widzę tu przyszłosci choś jeszcze pare lat temu tak mi sie wydawało. Tu nic sie nie zmienia na lepsze, zawsze pod górę, zawsze po gruzie.Państwo Kolesiów i drugich kolesiów. Paranoja. Otwieram firmę i zaraz ją zamknę bo jej nie utrzymam jak tak sie rzad bedzie zabawiał.
DA / .* / 2004-11-18 22:13
LSD-wska krótkowzroczność!! Oszczędności to potrafią liczyć, a straty? Czy oszacowano straty gospodarki i budżetu w perspektywie min. 3-5 lat. Żadnemu z tych komisyjnych leworęcznych (a w zasadzie to nie umiejących pracowac ani rękoma ani głową) nie wydaje się za stosowne przedstawić takie analizy. Chyba,żeby mógł je wykonać ktoś z otoczenia "królika". I to minimum za 200-400 tys EUR. ....... poczekamy, zobaczymy komu sięto opłacało.
baba / .* / 2004-11-20 12:31
od kiedy to "zabrać komuś" nazywamy oszczędnością???!!! chyba, że OSZCZĘDZAJĄ" nam bólu głowy wynikającego z dokonywania wyboru na co wydać takie marne fundusze
Zbig / .* / 2004-11-18 14:37
Ciekaw jestem, czy gdy PO dojdzie do władzy, to zmniejszą to obciążenie?

Najnowsze wpisy