Likwidacja DG

wkargo / 195.234.21.* / 2016-10-16 00:00
Witam

w tym miesiacu mija mi 24 miesiace od zawieszenia firmy ktora chce wlasnie zlikwidowac. Przez 2,5 roku przed zawieszeniem prowadzilem firme jednoosobowa w ktorej prowadzilem uslugi informatyczne i bylem VATowcem
[...]
Musze zrobic nastepujace spisy :

PIT - wykaz składników majątku oraz spis z natury
VAT - spis z natury

Moja pytania sa nastepujace.
1. Czy spis z natury pod PIT i VAT sa takie same ?

2. w spisie z natury pod VAT wychodzi ze musze zawrzeć tez juz zamortyzowane srodki trwale ( Środki trwałe i wyposażenie, nawet te już w całości zamortyzowane oraz te w budowie, wycenia się wg wartości rynkowej.).

2.1. Co to oznacza w przypadku samochodu ktory posiadalem juz zanim zalozylem firme i wciagnalem go do dzialanosci jako srodek trwaly i zamortyzowalem w calosci?

3. Jesli chodzi o spis z natury pod VAT, jesli dobrze rozumiem ma znalezc sie tam wyposazenie firmy. Tutaj zaczalem sie zastanawiam czy podczas prowadzenia DG nie popelnilem bledow w ksiegowaniu. Kupilem 3 urzadzenia po 1.700 netto kazde. Te urzadzenia zostaly w tym samym roku co zakup sprzedane jako czesc uslugi do klienta ktora dostarczylem i nie pojawily sie jako osobne pozycje na fakturze. W zwiazku tym nie ujmowalem ich wczesniej jako wyposazenie. Czy moje dzialanie bylo poprawne ?

4. Czy w spisie z natury jesli ma znalezc sie wyposazenie to jezeli zadnego zakupu ponizej 1500netto ktorego nie uzywalem ponad roku (nie ujmowalem tego we wczesniejszych remanentach rocznych) nie musze ujmowac w tym spisie ?

### Post edytowany z powodu regulaminu Forum ###

Najnowsze wpisy