Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Linux jest wart ponad 10 miliardów dolarów

Linux jest wart ponad 10 miliardów dolarów

Money.pl / 2008-10-23 12:50
Komentarze do wiadomości: Linux jest wart ponad 10 miliardów dolarów.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2009-03-29 14:07 / Tysiącznik na forum
i wbrew pozorom, linuks ma dużo większy udział w rynku niż się szacuje. Wyglada na to, że szacunki wykonywane są na zlecenie M$. Wystarczy spojrzeć jakim zainteresowaniem cieszą się fora internetowe każdej popularnej dystrybucji, by zauważyć , że uzytkownikow w Polsce są setki tysięcy, a może i więcej.
Dr Cox / 85.128.68.* / 2008-10-24 08:08
Wartość Linuxa jeszcze wzrośnie, jak tylko Microsoft postanowi, że Windows będzie systemem internetowym. Wtedy będzie problem z piractwem, więc spora część osób przerzuci się na Linuxa. Ja w każdym razie na pewno.
HeS / 83.27.196.* / 2008-10-23 14:28
Jego wartość, to koszt jaki musięliby ponieść użytkownicy, gdyby go nie było. Musieliby zakupić MS Windows lub Unix dla prostych zadań typu rozsyłanie poczty. Artykuł opisuje koszty wytworzenia. W/g mnie wartość Linuxa jest znacznie większa.
marter / 84.40.134.* / 2008-10-23 18:17
Tekst sensowny (bo badanie LF dotyczyło ilości pracy włożonej w wytworzenie, czyli wartości dołączonej przez altruistyczne jednostki), ale tytuł, jak to zwykle w newsach, nie do końca na temat...
Kwachs / 82.177.111.* / 2008-10-23 12:50
Lubię, nawet miewałem na swoich komputerach darmowy i niezły system Linux. Jednak szacowanie wartości oprogramowania na podstawcie ilości linii kodu uważam, za mało sensowne. Przecież nie jest tak, że software im więcej ma linii kodu, tym lepszy! Cała sztuka, to tak napisać software, by w paru linijkach zawrzeć wszystko co konieczne. Niestety ostatnimi laty, ta sztuka "zwięzłego kodowania" jest zapominana. Ale są nieliczne wyjątki. Np. taki mały uTorrent ma zaledwie ok. 200 KB (dwieście kilobajtów, tak!), a robo to samo, co inne programy mające po parę(dziesiąt) MEGAbajtów. Czyli można, ale musi się chcieć.
tony_halik / 79.97.228.* / 2008-10-24 00:32
ale po co ...jak to jest wielki biznes...
fakt mozna optymalizowac kod...
ale wtedy zatrzymalibysmy sie na 1mb. Ram...dyskietki...

Najnowsze wpisy