Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

List otwarty tłumaczy-hobbystów w sprawie zatrzymań

List otwarty tłumaczy-hobbystów w sprawie zatrzymań

Wyświetlaj:
zenobi / 62.87.142.* / 2007-05-19 17:14
To nie jest zakazane. Zakazane jest natomiast rozpowszechnianie tłumaczenia wykonanego bez zgody właściciela praw autorskich do tłumaczonej treści. Chcecie współpracować z dystrybutorami? A kto Wam broni? Należy się z nimi skontaktować, zaproponować swoje usługi, przestawić warunki i poczekać na odpowiedź. Jak w każdym biznesie. Albo partner się zgodzi i rozpoczniecie współpracę, albo się nie zgodzi. Jeśli się nie zgodzi to nie jest powód, by naruszać prawa autorskie.
Ja chciałbym pracować na stanowisku prezesa banku. Ale jeśli bank mnie nie chce, to znaczy, że mam prawo co miesiąc okradać go na równoważność pensji prezesa?
misiek999 / 82.177.224.* / 2007-05-19 21:19
no to teraz daleś porównanie Zenobi. po pierwsze w ogóle chyba nie wiesz o co chodzi w temacie, a po drugie nie umiesz czytać ze zrozumiemiem. w liście wyraźnie jest napisane, że tłumacze wielokrotnie podejmowali próby współpracy z dystrybutorami, jenakże pozostały one bez odpowiedzi.
zenobi / 62.87.142.* / 2007-05-20 10:39
Misiu. To ich nie upoważnia do kradzieży. Jeśli ktoś nie chciał z nimi współpracować, to po prostu nie chciał i tyle. Miliony ludzi w Polsce proponowały konkretnym firmom swoją współpracę i została ona odrzucona. Niby co? Pracodawca ma obowiązek zatrudniać każdego, kto się do niego zgłosi? Firma ma obowiązek współpracować z każdym, kto chce?

Najnowsze wpisy