Forum Forum prawneKarne

Listonosz podrobił podpis.. Co robić?

Listonosz podrobił podpis.. Co robić?

Marciaa / 2008-02-12 19:54
Witam

Mam pewien problem z którym nie nie wiem jak sobie z nim poradzić i mam nadzieję, że Państwo mi pomogą..

Przedstawiam sytuację: wczoraj po powrocie z pracy do domu zobaczyłam, że w mojej skrzynce na listy jest pismo z firmy, w której pracowałam. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że list ten był POLECONY i ja go nie podpisywałam, gdyż mnie nie było w domu. Pojechałam dziś na pocztę i powiedziałam, że chcę zobaczyć wykaz wczorajszych podpisów, aby zobaczyć kogo podpis widneje przy moim nazwisku. Kobieta z uśmiechem na twarzy stwierdziła, że ona nie może mi tego pokazać i po co robię aferę skoro list mam.

Obawiam się, że stało się to co bardzo często się zdarza w mojej miejscowości na Poczcie czyli LISTONOSZ wrzuca listy polecone do skrzynki po czym podpisuje się na tym całym blankiecie nazwiskiem osoby, do której nadany był list.. Mało tego nie po to płacimy drożej za przesyłki Piorytetowe, aby dochodziły one do nas po 1-1,5 tygodnia! Gdy zapytałam listonosza dlaczego tak długo nie przynosił przesyłek usłyszałam: "Ja proszę państwa z 1 paczką jeździł nie będę bo mi się nie opłaca. Czekam aż się więcej uzbiera więc wtedy przyjadę"

Do Naczelniczki poczty nie mam co iść, gdyż nic nie zdziałam. A dlaczego? Ponieważ listonosz jest jej mężem.

Bardzo proszę o radę jak załatwić te 2 sprawy. Czy Poczta ma wogóle jakieś zasady? Czy może oni się czują bezkarni?

Pozdrawiam Państwa serdecznie,
Marta
Wyświetlaj:
Lexis 02 / 89.78.199.* / 2010-05-03 19:06
Podrobienie podpisu jest oczywiście przestępstwem przeciwko wiarygodności dokumentów i w takiej sytuacji powinieneś zgłościć sprawę na prokuraturę która przeprowadzi odpowiednie dochodzenie. Jest ustawa która się nazywa prawo pocztowe, może tam znajdziesz na temat działania tej instytucji. tutaj masz lnk do zboru ustaw, który znalazłem na necie.
robert7609787777 / 83.30.200.* / 2010-03-03 14:20
listonosze to smierdzace lenie idz do naczelnika i niech ci pokarze na liscie z listami poleconymi czy tam widnieje twuj podpis jak bedzie stawiala opur powiadom policje i falszowaniu podpisuw klijentuw poczty z tym dniem konczy kariere na poczcie
On_ / 87.199.57.* / 2010-04-24 11:04
Lenie mówisz - tylko, ze w ten sposób oceniają te osoby, które same powinny popitalać z listami i paczkami i zobaczyć jak to jest.
A co do tej sprawy z poleconym - wyluzuj, jest list i cały, więc nie bądź nadgorliwy i nie rób problemu z niczego. Zachowujesz się jak te stare plotkary, które całymi dniami stoją w balkonie i szukają afer osiedlowych.
asdfasdfasdfasdf / 193.108.35.* / 2010-04-27 14:23

nadgorliwy
ale autorka to kobieta
robert38666 / 83.30.200.* / 2010-03-03 14:17
listonoszowi grozi za podrobienie podpisu dwa lata wiezienia
allroderr / 83.4.43.* / 2010-03-02 11:50
Skąd wiesz Marto, że to listonosz podrobił podpis? Jeśli nie chciałaś tej przesyłki, to ja odeślij nadawcy. Dzisiaj spytam listonosza, czy może mi zostawiać polecone w skrzynce bez mojego podpisu, byłbym mu wdzięczny nie musząc z awiza jeździć na pocztę.
Ewelina3456 / 83.29.151.* / 2010-01-27 18:10
"Do Naczelniczki poczty nie mam co iść, gdyż nic nie zdziałam. A dlaczego? Ponieważ listonosz
jest jej mężem."

hahaha dobre ;p ale opisana sytuacja to szczyt bezczelności
Liara / 83.29.131.* / 2010-02-08 13:59
dlatego należy wysyłać korespondencję prywatnie- ja wybrałam inpost i jestem bardzo zadowolona
niezniszczalny / 85.237.189.* / 2010-08-11 20:43
To sobie wyślij list przez inpost na wiochę albo mniejsze miasto moze do emerytury dostaniesz odpowiedz
Doręczyciel / 81.219.48.* / 2010-01-22 21:00
Jestem listonoszem więc mogę trochę na ten temat napisać. Często jest tak że jak jest ktoś zaufany to się wrzuca list polecony do skrzynki i pisze w karcie "wrzucono do skrzynki" nigdy się nie podrabia czyjegoś podpisu. Po drugie to Wy ludzie nie macie nawet pojęcia o pracy listonosza bo teraz jest moda na Allegro zamawiacie p******* i się cieszycie jak głupi do sera. Zrozumcie że dla listonosza to jest uciążliwe jak ja miałem jednego dnia 32 paczki tzn. listy polecone ale paczki z Allegro . Gdzie listonosz ma to spakować? A po trzecie Pani Marto jak pani nie pasuje doręczyciel to idzie pani na Pocztę i zapyta co to jest skrytka i czy można założyć ją? Problem się sam wtedy rozwiąże.
,korespondent / 81.190.54.* / 2011-01-28 20:44
"Doręczyciel" , a nie lepiej zmienić pracę jak Tobie ciężko przesyłki dostarczać pod wskazany adres . Może lepiej Tobie zamiatać dookoła poczty ?
-Spytaj się swojego przełożonego , po co Ty tam pracujesz ?
CzarnulkaAgi / 109.243.40.* / 2011-01-28 02:06
To moze zmien zawod jak ci nie odpowiada praca i narzekasz.. Jest scisle okreslone co do listu, przesylki poleconej wymiary,waga itp. Do kogo masz pretensje??? Chyba do swojej instytucji! Ja mialam dzis sytuacje identyczna. Jutro sprawe rozwiaze z naczelnik. Jak bedzie mail przesylke pieniezna to tez moze podrobic! Ta praca jest odpoiwedzialna i jak polecony do rak wlasnych to polecony do rak wlasnych!!!
lukaspoczta / 87.205.30.* / 2011-02-01 18:29
nie ma poleconego do rąk własnych
niezniszczalny / 85.237.189.* / 2010-08-11 20:42
Dodam jeszcze jak tyle zamawia to pewnie nie biedna może dopłacic 2 zł i samochod z paczka podjedzie. Proste
czekamnalist / 83.4.43.* / 2010-03-02 10:03
Drogi listonoszu. Niestety ten zawsze jest winny, który jest na widoku. Jestem pełen szacunku dla listonoszy, wiem jaka to jest trudna praca, cieszę się, jak wielu, wielu ludzi na świecie, na każdy widok listonosza przynoszącego korespondencję do domu. Wykonujecie bardzo ważną pracę, tylko głupcy nie umią tego docenić. Tych głupich jest niestety ogrom, cóż, im też musicie dostarczać to i owo i nie możecie oczekiwać nawet najmniejszej wdzięczności. Szkoda, że tak marnie, oj marnie, jesteście wynagrodzeni. Jazda z ciężkimi torbami na rowerze, w deszcz, w słońcu, w mróz, po niebezpiecznych głównych drogach z pędzącymi ciężarówkami, obszczekiwanie przez każdego psa...... itd. Chwała listonoszom
Kriss 666 / 89.77.124.* / 2010-01-12 21:29
Ty przemądrzała babo, nie pisze się "Piorytetowe" tylko "Priorytetowe" to raz a, dwa to to że listonosz nie roznosi paczek tylko listy. Wreszcie po trzecie, z tego co wiem a, wiem sporo dziwi mnie że posuwasz się do oskarżenia o przetrzymywanie przez PANA LISTONOSZA przesyłek, przecież to jest wszystko rejestrowane w dokumentach i do sprawdzenia. A poza tym, co Ci da ten niewiele wnoszący wpis gdzieś w internecie... A jak masz czas na takie p******* to wyjaśnij sprawę w wyższej instancji, tj. np w dyrekcji okręgu albo po prostu rozwiedź się z tym listonoszem.

I jeszcze jedno - Marto NIE POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE !!!

Kilka wyjaśnień:
- każdą przesyłkę rejestrowaną należy pokwitować podpisem zgodnie z procedurami i przepisami
- klient Poczty Polskiej ma prawo wyrazić zgodę na pozostawianie przesyłek poleconych "R" nadanych bez dodatkowych usług komplementarnych w skrzynce oddawczej po uprzednim złożeniu pisemnej zgody.
- a poza tym pogadajcie czasem z waszym listonoszem to są na prawdę kompetentni ludzie, tylko wystarczy czasem w nich zobaczyć człowieka a, nie sługę czy robota.
P-71 / 89.74.213.* / 2009-12-25 15:27
po prostu trzeba wyjść za listonosza!!!
jakie to proste...
"sprawiedliwy dla ludzi" / 188.33.125.* / 2009-11-25 08:34
hey, zgłosic do prokuratury i oni juz sprawę poprowadzę , wezmą grafologa, zawezwą na zeznania i później sprawa w sądzie. Mój agent ubezpieczeniowy tak zrobił teraz czeka na sprawe :((
polecmajster / 212.51.203.* / 2009-11-18 12:49
W nowym typie skrzynek, o ile wiem, nie trzeba podpisywać poleconego choć są tam wyjątki. Może ktoś kto jest na bieżąco wyjaśni.
zeb / 83.12.199.* / 2009-11-03 10:28
Pani Marto , lepiej nie rozdmuchiwać sprawy bo jeszcze wyjdzie , że zamiast siedzieć w domu i gotować obiad dla męża który był w pracy zabawiała się pani z sąsiadem z naprzeciwka.
LeonBez / 88.156.177.* / 2018-04-26 16:25
Ale dlaczego mierzysz innych swoją miarą?
były pocztowiec / 217.98.20.* / 2010-08-23 18:12
Listonosz nie ma prawa sam podpisywać przesyłek rejestrowanych. Jeżeli tak jest natychmiast zgłosić sprawę do UKE - tak UKE też sprawuję pieczę nad Pocztą Polską (skrzynka uke@uke.gov.pl) i do wiadomości uslugi.pocztowe@poczta-polska.pl, oraz jeszcze wysłać skargę listowną na adres danej Dyrekcji Okręgu Poczty Polskiej. Jeżeli jeszcze listonosz jest mężem naczelniczki - dodatkowo opisać.
erykaa / 91.94.112.* / 2009-09-30 09:36
Pani Marto i co Pani zrobiła odnośnie listonosza?. A w ogóle to p.naczelnik powinna pokazać czyj podpis widnieje na karcie doręczeń ,gdyż nie jest to ani tajemnicą służbową ani państwową -trzeba tylko się wylegitymować .
ZiZ / 195.216.115.* / 2009-09-14 10:02
Pani Marto przede wszystkim proszę napisać skargę do właściwej dla Pani poczty jednostki nadrzędnej. Bezpośrednim zwierzchnikiem naczelnika urzędu pocztowego jest Dyrektor Centrum Poczty Oddziału Rejonowego. W każdym Oddziale Rejonowym funkcjonuje Dział Kontroli, który każdą skargę musi przeanalizować i udzielić odpowiedzi. Podrobienie podpisu adresata jest poważnym naruszeniem wewnętrznych przepisów pocztowych a takrze przestępstwem ściganym przez prokuraturę z urzędu i w przypadku gdy pani podejrzenia się sprawdzą listonosz niezależnie czy jest mężem naczelniczki czy nie będzie miał powazne kłopoty. Co do terminów doręczania przesyłek priorytetowych to jeżeli nie sa one rejestrowane (list, polecony paczka) to bardzo ciężko udowodnić takiemu typkowi, że nosił przesyłkię kilka dni. W przypadku przesyłek rejestrowanych zawsze można ustaliś kiedy nadeszły do urzędu obsługującego Pani teren. W przypadku przetrzymania takiej przesyłki na poczcie też można pisać skargi
niezniszczalny / 85.237.189.* / 2010-08-11 19:38
Z niektórymi uwagami się zgadzam są ludzie typy typki i są też klienci ,którym trzeba sprostać wykonując jak najlepiej usługę doręczenia listu paczki ,czy przekazu.Jest listonosz co ma rejon ,że zrobi elegancko swoja usługę bo wielkość jego rejonu stwarza mu możliwość wyrobienia się w 8 godzinnym lub czasie zadaniowym.Jeżeli listonosz ma rejon 2 razy większy niż powinien z stąd biorą się wszystkie niuanse odnośnie listonosza,który robi co może,ale nikt nie jest wstanie tego zrobić.A nowych ludzi nie przyjmują na stanowiska listonoszy,żeby zmniejszyć im naprawdę często za duże rejony doręczeń.Poczta wychodzi na przeciw klientowi i zatrudnia kierowników wiele etatów.U mnie np. przypada 1 kierownik na 3 listonoszy ,więc o czym tu mowa i te skargi.A chciałem też powiedzieć jak zamawiacie coś większego gabarytowego i to często to zamówcie to paczką.będziecie bardziej zadowoleni z doręczalności. dla mnie list wielkosci paczki nazywa się AWIZO do skrzynki ponieważ nie jestem wstanie przy 140 poleconych a w tym 30 wielkosci paczek pracowac jak normalny czlowiek mimo to ,że mam dowozone listy dlatego apeluje kto bez tego nie moze zyć niech zamawia paczką a moze za drogo.Jak bedzie deszcz padal listonosz odpowiada za list jak mu zmoknie przedziurawi sie co sobie pomyslicie o coś szukal.Rejony samochodowe wykluczam z tego
.Piszcie skargi.To jak kierowca trzeba mieć naprawdę troszke wyobrazni i inteligencji.
czekamnalist / 83.4.43.* / 2010-03-02 09:48
Hola, hola. Typkiem to jesteś ty, listonosz to naprawdę odpowiedzialny i ciężki zawód, w dodatku niedoceniony (jak sprzątaczka), Na pewny ty, typku, gdybyś był listonoszem, to pewnie woziłbyś sobie na rowerze w torbach paczki do różnych Mart i im nie dostarczał ich na czas, bo to przecież czysta przyjemność na deszczu czy mrozie tak sobie jeździć i wozić. Pogadaj może z tymi ludźmi, którzy gdzieś tam w Polsce wypatrują codziennie na listonosza, czasem pocieszą, czasem poratują go dobrym słowem. Owszem, każdy pies we wsi szczeka na niego, ale psy tak maja: jak jeden zaszczeka, to następny burek z sąsiedztwa robi to samo. Czuja go z daleka, może w ten sposób go witają, ale na pewno go znaja i już go lubią, bo wiedzą, że ich odwiedzi znów, i pewnie nie skrzywdzi.
niezniszczalny / 85.237.189.* / 2010-08-11 19:39
Dobrze powiedziane pracuje 19 rok jako listonosz pozdrowienia.
szary mieszkaniec / 192.229.17.* / 2009-07-10 10:48
mój listonosz zawsze mi zostawia polecone w skrzynce i bardzo sie z tego Ciesze, nie muszę dymać na pocztę i stać po list w którym nie ma nic ciekawego a przychodzi poleconym. Jestem pewny w 100%, że nie podrobił Twojego podpisu tylko wpisał wrzucono do skrzynki, ale skoro nie życzysz sobie żeby tak robił to najlepiej mu przekazać osobiście lub zostawić karteczkę na poczcie. Walka z listonoszem nic nie da, później przesyłki mogą nie dochodzić lub być bardzo opóźnione - wiem to z własnego doświadczenia. Teraz po zmianie adresu zawsze daje listonoszowi parę groszy i mam przesyłkę doręczoną na czas a jak mnie nie ma polecony w skrzynce. Pozdrawiam
PS. Uważam że podziękować listonoszowi.
Dorotka. / 83.4.43.* / 2010-03-02 10:20
U nas listonosz to zawsze mile oczekiwany gość, choć to, co przywozi nie zawsze musi być przyjemne. Ale to przecież nie jego wina. Czekam teraz na niego, przyjeżdża na rowerze około południa. Teraz świeci słoneczko, jest sucho, więc lepiej mu się jeździ. Pozdrawiam listonoszy.
niezniszczalny / 85.237.189.* / 2010-08-11 19:42
Dziękuję za takie słowa jest ich na szczęście więcej.pozdrowienia.
lolz / 83.21.215.* / 2009-09-03 18:26
to kurierowi za 2nd day chyba z 50 odpalasz co?
listonoszzzzzzzzzzzz / 80.245.182.* / 2009-07-09 18:00
Przede wszystkim z tego co piszesz wynika, że NIE WIESZ czy listonosz podpisał za Ciebie list, więc z łaski swojej nie oskarżaj kogoś "na oślep". Na poczcie jest usługa "żądania do skrzynki", wiec skoro listy polecone lądowały już w skrzynce wcxześniej to pierwsze co powinnaś zrobić to sprawdzić czy ktoś z domowników nie zgłosił takiego żądania i nie wpisał do niego również Ciebie. Jeśli nie możesz sprawy wyjaśnić u naczelnika owej poczty to pisz do tzw. regoinu, czyli do dyrektora regionu poczty w Twoim województwie.
niezniszczalny / 85.237.189.* / 2010-08-11 19:49
A nawet jak się listonosz pomyli i z wielu swoich przesyłek wrzuci ten list polecony to co kolacji pani nie zje zepsuty humor ktoś ma.To odrazu skarga .A pomyśleć sobie proszę ile razy listonosz w całym roku ,a to się natęża na święta wkłada listy i kartki pod adres chociaż nie są one dobrze adresowane za to mu nikt nie podziękuje tylko skarga .Skargi to ja chowam w moje sznurowadła od lewego buta.

Najnowsze wpisy