Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Listonosze potrzebni od zaraz. Poczta Polska zwiększa zatrudnienie

Listonosze potrzebni od zaraz. Poczta Polska zwiększa zatrudnienie

Wyświetlaj:
listonosz boguszów / 83.22.120.* / 2017-04-09 12:03
1370zl na ręke tyle zarobilem będąc listonoszem :(
.piroman. / 89.71.192.* / 2017-04-09 12:00
Problem z pocztą przypomina trochę problem kopalni. To co mamy na rynku, jest kosztowne w utrzymaniu i nierentowne. Rozwiązanie nasuwa się samo, aczkolwiek jakiekolwiek zwiastuny wiążą się z przyjazdem górników do stolicy i łobuzerki, niczym kiboli po meczu. Zamiast tłuc gdzie popadnie i pozamykać po więzieniach, nasz kochany rząd (nie tylko obecny) utrzymuje liczne przywileje tej grupy darmozjadów. To nic nowego, drodzy państwo, korespondencja papierowa przechodzi do historii na rzecz internetu. Podobnie jak przekazy pocztowe, przekazywane do coraz węższej grupy niereformowalnych emerytów. Jedyne co pozostaje to przesyłki dokumentów czy paczek, lecz w tej kwestii kurierzy działają szybciej. Zamiast szukać ludzi pracujących za 1000 PLN miesięcznie (co może się udać wśród ukraińców ale trzeba najpierw zalegalizować im pobyt), lepiej skasować zbędne oddziały a tym co są naprawdę potrzebni zapłacić więcej. Jestem przekonany, że listonosz za +60% pensji zgodziłby się roznieść +100% listów.
krissak / 84.40.225.* / 2017-04-09 14:35
cyt : "że listonosz za +60% pensji zgodziłby się roznieść +100% listów"
a niby kiedy miałby roznieść więcej listów, skoro już teraz ledwo się wyrabia...?... no chyba że będzie zasuwał po 16 godzin dziennie...
Wacek61 / 83.26.102.* / 2017-04-09 12:50
Totalna bzdura. Ja pracuję na rejonie wiejskim i mam do obsługi 14 wiosek. Mój średni czas pracy w każdym miesiącu to 200 godzin roboczych - to daje średnio 10 godzinny dzień pracy za 1500 zł miesięcznie. I na to wychodzi, że pracuję każdego miesiąca po 30 godzin za friko. Premie to fikcja. Za te pieniądze nie chce nikt pracować nawet z Ukrainy. Na rozdzielniach są zatrudniani z Zakładów Karnych bo tam jest już totalna padaczka kadrowa. Na terenie wiejskim doręczam korespondencję zwykłą, poleconą, paczki - paczek jest co raz więcej, druki bezadresowe (ulotki), przekazy - nie ma szans na zmuszenie siłą ludzi do założenia kont - a przekazów na każdym terenie wiejskim jest dużo. Jeżeli chodzi o statystykę to korespondencji zwykłej ubywa ale przybywa poleconej która do opracowania i doręczenia pochłania więcej czasu. Jeżeli przychodzi nowa osoba do pracy - to porobi dosłownie tydzień czasu i ucieka z tej pracy.gdyż widzą ile jest poczty a oprócz tego listonosze są zmuszani do handlu różnymi towarami w rejonie ( gazety, kartki, znaczki, książki itp.) oraz szukanie klientów na ubezpieczenia, konta bankowe i pożyczki.
nick841 / 84.202.18.* / 2017-04-09 11:13
przyjdz do nas,potraktujemy cie jak naszego parobka,dostaniesz jeszcze wieksza torbe niz pozostali do noszenia korespondencji(to zwieksza twoje szanse na otrzymanie wiekszej premii),zapewniamy wyplate w dniu ktory masz na umowie,dajemy mozliwosc samorozwoju(jeszcze wieksza torba do transportu przesylek po 3 miesiacach pracy),oferujemy samochody do przewozu korespondencji(tylko wlasne z malym przebiegiem)przerwa na lunch time w dowolnie wybranym przez ciebie czasie(miedzy 18-24).Nasze haslo to PRZYJDZ,ZOBACZ,ZOSTAN.........biedny i oszukany.Poczta Polska.
listonosz106 / 83.26.232.* / 2017-04-09 10:47
ta jasne ... premii to dawno nie widziałem ... raz dali ochłap ... na 3 co przyszli do pracy dwóch odeszło .... takie są świetne pensje ... i co dziwne o więźniach nie napisali ....
pracownik21 / 94.254.226.* / 2017-04-09 11:03
chodzą głosy ,że te dodatkowe etaty to właśnie dla więźniów.....więc wszyscy będą zadowoleni.......oprócz pracowników PP....
pracownik z okecia / 89.77.18.* / 2017-04-09 10:37
pracuje dwa lata na poczcie, kolega pracowal 8 lat, zero docennienia, po podwyzcze zarabial mniej niz przed podwyzka, przeciez to chore.. 1500 - 1600 zl????? ponad rok bez groszowej premi.. NIE POLECAM A SAM SZUKAM JUZ NOWEGO PRACODAWCY
Daro557 / 31.0.126.* / 2017-04-09 10:31
Zastanów się 10 razy zanim pójdziesz pracować na PP. Lepiej być już wyzyskiwanym w Lidlu czy Biedronce niż w pp. Pracowałem jako listonosz - jeżeli jesteś uczciwym człowiekiem (masz zamiar dzwonić do adresatów) odpuść sobie. Rejony nie możliwe do dostarczenia przesyłek w ciągu 8h pracy.
azabi / 94.254.226.* / 2017-04-09 10:36
głupoty gadasz.........ja pracowałem jako kurier (nadal pracownik PP - optymista :P ).....pracujesz 10-12 godzin a na karcie piszesz 8 i jest przecież GIT..... wiec jak widzisz się DA..:P
Krysti / 95.41.142.* / 2017-04-09 10:23
Ja mam prośbę do dyrekcji Poczta Polska. Zamknijcie te sklepiki bo za chwile idąc wysłać list albo paczkę pani w okienku będzie robić hoddogi i zapiekanki jak na stacjach paliw. Krew mnie zalewa jak Pani proponuje w okienku może gazetka może doładowanie a może zabawka a może książka .....
list / 195.116.41.* / 2017-04-09 09:42
Oto doskonały przykład jak w Polsce idioci i debile, którzy dostają władzę potrafią zniszczyć tak ogromne przedsiębiorstwo, nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności. 20 lat temu by zostać naczelnikiem urzędu trzeba było pracę rozpoczynać od tzw. okienka lub od listonosza, dzięki temu nikomu nie była obca znajomość funkcjonowania firmy od podstaw i charakter wykonywanej pracy. Dziś nastały czasy złodziejstwa i nepotyzmu, do władzy dostają się najczęściej ludzie nie mający bladego pojęcia o funkcjonowaniu firmy, o pracy jaką wykonują pracownicy, dla nich jest to moment, w którym trzeba szybko się dorobić i nachapać by nie powiedzieć nakraść i tak właśnie robią. Szkoda tylko, że minister któremu podlega Poczta Polska nic z tym nie robi, nie wyciąga żadnych lekcji. Wystarczy tylko przeczytać poszczególne komentarze by być zorientowanym w tym, że ta firma tonie i warto ją ratować. Jestem święcie przekonany, że każdy zwykły pracownik tej firmy jest w stanie poprowadzić ją na szczyt i ze smutkiem patrzę jak ludzie na kierowniczych stanowiskach sami niszczą Pocztę Polską z kilkuset letnią tradycją. Istnieje pilna potrzeba zamiany, podkreślam raz jeszcze ZAMIANY osób obecnie kierujących tą instytucją, na ludzi którzy obecnie pracują jako listonosze i asystenci okienkowi. Jedynie oni są w stanie uratować tą firmę bo znają się na tej robocie lepiej jak obecne kierownictwo, które jest tępe, głupie i próżne do tego stopnia i nie zauważają tego, że za chwilkę sami nie będą mieć gdzie pracować.
Polak950 / 46.76.49.* / 2017-04-09 09:08
Za darmo i ksiądz nie modli !!!
fsadgf / 94.254.233.* / 2017-04-09 07:16
nie listonoszy, tylko naiwnych ze swoim samochodem.
gugi323 / 88.156.50.* / 2017-04-09 05:23
Proponuje niewolników niepełnosprawnych.
rrr636 / 89.68.221.* / 2017-04-08 23:04
aaaa je bac soidarnosc ktora nic nie robi :D:D
rrr636 / 89.68.221.* / 2017-04-08 23:03
smiech na sali:D zatrudnią ale za co? za to wynagrodzenie co proponują hmmm panie prezesie nie szalej z takim wynagrodzeniem nikt nie przyjdzie
Dfgh / 46.215.175.* / 2017-04-08 22:58
Ech ludzie, przecież ktoś musi sprawdzać telewizory, ustawowa abonamentowa już jest...
poczciarz / 95.160.5.* / 2017-04-08 22:12
Listonosze potrzebni od zaraz...A kierowców się będzie zwalniać. Przynajmniej w Radomiu. Ustawiony przetarg na sprzedaż bazy transportu, kierowniczka DERu z Kielc która postawiła sobie za punkt honoru wykończyć WER i WTT w Radomiu. Emerytura w grudniu a efekt osiągnięty już w kwietniu. Od maja kilkadziesiąt osób pójdzie na bruk...

Najnowsze wpisy