Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Litwini martwią się o stosunki z Polską

Litwini martwią się o stosunki z Polską

Money.pl / 2011-01-12 16:17
Komentarze do wiadomości: Litwini martwią się o stosunki z Polską.
Wyświetlaj:
issael / 46.112.98.* / 2011-01-12 23:33
Naprawdę martwia się. Moim zdaniem Polska za słabo reaguje na dyskryminujące obywateli litewskich pochodzenia polskiego poczynania władz litewskich.
W litewskich elitach wysokiego i sredniego szczebla kruluje ksenofobia i antypolonizm.
trzeba być bardzo slepym aby tego nie dostrzec. Ale to bardziej problem Litwy niz problem Polski. polska powinna reagowac , spokojnie, stanowczo, wykozystywac wszelkie dostepne dzwignie nacisku. Litwa i polska funkcjonuja w Eurolandzie, polska powinna wykozystywac, wszelkie antyunijne poczynania Litwy.
litwa w ostatnim okresie, poazała jak potrafi instrumentalnie wykorzystywac sentymenty polaków i Polski do nazwy Litwa i do wspólnej historii.
Tak sie jednak stało , ze współczesna elita litewsja, ukształtowana została na komunistycznej wersji historii, przesiaknięta jest antypolska fobią. Za retoryka litewskich władz nie ida konkretne poczynania, które by ta przyjaxn umacniały. polska nie moze stale ustepowac i udawac , ze nic sie nie dieje. Taka postawa Polski jest niekozystna dla obywateli litewskich polskiego pochodzenia.
O tym ja widzi to elita litewska , swiadczy wypowiedź przedstawicielki elity pani Ireny Degutiene (przewodniczaca Sejmu Litwy). Według niej, nic sie nie dzieje, bo ona nic takiego nie widzi, a ze widza to zwyczajni Litwini? Co to obchodzi elity. plebs ma swoje fobie, elity swoje foije.
buc_pucybut / 2011-01-12 18:22 / Tysiącznik na forum
prezydent bredzislaw jeździ tylko tylko na defilady do Moskwy
dfsdf / 83.31.225.* / 2011-01-12 16:17
po pierwsze stasznie denerwuja mnie te reklamy (kliknąłes pierwszy o .....) a po drugie to Litwa powinna należeć do Polski, jestem za dobrowolnym poddaniem sie Litwy pod zwierzchnictwo Polskie ale sami odbierzemy to co nasze
Lucek12 / 83.18.220.* / 2011-01-14 13:07
Denaturat nie działa najlepiej na głowę...

Najnowsze wpisy