Forum Forum prawnePracy

LOJALKA na umowę o pracę do zagranicznej filii

LOJALKA na umowę o pracę do zagranicznej filii

macgwadky / 2007-08-30 22:00
Witam,

jestem nowy , ale mam trochę nietypową sytuację.
Dostałem kontrakt - umowę na pracę we włoskiej firmie automotoryzacyjnej w dziale R&D na 12 miesięcy. Umowa zawarta jest między mną , a firmą włoską. Tu pierwsze pytanie (choć raczej retoryczne) - obejmuje mnie oczywiście włoski kodeks prawa pracy?

Teraz pytanie docelowe:
Na początku polska filia firmy zapewniała mnie o braku lojalek. Ale ja dowiedziałem się że na prawie 100% można się spodziewać lojalki.
I teraz pytanie , co w lojalce mogę wymagać od pracodawcy. Nie sądzę, żeby to był zakaz przejścia do konkurencji. Będzie to raczej umowa lojalnościowa z polską firmą tej włoskiej firmy o zobowiązaniu się do zatrudnienia w niej na jakiś okres.

Konkretniej :
mam wstępny kontrakt na 12 miesięcy. Chcę żeby polska filia (pracodawca) napisała w ewentualnej lojalce , że:
1.każdy rok pracy we włoszech pracownik zobowiązuje się przepracowac rok w polskiej filii
2.pracodawca zobowiązuje się nie zerwac ze mną umowy przez ten sam okres , także w przypadku nie zaakceptowania przez pracownika niższych wynagrodzeń
3. pracodawca zobowiązuje się przez cały czas pracy do zapewnienia wynagrodzenia równego (orientacyjnie) czterem razom średniego wynagrodzenia w Polsce
4. pracodawca zapewnia pracownikowi pracę w tej , a nie innej filii ( jest kilka zakładów w Polsce tej firmy, też dla mnie istotne)

Pisałem po swojemu , nie językiem prawnym. Ale czy można prawnie wymagać czegoś takiego od pracodawcy polskiego? Zaznaczam , że jadę do pracy (!) , nie na szkolenie do Włoskiej filii, która jest zarejestrowana jako osobny podmiot gospodarczy , pomimo przynależności do tej samej korporacji.

Najnowsze wpisy