Forum Forum inwestycyjneFundusze

Lokaty strukturyzowane mBank-u - czy to ma sens ?

Lokaty strukturyzowane mBank-u - czy to ma sens ?

LdN / 2009-01-17 17:28
mBank oferuje coś takiego : http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/struktury/aktywne_subskrypcje/wig.html
Według mnie taka inwestycja jest kompletnie pozbawiona sensu. A co sądzą o tym mądrzejsi ?
Wyświetlaj:
opiekuninwestora_pl / 2010-07-26 17:33 / -
Można to zrobić w oparciu o fundusze inwestycyjne.

Na przykład na rok:
- 80% w fundusze pieniężne
- 20% w jak najbardziej agresywne fundusze zagraniczne

I dla części agresywnej zastosować kroczący Stop Loss.

Wyniki takiego działania są zaskakujące:
- jezeli część agresywna straci 5% - my i tak zarabiamy (mniej niż lokata, ale przynajmniej więcej niż połowa struktur - czyli zero...)
- wystarczy zysk 10% na części agresywnej aby pobić lokatę bankową.

A fundusze zagraniczne mogą dać zysk nawet ponad 100%. Przy zykach 30% mamy już wynik ponad 2x lepszy niż lokata...

Szczegółowy opis dostępny na stronie:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/zrob-sobie-strukture-czyli-jak-kazdy-z-nas-moze-pobic-produkty-strukturyzowane/

Prosto i bezpiecznie.
opiekuninwestora_pl / 2010-07-26 17:31 / -
Witam,

przed podjęciej decyzji o takiej inwestycji warto sprawdzić jak to wyglądało w przeszłości.
A nie wyglądało najlepiej...

Zasada działania takich produków jest bardzo prosta - firma je oferująca nie ponosi żadnego ryzyka. Ryzyko ponosi inwestor. A czy udało się na takich produktach zarobić w przeszłości?

Okazuje się, że połowa zakończonych struktur pozwoliła "wyjść na zero", kilka zarobiło lepiej niż lokata, a wiele uzyskało zysk od lokaty niższy...

Podsumowanie takich raportów opublikowałem jakiś czas temu na blogu:

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/produkty-strukturyzowane-wyniki-raczej-nie-zachwycaja/
Wojtek86 / 89.78.242.* / 2010-05-09 22:38
Nie ma sensu raz z ciekawości założyłem taką lokatę (LOKATA strukturyzowana Czarne Złoto) i gówno dostałem za tą lokatę. Szkoda czasu i zachodu.
lokator / 84.85.152.* / 2010-07-25 12:54
http://www.fundi.pl/9934_(niekt%C3%B3re)-struktury-daly-zarobi%C4%87.html

te z BZWBK to mbank
klient CitiHandlowy / 78.8.0.* / 2010-02-08 13:47
Przeraża mnie, to, co piszecie, ponieważ mam w CitiHandlowy taką lokatę na 3 lata. Jeśli nie dostanę żadnych pieniędzy będę rozrabiał. Nagłośnię wszędzie. Powinniście pisać do gazety ubezpieczeniowej, do TVN CNBC BIZNES itp., żeby napiętnoać takie banki. A poza tym nalezy powiadomić media, po to, aby ostrzegali wszystkich chcących inwestować swoje cięzko odłożone oszczędności.
Przeraża mnie, to, co piszecie, ponieważ mam w CitiHandlowy taką lokatę na 3 lata. Jeśli nie dostanę żadnych pieniędzy będę rozrabiał. Nagłośnię wszędzie. Powinniście pisać do gazety ubezpieczeniowej, do TVN CNBC BIZNES itp., żeby napiętnoać takie banki. A poza tym nalezy powiadomić media, po to, aby ostrzegali wszystkich chcących inwestować swoje cięzko odłożone oszczędności.
Pilsener / 2010-02-08 14:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Średnia stopa zwrotu z lokat strukturyzowanych to 0,5-1%, więc nie oczekuj cudów. Radzę nie dać sobie wciskać co popadnie, zauważcie, że nigdzie prawie nikt się nie chwali wynikami tychże lokat...
klientka mbank / 91.145.189.* / 2010-02-04 09:29
jestem laikiem w tej sprawie, ale wiem, że mbank swoją głośną reklamą lokaty strukturyzowanej zarabia na naiwności. za pół roku miałam zarobić nawet 13 %- po zamknięciu otrzymałąm taką kwotę jaką wpłaciłam, gdyż nie spełnione zostały warunki tejże lokaty, mimo,że WIG 20 na której byłą oparta ta lokata systematycznie wzrastał.
Absolutnie nie nabierajcie się Państwo na żadne lokaty strukturyzowane w mbanku.
greg-a / 157.158.34.* / 2009-10-22 08:37
zebrałem dziś pieniądze z tzw. rafinerii zysku - zysk 0% po 6 miesiącach
to chyba wystarczy za komentarz
misiokex / 82.44.25.* / 2009-02-19 16:09
To nie ma SENSU to zwykłe naciąganie, zwłaszcza, że zerwanie lokaty obciążone jest wysoką prowizją, o której jest wspomniane tylko jedno zdanie a reszta to robienie wody z mózgu jakie to zyski można osiągnąć nie dajcie się w to wpuścić. Jeżeli ktoś na tym zarobi to będzie to bank a głupiemu radość.
Pilsener / 2009-01-20 00:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Według mnie taka inwestycja jest kompletnie pozbawiona sensu" - bo? Wg mnie np. kupowanie sandałów w promocji zimą jest pozbawione sensu, a mimo to ludzie kupują - lokaty strukturyzowane powiązane z konkretnym indeksem czy surowcem od lat cieszą się dużym powodzeniem - masz gwarancję kapitału, a dodatkowo w wyniku trafnych decyzji możesz zarobić, na pewno dla wyjadaczy, co obracają akcjami to dno, ale dla kogoś, kto boi się kupić fundusz obligacji? Widzę przejrzystą ofertę, jasne zasady - jak mi ktoś zaproponuje, żebym mu oddał majątek, też będę zadowolony - bo wystąpił z otwartą i jasną propozycją, a nie serią kruczków.

Co chcesz osiągnąć, zakładając ten temat? Dla mnie np. kupowanie funduszu zrównoważonego zamiast oddzielnie akcji i obligacji jest bez sensu, ale mimo to dużo osób w takie fundusze inwestuje - niech każdy ma to, co lubi.
LdN / 2009-01-20 07:10 / Bywalec forum
Już Ci t łumaczę. Oprocentowanie tejże lokaty ma wynieść cytuję "wówczas oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 7,8% w skali roku." No niech nawet będzie, że 9%. Ale nie masz gwarancji zysku a jedynie gwarancję zwrotu kapitału. Na tle ofert rzędu 8% na lokacie standardowej bez sensu jest ponosić ryzyko braku zysku dla 1% różnicy.
Pilsener / 2009-01-20 21:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, trudno, żeby bank płacił takie odsetki jak na tradycyjnej lokacie - poza tym oprocentowanie tradycyjnych lokat spada, trzeba by zrobić symulację - tradycyjna lokata przy założeniu dalszych spadków stóp o 100-150 pkt w tym roku i wzroście W20 odpowiednio 15 i 20%.
krzysztof K. / 78.8.0.* / 2010-02-08 14:06
do Pilsenera - nie zgodzę się z Tobą. To żadna łaska, jesli od takiej lokaty bank wypłaci tylko kwotę zysków na poziomie oprocentowanej , tradycyjnej lokaty. Odpowiedz mi, to po co w takim razie powierza się pieniądze fachowcom, którzy powinni nie tylko dla nas zarobić, ale również dla banku. Uczciwy bank tak powinien postąpić. W przeciwnym wypadku swoje oszczędności złożę na lokacie i spokojnie śpię, nie martwiąc się, że bank po kilku latach zwróci mi tylko kapitał.
LdN / 2009-01-20 21:44 / Bywalec forum
Nie wiem jak Ty ale ja nie mam zielonego pojęcia czy będzie wzrost. Jak patrzę na S&P to odnoszę wrażenie (hehe będę złośliwy i może nawet sprowokuję ciekawą dyskusję), że amerykanie dopiero pukają się w głowę i zastanawiają co najlepszego zrobili wybierając prezydenta ;)
Ogólnie rzecz biorąc nie mam pojęcia co teraz robić więc nie robię nic. Pieniążek leży i czeka na pomysły.
hannibal / 2009-01-20 22:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a mój procentuje na kontraktach......troszkę na walutach...i nawet ostatnio na akcjach !!!!
brodaty1234 / 212.2.99.* / 2009-01-20 23:53
p.hannibal mam do ciebie pytanie z innego forum z innej beczki. Składam właśnie wniosek o założenie rachónku e mBanku (jak mi doradzałeś) ale zaskoczyło mnie pytanie jaki jest mój adres e-mail. Jak mam się tego dowiedzieć. Co to takiego jest adres e-mail. To poważne pytanie nie robie sobie z nikogo jaj.
słowiczek / 89.167.7.* / 2009-10-27 21:12

zaskoczyło mnie pytanie jaki jest mój adres e-mail. Jak mam się tego
dowiedzieć. Co to takiego jest adres e-mail. To poważne pytanie nie robie
sobie z nikogo jaj.

hehe nie dziwie sie ze nikt nie odpowiedzial .. bo to sa jaja!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy