Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

lokaty strukturyzowane

lokaty strukturyzowane

traczu222 / 2007-12-25 12:31
mam pytanie do forumowiczow.zastanawiam sie nad zainwestowaniem w jakas strukture.znalazlem firme wealth solutions,ktora sie tym zajmuje.moze ktos mial z nimi jakas stycznosc.czy sa profesjonalni?????????prosze o opinie na temat tej firmy.
Wyświetlaj:
livestock / 188.33.90.* / 2012-01-24 10:24
Livestock również nie dał zarobić klientom MultiBanku: notowania tego indeksu w trakcie trwania inwestycji spadły z 300,34 pkt na 216,34 pkt. Nie pozwoliło to na wypłatę inwestorom niczego ponad włożone środki. Minimum inwestycyje w obu strukturach wynosiło 5 tys. złotych.

5 stycznia 2012r. miały miejsce ostatnie odczyty notowań aktywów bazowych inwestycji Polisa Infrastruktura oraz Polisa Livestock dostępnych w MultiBanku. Były to 3,5-letnie produkty strukturyzowane. Indeksy nie spełniły jednak warunków wypłaty premii i oba produkty zakończyły zwrotem zainwestowanych pieniędzy.

Polisa Infrastruktura powiązana była z notowaniami dwóch indeksów: S&P Global Infrastructure Index oraz S&P 500. Global Infrastructure to indeks, który oparty jest na notowaniach spółek realizujących inwestycje infrastrukturalne w takich krajach jak Japonia, Chiny, Rosja, Australia, Brazylia oraz kraje Europy Zachodniej. S&P 500 jest indeksem w skład którego wchodzi 500 firm o największej kapitalizacji, notowanych na New York Stock Exchange i NASDAQ (są to głównie firmy amerykańskie). Indeks ten jest najbardziej znanym wskaźnikiem zarządzanym przez Standard & Poor's.
Produkt Polisa Infrastruktura zakładał szybszy wzrost S&P Global Infrastructure w stosunku do S&P 500. Oznaczałoby to lepsze wyniki infrastrukturalnego sektora gospodarek krajów BRIC, Australii i Europy Zachodniej od ogólnego stanu rynku USA. Inwestorzy mieli w 62 proc. partycypować w różnicy stopy zwrotu z indeksu Global Infrastructure i S&P 500.

Wyniki indeksów były jednak dokładnie odwrotne niż zakładali analitycy MultiBanku: podczas gdy S&P 500 w trakcie trwania inwestycji wzrosło, Global Infrastructure odnotował spadek. Klienci otrzymali więc gwarantowane 100-proc. zainwestowanych pieniędzy.

Aktywem bazowym drugiego produktu - Polisa Licestock był indeks S&P GSCI Livestock Excess Return Index (Bloomberg: SPGCLVP Index). Livestock to indeks, który - jak sama nazwa wskazuje (ang. livestock - inwentarz) - uwzględnia zmiany cen towarów spożywczych takich, jak: wołowina, wieprzowina i cielęcina. Klienci mieli w 74 proc. partycypować we wzroście tego wskaźnika.
źródło: Structus.pl
robertkajzer / 2011-05-03 16:17 / Bywalec forum
Faktem jest, ze wiekszosc tego typu instrumentow finansowych nie przyniosla zadnych zyskow klientom. Dodatkowo wiekszosc poczatkujaych inwestorow nie rozumie do konca struktur.
Osobiscie jezeli ktos nie gwarantuje jakichkolwiek zyskow to wybieram instrumenty, na ktorych zysk sam mam wplyw. W strukturach jest to niemozliwe i jest sie zdanym na laske kiepskich zarzadzajacych.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?

http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
klient mbanku / 91.145.189.* / 2010-02-04 09:57
nigdy więcej lokaty strukturyzowanej. WIG 20 na którego podstawie rozliczano lokatę regularnie rósł- ja otrzymałam z banku po pół roku to co zainwestowałam- bo" nie spełnione zostały warunki lokaty"- mbank dobrze wiedział,że nie osiągnie warunków. Po co reklamowaliście zysk " nawet 13%".
nie polecam tej formy osiągania zysku- naciągacze !!!!
Strukturyzowany / 89.229.75.* / 2011-04-18 02:04
Czy ktoś się zastanowił nad tymi lokatami globalnie? Myślę, że warto poczytać o analizach opłacalności tu: http://www.saminwestuj.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=9
xxxxxl / 83.10.245.* / 2009-08-04 23:41
na czym to polega

z tego wszystkiego co "klapnęło" robi się "strukturę"
i sprzedaje się z zyskiem

a czy nabywca coś zarobi ....
ale jak ładnie się nazywa
naiwny / 87.199.37.* / 2009-08-04 17:55
Do wszystkich co myśla o strukturach -to ściema.Dzisiaj tj.04.08.2009r. odebrałem po 2 latach pieniądze za strukturę TOP DYWIDENDA 2 w BPH i zero procent zydku czyli wypłacili mi moje pieniądze sprzed dwóch lat.Kosztowało mnie to jeszcze 65 zł prowizji.Pytanie jest proste-czy oni gdziekolwiek inwestowali no bo ja nie mam na to żadnych na to dowodów?
Fondyk / 2009-08-09 20:08
Jestem w podobnej sytuacji.
Totalna ściema !
Czuje się oszukany !
Bank reklamował lokatę:
" czy w górę, czy w dół-zarabiasz! "
Pytanie- czy można dochodzic jakis roszczeń od banku ?
AndrewSt / 83.4.244.* / 2008-01-23 21:02
Polecam Bank MIllennium (koniecznie linia Prestiz) - co MIESIAC maja inna strukture w swojej ofercie.
soq / 87.205.41.* / 2008-01-23 20:18
Nie polecam Wealth - brak doświadczenia
Możesz się przyjrzeć obligacjom strukturyzowanym banku Barcalys - Trendspotter, sprzedawanymi przez PKO BP.
A poza tym ludzie - nie nazywajcie tego strukturami, tylko tak jak to się nazywa - lokata/obligacja strukturyzowana
tedi97 / 217.144.192.* / 2008-01-23 15:46
Lokaty strukturyzowane to bardzo fajny produkt który gwarantuje nam całkiem przyzwite i gwarantowane zyski.
Poztym są rózne intstrumenty na rynku nie koniecznie powiązane z giłdą np. inwestycja w energię odnawialną gwarantuje nam zysk na poziomie 10% w skali roku plus bonus 180% zwrotu kapitału.
Jeśli są zainteresowani podaje gg 12486111
Darek Kalinowski / 89.171.90.* / 2008-01-23 14:42
Przy rozaważaniach i wyborze struktury warto się zastanowic nad złota strukura.
Goldenegg opis jej będzie bedzie lada dzien i jak sama nazwa wskazuje opiera si ę na rynku złota. inwestycja na 4 lata. 100% gwa
rancji kapitału. Możliwość wyjścia po roku bez opłat.
MM+ / 213.17.170.* / 2008-01-23 12:33
Ciekawe struktury ma w ofercie Citi Handlowy.
Sollarriss / 2008-01-23 10:24
polecam wejśc na stronę www.nexto.pl , sciągnij tam darmowe wydanie magazynu buisness magazine. Jest dosyć spory artykuł na temat założycieli wealth solution i strategii. Niestety w chwili obecnej przez spadki nie ma gwarancji że zarobiłbyś więcej, lub raczej stracił mniej. Opiera się na róznicach w indeksach np. S&P 500, lub tworzonych na potrzeby rynku indeksów. Polecam jednak temat, z uwagi na znaczne korzyści jakie osiągają klienci nieco bardziej rozwiniętych rynków niż nasz...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy