Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Los OFE już przesądzony?

Los OFE już przesądzony?

Money.pl / 2010-12-22 07:58
Komentarze do wiadomości: Los OFE już przesądzony?.
Wyświetlaj:
kuki1985 / 212.160.86.* / 2010-12-25 11:27
Najlepiej jak by zagadac z Putinem by otworzyl biuro podrozy PutinTrawel i zafundowac reszcie rzadu przelot Tupolewem na nasz koszt...wtedy moge za to oddac cala kase z mojego OFE nawet
Kuki1985 / 212.160.86.* / 2010-12-25 11:20
A ja powiem Wam jedna rzecz.Ze wszytskim macie racje bo jestem tego samego zdania ale i tak nie damy rady PO bo co drugi mlody Polak olewa wybory a moherowe berety juz dwa tygodnie przed wyborami stoja w kolejce do urny glosowac na nich .Musieli by emerytow odciac od glosowania bo nie ma z nimi szans,a pokolenia ludzi ktorzy maja okolo 40lat i tak mozemy szczerze podciagnac pod mohery bo zyja takimi samymi kadegoriami i mysleniem jak emeryci.
DZIURA BUDŻETOWA ZMALEJE KIEDY: / 88.199.92.* / 2010-12-23 14:37
ROLNICY BĘDĄ PŁACIĆ SKLADKI JAK KAŻDY!!!!!!
MUNDUROWI BĘDĄ PRACOWAĆ DO EMERYTURY JAK KAŻDY!!!!!
NIE WIDZĘ POWODÓW BY BYLI UPRZYWILEJOWANI, SĄ WYJĄTKI, ALE WYJĄTKI A NIE ŻE CAŁA MUNDÓRÓWKA CZY ROLNICY NA UPRZYWILEJOWANIU!!!!
GONIĆ TE KOMUNISTYCZNE WYMYSŁY!! MAJĄ JAK PĄCZKI W MAŚLE, A NIBY DLACZEGO JA MAM MIEC GORZEJ!!
CZY CI CO NA GÓRZE NIE UMIEJĄ KONKRETNYCH RUCHÓW WYKONAĆ W TYCH SFERACH.
jonek_51 / 2010-12-23 21:17
OBLICZ EMERUTURĘ Z OFE i ZUS
Podaj swój wiek 25 lata
Płeć mężczyzna
Rok przystąpienia do OFE 2010
Wiek przejścia na emeryturę 65 lata
Miesięczne ubruttowione wynagrodzenie 3200 PLN
Roczny realny wzrost wynagrodzeń 4 %
DANE DOTYCZĄCE WYBRANEGO PRZEZ CIEBIE OFE
Realna stopa zwrotu OFE 4 %
Roczna opłata za zarządzanie 0,6 %
Wybrany fundusz emerytalny Pzu
DANE DOTYCZĄCE ZUS
Opłata za przekazanie składki 0,8 %

WARTOŚĆ PRZYSZŁEJ EMERYTURY Z OFE i ZUS
Na emeryturę przejdziesz w 2050r. po przepracowaniu miesięcy składkowych.

Łącznie na twoim koncie w OFE zostanie zebrany kapitał
w wysokości: 446 299,86 PLN, a na koncie w ZUS: 454 377,53 PLN.

Zakładając (zgodnie z GUS), że przeciętna długość życia po osiągnięciu wieku emerytalnego dla mężczyzn to 13,3 lat Twoja miesięczna emerytura z OFE wyniesie:
2 806,92 PLN, a emerytura z ZUS 2 857,72

Opis tabeli
inwestycji OFE Stan konta w ZUS

2010 2 586.12 4 781.64
2049 321 870.56 454 377.53

Proszę o wyjaśnienie różnicy pomiędzy (Łącznie na twoim koncie w OFE zostanie zebrany kapitał w wysokości: 446 299,86 PLN,
inwestycji OFE 2049 rok 321 870.56
Obliczenia dokonano kalkulatorem emerytalnym
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-12-23 21:35
Nie znacz różnicy? Oto ona:
Poproś ZUS i OFE, aby Ci zwrócili pieniądze wpłacone na emeryturę, to poznacz różnicę. ZUS to obiecanki cacanki. OFE to realne pieniądze. Lepszy wróbel w garści niż dwa w krzakach.
azasz / 88.199.92.* / 2010-12-23 14:28
Kiedy system OFE staje sie rentowny, bo dopiero co zaczęły OFE po 10 latach dostawać najniższe prowizje od wpływu, to go rozwalają, co za POpółgłówki. nie jestem jakims zwolennikiem wielkim tego ZUSOFEgo systemu ale nie mam też ochoty walić wszystkich skladek do zusu tu nie ma co uzasadniać. Ok przycisnac te OFE do wiekszej aktywnosci, ale Zus karmic na nowo. w tym PO to ZERO konstruktywnych ludzi, ZERO podejscia krytycznego tylko tzw sztuka: ROZWALIĆ NIE BUDOWAĆ LUB ULEPSZAĆ MODERNIZOWAĆ OPTYMALIZOWAĆ!! LUDZIE GDZIE MY ŻYJEMY NA KOGO JA ŁOŻĘ PODATKI ROBIĄ CO CHCĄ . Połowa tych ministrów to NIC WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTOŚCIĄ TZW BICIE PIANY ABY COŚ ROBIĆ. LUDZIE POGOŃMY TO TOWARZYSTWO NIE WIERZĘ ŻE NIE MA MĄDRZEJSZYCH W TYM KRAJU. DLACZEGO PRZY KORYCIE ZAWSZE SIEDZĄ TAKIE GŁĄBY!
szaza / 88.199.92.* / 2010-12-23 14:15
2,3% do OFE?! to jakaś kpina, zabawa, dziecinada?! to po co w ogóle, od razu najlepiej wszystko do darmozjada ZUSu. tylko na jak długo? Dlaczego ja nie moge decydować gdzie ile, może lepiej tak by było niech kazdy sam zdecyduje czy chce do ZUSu pchac kase czy może do Ofe. Osobiście wole do takich jak Ofe bo choc mało to przynajmniej wiem ze to moje, jak niedożyje emerytury to przynajmniej dzieciaki moje wezma pajde, a nie państwo!!!!!!! W d...ie mam ZUS i jego luki! Za rolników i mundurowych sie brać, do roboty ich gonić do 65tego roku zycia jak kazdego, rolnicy tez niech bula jak kazdy i zniknie połowa problemów budżetowych a nie karmic moja ciezka praca ZUS. Nie wiem co w tym trudnego, POlitycy niech fora poczytaja to sie od ludzi nauczą jakie ruchy wykonac, jak nie potrafia. ROLNICY I MUNDUROWI NA ZASADY OGÓLNE JAK KAŻDY!!!! I PO PROBLEMACH BUDŻETU
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-12-22 22:15
Boni powinien zrezygnować ze swojej funkcji. On już nie ma co robić w tym rządzie. Wszystkie jego propozycje wylądowały w koszu na śmieci a OFE trafi do historii. Boni zbłaźnił się całkowicie popierając tą bandę cwaniaków z PO.
Bernard+ / 83.27.74.* / 2010-12-22 20:28
Decyzje które są teraz podejmowane przez rząd Tuska prowadzą do dalszego okradania pracujących Polaków aby nadal fundować uprzywilejowanym wczesne i wysokie emerytury oraz wypłacać emerytury rolnikom mającym 100 ha za symboliczne składki i za symboliczne składki ich leczyć podczas gdy reszta Polaków musi płacić 9% na NFZ. Rozpad każdego państwa zaczyna się wtedy gdy liczba osób uprzywilejowanych ze względów politycznych rośnie a liczba nieuprzywilejowanych którzy muszą na te przywileje pracować maleje. Rozpad przyspiesza wtedy gdy dochody uprzywilejowanych stale rosną a pozostali obywatele relatywnie biednieją. Tak zniknęły już z mapy świata niejedne mocarstwa.
Po raz kolejny widać, że rozrzutna władza, która marnotrawi publiczne pieniądze nie cofnie się przed żadną niegodziwością, gdy w skarbcu ma już tylko same długi i już nie ma wokoło naiwnych, którzy by pożyczyli jej pieniądze na dalsze ich marnotrawienie. Państwo Polskie jest od 20 lat systematycznie psute przez kolejne ekipy zarozumiałych i nieuczciwych kłamców, którzy gdy dorwali się do władzy zatrudniają za pieniądze podatników zawodowych kłamców zwanych specjalistami od marketingu politycznego, publice relations, czy kształtowania wizerunku publicznego aby oszukiwać masy wyborców w celu ponownego wyboru do sejmu i senatu. Uchwalane w Polsce prawo najpierw powodowało stały spadek liczby pracujących Polaków i wzrost liczby niepracujących zdolnych do pracy ale otrzymujących emerytury. Prawo to równocześnie powodowało i nadal powoduje, że wzrasta liczba Polaków pracujących w sferze budżetowej oraz w usługach niematerialnych nieowocujących wzrostem PKB a PKB konsumujących.
Bernard+ / 83.27.74.* / 2010-12-22 20:28
W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił 4 krotny wzrost liczby urzędników, 10 krotny wzrost zatrudnienia w bankach i firmach ubezpieczeniowych oraz w instytucjach obrotu i pośrednictwa finansowego. Z powodu bylejakości w stanowieniu prawa rośnie ilość i skomplikowanie procedur biurokratycznych a to popaduje wzrost zatrudnienia w usługach prawniczych, podatkowych, księgowych, kadrowych, i rozliczeniach publiczno prawnych. Rośnie rozwarstwienie społeczeństwa bo zarobki w sferze budżetowej i usług niematerialnych rosną szybciej niż w produkcji i usługach materialnych. Prezes niczego nie produkującego banku otrzymuje 300 tysięcy złotych wynagrodzenia miesięcznego a prezes prywatnej spółki produkcyjnej czy budowlanej zarabia zaledwie 18 tysięcy. Pracownicy szeregowi banków w ich centralach zarabiają średnio 5000zł miesięcznie a pracownicy wysoko wykwalifikowani w sferze produkcji i usług materialnych zaledwie od 1317 do 2500zł miesięcznie. Tak więc doprowadzono do tego, że cały 38 milionowy Naród Polski jest utrzymywany przez zaledwie 5,5 miliona osób pracujących tam gdzie PKB jest wypracowywane, bo reszta pracuje tam gdzie PKB jest konsumowane. Jeżeli doprowadzono do tego, że 38 milionów Polaków potrafi rocznie wypracować PKB takie samo jakie wypracowuje rocznie 9 milionów Szwedów. To dlatego na wszystkie wydatki w Polsce będzie 4 razy mniej pieniędzy niż we Szwecji. Teraz gdy nawet ślepy ale rozumny Polak może wyczuć już zbliżającą się katastrofę finansów publicznych a głównie systemu emerytalnego Rząd zaczyna nerwowo poszukiwać sposobów okradzenia tych Polaków, którzy mają po przepracowaniu od 43 do 48 lat przejść na emerytury aby władza mogła dalej wypłacać sobie i swoim kolesiom wysokie apanaże. A powinno się natychmiast podjąć starania o zwiększenie produktywności polskiego społeczeństwa.
Gnom01 / 2010-12-22 14:38
jak by ZUS nie budował by takich pałaców ( bo co jakieś większe miasto to budynek ZUSu jest coraz bardziej okazały) to by nie brakowało pieniędzy, a teraz to łatwo wziąść kase z OFE.
A może rząd powinien spytać nas, obywateli co sądzą o tym pomyśle.
zimlny lech / 84.38.17.* / 2010-12-22 17:36
ofe więcej przejadają na swoje istnienie niż zus
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-12-22 22:08
Zgadza się, ale to rząd ustala reguły gry. OFE nie musiało tyle pobierać, ale nikt w rządzie się tym nie zajął. Zatem moim zdaniem winny jest rząd w 100 %. Nie ma co liczyć na dobroduszność prywatnych firm, ale że rząd na to pozwolił tak długo, to skandal.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-12-22 13:55
Mamy więcej darmozjadów niż produktywnych obywateli. Mają swoją większość w Sejmie. O pieniądzach w ZUS i OFE zapomnijmy. Ten kraj idzie na dno.
Przyszli emeryci będą zarabiać mniej (jeśli w ogóle), aby obecni emeryci (także ci przed czterdziestką!) mogli sobie spokojnie dożyć starości.
Jaki płynie morał z obecnej sytuacji? Koniec z solidarnością międzypokoleniową. Od teraz każdy pracuje na siebie. Im mniej zapłacisz podatków, sradków, ZUS-ów itd. tym mniej stracisz. Takie teraz obowiązują zasady. Trzeba wyprowadzać całe zyski za granicę, gdzie są niższe podatki. I co ciekawe, to wcale nie będzie takie trudne. Np. w UK jest bardzo wysoka kwota wolna od podatku: zarabiając 70 tyś. PLN można zapłacić około 9 % podatku.
Ten system musi runąć a wraz z nim zasady obecnej demokracji. Niestety, ale politycy poszli na łatwiznę czyli populizm. Zwyczajnie łatwiej jest zabrać tym co mają, niż mniej rozdawać. Nikt tego nie ukrywa. Z tego powodu musi zajść taki kryzys jak upadek komuny i zmiana ustroju na bardziej produktywny i odbierający prawa wyborcze ludziom bezproduktywnym.
Pilsener / 2010-12-22 09:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Pieniądze trafiające do OFE nigdy nie były Wasze (radzę zapoznać się z wyrokami w tej sprawie)
2. Nie da się zdemontować reformy emerytalnej bo jej nigdy w polsce nie było, powstanie OFE miało na celu:
- zwiększenie podatków (do prawie 50% pensji) i stopnia skomplikowania systemu podatkowego
- zmniejszenie kosztów obsługi zadłużenia
- rozwój biurokracji i powstanie dodatkowych stanowisk
- wykazanie wyższości ZUS poprzez uniemożliwienie OFE efektywnego inwestowania i horrendalne prowizje

Dziś Tusk kończy to co Buzek zaczął, jeśli łudzicie się, że w wieku 68 lat po całym życiu oddawania politykom połowy pensji przejdziecie na wysoką (około 30% ostatniej pensji wg szacunków optymistów) emeryturę (którą będziecie statystycznie pobierać 3 lata) to uważajcie, bo od polskiego rządu jedyne co możecie dostać, to wielkie g...o. Rząd polski ma wiekowe tradycje w okradaniu własnego narodu, dlaczego ten miałby być wyjątkiem?
Andre7 / 2010-12-22 10:00 / Tysiącznik na forum
Środki w OFE są nasze bo:
- wiadomo do kogo należą, a rząd nie może ich zabrać za darmo (jak z zus) tylko musi zapłacić co najmniej rynkową stopę obligacji
- powstanie OFE nie zmieniło wysokości obciążenia"podatkowego", jedyna różnica to że przed OFE wszystko szło do worka zwanego ZUS
Nawet jak budżet trafi szlag to te pieniadze należą do emerytów i nikt nie ma prawo po nie sięgnąć.
Powiem krótko - jeżeli rząd siegnie rozwali OFE to będzie to ostatni raz kiedy PO dostało mój głos.
arch / 2010-12-22 10:13 / Tysiącznik na forum
Jak są moje to ja chce je spalić !
Lech_kr / 143.161.248.* / 2010-12-22 09:39
faktycznie, PO stapa bo bardzo kruchym lodzie... obiecywali reformy wydatkow a teraz zamiast tego siegaja do kieszeni obywatela jak typowa lewica. Przykre, bo faktycznie popracie rosnie, bo alternatyw na rynku politycznym brak! Jedyne co by Polsce pomoglo to kryzys w kredytowaniu zadluzenia i przymuszona przez Unie reforma budzetu ... mam nadzieje, ze stanie sie to niedlugo dla dobra nas wszystkich.
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-12-22 14:02
Zawsze najwięcej kradną kapitaliści a nie lewica. Lewica żyje ideologią a dla kapitalistów liczy się głównie koryto. A jak jeszcze do tego koryta dorwie się chałastra kolesi z PO (patrz afera hazardowa) to rozkradną wszystko i wyprzedadzą znajomym lub obcemu kapitałowi za łapówki. Kto tego nie widzi i popiera PO jest albo ślepy albo sam kręci lody.
Bernard+ / 83.27.74.* / 2010-12-22 20:30
Im więcej w państwie jest osób uprzywilejowanych tym słabsze jest państwo, jako całość organizacyjno prawna istniejąca po to, aby zapewnić wszystkim obywatelom równe prawa, bezpieczeństwo zbiorowe i indywidualne, równe zabezpieczenia socjalne.
Jeżeli w państwie stale wzrasta liczebnie grupa obywateli uprzywilejowanych to zawsze powoduje to zubożenie pozostałych obywateli. Gdy przybywa szybciej osób bogatych dlatego, że korzystają z przywilejów to również szybciej rozrastają się liczebnie grupy żyjących w biedzie. Tylko bogactwo jednostek i rodzin jako efekt ich własnej pracowitości, zdolności i talentów jest sprawiedliwe i wzbogaca całe społeczeństwo oraz umacnia państwo nikogo nie krzywdząc.
konserwa / 2010-12-22 08:47 / Tysiącznik na forum
Czy z prawnego punktu widzenia jest możliwość pracy w Polsce a płacenie składek za granicą??? Gdyby zorganizować ruch nieposłuszeństwa narodowego i przestać płacić składki !!! Może to nauczyłoby naszych rządzących, że nie można oszukiwać ludzi.
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-12-22 14:05
Nie. Płacisz tam gdzie mieszkasz. Jak chcesz płacić w Anglii to musisz się tam przeprowadzić. Pobyt w Polsce z fikcyjną firmą za granicą jest nielegalny. Jak złapią to wlepią zaległe podatki plus odsetki plus domiar, więc się nie opłaca.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-12-22 22:01

Jak chcesz płacić w Anglii
to musisz się tam przeprowadzić.

Żaden problem. Można to zrobić całkowicie legalnie i za nieduże pieniądze. Na pewno na tym zaoszczędzisz.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-12-22 13:39
Telepraca w Anglii. Firma za granicą. Zależy, co robisz.
jjjjjjjjjjjjj / 82.177.194.* / 2010-12-22 08:44
to chyba jakiś żart.... do momentu kiedy ja będe na emeryturze to dawno zus przestanie istnieć i co wtedy? z czego ja będe życ? A składki do OFE sa z mojej ciężko wypracowanej pensji, nie mam zamiaru łożyć na rzesze moherów którym wiecznie malo bo co miesiąc musza kupować torby leków bo chorują na wszystkie choroby świata. Głosowałam na PO od nastepnych wyborów moga zapomnieć o moim głosie. Czas spadać z tego kraju bo nie dość że nie można tu normalnie zarobić to jeszcze te nędzne 1500 zł rozkradną takie "instytucje" jak US, ZUS czy inne badziewia. mówie DOŚĆ!
oooo* / 95.41.187.* / 2010-12-22 09:35
Ty też będziesz kiedyś stara, brzydka i chora. ( A składki do OFE sa z mojej ciężko wypracowanej pensji, nie mam zamiaru łożyć na rzesze moherów którym wiecznie malo bo co miesiąc musza kupować torby leków bo chorują na wszystkie choroby świata).
jjjjjjjjjjjjj / 89.25.186.* / 2010-12-22 12:32
jakbyś czasami ( raz na ruski rok ) przeszedł/przeszła się do przychodni bo masz grype i by Ci powiedziano że CIę nie przyjmą bo nie ma miejsca bo jest 40 emeytów którzy siedza i czekaja na wizytę, a jedna z drugą wychodzac z gabinetu krzyczy do lekarki " do jutra Pani doktor" to szlag Cie trafia. Pozatym własnie ja też będe kiedyś stara i chora i kto będzie na mnie łożył? Nie wydaje mi się żeby za 50 lat dalej taki pasożyt jakim jest zus istniał.
konserwa / 2010-12-22 08:34 / Tysiącznik na forum
To jest rozbój w biały dzień. Czy jeszcze popieracie partię, która w taki czy inny sposób kradnie wasze pieniądze!?!? Najpierw zamiast liniowego wzrost podatku, a teraz wykolejenie reformy emerytalnej. Teraz tylko czekam kiedy będzie obowiązkowa eutanazja "na życzenie" od 65 roku życia!!! PO WON OD MOICH PIENIĘDZY.
!!!!!!!!!!!!!! / 194.213.1.* / 2010-12-22 08:07
"Rekordowe poparcie dla PO. Na PO zamierza głosować aż 54 procent badanych, co dałoby tej partii 261 mandatów w Sejmie

Wyborcy popierają POmysły, więc los przesądzony ,znak zapytania jest zbędny.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy