Forum Polityka, aktualnościPolityka

LPR chce rozdać pieniądze emerytom

LPR chce rozdać pieniądze emerytom

Money.pl / 2006-12-12 22:05
Komentarze do wiadomości: LPR chce rozdać pieniądze emerytom.
Wyświetlaj:
buntownik / 212.160.143.* / 2006-12-18 09:52
Żyjemy w bogatym kraju znowu państwo lekką ręką rozdaje pieniądze .Tylko dlaczego tym , którzy przez całe życie nie potrafili (nie chcieli ?) więcej pracować dla kraju albo załatwiali sobie renty za pieniądze ?????????????????
pchelek / 2006-12-15 21:03 / Tysiącznik na forum
przed ostatecznym upadkiem w niebyt - giertych juz dawal pieniadze nauczycielom - wyszlo cos po ok 17 zloty na jaednego nauczyciela - miesiecznie - to rozdawanie emerytom to kolejny idiotyzm
Realista / 85.89.166.* / 2006-12-15 20:10
Czyżby LPR nie brało udziału w negocjacjch z lekarzami i nie zoriętowała się, że tam się nie dzieli lekarzy na biednych i bogatych ???
A może resztę chce rozdać swoim kolesiom ???
Jadwiga Czajkowska-W / 81.15.216.* / 2006-12-15 10:22
To nie jest rozdawanie, to jest konieczność w przypadku tej grupy osób. Jeżeli otrzymuję świadczenie 900 zł i to wystarcza mi na zapłacenie czterech rachunków, to za co mam żyć? Pracowałam uczciwie i solidnie, mam wyższe wykształcenie i nie mam za co żyć. Dodam tylko, że nie z mojej winy. Jak długo można tak ciągnąć? Nie korzystam z Op. Społ., nie założę firmy, bo do tego trzeba mieć kapitał w postaci wkładu własnego. Pracując 35 lat wypracowałam jedynie takie niskie świadczenie? Jak każdy, mamprawo do godnego życia, a nie do żebraniny od różnych instytucji, które wspaniałomyślnie mogą, lecz nie muszą rzucić ochłapek. A ja nie chcę ochłapków nawet pięknie zawiniętych w świąteczną paczuszkę. Więc proszę nie zarzucać LPR, czy jakiemu kolwiek ugrupowaniu, że myśli o emerytach i rencistach, bo to nie jest populizm jak chcieliby niektórzy zminimalizować problem. To jest konieczność natychmiastowego reagowania, ponieważ zadłużenie tej grupy ludzi w zastraszającym tempie wzrasta i nie pomagają środki zaradcze typu alimentowanie rodziców, bo dzieci też są w tragicznej sytuacji finansowej. Czas wreszcie sporządzić takie analizy społeczne i badania, które oddają rzetelnie stan społeczeństwa i nie jest to demagogia! Pozdrawiam i życzę Wesolych świąt tym, ktorzy nie chcą widzieć problemu.
wuja79 / 212.160.133.* / 2006-12-12 22:05
i jak gospodarka ma sie rozwijać jeżeli LPR ma takie pomysły
hENRYK / 87.204.76.* / 2006-12-15 23:41
EMERYT TYCH PIENIENDZY NIE ZJE LECZ ŻYĆ MUSI KUPUJĄC ZWIĘKSZA POPYT
becca / 212.76.33.* / 2006-12-12 23:53
A taki, że emeryci te pieniądze wydadzą, bo muszą. I to na podstawowe rzeczy. A to zwiększy popyt, zwiększa produkcję i być może zwiększy zatrudnienie. Tylko bogacze mogliby takie środki zmarnować - przegrywając je w kasynie lub kupując luksusowe towary wyprodukowane za granicą.
ban / 83.168.75.* / 2006-12-13 10:03
podstawowy efekt bedzie miał charakter inflacyjny, nie zwiekszy produkcji, bo zadziała jedynie jednorazowo, wiec podaz nie zareaguje.

a tzw. tfu bogacze mogliby oszczedzone na podatkach srodki nie daj Bóg zainwestowac i zwiekszyc podaz

Najnowsze wpisy