Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ludowcy chcą dla Polaków skrócenia czasu pracy. Co na to Sejm?

Ludowcy chcą dla Polaków skrócenia czasu pracy. Co na to Sejm?

Wyświetlaj:
Sebs1 / 5.172.238.* / 2016-05-13 14:06
Panie Jeremi. Porównywanie naszej wydajności do Niemiec jest absurdem.Żaden Niemiec nie pracuje tak ciężko i z takim zaangażowaniem jak polski pracownik. Średnia klasa w naszym społeczeństwie zatraca się coraz bardziej a to między innymi w wyniku przepaści płacowej jaką nam "gotujecie". Wychodzicie z założenia: po co płacić pracownikowi więcej niż najniższa krajowa skoro tylko tyle narzuca wam państwo a nasze zaangażowanie, potrzeby i marzenia nie znaczą dla was nic. My mamy miesięcznie 2000 zł brutto a wy "200.000" a na podwyżki nigdy nie ma pieniędzy bo przecież trzeba kupić nowy samochód w tym miesiącu bo ten z zeszłego już sie znudził . Do tego dochodzą nieujawnianie godzin nadliczbowych, wypłacanie części wynagrodzenia pod stołem, mobing, wykorzystywanie ludzi do innych prac aniżeli określono w umowie, niezdrowa rywalizacja, monitoring, śrubowanie normy, brak świadczeń socjalnych i wiele wiele innych. Więc bardzo Pana proszę w imieniu swoim, rodziny, znajomych i pracowników polskich - Proszę sobie darować te wywody z niemiecką płacą i wydajnością naszą i niech Pan pozwoli odpocząć ludziom jeden dzień dłużej a na pewno Pan i Pana koledzy nie zbiednieją a ten jeden dzień wolny od pracy niech Pan poświęci dla rodziny a zapłata może być nieporównywalna...
Pozdrawiam...
c304 / 85.193.248.* / 2016-05-13 11:52
A dlaczego tylko wielki piątek ? Czwartek gorszy ? A tzw trzeci dzień świat na wioskch obchodzony w mieście zapomniany ? A Zielna siewna i gromniczna ?
1XXX1 / 159.205.123.* / 2016-05-13 11:20
Jak mamy zarabiać tak jak Niemcy to wystarczy w wynagrodzeniach PLN zamienić na Euro i już zarabiamy tak jak Niemcy, żadna filozofia, gdzie tu problem??
niki for / 80.87.34.* / 2016-05-13 11:13
no pracodawcy najlepiej wiedzą ile pracują Niemcy - tylko dlaczego liczą odwrotnie - Często zdarza się, że pracownicy pracują 8 godzin od poniedziałku do czwartku i tylko 7 godzin w piątek, wolne nowy rok (jak u nas) trzech króli (jak u nas), wielki piątek!!!! i poniedziałek wielkanocny(jak u nas), wniebowstąpienie!!!!, (zielonych światków nie liczę bo niedziela), pierwszy maja (jak u nas), boże ciało (jak u nas), wniebowzięcie (jak u nas), dzień jedności !!!, święto reformacji !!!! wszystkich świętych (jak u nas), boże narodzeni 2 dni jak u nas - my mamy 3 maja i 11 listopada co stanowi 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dni wolne mniej niż w niemczech (a w saksonii mają jeszcze jeden dzień pokuty i modlitwy) WIĘC MOŻE PRZESTALIBY ŚCIEMANIAĆ CI DOMOROŚLI KAPITALIŚCI O ZACHODZIE bo jeśli pojechać jeszcze bardzie na zachód to we Francji mają 35 godz./ tyg pracy - A MY TU ZAROBKI JAKIE MAMY (swoją drogą niemcy chcą wprowadzić dla polskich firm - delegowanych pracowników - takie stawki jak u nich - MY WPROWADŹMY TO SAMO - POUCIEKAJĄ CI ICH MENADŻEROWIE i PREZESI- CHOĆ RÓŻNICA BYŁABY PEWNIE NIEWIELKA W PRZYPADKU ICH ZAROBKÓW a my znacjonalizujemy pozostałe po tych menadżerach firmy (banki, markety, firmy produkcyjne ITD)
Leszy / 213.17.159.* / 2016-05-13 10:46
Mordasiewicz chrzani trzy po trzy. Pieniądze nie biorą się z pracy tylko z chęci ich wydawania przez innych. A aby wydawać trzeba miac na to wolny czas.
Carbione / 109.241.17.* / 2016-05-13 10:16
Jeśli mamy pracować tyle co Niemcy to znaczy, że mniej niż teraz.... TU NIE CHODZI O ILOŚĆ GODZIN TYLKO O STAWKĘ ZA NIĄ!!!!!! NIECH TO WRESZCIE DO TWARDOGŁOWYCH DINOZAURÓW W KOŃCU DOTRZE. Polacy umieją liczyć, a próbuje nam się znowu ciemnotę wcisnąć, by tylko jednej wywrotki pieniędzy z całej hałdy nie stracić.
pytajnik539 / 89.230.76.* / 2016-05-13 08:47
Mam małą jednoosobową firmę. Jak ten projekt ma się w stosunku do takich jak ja? Czy ja też będę w te dni pracował krócej i dostawał za to wynagrodzenie? Kto mi je da?
Mała Czarna / 46.171.139.* / 2016-05-13 08:39
Też kiedyś tak sobie pomyślałam, że Wigilia Świąt Bożego Narodzenia i Wielki Piątek mogłyby być dniami wolnymi od pracy...
Chcemy zarabiać jak Niemcy, to pracujmy jak oni. Oni wcale nie pracują więcej. A na pewno mniej wydajnie, dużo spokojniej, nie śpieszą się... nie to, co u nas...
oburzony130 / 87.248.76.* / 2016-05-13 08:28
A komu potrzebne te glupie ustawy skoro nikt tego nie przestrzega. Solidarność walczyła o wolne soboty a teraz pracujemy nie tylko w te dni ale również w niedziele byle tylko bogacze mieli pelne kieszeni kosztem biednych ludzi.
fruwaj / 145.237.2.* / 2016-05-13 08:15
Mordasewicz sam idź do roboty we wszystkie soboty, niedziele i święta!!! My mamy pracować dłużej żeby tobie żyło się lepiej... Typowe myślenie przedstawiciela pracodawców...
zenek77 / 77.253.131.* / 2016-05-13 07:53
Co ten gość z lewiatana chrzani kogo on chce gonić, niech sam się goni. Niemcy mają o wiele wolnych dni od pracy więcej niż Polacy, w piątki już o 13-tej kończą pracę w niedzielę prawie wszystkie sklepy nieczynne, a Polacy w strefach ekonomicznych w Polsce w niemieckich zakładach ryją 4-ro brygadówkę świątek piątek i niedziela za grosze.
kiwi / 188.146.65.* / 2016-05-13 07:40
Panie Jeremi jakie zwolnienia. Ja przez ostatnie 8 lat byłam raz 3 dni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nht / 83.7.82.* / 2016-05-13 07:17
tatowi pracownicy naszego związku mają zapewniony w układzie zbiorowym Wielki Piątek wolny od pracy i bardzo to sobie cenię, bo mogę w pełni uczestniczyć w drodze krzyżowej.... no j***** normalnie ha ha ha
ECHO722 / 37.190.153.* / 2016-05-13 06:30
A może by wcale nie pracować?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy