Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Luka w VAT. Minister Szałamacha chce ją zmniejszyć do 15 proc. w 3 lata

Luka w VAT. Minister Szałamacha chce ją zmniejszyć do 15 proc. w 3 lata

Wyświetlaj:
varg / 80.55.253.* / 2018-10-18 10:50
I tak było, ale sytuacja uległa zmianie; faktycznie w 2015 mieiśmy największą lukę VAT w UE, ale dwa lata później zaczesto uszczelniac system podatkowy i zmniejszyła się o 10%, co daje średni wynik w krajach UE; za rok ma byc z poborow VAT o 25% wiecej nakladow na służbę zdrowia
jajan / 62.182.213.* / 2016-04-12 06:58
czego jak czego ale chciejstwa u pisowskich nieudaczników jest wielki dostatek.można go eksportować.
robert387 / 79.191.95.* / 2016-04-09 07:41
A co w zamian ? Podniesienie kwoty wolnej od podatku do poziomu krajów skandynawskich ?
Władawładawłada / 93.105.99.* / 2016-04-08 09:40
W świetle tego, że mniej niż jeden procent ludności dysponuje 99% bogactwa światowego i w świetle ostatniej afery bogaczy w tylko jednej kancelarii panamskiej zakrawa to na kolejną próbę okradzenia posiadaczy typu ludność. Stawcie temu opór. Będzie tak jak w założeniu na baby plecach kasy fiskalnej, a dopiero 10 lat później tym przekrętom prawnikom, dentystom których nikt do tej pory nie sprawdza w przeciwieństwie do baby na rynku. Ci co nakradną miliony znowu znajda się w bankach panamskich bo tego przekręty, bogacze, nie zlikwidują.
sondor / 93.105.38.* / 2016-04-07 15:47
Obietnice PISu przedwyborcze przekładają się na miliardy złotych, teraz Szałamacha obiecuje obniżkę podatku WAT - blekotu się najadł czy coś wypił. Nie jestem typowym ekonomistą, ale z rachunków jestem całkiem niezły i potrafię liczyć - no chyba, że Szałamacha ma w rękawie dobrego wujka, który na dzień dobry wykładać będzie około 80 mld.zł rok rocznie. W innym przypadku spytam o której obudził się ze snu Szałamacha - piękny to był sen!!!
eerreess / 95.40.78.* / 2016-04-07 15:23
Przede wszystkim JPK (jednolity plik kontrolny) da przynajmniej 6 procentowe zmniejszenie a resztę podciągnie się szacunkami :) Nie ma twardych statystyk określających lukę, szarą strefę więc każdy może swoje dane podawać :). I będzie sukces!
jakiśtamludż / 83.26.40.* / 2016-04-07 14:50
ja juz całą kasę z banków wyjąłem i zmieniłem na różne waluty plus złoto, cos nie tak zaczyna się dziać, firmę likwiduję bo mam po prostu dosyć, wypaliłem się doszczętnie codzienną walką o wszystko.
pracuje ciężko i uczciwie, nie w głowie mi kombinacje, nie mam na to czasu., ale jest coraz gorzej i coraz wiecej wszelkiej masci obostrzeń, masa nowej dokumentacji, wszelkie kontrole, bycie na bierzaco jest prawie niemożliwe i nie wiadomo co bedzie jutro.
dosyć, dosyć, dosyć.
A miało byc wszystko prosto i klarownie a mam wrażenie jakbym pływał w mule.
Niech inni walczą i próbują - życzę szczęścia, niestety każdy jest prędzej czy póżniej skazany na porażkę w zderzeniu z rzeczywistoscią biuorokratyczną oraz zachodnimi koncernami (nasze juz nie są nasze dlatego tak piszę)
firmowiec733 / 176.221.125.* / 2016-04-07 15:02
zamieniłeś na różne waluty i złoto... to z czego Ty żyjesz obecnie? Te różny waluty kiedyś mogą pieerdyknąć, nawet względem złotego.. czego Ci nie życzę... kontrole różnego rodzaju były zawsze (prowadzę firmę od 42 lat) czy to w PRL czy to w III RP.... nie mam nic do ukrycia, mam porządek w dokumentacji... więc kontrola, przychodzi i wychodzi... i nie mają się do czego przypieprzyć... okazałeś się widocznie za słaby na rynku.. skoro masa dokumentacji Cię przerosła.. fakt, jest tego badziewia za dużo i większość to ch..j wie po co.. ale cóż.. jak się na bieżąco tego pilnuje i uzupełnia to problemu nie ma nawet z najbardziej u********* kontrolą... do mnie przychodzą, daję im 2 segregatory dokumentów, udostępniam im biuro i niech sobie kontrolują, a ja zajmuję się w tym czasie bieżącymi sprawami firmy.
tavxacxa / 83.26.40.* / 2016-04-07 14:40
uuhahhahaa - jak wprowadzą jednolity plik kontrolny dla nawet najmniejszego punktu (masa ludzi nie wie nawet o co chodzi i z jakimi kosztami plus wiedzą to się to je) - to zobaczą jak z dnia na dzien zacznie zamykać się tysięce malych firemek rodzinnych czy sklepiczków, zakładów usługowych itp - a wtedy wszyscy wyciagną rękę po zasiłek.
skończą się sklepiki dajace na zeszyt bidocie co nie ma kasy - a żabka, bidronka czy inne na zeszyst nie dadzą .....
Bo ten mały przynosi w zębach co miesiąc zus, vat, ryszałt, kartę lub podatek dochodowy - a duży .... wywiezie za granicę.
Wtedy okaże się ile naraz zacznie brakować w budżecie.
mareg / 89.65.229.* / 2016-04-07 15:11
Ten mały też dyma budżet - zatrudnia na szaro, ukrywa część obrotu nie płacąc VAT itd. Przykład? Ilu nauczycieli płaci VAT i PIT od korepetycji? Od ilu fachowców budowlanych i innych słyszy się na dzień dobry: "to będzie tyle, no chyba że życzy pan sobie fakturę, wtedy jeszcze dojdzie VAT..." Żabka, Biedronka i inne na zeszyt nie dają, ale za to paragon zawsze...
AntyPolityk / 78.11.116.* / 2016-04-07 14:35
Mam spółkę, dwie osobne firmy, udziały w innych firmach, akcje, obligacje, duży dom w Polsce i mniejszy za granicą, samochody i jeszcze wiele innych rzeczy. Posiadam aktywa jak i pasywa. Znam się na tym co robię bo na własnych błędach do czegoś doszedłem. Nigdy niczego nie ukradłem i wszystko co robię było, jest i będzie legalne. Zróbcie mnie ministrem finansów to do końca kadencji podwoję budżet państwa nie obciążając biednych i klasy średniej.
mareg / 89.65.229.* / 2016-04-07 15:13
Albo się nie znasz albo kłamiesz. Sugerujesz podwojenie budżetu obciążając tylko bogatych? No chyba że bogaty to ten co zarabia powyżej minimalnej...
prawda751 / 213.73.9.* / 2016-04-07 14:18
Jak ja po 37 latach pracy na rękę ok 2800 zł w JST. Obok mnie pracuje emeryt co ma dobrą emeryturkę z WP ok 70 lat, dwa dodatkowe etaciki w jednostce organizacyjnej SW i ... Ma dobrą emeryturkę i dwa etaciki , tylko żyć i.... A jak niekorzystnie wyraża się o obecnej władzy gdyż....Jak żyć gdy się uczciwie pracuje a inni z powodu przynależności do układów i układzików zarabiają . Jestem za stary by emigrować z kraju, ale żyje się przeciętnemu Polakowi coraz trudniej !!! Podniesienie wieku emerytalnego - nie wiem czy doczekam jej, gdyż.... Dużo by pisać jak przez ostatnie lata dokręcono śrubę dla wielu grup społecznych , a obecnie bardzo ciężko jest to odkręcić . Cwaniaki i z dawnych układów mają się dobrze... .
OLKA 125 / 93.193.35.* / 2016-04-07 14:11
chyba w Polskich finansach jest niezbyt ciekawie ,obca waluta znow idzie w gore
zdystansowany / 89.79.63.* / 2016-04-07 14:03
ktoś kto był wybranym przedstawicielem narodu w sejmie i oszukał go wyłudzając wielkie pieniądze nie jest wart funta kłaków nie ma prawa do zajmowania takiego stanowiska i decydowania o losach ekonomicznych kraju i jego obywateli to zwykły manipulant i złodziej może wreszcie Ziobro wykarze się inicjatywą pokarze co umie w tej kwestii zrobić i gdzie jest miejsce oszusta !!!!!
pola580 / 109.241.72.* / 2016-04-07 13:44
A ja myślałem że Pan odda wyłudzone pieniądze podczas studiów w USA ale w Polsce można prowadzić kreatywną księgowość jak się jest na wysokim korycie !
A reszta społeczeństwa to złodzieje !
b3520723 / 92.60.129.* / 2016-04-07 13:32
Czyli chciałby 20mld rocznie, razem z podatkami bankowym i handlowym wystarczy akurat na 500+, a gdzie inne obietnice pisu które miały być z tego sfinansowane? Potwierdza się, że nie da się zdobyć pieniędzy na resztę: obniżenie wieku emerytalnego, darmowe leki, inwestycje wodne, pomoc frankowiczom,

Najnowsze wpisy