Forum Forum finansoweBanki

Lukas Bank współpraca , franszyza

Lukas Bank współpraca , franszyza

Zofijaa / 91.198.227.* / 2008-11-17 14:41
Czytam wasze informacje i widzę że Lukas Bank słabo płaci nie tylko osobom które współpracują z nim na zasadzie własnej działalności ( franszyza ) ale również jako pracownicy etatowi.
Ja zaczęłam współpracę z Lukasem w 2005 roku . Prowadziłam najpierw Biuro Kredytowe, na początku prowizję były całkiem ładne ok 4% , a wymagania niewielkie. Jednak z czasem to się zmieniło . Po dwóch latach prowizja zeszła na 2% a limity zwiększyły się 3-krotnie. Wtedy to Bank
zaproponował mi otwarcie Centrum Kredytowe . I tu historia się powtórzyła. Prowizja na dzień dzisiejszy jest ok. 1,5%, limity wielkie, wymagania co do szkodowości ogromne, koszty prowadzenia działalności w centrum miejscowości (masakra), liczba narzuconych osób które muszę zatrudniać duża , a mój zarobek w tym miesiącu za najlepszy miesiąc w roku wynosi -5000zł ( dołożyłam jeszcze 5000,00 ) . Zamykam i wyjeżdżam do Londynu zanim komornik mnie odwiedzi.
Wyświetlaj:
1re3 / 87.205.43.* / 2010-04-02 17:06
W działaniu Lukasa widać ich prawdziwe oblicze. Dla takiej firmy człowiek się nie liczy. Bajki o tym że agenci należą do wielkiej rodziny i są ważni wciskane były jak Lukas raczkowaał a agenci potrzebni byli aby zbudować rynek, bazę danych i pozyskać klientów. Po wykonaniu tej czarnej roboty murzyn może odejść. Na jego miejsce znajdzie się następny, który w swojej naiwności uwierzy w powodzenie takiego biznesu. Jest takie przysłowie "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" widać, że tym molochem na słomianych nogach mocno zatrzęsło, zaczynają zjadać własny ogon. Upadek będzie bolesny. Czeka to wszystkie firmy które nie dbają o swoje zaplecze a ludzi mają za nic.
ire7 / 77.254.66.* / 2011-01-27 11:17
To prawda. Sam nie mam franszyzy, ale biura kredytowe.Lukas Bank żarty sobie robi z własnych współpracowników. Normalnie ręce opadają. Zero wsparcia, nie masz na koszty???Mamy Cie w d.....Zamykasz biuro???Kierownik dostanie zadanie poszukac kolejnego osła, najlepiej idiotę, co nie umie liczyć, za to agresywnie sprzedaje.Najlepiej biednym babuszkom karty kredytowe na kilogramy.
Kiedys to się mialo oferte dla klienta,.Teraz to aby drożej i więcej.Z naciskiem na oszukuj klienta...na maxa wyciagaj parametry, kwoy , ubezpieczenia.Wciskaj kit, bo nie przezyjesz.
luizjana / 83.7.237.* / 2009-03-09 01:38
aż tak kiepsko?? poważnie sie zastanawiam nad współpracą, mało jest w tym momencie placówek franczyzowych - mozna dosłownie na palcach jednej ręki policzyć, stąd też mało informacji.
Ty serio o tych prowizjach?? bo 1,5% to rzeczywiście mało!! a jak z kartami i innymi?? i czy twoje wynagrodzenie było zależne od wykonania planu, tzn. jak nie dopięłaś to miałaś mniej płacone??
aanka01 / 2010-10-09 17:40
Bardzo ciekawy wątek. Czy ktoś z Was prowadzi może biuro kredytowe Lukasa? jak wygląda to w praktyce? Piszecie, że słabo, ale ja bym chciała poczytać coś o konkretach. Proszę Was o informacje. Ja aktualnie pracuje jako zwykly pracownik w takim biurze. Podobno jest kiepsko, ale przyznaję się bez bicia, że nie staram się jak kiedyś, ponieważ nie do końca mam wypłacaną pensję, nawet samą podstawę, o premiach od roku już zapomniałam w ogóle. Szefostwo coś napomnknęlo mi o tym, że mają c na utrzymaniu pracownika nie bardzo im się to opłaca i że może zaproponują mi przejęcie biura. Ja się poważnie nad tym zastanawiam - biuro o pewnej lokalizacji, które ma już swoich klientów, nawet sam doradca by się nie zmienił. skladki ZUS przez pierwsze lata mniejsze o jakieś zł, może coś udałoby się wykombinować z dofinansowaniem z urzędu pracy. A i jak będę na swoim to inaczej będę podchodzić do poszczególnych umów, będe starała się więcej. plany dostajemy takie życiowe, do wyrobienia.


Proszę o Wasze opinie i informacje.
z góry dzięki.
A.
domi56 / 77.254.66.* / 2011-01-27 11:05
Zeszły rok był tragiczny , a nowy zapowiada sie jeszcze gorzej.Jestem w LUKAS BANKU od prawie 10 lat jako agent.Od kilku lat faktycznie firma chyli sie ku upadkowi.Kiedyś dbali o agentów, teraz zostawiaja ich samych sobie.Planów już nie ma , bo wiedzą,że i tak nie jesteśmy w stanie ich realizować.Mam kilka biur, 3 w trakcie zamykania.Zakaz wspóółpracy z innymi firmami blokuje nam możliwość ratunku, a Lukas nas olewa zupełnie.Jak ktoś chciałby takie biuro prowadzić na własnej działalności to tylko przy nikim czynszu i faktycznie na tym preferencyjnym zusie.Ale uwaga!Trzeba mieć kase na składki i czynsz na jakieś pół roku, bo od stycznia do maja na pewno będą straty.Ogólnie porażka.Zamykam i zmieniam barwy.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: