Forum Polityka, aktualnościKraj

Macierewicz chce wstąpić do PiS

Macierewicz chce wstąpić do PiS

Money.pl / 2010-07-24 10:22
Komentarze do wiadomości: Macierewicz chce wstąpić do PiS.
Wyświetlaj:
~kola / 83.27.162.* / 2010-07-28 12:33
GIERKI i INSYNUACJE,kłamstwa?:PO,PSL,SLD w KOMISJACH-kompromitacja i insynuacje komisji kalisza-PO,SLD poza sejmem?- SIOSTRA BLIDY OPOWIADAŁA W TELEWIZJI... ... ,ŻE RODZINA WIEDZIAŁA O TYM ,ŻE JAK PO NIĄ PRZYJDĄ TO POPEŁNI SAMOBÓJSTWO . KOGO PYTAM NALEŻY KARAĆ , PRZECIEŻ W DOMU BYŁ TEŻ MALŻONEK , MÓGŁ OSTRZEC POLICJĘ CO SIĘ SZYKUJE. Jeśli była niewinna, to dlaczego do... ... siebie strzeliła? Codziennie wielu ludzi jest zatrzymywanych. Dlaczego wobec Blidy miano stosować inne procedury jak wobec pozostałych obywateli? Żadna komisja nie działa społecznie -... ... każdy poseł działa w komisji po to aby wzrosły jego apanaże - Kalisz będzie prowadził tę komisję aż do swojej parlamentarnej emerytury. –to nie MORD POLITYCZNY ,ale SAMOWOLNE SAMOBÓJSTWO osoby zamieszanej w aferę węglową-o czy często pisały media, aby nie WYDAĆ KOLESI:Kalosza,Nałecza,kwacha,Cimoszki,milera,…?
POligłup wariat ? ma PRZEWIDZENIA?,czy POligłupy też?-mówią studenci-i pytają?-jak długo jeszcze
POligłup będzie WIZYTÓWKĄ :premiera?,prezydenta?rządu(PO,PSL),marszałków sejmu i senatu,pOSŁÓW? PObolszewi?-czy nie dość tego cyrku ,żenady,...,poniżania POLSKI w oczach świata?
POligłupy-POra zmądrzeć 18.07.2010, 15:22 -plotkują ludzie- TO SKANDAL- PO,psl,sld poza sejmem za rok w wyborach-te partie Udają ,że afery nie ma,choć 4/5 społeczeństwa,większość dziennikarzy mówi,ze afera hazardowa w PO i rządzie była i były TRUPY POlityczne ugotowane w rosole,to widziała prawie cała polska oprócz PO i PSL,którzy chcą zatuszwania AFERY-czego boi się PO , PSL,SLD ,że nie chcą konfrontacji premiera z Kamińskim?,czego się boi komisja? i premier?-tyko bezpośrednia konfrontacja pokaże kto KŁAMIE,a kto mówi PRAWDĘ
co OBIECAŁ SPOŁECZEŃSTWU premier?,czyżby ZAPOMNIAŁ CO MÓWIŁ?,czyż nie chce -aby SPOŁECZEŃSTWO zobaczyło:kto KŁAMIE,a kto mówi PRAWDĘ-jest to nie tylko w iteresie społeczeństwas,ale także:wiarygodności PO,PSL,SLD -DZIKI KRAJ
ZA TAKIE DECYZJE PREMIER NORMALNEGO KRAJU STRACIŁBY STANOWISKO NO ALE ŻYJEMY NA ZIELONEJ WYSPIE - PO TRUPACH DO CELU…

TOTALNA KOMPROMITACJA-ale jaja?-znowu KLAKIERZY POligłupów(wybiórcza,polityka,trybuna,...,tvn,.. zaczęła walkę z PIS poprzez lewe? SĄDAŻE,które się SKOMPROMITOWAŁY i są :ZAWYŻANE o 10%-15% dla PO,a ZANIŻANE o 10%-15% dla PIS -co JEST ZASADĄ już od 6 LAT niektórych (większości )sądaży- o czym świadczą OSTATNIE sądaże do MOMENTU wyboru nowego prezydenta z POWODU śmierci w katastrofie SMOLEŃSKIEJ św.p.L.KACZYŃSKIEGO(różniące się NAWET o 25%-plotkują ludzie-czy to CELOWA ROBOTA?,czy NIEUDOLNOSĆ ludzi robiących sądaży?,czy GŁUPOTA?,czy PARANOJA?-ludzie i tak w wyborach za 1,5 roku ZAGŁOSUJĄ na PIS,który WYGRA TE WYBORY(uzyska ponad 40%) z PO(będzie dobrze jak PO osiągnie około 25%),a PSL i SLD może ZNIKNĄ ze SCENY POLITYCZNEJ i nie osiągną progu wyborczego?
Codziennie pojawia się nowa wiadomość dezinformująca. W tle tej wiadomości pojawia się kod. Ten kod jest już jasny. Hasło Smoleńsk, katastrofa, mgła, piloci, naciski, albo w dowolnej kolejności. Te niby informacje podawane codziennie mają służyć utrwaleniu kodu w mniej rozgarniętej większości społeczeństwa. Podobny kod mocno utrwalony to pis-agresja-plucie jadem-awantura-podsłuchy-obciach-mohery, albo w w dowolnej kolejności. Jaki to daje efekt? Swego czasu w rozmowie w grupie kilkunastu osób, gdy ta zeszła na temat wyborów, większość potwierdziła, że afera Mira i Rycha dotyczyła pisiorów, a pod Smoleńskiem była mgła i naciski. To dopiero ! To działa ! Tak samo działają reklamy! To są efekty PI ! Spróbujcie wybadać to wśród znajomych, aż szczęka wam opadnie. Wszystko zależy kto czego słucha i co ogląda, czyli jaka reklama do niego dociera. Informacje wyrwane z kontekstu sprowadzają wszystkich do spekulacji, zwątpienia i zmęczenia tematem. Obecnie znaczna część społeczeństwa ma dość tematu, przyswoiła kod. Albo np. JAK ZWYKLE - ZUPEŁNIE CZYSTYM PRZYPADKIEM, INFORMACJE Z ROSJI FORSUJĄCE NA SIŁĘ (CZYLI NA TZW. CHAMA) WINĘ PILOTÓW, PRZEKAZANO NAM W CHWILI, GDY WSZYSCY BYLIŚMY ZAABSORBOWANI POWODZIAMI W POLSCE A ROSJANIE JUŻ ORZEKAJĄ WE WŁASNEJ SPRAWIE O WINIE PILOTÓW. LUDZIE ŻYJĄ TOTALNIE ZMANIPULOWANI W JAKIMŚ MATRIXIE. Dezinformacja była bronią sowiecką przejętą od myśliciela chińskiego Sun Tzu, autora "Sztuki wojny" (V w. p. Chr.), a obecnie jest, masowo stosowana przez media społeczeństw postindustrialnych uzależnionych od telewizji, w których manipulowanie świadomością stało się technologią panowania. Normalnie wydarzenie tworzy informację, natomiast z dezinformacją mamy do czynienia wtedy, gdy zależność jest odwrotna; informacja tworzy wydarzenie w świadomości człowieka. Gdy np. dziennikarz zamiast całego problemu przedstawia nam jedynie jego fragment, gdy zaczyna grać na uczuciach, powinna zapalać się nam w głowie czerwona lampka. MATERIAŁ, CZYLI LUDZIE, POLACY - NIE JEST JESZCZE DOSTATECZNIE OBROBIONY MEDIALNĄ DEZINFORMACJĄ I ZMĘCZENIEM TEMATEM KATASTROFY. JEDNAK CAŁE SZTABY SPECJALISTÓW PRACUJĄ NAD TYM WYTRWALE I NIEUCHRONNIE
poznaniak / 83.30.141.* / 2010-07-26 08:04
PiS - partia stworzona przez wnuków carskiego oficera to właściwe miejsca dla potomka białoruskiego popa. Pytam tylko czy po to walczylismy o wolną Polskę, aby panoszyły się w niej takie azjatyckie i de facto promoskiewskie kreatury jak Kaczyńscy i Macierewicz?
rotor / 84.144.117.* / 2010-07-26 08:36
NIE!!!
jak widzisz panosza sie jeszcze gorsze komusze kreatury.
I sa narzedziem w rekach postkomuny.
A przydomek maja PO.
Kto tobie tak rozum wypral, ze nie widzisz posuniec
pelowskich sluzalczykow????
żuczko / 83.2.33.* / 2010-07-24 10:22
Nie rozumiem jak można uzyskać mandat, kandydując w okręgu piotrkowskim NIGDY W NIM NIE MIESZKAJĄC ba mniemam, że Macierewicz (I WIELU INNYCH) nawet nie wiedział gdzie ten okręg się znajduje. Dla mnie JEST TO CHORE kto to uchwalił, zatwierdził. ZNA MOŻE KTOŚ TAKI PRZYPADEK NA ŚWIECIE.???????
dgen / 2010-07-24 16:57 / Tysiącznik na forum
dziki kraj ................
ale zawsze można się obrazić i jechać na golfa na Florydę
mysle wiec jestem / 83.12.110.* / 2010-07-24 12:19
Nie wiem jaki problem w tym widzisz drogi przyjacielu. Polskie prawo jest w tym zakresie jasne. Nie ma znaczenia to gdzie się kandyduje, a skąd się pochodzi. Liczy się tylko poparcie wyborców, i to by po wyborze w danym okręgu mieć swoje biuro poselskie. Z twoich słów wynika iż musisz znać wiele systemów prawnych w wielu krajach skoro twierdzisz że nigdzie tak nie ma na świecie. Nie ma co tak krzyczeć głośno, bo dla przykładu wydaje mi się że tak samo jak w Polsce też jest w określonym stanie w USA, bo tam stan to jest tak jak cały nasz kraj.

Mnie w tym artykule zaskoczyło to że w ogóle Macierewicz nie jest w partii PIS. Nie jestem bardzo zorientowany w polityce. I chyba jakaś część piszących posty pod artykułami na tym forum też o tym nie wiedziała. Wnioskuję z tego że duża część postów odnoszących się do Macierewicza utożsamiała go właśnie z PIS.

A tak w zasadzie to, Macierewicz, PIS, PO to przecież prawica. Nie wiem dlaczego tak strasznie podzielili społeczeństwo, przecież powinni działać we wspólnym imieniu a nie tylko w imieniu walki o stołki. Jedyną różnicą w tych partiach jest bardziej liberalny trend PO i wynikły z historycznego rozpadu Unii Wolności skład personalny PO jako partii zrzeszającej Polaków wyznania mojżeszowego lub pochodzenia żydowskiego. I to chyba w tym pochodzeniu żydowskim bym upatrywał źródła konfliktu. Bo jak starzy dziadkowie opowiadali że przed wojną to było tak że żyd najpierw obowiązkowo pomagał drugiemu żydowi a dopiero potem jeśli mógł i chciał pomagał rodowitemu polakowi. Uzyskawszy stanowiska decyzyjne najpierw działał dla dobra swoich. A tak nie można prowadzić polityki. I proszę mi nie zarzucać w mojej postawie antysemityzm bo taki ze mnie antysemita jak i z żydów przed wojną antypoloniści. Władza nie działa dla dobra narodu, a jak ktoś próbuje działać do się na niego robi nagonkę medialną. Tą chorobę trzeba wyleczyć. Tylko jak? Ma ktoś pomysł?
Pajchiwo / 2010-07-24 13:37 / Tysiącznik na forum

Tą chorobę trzeba wyleczyć. Tylko
jak? Ma ktoś pomysł?

Mam i to nawet dwa.
1. Zabrać kasę partiom i zmienić ich finansowanie się w zarządzanie tym co zdobędą od ludzi. Zmienić sposób głosowania na wybieranie tylko tych, którzy mają faktycznie najwięcej głosów. Ograniczyć ilość senatorów do 1 na województwo, a posłów do 3 na województwo.
2. Wprowadzić realne rozliczanie z konkretnej pracy (nie z kiełbasy wyborczej tylko zadaniowo). Wprowadzić minimalne warunki zostania Parlamentarzystą - 10 lat na stanowisku zarządczym w dużym podmiocie gospodarczym. Wprowadzenie zasady odpowiedzialności administracyjnej z realnymi, dotkliwymi karami.
itp.. Mogę tak długo :)
żuczko / 83.2.33.* / 2010-07-24 12:41
Problem jest chyba w miejscach na liście bo nie sądzę aby z prowincji głosowali na nie znaną osobę.
Ja tak uważam. Tatuś z Torunia trzymał Macierewicza w odwodzie jako najlepszego z bojowników i teraz go wysłał z misją. Dziwne że obaj są bardzo związani z klerem. Palikot studiował na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tu( Tatuś) i tam(KUL) mówią o miłości, tolerancji do znudzenia 10 przykazań wbijają do głowy. Czyżby to były tylko frazesy ?????A przyznasz chyba że do tępych obaj nie należą .
mysle wiec jestem / 83.12.110.* / 2010-07-25 10:36
Może by i nie głosowali, może by jednak zagłosowali. To takie puste gdybanie. Faktem jest natomiast że popularni i znani politycy raczej będą mieć poparcie w każdym regionie.

Odnośnie związku z klerem to ja myślę tak:
Gdyby zestawić tabelkę powiązań polityków z środowiskami poza parlamentarnymi i przy każdym z tych powiązań postawić ocenę korzyści lub strat (lobbingu dla wybranych elit, korupcji) z punktu widzenia nas jako obywateli żyjących w tym kraju. To wydaje mi się że wykazywana poufałość tych polityków wobec kleru jest najmniej szkodliwa dla nas. O wiele większe zagrożenie upatrywał bym w działaniach mających skutek finansowy korzystny tylko dla wybranych elit, lub działaniach mających na celu blokowanie działań szkodliwych dla wybranych elit a korzystnych dla ogółu społeczeństwa i gospodarki. Kler finansuje się sam ze składek wiernych, więc tu nie ma żadnego zagrożenia. Poza tym wolę polityka który wieży w wartości moralne i w swojego Boga, obojętnie jakiej wiary, może być i mojżeszowej, niż nihilistę wyzbytego z zasad moralnych, społecznych, który wieży tylko w pieniądza i ma drugiego człowieka za śmiecia, za głos wyborczy. Życie, życiorysy ludzi odrzucających zasady moralne często są bardzo skomplikowane. W trudnych momentach życia nie mogą sobie poradzić z własną psychiką, odczuwają ogromną pustkę, ze względu na brak wartości najwyższych do których mogli by się odnieść, które to wartości mogłyby ich odbudować. Wracając do kleru uważam że ich propaganda nie stanowi dla nas większego problemu. A teraz proszę popatrzeć na drugą stronę na głoszoną propagandę sukcesu. Ta propaganda nas może zniszczyć jako naród gospodarny. Oczywiście PKB jest dodatnie ale dług publiczny dalej rośnie i to bardzo. Zaczynamy zjadać swój ogon przez same odsetki od tego długu. A to są zarówno Pana podatki jak i moje. I nic się wokół tego nie robi. A ja się na taki kredyt nie pisałem i się nie zgadam na płacenie tych odsetek.

Najnowsze wpisy