Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Małe firmy rozważają zwolnienia

Małe firmy rozważają zwolnienia

Money.pl / 2006-06-23 08:55
Komentarze do wiadomości: Małe firmy rozważają zwolnienia.
Wyświetlaj:
markolasz / 212.87.22.* / 2006-06-26 11:44
A może wreszcie ktoś mądry zaproponował porządkowanie rynku poprzez obniżkę akcyzy co myślę nie miałoby tak dramatycznych konsekwencji dla całego rynku, a równocześnie podejrzewam wpływy do budżetu z tego tytułu byłyby większe niż obecnie, bo zniknąłby "czarny rynek". Pamiętam jak przed laty obniźenie akcyzy na alkohol spowodowało większe wpływy do budżetu, bo ograniczyło pokątny handel na bazarach. Czasami naprawdę warto pomyśleć niekonwencjonalnie Panowie specjaliści od finansów.
DA / 195.225.71.* / 2006-06-23 22:30
Nie będzie już cwaniaków przekręcających nas wszystkich na akcyzie i podatku VAT. I to jest najważniejsze. Będą rekompenasty dla ogrzewających, wiec nie ma się czego czepiać.
lala / 212.33.144.* / 2006-06-23 10:06
ludzie sie przestawia na wegiel i drzewo albo beda marzli
janosik / 212.244.187.* / 2006-06-23 09:52
Ja się domagam akcyzy na wodę. Niektórzy to bimber pędzą, a wiadomo, że do bimbru potrzebna jest woda. No więc trzeba wprowadzić akcyzę na wodę taką samą jak na wódkę. Oczywiście byłyby kompensaty dla tych co nie pędzą. Można by takie komisje powołać, które by zaświadczały, że się nie pędzi. W składzie koniecznie przedstawiciele PIS i Samoobrony bo to ludzie z natury uczciwi i praworządni, a przy tym bardzo wrażliwi na wszelką niesprawiedliwość społeczną.
K.J. / 195.214.216.* / 2006-06-23 13:28
A jak by wprowadzić akcyzę od głupoty ludzi sprawujących władzę, posłów i senatorów. Może Pani Gilowska potrafi przedstawić takie wyliczenia ?
zx / 83.16.202.* / 2006-06-23 08:59
"...Zrównanie akcyzy na olej grzewczy z akcyzą na olej opałowy udało się wprowadzić w Czechach. Zniszczyło to jednak cały rynek tego paliwa w tym kraju..." i niech to posłuży za cały komentarz. Tak na marginesie ciekawe zestawienie słów najpierw, że się udało co sugeruje sukces ale jak się dalej okazuje w sumie udało się zniszczyć rynek co już nieco trudniej można rozpartywać w kategoriach sukcesu. "Fajne" są również wyliczenia PO na temat wzrostu kosztów ogrzewania, a szczególnie założone przez nich ilości konieczne do ogrzania 100m2 mieszkania. Może ktoś mi pomoże i powie jakiego okresu te obliczenia dotyczą miesiąca, tygodnia czy może sezonu grzewczego ? Czekam na opinie tych, którzy grzali kiedykolwiek olejem i mają o tym jakieś pojęcie
3x / 83.24.175.* / 2006-06-23 20:51
Te 200 litrów na 100m2 to zapewne zużycie miesięczne, ale liczone w skali roku. Ja mam ok. 150 m2 i zużywam ok. 3000 litrów na rok - ale oszczędzając i mając dom nowy i dość "ciepły" - oszczędny. To daje u mnie ok. 250 litrów na miesiąc. W zimie jest to około 400 litrów, w lecie około 100 litrów zużycia. Domy stare mogą zużywać miesięcznie dużo, dużo więcej !!!!! Tak więc wyliczenia PO są dość "oszczędne" - zgadzają się tylko dla dość nowych domów, trzymających w miarędobrze nowe normy. Dla starszych domów - ich wyliczenia sąz pewnościązaniżone.
mdk / 194.7.114.* / 2006-06-23 08:55
jest taki pomysl.
W innych krajach sa kontrole drogowe, i bardzo surowe kary (nawet do skonfiskowania samochodu), jezeli ktos jezdzi na olej opalowy. Kolory kazdego oleju sa inne.
A to ze potrzebni sa kontrolerzy, to prawda, ale rekompensata tez wymaga pracy i urzednikow, nie ?
No, moze dlatego ze Polacy sa specialnie nie uczciwi ?
Bernard / 83.30.137.* / 2006-06-23 20:10
Jeżeli są dwa rodzaje oleju o podobnych właściwościach, z których jeden gorzej nadaje się do silników i dlatego najlepiej go spalać w piecach do wytwarzania ciepła a drugi ma lepsze właściwości jako paliwo do silników, dlatego szkoda, aby nim palić w piecach to jest fakt. Gdyby nie było akcyzy ani na jeden ani na drugi olej to nie byłoby problemu i każdy obywatel sam mógłby decydować czy chce używać opałowego do swojego silnika, bo mu na sprawności nie zależy, ale zależy na cenie. Olej opałowy jest frakcją powstająca przy produkcji olejów napędowych jako odpad, więc z natury rzeczy musi być tańszy w zbycie, ale jeżeli olej opałowy jest dobrą alternatywą do opalania gazem a z czasem może być i do węgla to rząd popsuł mechanizmy rynkowe wprowadzając wysokie podatki na paliwo do pojazdów a niskie na paliwo do pieca, czym stworzył warunki do oszukiwania. Należy, więc uczciwie nie równać akcyzy olejów tylko w gorę, bo łakomy więcej może stracić niż liczył, że zyska, ale proporcjonalnie średnią ważoną wg wielkości sprzedaży poszczególnych olejów trochę podwyższyć opałowy i trochę obniżyć napędowy tak, aby ich akcyzy się zrównały, co uczyni kombinacje nieopłacalnymi a budżetowi ani nie zwiększy ani nie zmniejszy przychodów. A kto chce niszczyć sobie silnik i będzie dolewał olej opałowy do paliwa to jego sprawa i jego strata. Ale w zamian podatnicy mieliby rekompensatę kosztów ogrzewania w obniżce kosztów transportu. Natomiast rozwijanie biurokracji w postaci zwrotów niektórym użytkownikom oleju opałowego gotówki jest równie aferogenne, co obecnie, a nawet bardziej kuszące, bo wystarczy przedstawić papier i od razu zgarnąć gotówkę a spodziewać się można nagłego wzrostu zużycia oleju w piecach, które dostawać będą rekompensatę zaś zakupiony olej i tak może być wlany do traktora, więc i tak dotychczasowe kontrole będą musiały być. Gdy państwo wtrąca się w ceny towarów na rynku to zawsze są z tego tylko nowe problemy nigdy nie będzie to stymulować rozwoju i nowych energooszczędnych oraz ekologicznych źródeł energii a to jest najważniejsze dla naszego poziomu życia za kilka lat.

Najnowsze wpisy