Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Maleje liczba osób bez pracy

Maleje liczba osób bez pracy

Money.pl / 2006-10-24 12:47
Komentarze do wiadomości: Maleje liczba osób bez pracy.
Wyświetlaj:
QBK / 89.229.230.* / 2008-05-30 11:05
ciekawi mnie, kto będzie robił na dziadków jak już wszyscy wyjedziemy za granicę,tam gdzie nie rządzą idioci kierowani przez księdza rydzyka lub jego kolesi z,, kółka różańcowego,,.
ten kraj jest piękny ale taki średniowieczny...
rafzur1 / 83.31.29.* / 2006-10-25 22:25
Ciekaw jestem kto ustanowił wysokość stopy bezrobocia (średnią), żeby potem kierować się nią przy przyznawaniu "kuroniówki"? Po kilku latach w jednej pracy - ciągiem (kilkunastu razem z innymi) zostałem zwolniony przez szefa. On mnie zwolnił bez żadnych "rozwiązań za wypowiedzeniem", czy innymi "pseudo" sposobami rozwiązywania umów. Zgłosiłem się do "zatrudniaka" i
oczekiwałem na "laskawą decyzję" - wolny czas, spędzając na poszukiwaniu NOWEJ pracy. (zresztą dwa tygodnie, ta decyzja, potem dostałem tylko za resztę (czyli za 2 tygodnie i to dopiero 11-14 miesiąca następnego - czyli w sierpniu -ach! kochane pieniążki) czym to wytłumaczyć - a gdzie okres od 30. czerwca - DWA tygodnie "musieli zadecydować, (kurcze o czy? to albo mnie zwolnił albo nie, a może myśleli, że były szef cofnie słowo i powie "wróć", Kiedy decyzja zapadła, przyznano mi "zasiłęk" na pół roku. Pytanie jest następujące: czy biorąc pod uwagę, z tego co sprawdziłem, wskaźnik bezrobocia, tj. 15,3% te 2,7% może mieć wpływ na to, czy dostanę na 6 miesięcy (ponieważ poniżej średniej krajowej ustalonej przez "Bóg wie kogo" nie należy mi sięczy na 12 miesięcy? Nikomu nie życzę schylania się do okienka na poczcie mówienia"...ehe....hmmm. ja .....(głos ciszej) ja... po ...
zasiłek" (słowo ostatnie) bardzo cichutko. Na moje szczęście znalazłem pracę, mam 30 lat i trochę "pojęcia",
mówię trochę w jakimś języku czy może trzech (tak troszkę) - jestem spedytorem w firmie transportowej, tam mogę się nawet "rozwijać" w sensie językowym, ale wracając do sedna. Mam rodzinę, mieszkanko, samochód, żona pracuje, ale na rachunki przez dwa miesią prawie
nie mieliśmy. Co by było dalej, gdybym nie znalazł tej pracy,
przed tą pracą, byłem w 2 innych po kilka tygodni i pracowałem "nielegalnie"! tak mnie sprawdzali (śmiechu warte), tak "próba", a na koniec tegoż "okresu próbnego" mówią, że może oni będą płacić mi do ręki, bez rejestrowania a ja będę dalej ciągnął sobie "kuroniówkę"
SUPER! - świetna propozycja! Może tak! Dla kogoś, kto myśli o jakiejś przysłości, emeryturze, o kontynuacji ciągłości zatrudnienia, o okresie urlopowym i wszystkich innych sprawach związanych związanych z zatrudnieniem -na pewno NIE!. Już nie "biorę", już, jak czytałem tutaj gdzieś , nie "żeruję" na innych czy też z "Twoich podatków". Ta nowa firma zatrudniła mnie szybko (po trzech tygodniach) i natychmiast prosiła, żebym sobie pozałatwiał sprawy z "zatrudniakiem". Kuronia straciłem, dodatek aktywizacyjny za znalezienie sobie pracy - 100...coś tam zł dostałem, NO ALE Przecież to ważne! ale też mnie o tym nikt nie poinformował przy "zapisywaniu się" ani przy
rozwiązywaniu - po co ktoś ma dostawać "nagrodę" Człowiek musi sam, sam, sam " a te Panie, niech piją
dalej herbatki", takie pewne swojego stanowiska!
"Dziś pracowałem jutro mnie zwolnił" - moje własne motto - wymyśliłem przed chwilą - Kurcze! To jest ciekawe.... ale
Niech te PANIE nie będą takie pewne, różnie może być - czasy się zmianiają - zacznijcie myśleć w tych biurach!.
Kto zwiększył na 18% średnią, niech ją zdejmie na niższy próg! Bo ktoś może mieć "kuronia" tylko pół roku a potem, albo samobójstwa, albo złodziejswo i napady, albo inne gorsze sprawy -hmm?... a mogą być jakieś gorsze?! -TAK! "siedzieć w urzędzie pracy i nie informować!" - gorsze od złodziejstwa. A wstyd to kraść, a nie stać się czasami bezrobotnym! Żeby nie praca mojej żony i pomoc rodziców, to miałem dziwne pomysły, a ile czasu na tzw, "balety".
18% KPINA! Lepiej tego nie doświadczyć,jakaś "mądra" głowa tak wymyśliła a jak go dzisiaj "zwolnią" niech spróbuje tego co mają normalni ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rządem. Nie mam nic do rządu, każdy "garnie" do siebie, ale są mniej ... i bardziej ... sprytni -też bym był, ale u mnie nie "niebieska krew" .
Zdjąć natychmiast 18%! Czego to średnia? Całego roku?
Trzech miesięcy? 3 godzin? Przyspieszenie * "emigracja"?Może komuś przypomniała się 18-stka? Nie, nie dziewczyna, raczej "impreza!! :) Haha! Dobre, ktoś pomyślał o 18 -tych urodzinach i taką ustalił średnią. LIPIEC 17, 5% "dostał Pan(Pani) na 6 miesięcy" brakło Panu kilka setnych% - byłoby 12 miesięcy.... jak już masz to szybko szukaj nowej pracy, bo zacznie się prześladowanie! Zwłaszcza na poczcie. Sierpień, średnia hmm?.. niech pomyślę 15,8% dostał Pan((Pani) na pół roku! I BARDZO WAŻNE ! Nie spóźniajcie się z podpisem.... to BARDZO WAŻNE! Po wielkim "decydowaniu" i ruchomym regulowaniu wysokości średniej (raczej bazowaniu na
wydanej, przez "kogoś śmiesznego" ilość % decyzji), wróćmy "decyzja" kasa dwa tygodnie w "plecy" , spóźnienie z podpisem - odroczenie "wypłaty" kolejne dwa tygodnie :))
i poślizg z kasą o kolejne prawie dwa tygodnie -
BRAK wyrównania, żadnego tłumaczenia. Należało mi się całe chyba 530 i coś tam zł, ale żadnych z poborów nie wziąłem w 100%. Śmieszny podatek prawie 160 zł (tak, tak, oczywiście opodatkowane - normalnie 22% - dlaczego nie?... niech ktoś wymyśli może 7%, albo wcale, a za co
urząd - urzędowi oddaje podatek - hmm? to brzmi jak z kieszeni do kieszeni...) urząd odprowadził podatek z marnego zasiłku od biednego bezrobotnego - i tu moje ulubione słowo istny "KABARET", w "Stanach" wszędzie są podatki a w Polsce od tego co kto wymyśli,
no może nie mam racji, ale żeby urząd urzędowi płacił i to z
mojej "kuroniówki". Boże! Zróbcie coś i przy okazji... gratuluję bezrobotnym (bez chorób wenerycznych i innych chorób) gratuluję wszystkim, którzy są zdrowi i udało im się wstrzelić w "zasiłek" na 12 miesięcy.
I nie mam na myśli tych co prowadzili działalność,
czy jakichś tam "emerytów" GRATULUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY SĄ MŁODZI I NIE TYLKO, i stracili normalnie pracę a DOSTALI NA 12 MIESIĘCY!
Ciekaw jestem czy nie macie tam "cioci"? Pozdrawiam wszystkich a "Pana 18%" najbardziej
:-)
Przepraszam za błedy! I dodatkowo - decyzja o wygaśnięciu
praw do zasiłku była na drugi dzień w skrzynce pocztowej!
Zobaczcie jak szybko działają! A z przyznawaniem jakoś
gorzej.....skomentuj
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2006-10-24 17:14
u nas w miescie brakuje ludzi do pracy i pensja w dniu przyjęcia jest 1200zł podstawowa więc to ze połowa mojego miasta wyjechała wyszła na dobre reszcie , tylko co z emeryturami ci z zagranicy bedą mieli po 1000w tamteych walutach a my po 1000 zł więc co się na opłaca? ja chyba też wyjadę chociaz w w kraju nie jest mi zle ale państwo okrada mnie na każdym kroku i a emeryturą nazywa zaiłek żeby nie umrzeć.
rafzur1 / 83.31.29.* / 2006-10-25 22:47
Najpierw swoje musisz "wyrobić" żeby dostać coś w innej walucie. Bywałem w Niemczech przez 10 lat, po kilka miesięcy na rok od 1 do 6 na Vis'ie (legalnie), mogę wylecieć, bo mam Vis'ę do U.S.A. , ale z Niemiec zrezygnowałem, ponieważ przestało się opłacać (od 3 lat jeździ tam "zadowolony szwagier" hihi.. :)) dostałem nową pracę patrz temat wyżej i nie wiem czy polecę do tej Ameryki - chociaż może "zobaczyć"... zjeżdziłem całą Europę (może prawie) i tu też są WIELKIE RZECZY. nie zaskoczy mnie już chyba nic, no cóż... jednak bym zobaczył - trzeba być w AMERICA
Na dzień dzisiejszy, tu w Polsce mam żonę, synka i swój dom! Zresztą, tam jest drugi szwagier, który zapier.... od 7 rano do 23 każdego dnia (dzień i noc, bez dziecka i żony - zresztą mojej siostry) Jest amerykaninem od 9 roku życia z całą rodziną i zapier...DZIEŃ I NOC. Przeskakuje z jednej do innej pracy, czasmi jeszcze innej.- Nie wiem czy bym tak chciał, a nie boję się również prac fizycznych. Gdzie pojedziesz? Irlandia, Anglia, Norwegia - tam nas nie lubią i lepiej uważać, no ale "trzeba ryzykować" tak mówił mi ostatni szef. Nie patrz na walutę! Jak na czymś się znasz to rozwijaj to dalej..., ale szkoła to podstawa, ja niestety jej nie mam, jeszcze nie mam :-) (znaczy studiowałem - przeróżne kierunki i nie wiem w czym jestem dobry, ale czasami się odnajduję. Działaj w tym kierunku, żeby zostać w Polsce może za mniejsze, ale uczciwie zarobione pieniądze, niejednokrotnie ciężko, zresztą nie umoralniam tylko KOCHAM SWÓJ TROSZKĘ DZIWNY KRAJ - zapewniam, że jestem trzeźwy - coś się rozgadałem -dobranoc!
bizon / 83.12.11.* / 2006-11-02 09:00
Skoro tak bardzo kochasz ten nasz kraj to dlaczego w nim się nie dorabiałeś ? Wiesz każdy na własnej skórze musi sprawdzić jak smakuje inny chleb tym bardziej, że ten inny jest może gorzki ale przynajmniej jest, a tutaj to sam wiesz 500 zł. na cały miesiąc nie jest kwotą zawrotną.
rafzur1 / 83.31.29.* / 2006-10-25 22:52
Wiem! Wiem! Jak na komentarz (e), to nie są one, te moje, zbyt krótkie!
FUCHS / 83.5.42.* / 2006-10-24 12:47
ALE ŚMIESZNE BO CO DZIENNIE KILKASET ZDOLNYCH LUDZI OPUSZCZA TEN "KOCHANY"KRAJ
x-trade / 194.4.130.* / 2006-10-25 09:09
I co z tego? Mają przynajmniej wolność wyboru w globalnej gospodarce.
zdenek / 2006-10-24 14:35 / Tysiącznik na forum
jak ktoś naprawdę jest zdolny to opuszczać nie musi .
i nie zwalaj winy na rządzących bo to PO od lat krzyczała z trybuny by młodzi mieli szansę wyjeżdżać i pracować poza krajem nie przedstawiała żadnej alternatywy dla tych którzy chcą zostać. teraz ta sama PO krytykuje PIS za to że młodzi wyjeżdżają , oto prawdziwy populizm .
jz / 83.15.253.* / 2006-10-25 18:25
populizmem jest to co PIS glosi ,ze dzieki niemu bezrobocie maleje a ja uważam że to pomimo i siłą rozpędu .Polacy maja szanse uciekać z tego kraju rządzonego przez oszołomow nacjonalistów dzieki poprzedniej władzy / patrz wstapienie do UE / nasi obeni rzadzacy specjalizują sie w wybiórczej/ no bo co z samoobroną?/ lustracji dekomunizacji bo o gospodarce nie maja pojęcia
Noiech oni już czym prędzej odslonią się do końca Król jest nagi czy tego nie widzicie?
MM41 / 83.26.137.* / 2006-10-25 12:19
Chodzi o możliwość wyboru - to się nazywa WOLNOŚĆ
A w kraju powinno się stworzyć takie warunki do pracy lub własnej działalności aby zatrzymać młodych, ich wyborem a nie zakazem.
zdenek / 2006-10-24 14:35 / Tysiącznik na forum
jak ktoś naprawdę jest zdolny to opuszczać nie musi .
i nie zwalaj winy na rządzących bo to PO od lat krzyczała z trybuny by młodzi mieli szansę wyjeżdżać i pracować poza krajem nie przedstawiała żadnej alternatywy dla tych którzy chcą zostać. teraz ta sama PO krytykuje PIS za to że młodzi wyjeżdżają , oto prawdziwy populizm .
dr_misza / 62.87.154.* / 2006-10-24 16:21
Zdenek, może jestem ślepy ale nie widzę by FUCHS zwalał winę na rządzących. A wybór miejsca pracy nalezy do każdej osoby - jeśli na zmywaku w Anglii ma 1tys. EUR a w Polsce 500PLN to się długo nie zastanawia. Prosta ekonomia, a nie polityka.

Najnowsze wpisy