Forum Forum dla firmKadry

Maleje ZUS, rośnie zdrowotne

Maleje ZUS, rośnie zdrowotne

Money.pl / 2007-08-24 21:04
Komentarze do wiadomości: Maleje ZUS, rośnie zdrowotne.
Wyświetlaj:
pemesz / 2007-08-24 21:04
jak zaczynałem płacić tzw. zdrowotne to płaciłem 63 zł miesięcznie - niestety okazało się, że lekarze są tak pazerni na kasę ,że teraz muszę płacić 189,85...i to się nazywa wyzysk
Polak2 / 83.21.222.* / 2007-09-06 19:06
słuchaj mądraliński! Lekarze nie ustalają składek , skończ jakąkolwiek szkołe, a potem wypisuj bzdury...
dariusz-z / 87.116.207.* / 2007-09-09 18:58
Ty uczony a niby z jakiego żódła finansowane sąmin. pensje lekarzy, oczywiście tych zatrudnionych w publicznej służbie zdrowia, jezeli nie wiesz to się doucz, również w publicznej oświacie czyli za moje pieniadze, obojętne czy sie to nazywa podatek czy też składka na ubezpieczenie nie wazne jakie i tak wszystkie tego typu zobowiazania w stosnku do obywateli są tylko rózna forma podatku..
bozena1111 / 83.6.255.* / 2007-09-13 11:53
Jasne jest ze pracownicy służby zdrowia chcą zarabiać godziwe pieniądze i mieć godziwe warunki pracy - to im się należy, tak jak każdemu innemu. Zastanawia mnie jedynie gdzie???????????? są pieniądze wszystkich ubezpieczonych, gdzie one się gubią w tym naszym chorym systemie???? Jest to już najbardziej odczuwalna dla nas wszystkich choroba. Przykład:
1 - rozliczam składki 7 pracowników - wszystkim odprowadzam po kilkaset złotych miesięcznie. Od początku roku daje to już ponad 20tys!!! Pracownik przekracza próg ubezpiecznia społecznego, ale ponad 700zł zdrowotnego trzeba mu nadal potrącać. Tu nie ma górnej granicy!
2- Przedsiebiorca czy zatrudniony czy nie na um.o pracę - składkę zdrowotną płaci zawsze!
3- Ulgi dla rozpoczynających działalność: porównanie - min.podstawa na ubezp.społ= 280,80zł; Minimalna podstawa na ubezp. zdrowotne= 2109,46zł (!!!!)
A w przyszłości:
4- "Już w przyszłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia wzbogacić się ma o dodatkowe 3,5 mld zł. Przez dwa lata będzie otrzymywał połowę składki na Fundusz Pracy opłacanej przez firmy za pracowników."
5- "Ze 936 zł do 1126 zł wzrośnie od przyszłego roku minimalne wynagrodzenie za pracę. Rząd zmienił rozporządzenie w sprawie płacy minimalnej. Od nowego roku będzie o­na wyższa o ponad 20 proc. To największa podwyżka tej płacy od czasu jej wprowadzenia."
i tu uwaga:
6- "od 2009 roku ponownie ma zacząć rosnąć składka zdrowotna. Będzie się zwiększać o 1pkt proc. rocznie do 2012 roku i wyniesie 13 proc. "

Niech nikt nie mówi że nie ma pieniędzy... Nie umiemy nimi rozporządzać. Wolimy zajmować się aferami i robieniem dobrej miny do złej gry. Aż zal ściska serce Polaka, że nie ma na kogo zagłosować.
bozena1111 / 83.6.255.* / 2007-09-13 12:07
dodam, ze:
gdy chcę pójść do specjalisty, wybieram krótszą i lepszą drogę. Leczę sie prywatnie. Podejrzewam że większość z nas jest to zmuszona robić. Wiekszosć firm opłaca już takie ubezpieczenie pracownikom. Do stomatologa, ginekologa, badania okresowe - to już od dawna standard Polki pokrywany z własnej kieszeni.... A haracz w postaci składki na ubezpieczenie zdrowotne trzeba płacic coraz większy. Czy dogoni ona stawkę podatku 19%? Czy może będzie w tym kraju jakaś granica wyzysku?
paulgent / 85.89.170.* / 2007-08-25 01:04
Składka zdrowotna rośnie a jakość usług medycznych maleje. Kto skorzysta na systematycznie wzrastającej skladce. Chyba tylko lekarze, bo wiadomo że składka rośnie tylko dlatego żeby można było podnieść pensje lekarzom. Nie mam nic przeciwko podnoszeniu wynagrodzenia komukolwiek , ale dlaczego przy nakładaniu tego podatku nie zwraca się uwagi na dochody obywateli tylko każdemu karze się płacić po równo.

Najnowsze wpisy