Forum Forum prawneGospodarcze

Mam oświadczenie mego dłużnika, ale nie mam podpisanej FV.

Mam oświadczenie mego dłużnika, ale nie mam podpisanej FV.

polbart / 2009-11-24 12:04
Witam.

Bardzo proszę o pomoc.
Prowadzę firmę usługową. Ok 3 m-cy temu złożyłem ofertę pewnej małej firmie. W związku z tym, że miałem zapotrzebowanie na jej usługi, umówiliśmy się na barterową wymianę towarów - czyli bezgotówkową. Wywiązałem się ze swojej roli i moja firma wykonała usługę tamtej firmie. Po dwóch tygodniach miałem otrzymać towar dla mojej firmy. Minął ponad miesiąc i facet nawet nie zadzwonił. Po moich telefonach zawsze tłumaczył się, że jego dostawca nawala. W końcu postanowiłem udać się do niego aby podpisał oświadczenie, które napisałem w jego imieniu. Oświadczenie podpisał.Było tam napisane, że miała nastąpić bezgotówkowa wymiana towarów i rozliczenie miało być fakturami z formą płatności: kompensata, było napisane również że się nie wywiązał z ustnie zawartej umowy, nie dostarczył towaru, oraz że zobowiązuje się dostarczyć towar lub zapłacić jego równowartość w terminie 7 dni od daty podpisania oświadczenia. W oświadczeniu podał serię i nr dowodu, złożył podpis i pieczęć. Jak się okazało na pieczęci firmowej było nie jego nazwisko przy nazwie firmy. Z dniem kiedy upłynął termin tych kolejnych 7 dni, wystawiłem fakturę. Minęło już prawie dwa tygodnie od podpisania oświadczenia. Co robić? Wysłać wezwanie do zapłaty w oparciu o oświadczenie razem z FV do podpisu? Popełniłem błąd nie wystawiając od razu faktury. Dziś to wiem. Polegałem na zwykłym zaufaniu, ale z jego strony poza podpisaniem oświadczenia, nie widzę dobrej woli. Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji. Pięknie dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy