Forum Forum prawneKarne

mandat na drodze niepublicznej

mandat na drodze niepublicznej

spoting / 195.242.183.* / 2009-03-03 10:12
Czy umiałby ktoś powołać się na jakiś akt prawny w mojej sytuacji?: wjeżdżałem samochodem do biura pewnej firmy, której parkingi znajdują się na terenie posesji/drogi wewnętrznej (nie znam dokładnego nazewnictwa). Przed tą firmą znajduje się znak parkingu dla klientów tej firmy. Placówka znajduje sie w podwórzu, natomiast przed wjazdem jest znak zakazu wjazdu. Dowiedziałem się, że znak ten został postawiony jakieś 20 lat temu przez inne firmy, które również mają tam swoje biura.One skolei na tym zanku dodały adnotację, że znak nie dotyczy ich klientów. Ja jestem klientem firmy, o której nie ma mowy na dopisce pod znakiem. I właśnie wjeżdżając zostałem ukarany mandatem przez policję. Mandatu tego nie przyjąłem i sprawa moja została skierowana do sądu grodzkiego. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że parking i droga wjazdowa nie są drogami publicznymi i nie obowiązują na niej zasady ruchu drogowego - a więc znaki drogowe też. Czy orientuje sie ktoś na jakie akty prawne mogę powołać się kwestionując zasadność otrzymanego mandatu?

Najnowsze wpisy