Forum Forum prawneCywilne

Mandat za jazde bez ważnego biletu

Mandat za jazde bez ważnego biletu

Mooonika / 188.146.42.* / 2011-12-05 21:49
Dostałam wezwanie, ale pesel i imię się nie zgadzają, czy to wystarczający powód chylenia się od jej zapłacenia? Otóż historia wygląda tak, ze miałam ważny bilet, ale pod czas kontroli okazało się, ze kasownik nie podbił na bilecie godzinę (to chyba nie moja wina?) tłumaczyłam kontrolerowi, ze po prostu skasowałam i włożyłam do portfela i nie zwróciłam uwagi, ale niestety nic to nie dało, i dostałam mandat. Gdybym naprawdę nie miała biletu, to bym zapłaciła bez pretensji ale w takiej sytuacji, po prostu nie chce zapłacić.
Wyświetlaj:
Mooonika / 46.204.14.* / 2011-12-07 10:18
adres, nazwisko się zgadza ale już pesel i imię nie, i dodam jeszcze ze spisał mandat z prawa jazdy, a z tego co wiem prawo jazdy nie jest dokumentem, to tez chyba ma znaczenie? doradca co najlepiej zrobić, odpowiedzieć na pismo czy z powrotem włożyć do koperty zakleić i oddać na pocztę żeby zwrócili i napisali ze nie mieszka taka osoba pod adresem?
Mooonika / 188.146.42.* / 2011-12-05 22:54
adres, nazwisko się zgadza ale już pesel i imię nie, i dodam jeszcze ze spisał mandat z prawa jazdy, a z tego co wiem prawo jazdy nie jest dokumentem, to tez chyba ma znaczenie? doradca co najlepiej zrobić, odpowiedzieć na pismo czy z powrotem włożyć do koperty zakleić i oddać na pocztę żeby zwrócili i napisali ze nie mieszka taka osoba pod adresem?
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-12-05 22:27

pesel i imię się nie zgadzają

W takim razie ,nie jest to adresowane do Ciebie.
W sądzie zawsze wygrasz sprawę.

Najnowsze wpisy