Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Marcinkiewicz: Becikowe od stycznia 2006

Marcinkiewicz: Becikowe od stycznia 2006

Money.pl / 2005-11-28 16:08
Komentarze do wiadomości: Marcinkiewicz: Becikowe od stycznia 2006.
Wyświetlaj:
yasmin / 81.190.107.* / 2005-12-02 14:22
Urodziłam córeczkę w sierpniu tego roku, nie wybrałam jeszcze tego "śmiesznego" 500zł, czy jak będę chciała zrobić to po Nowym Roku to dostanę już 1000zł? Proszę o informacje ... Pozdrawiam serdecznie :)
małgochna / 84.254.160.* / 2005-11-29 09:28
Miałam kiedyś sąsiadów, którzy mieszkali w ciasnej kawalerce z trójką dzieci i w nie najlepszych warunkach. Kiedy sąsiadka zaszłą w ciążę z czwartym dzieckiem to tak to mniej więcej skomentowała, że dostanie "odszkodowanie od PZU"!!! No to teraz więcej takich osób będzie dostawać odszkodowanie, ale od Pana Premiera, naszym kosztem.
A ja mam na razie tylko jedno dziecko i martwię się czy będzi mnie stać, aby je wychować i wykształcić. I choć chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko to na pewno nie zachęci mnie do tego "becikowe". Najważniejsze to wspomagać matki, ale nie finansowo, tylko dając im np. możliwość powrotu do pracy. Bo my chcemy godnie pracować na własne dzieci, a nie żyć chwilą i cieszyć się, że nam dają tysiąc złotych. I co dalej? Nic!
Gotowy na wszystko / 83.27.153.* / 2005-11-28 20:27
Bandycki jest nasz kraj i bandyckie zwyczaje. Becikowe może każdemu się przydać, nawet tym którzy nie mają dzieci tylko dlatego, że ich na to nie jest stać. Dzieciorobów ci u nas dostatek, włącznie z tym panem, który mieszka przy ul Polanki w Gdańsku. Kraj i naród oczekuje czegoś innego. Dzisiejsza Gazeta Wyborcza donosi o zarobkach w kraju. Pytam się kto wycenił pracę, nawet najbardziej zdolnego i pracowitego człowieka, na prawie jeden milion sto tysięcy złotych - piszę słownie, aby nikt nie myślał, że się pomyliłem, To jest rozbój w biały dzień. Nikt w żadnym kraju, jeśli nie jest personalnym właścicielem dużego koncernu, tyle zarobić nie może. A wy dranie robicie łaskę z tysiąca złotych? Kto i gdzie zarabia dwie wille w 30 dni?
Tylko w Polsce złodzieje są tak bezczelni. Ostrzegam! doczekacie się tego samego co car, tyle, że jego rodzina miała grób, ponieważ nie była az tak pazerna. Wam złodzieję życzę abyście stali się padliną bez grobu, a szczury niech zeżrą wasze doszesne, bydlęce resztki, z ludźmi macie tyle wspólnego, że na pierwszy rzut oka jesteście do człowieka podobni.
obywatel Katon / 83.22.74.* / 2005-11-28 20:18
menelstwa i bezrobotnych. W ten sposób powstaną nowe szeregi petentów w urzędach pracy i absorberów pomocy społecznej. Dziwnym zbiegiem okoliczności - jest to elektorat PiS i jego cichych koalicjantów. Świadoma polityka państwa winna wspomagać obywateli płacących podatki i rokujących nadzieję na wychowanie następców, tj płatników podatków, a nie ich konsumentów. Ulgi podatkowe i urlopy macierzyńskie to podstawowy instrument takiej polityki.
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-12-12 10:49
Oczywiście - żaden jednorazowy instrument nie zmienia nic oprócz "wrażeń" czyli efektu propagandy. Ew. w niektórych przypadkach zmniejszy strach młodej dziewczyny przed urodzeniem pierwszego dziecka (i tym samym szanse na decyzję o aborcji).
Ale tylko rozwiązania trwałe (mające wpływ na więcej niż jeden miesięczny/roczny budżet domowy) mogą wpłynąć na świadome decyzje znaczącej liczby obywateli.
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-12-12 10:49
Oczywiście - żaden jednorazowy instrument nie zmienia nic oprócz "wrażeń" czyli efektu propagandy. Ew. w niektórych przypadkach zmniejszy strach młodej dziewczyny przed urodzeniem pierwszego dziecka (i tym samym szanse na decyzję o aborcji).
Ale tylko rozwiązania trwałe (mające wpływ na więcej niż jeden miesięczny/roczny budżet domowy) mogą wpłynąć na świadome decyzje znaczącej liczby obywateli.
Milena / 83.27.206.* / 2005-11-28 19:48
a jeśli zarabiam 1zł więcej niż wynosi ustalony limit przez pana Marcinkiewicza to mogę zapomnieć o tych pieniądzach?Przecież to absurd!Dając więcej becikowego nie naprawicie Polski.
elf / 149.156.233.* / 2005-11-28 16:08
jestem przeciw!!! NIE Z MOICH CIężKO ZAROBIONYCH PIENIęDZY. sama pracuję, sama muszę zarobić na swoją emeryturę, nie chcę płacić na cudze dzieci. Zainwestujcie w antykoncepcję.
jan / 217.82.173.* / 2005-11-29 14:55
nie martw sie o twoje pieniadze jezeli niedostana je matki to dostanie je balcerowicz i tak z tego nic nie masz
piotr / 2005-11-28 16:12
A może by sie tak po chrześcijańsku podzielic?
Jarek / 159.10.4.* / 2005-11-28 17:29
A mozy tak po chescijansku przestac okradac innych ktorzy ciezko pracuja na swije dzieci?
elf / 149.156.233.* / 2005-11-28 17:35
święte słowa. Ale dla niektórych, chrzećcijaństwo działa tylko w jednę stronę
elf / 149.156.233.* / 2005-11-28 16:48
nie mam nic przeciw wierze. Datki daję z własnej woli. Czy uważasz Piotrze, że płodzenie dzieci przy braku możliwości zapewnienia im podstawowych warunków życia jest chrześcijańską miłością, bezmyślnym zaspokajaniem czy egoizmem?
gnom / 83.22.74.* / 2005-11-28 20:24
a popieranie bezmyślności nie jest populizmem?

Najnowsze wpisy