Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Marcinkiewicz: Czas zrealizować "Tanie Państwo"

Marcinkiewicz: Czas zrealizować "Tanie Państwo"

Wyświetlaj:
zefir / 82.143.157.* / 2006-03-12 14:41
Tanie Państwo: hmmm... sprawdzałem ostatnie składki na ZUS i trochę się przeraziłem.
wes / 83.8.240.* / 2006-03-12 09:53
PIS mówi o wcześniejszych wyborach. Mówi.
menda / 83.22.206.* / 2006-03-12 09:06
Pan Premier na samym końcu stwierdził że zarzuty opozycju są zarzutami nieprawdziwymi. Zapomniał jeszcze dodać na usługach jakich sił jest opozycja formuująca takie zarzuty. Przecież idea państwa taniego przez obecny rząd eralizowana jest od dawna. Warto tu wspomnieć choćby kilkunastu doradców w gabinetachpolityczncznych ministrów czy chćby pięciu wiceministrów w MSP. Przecież gdyby obowiązywała zasada drogiego państwa to tych ludzi byłoby po kilkudziesięciu.
obserwator / 80.48.103.* / 2006-03-12 08:59
Chyba zbliża się kampania wyborcza. Znowu te same hasła. Mam nadzieję, że tym razem nie da się tylu ludzi nabrać, bo teraz już widać jak się mają deklaracje do realizacji.
obserwator / 83.6.200.* / 2006-03-11 17:48
Pytanie do Pana Premiera!

Kaziu, Ja Ci radzę i proszę, proszę i radzę, podaj ile per saldo zachowa się pieniędzy w budżecie z racji konerwsji ANR w Bank Ziemi?!
zirytowany / 213.199.228.* / 2006-03-11 19:09
Dla kogo to tanie państwo? Wszystko miało być takie cacy. Brak biurokratów itp.Zrobili tak, że trzeba doktoratu aby rozliczyć się z podatku. Wielki urząd śledzi, podgląda węszy co też ten biedny robaczek schował dla siebie. Miliony drzew padają na druk pitów,citów i tp. Czy nie wystarczył by księgowy w gminie aby obliczyć sumy podatków wpłacanych przez firmy na jego terenie i jeden kontroler który by to sprawdził, a przedsiębiorcę, który oszukał puścił z torbami. Ciekawe, że do zbierania podatku rolnego nie było nigdy wielkich centralnych urzędów a funkcjonuje to od przedwojennyuch czasów.Ile ludzkich nerwów i energii idzie na coroczne wypełnienie zeznań. Czy u nas nic nie może być proste?. Jakie są koszty obsługi poboru podatków? Druga sprawa .Ewidencja pojazdów. Jak ginęły tak giną i to się nasila. Problem jest natomiast z rejestracją. Trzeba udać się do powiatu ( ok 20 km)odwiedzić Urząd Skarbowy,wypełnić kilka kwestionariuszy i czekać na dowód, a potem może z 2 razy jechać po jego odbiór.Okazuje się , że im więcej komputerów kupionych urzędnikom za nasze pieniądze tym więcej trzeba zachodu aby coś załatwić, więcej przeganiania szarego człowieczka, nie mówiąc już o kolejnych kilometrach teczek. Kiedy zaś sprzedasz komuś samochód, to pomimo faktu, że on go zarejestruje na siebie , to trzeba jeszcze raz iść do urzędu i wypisac bumagę, że ten samochód zostal sprzedany.To jest nasza wspaniała organizacja państwa. Najlepsze w świecie ustawy i co? To tylko przyklady które by można mnożyć w nieskończoność. Wniosek jest jeden. Nadal państwo (czytaj urzędnicy) mają za nic obywatela i to się nie zmieni , bo to jest nasza \
as / 81.190.143.* / 2006-03-12 01:44
Jeden kontroler to korupcja.

Najnowsze wpisy