Forum Polityka, aktualnościPolityka

Marcinkiewicz: Statystyki są nam przychylne

Marcinkiewicz: Statystyki są nam przychylne

Money.pl / 2006-02-08 14:49
Komentarze do wiadomości: Marcinkiewicz: Statystyki są nam przychylne.
Wyświetlaj:
Bernard / 83.22.24.* / 2006-02-10 21:48
Pani Minister Gilowska powiedziala:
"Są już gotowe założenia do ustaw podatkowych, które wprowadzą 300 większych zmian w systemie podatkowym. Pierwszy pakiet będzie przedstawiony w najbliższą sobotę."
Przedsiębiorcy ratuj się kto może, jeżeli poziom tych aktów prawnych będzie taki jak ostatnie rozporządzenie o kasach fiskalnych to nie przeżyjemy przyszłego roku. Chyba, że pani Minister wie co robi i konsultuje z zainteresowanymi środowiskami swoje projekty zmian ale czy zechce konsultowac z jakimiś mało reprezentatywnymi organizacjami przedsiębiorców może bedzie konsultować z tymi co popierają bezkrytycznie Rząd bo nie muszą płacić podatków i parapodatków tylko z budżetu biorą pensje i renty specjalne oraz emerytury górnicze?
rokita / 83.28.199.* / 2006-02-10 21:58
Panie premierze onanizm to też stosunek prawda ?
odchudzony / 87.206.192.* / 2006-02-09 09:05
popieram zdania że statystyka to nic, czekamy teraz na konkretne i efektywną walke o poprawę kraju, szczególnie w gospodarce, służbie zdrowia i polityce zagranicznej, myślę że jeżeli w ciągu następnych 100 dni nie będzie efektów to będzie to tylko administrowanie, chyba że będą wybory lub pucz
tusko / 83.28.199.* / 2006-02-10 22:02
będą ale już bez żołnierza Marcinka , spełnił swoje zadanie i może iść na studniówkę
hirschman / 193.201.167.* / 2006-02-09 08:20
statystyka nie ma nic do życia, w katowicach zginęło tyle osób co średnio tygodniowo na drodze i pytanie co rząd zrobił w tej sprawie, ponieważ dla ofiar w Katowicach i bezpieczeństwa ludzi pod dachami nagle zrobiono dużo , dla kierowców przez 16 lat zrobino kilka płatnych km autostrad i tunel wzdłuż Wisły (niech żyje Piskorski - ....... żywcem z Kiepskich). Reasumujc statystyka jest nauką, która nic nie mówi, albowiem statystycznie temp. w styczniu jest na -3d o-5 st.C a mieliśmy tydzień takich mrozów że 160 osób zmarzło, ludzie mieli problemy z samochodami itp. wieć statystyka nie mówi nic o prawdziwej sytuacji, to jakaś średnia czegoś, a w rzeczywistości ważne są ekstrema lewe i prawe, na ekstremach skupia się uwaga i tu jest życie, szczegóły niedopracowanych ustaw, błędne obsady urzedów, głupie decyzje i małostkowość Wssermana - hańba, żeby człowiek dla głupiej wanny itp. robił takie numery, wstyd, że jest on moim reprezentantem, Panowie zostawcie statystykę i zajmicie się życiem... i rzeczwywistymi problemami do rozwiazania, Religa bardzo mnie osłabia swoimi wypowiedziami jest dobrze, gów... jest dobrze jak musiałem czekać 1/2 roku na lekarze tak teraz czekam 3/4 i na dodatek gwarantowane cięcie bez narkozy, bo narkoza to niedługo bedziel uksus czego NFZ nie moze gwarantować, po cholerę płacę prawie 10tys. skłądki zdrowotnej co roku?
Jan B. / 84.10.179.* / 2006-02-10 18:26
Masz rację. Po 10 latach miałem okazję skorzystać ze służby zdrowia. Po dwóch dniach straconych przed okienkami rejestracji i gdy już byłem wreszcie w gabinecie lekarskim, dowiedziałem sie że trafiłem nie tu gdzie trzeba. Ponieważ było to przypadek urazowy, zamiast do ortopedy powinienem trafić na tzw. SOR. Trzeciego dnia gdy zgłosiłem sie do SOR, dowiedziałem sie że dzisiaj nie ma ostrego dyżuru. Zrezygnowałem z dalszej wędrówki, pojechałem do przywatnego szpitala, gdzie w ciagu 40 minut zostałem obsłużony przez dwóch profesorów ortopedii i kilka pielęgniarek. Za jedyne 95 zł. Też się pytam : po jaką cholerę płacę kilka tysięcy rocznie składki zdrowotnej? To jest chore! W tej chwili jestem na etapie zawarcia umowy prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, gdzie za te same pieniądze moge mieć kilka razy lepszą obsługę medyczną i to nawet poza granicami kraju. Polecam takie rozwiązanie.
STRZELEC1313 / 80.55.173.* / 2006-02-09 09:11
GRATULUJE TRAFNA UWAGA, POLITYCY PRAWA I LEWA POPUKAJCIE SIE PO GŁOWIE I MOŻE TA KULKA ZWANA MÓZGIEM TRAFI DO WŁAŚCIWEJ DZIURKI I ZACZNIECIE COŚ SENSOWNEGO ROBIĆ A NIE Gadac dyrdymały :(:( nawet z tej sytuacji smiać się nie wypada :(
dorober / 80.53.43.* / 2006-02-08 22:20
Największynm sukcesem Marcinkiewicza i spółki było otwarte danie mi do zrozumienia, że jesteśmy drugim państwem kościelnym w Europie. Najbardziej cieszyły mnie wystąpienia i konferencje prasowe naszych milusińskich w mediach publicznych, za które to uznano - nie bez racji - Radio Maryja i Telewizję Trwam. Przecież wiadomo, że tzw. telewizja i radio, które dotąd uważane były za publiczne, bardziej zasługiwały na to miano w komunizmie. Nie wiem tylko skąd ci obrażeni redaktorzy. Oczekuję, że w niedzielę w kościele dowiem się czegoś bliższego o działaniach rządu. Proponuję też, by podrzucić coś B16 na niedzielne anioły pańskie, niech chłopisko trenuje dykcję, a i rodacy na placu św. Marka i przed telewizorami skorzystają, wpadając w nieudawany entuzjazm. Poza tym dobrze by było, by eurodeputowani krzewili nasz model demokracji w Europie, bo chyba misyjność nie obowiązuje tylko w TVP, ale również powinniśmy wyraźnie uświadamiać Europie, że rok 1517 i odwrócenie się Lutra od jedynie słusznego kościoła, było wielką historyczną pomyłką. Dziś musimy wrócic do chrześcijańskich korzeni, tak paskudnie podciętych przez nieodpowiedzialnego reformatora. Nież żyją średniowiecze i zdrowe chrześcijańskie korzenie.
ersky / 80.55.87.* / 2006-02-09 13:46
zabrzmi to jak ironia, ale święta racja. antylaicyzacja doszła do tego stopnia, że czytając powyższy tekst przy słowach "...96 aktów prawnych prezesa RM..." nad skrótem RM musiałem się chwilę zastanowić czy chodzi o Rad-e czy -io ...
Obywatelik / 83.23.58.* / 2006-02-08 21:58
Ministerek Dornik to taki maluteńki epizodzik w tej nowiusieńkiej historyjce naszego państewka ;))
epizodzik_z_RM_FM / 83.26.113.* / 2006-02-08 20:53
Natomiast p. min. Sikorski "zameldował', że w drugiej połowie roku przylecą nasze pierwsze F-16, co jest takim samym sukcesem obecnego rządu jak "nowe otwarcie" z Ruskimi kontynuującymi szlaban na naszą żywność [n.b. nowe otwarcie z Niemcami i Francuzami znane jest zdaje się tylko w Warszawie]. Zdaje się, że chłopcy i 2 dziewczynki za bardzo wzięli sobie do serca obrazki z młodości, kiedy to "Polska rosła w siłę a ludzie ...." byli tak samo robieni w bambuko
a / 80.48.97.* / 2006-02-08 14:49
Znowu sukces.
Zapowiedź załatwienia najzwyklejszych spraw traktuje się jako oszałamiający sukces.
Przypomina się ostatni okres monarchii francuskiej, kiedy to oznajmiano z satysfakcją, że Król się wyprożnił
Marek53 / 83.24.48.* / 2006-02-09 02:48
Właśnie załatwienie naszych najzwyklejszych spraw będzie oszałamiającym sukcesem. Naszym sukcesem. Dotychczas większość to "olewała". Bezwiednie i niechcący pochwaliłeś rząd . Chyba wbrew sobie.

A może zbyt powierzchownie znasz historię.?

Bo wypróżnienie się Króla było sukcesem waaaadzy.

Ironizowanie w stylu Niesiołowskiego nie zawsze wychodzi. Jemu też się marnie udało.
Próbował chyba trafić do zbyt elitarnego kręgu tych, którzy choćby słyszeli o rewolucji francuskiej. Ale ci nie dadzą się nabrać na prymitywne kawały. A ci , którzy nie znają, nie skapują "intelektualnego" dowcipu. Pomyślą, że N. robi z nich idiotów. A tego nikt nie lubi. Klapa. Polityczne fiasko.
parasol / 83.17.135.* / 2006-02-11 10:55
Czemu po tak dużych obietnicach przedwyborczych, Szanowny Pan tak nisko ustawia poprzeczkę dla rządu?
Czyżby cała para poszła w gwizdek? . Nie trzeba być zresztą specjanie spostrzegawczym żeby widzieć co jest głównym celem PIS-u. Tylko sztandary mają inny kolor .
real / 81.219.244.* / 2006-02-10 00:23
No właśnie. Nic temu PO się nie udaje. Nieudacznik Tusk, nawet nie wiedział, że jego dziadek założył Wehrmacht, głupi Rokita chodzi na konferencje prasowe z lodówką (chyba się boi, żeby mu ktoś śniadania nie zakosił), no i ten Niesiołowski, który opowiada intelektualne kawały i robi ze wszystkich idiotów. Jak ja się cieszę, że w końcu mamy
mądry rząd (sami profesorowie łącznie z premierem i prezydentem), w takim mocnym składzie, jak nie będzie lepiej w tym kraju .....to już lepiej nie będzie NIGDY, co???
neurolog / 84.10.179.* / 2006-02-12 10:55
W tym miejscu napisałem o paru kurduplach z PiS-u i energetyku Waserwannie. Cholera - komu to przeszkadzało?
real / 81.219.244.* / 2006-02-10 20:16
Oj Panie neurolog, widzę, że nie złapał pan w mojej wypowiedzi subtelnej nutki przekory i ironii (czytając inne moje posty można chyba na to wpaść - to proste), niemniej pański tekst mi się podoba. Ale o Busku nie słyszałem, znasz jakieś szczegóły???
neurolog / 84.10.179.* / 2006-02-10 21:06
Wczorajsza prasa miała ten artykuł. Czytałem. Pewien urzędnik, nazwiska nie pamiętam, przydzielił sobie na zakup samochodu 40 000 zł, z myślą o otwarciu działalności gospodarczej i przewożeniu paczek. Samochód kupil i jeździ nim do pracy w urzędzie. Działalności nie ma. Natomiast swojej żonie jako rolniczce przydzielił też ze środków unijnych pożyczkę bezzwrotną w wys. 50 000 zł jako pomoc do rozkrecenia gospodarstwa rolnego chyba 1 ha. Po tym wszystkim musiał złożyć legitymację patryjną PiS.
neurolog / 84.10.179.* / 2006-02-10 21:10
Acha, na pytanie dziennikarzy czy nie uważa że zrobił troche nie tak, odpowiedział: że szkoda oddawać pieniądze do unii i on nie widzi w tym nic niestosownego.
real / 81.219.244.* / 2006-02-11 21:36
No jasne, chłopaki z PiSu nie widzą nic niestosownego, bo teraz kolej na nich (TKM). A co będzie się działo, po wyborach samorządowych, lepiej o tym nie myśleć. Dalszy ciąg PRYWATYZACJI (uwłaszczenia).
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-02-09 09:25
Na wstępie Panie historyku,wie pan do czego doprowadziło takie postępowanie we francji ???? bo jak nie,to przypomne do rewolucju, na celowniku krórej znalazł się nie tylko król ale równierz kościół (a tego bym nie chciał, bo jestem gorliwym katolikiem), ale nie znaczy ze słucham tych p******,które pan dyrektor mówi na swojej antenie.
Przepraszam Pana, ale jeżeli uważ pan za sukces załatwienie najważniejszych spraw państwa sukcesem, to zaczynam się zastanawiać czy śmiać się z pana, czy z rządu, bo szczerze mówiąc, to narazie zadnych sukcesów nie widze, może jestem małostkowy, ale jedynym sukcesem rzadu pis, jest zbliżanie Państwa polskiego do totalitaryzmu i monarchi braci "B", a no i pokazanie do maksimum, sztuki kombinatorstwa na wielką skale i tego co ja zawsze powtarzam "PACZĄ PROSTO W OCZY I MÓWIĄ JEDNO, A Z DRUGIEJ STRONY ROBIĄ CAŁKIEM CO INNEGO" :) ZAŁOSNE

Najnowsze wpisy