Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mario Draghi zaskoczył inwestorów. Odbicie na GPW

Mario Draghi zaskoczył inwestorów. Odbicie na GPW

Wyświetlaj:
real / 78.8.124.* / 2014-06-08 14:56
Z powodu ujemnej stopy depozytowej EBC banki będą musiały więcej płacic za pozyczki z EBC.

A powodu niższej stopy 0,15% banki mniej zarobią na depozytach


Vitor Constancio, wiceprezes ECB mówi, że banki będą lepiej przygotowane do zwiększania akcji kredytowej po październiku.
Chodzi mu o trwające w tej chwili przygotowania do stress testów w europejskich bankach. Mają być one znane własnie w październiku. Banki, aby dobrze w nich wypaść starają się obecnie raczej redukować swoją aktywność kredytową i skupiają się na powiększaniu swojego własnego kapitału, aby podreperować najróżniejsze wskaźniki wypłacalności. W październiku będa już wiedziały na czym stoją, będa miały problem przeglądu z głowy i będą mogły zająć się akcją kredytową w większym niż obecnie stopniu.
Czyli wiceszef ECB ostrzega, że wszystkie decyzje ECB podjęte wczoraj mogą nie dać żadnego pozytywnego rezultatu aż do października.

dlatego banki w UE mniej zarobi netto
ZT / 83.24.105.* / 2014-06-07 13:41
Wykres w20 tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Na wykresie widać jak 22 V wykres w20 wybił luką opadajacą linię trendu prowadzoną od listopadowego szczytu (linia czerwona). Cały impuls wzrostowy zapoczątkowany 7 maja najwcześniej sygnalizowała formacja Gartleya, którą wcześniej opisywałem (pozostawiona na wykresie). Po wybiciu nastąpiło klasyczne cofnięcie do wcześniej wybitej lini trendu spadkowego oraz do luki hossy co pokazało wsparcie w tym obszarze i od początku czerwca rynek kontynuuje wzrosty. Pisałem wcześniej, że nie będzie "sell in may", bo jesteśmy w fazie 10 mc cyklu wzrostowego, który to powinien uformować szczyt w okolicach VIII z błędem plus minus 2 miesiące (to jest wada cykli nie są precyzyjne, ale działają). Wzrosty mają wsparcie w postaci ostatnich decyzji luzujących politykę monetarną w UE (ujemne stopy depozytowe) co musi mieć wpływ również na nas oraz brak dalszej agresji Putina na Ukrainie. Napływ taniego pieniądza w UE powinno mieć wpływ podobny jak w USA gdzie indeksy biją rekordy. Do niebezpieczeństw zaliczyłbym właśnie szczyty w USA tu: http://stooq.pl/q/a/?s=^spx&i=d&u=12045444 gdzie uformowała się prospadkowa formacja z gatunku ekstremalnych Deep Crab, która bardzo często tworzy znaczące szczyty i jak widać rynek testuje właśnie opór z nią związany (linie pomarańczowe) i tam spodziewam się co najmniej solidnej korekty. Pytanie tylko czy nasz rynek i rynki europejskie będą z rynkiem amerykańskim skorelowane i wydaje mi się że nie ponieważ Stany zwijają QE a w UE nasilają luzowanie monetarne, tak że jestem dobrej myśli i lato będzie gorące (na giełdzie). Kończąc jak zwykle życzę samych udanych transakcji trochę optymizmu a nie malkontenctwa i opluwania się wzajemnego.
Z pustego nie naleje / 87.205.194.* / 2014-06-08 13:06
Optymizm to jest jak ktoś swoje urojenia bierze za rzeczywistość.
Zimbabwe też biło rekordy.
Kupować wbrew temu, co dzieje się z gospodarką, długami, wynikami spółek i ich perspektywom, kiedy trwają umorzenia w funduszach, a fikcyjny "popyt" tworzony był przez lata rekordowym długiem bez pokrycia, to iluzje, podsycane przez coraz bardziej wystraszonych zawodowych naganiaczy, wykorzystujących zerowe pojęcie o ekonomii 90% społeczeństw, i brak chęci samodzielnego dokształcania się, wynikający albo z braku czasu, albo zwykłego lenistwa, inne powody pominę...
Black hole / 87.205.192.* / 2014-06-07 13:07
Kolejna bzdura, to niby "dobre" dane z rynku pracy w Stanach, czyli spadek nowych miejsc pracy do 217.000 z 282.000 w poprzednim miesiącu.

Ciekawe ile w tym czasie starych zlikwidowali? Jak podał w środę Challenger o 45,5% więcej niż przed rokiem... Ale to tylko dotyczy tego, co ogłaszają największe firmy, a więc i najmocniejsze.

W ostatnim roku populacja Stanów wzrosła o 2.259.000 osób, a siła robocza powiększyła sie zaledwie o....4.000 (słownie: cztery tysiące), z zasobów pracy "wypadło" w tym czasie 2.215.000 ludzi i stąd cała bzudra "spadku" stopy bezrobocia.

∙ In the past year the population rose by 2,259,000.
∙ In the last year the labor force rose by 4,000.
∙ In the last year, those "not" in the labor force rose by 2,215,000.
To se ne vrati / 87.205.201.* / 2014-06-07 12:01
Draghi w niczym nie zaskoczył inwestorów, po prostu przyznał się nie tylko do porażki swojej dotychczasowej polityki, ale i wystraszył ich śmiesznymi pociągnięciami bzdury "ujemnych stóp", a kolejny blef, po innym słynnym i równie śmiesznym "Whatever it takes" bez żadnego pokrycia, skończy swój żywot pół-rozpadu najdalej w ciągu kilku godzin, do kilku dni.

Bo jak nie ma popytu na kredyt, to nikt na siłę go nie wciśnie, kiedy w deflacji przynosi on tylko rosnące straty, bo nieważne są odsetki, kiedy wszystko tanieje, to kredyt pozostaje taki sam.
Coś jak w przypadku najgłupszego kredytu samochodowego - zaraz po wyjściu z salonu samochód traci na wartości, a potem coraz więcej z upływem czasu, do tego przynosi rosnące koszty ubezpieczenia, paliwa, obsługi, napraw, części zamiennych.

Ostatni kryzys nauczył biorących kredyty rozumu.
.gangbang / 213.199.253.* / 2014-06-06 22:22
A gdyby ktoś chciał kupić opcje w samym dołku korekty , żeby jak najwięcej zarobić synonim / 2013-06-26 14:52 / portfel / Tysiącznik na forum usuń

Puty OW20R3240*


Korekta
OW20R3235* I jak widać po dacie tego postu to okolice 2150 , czyli samo dno korekty.
dociekliwy / 2014-06-07 11:03 / portfel / Tysiącznik na forum
nie zgadzaja mi sie dwie rzeczy
po pierwsze
nie pamietam zeby synonim bral kiedykolwiek opcje z wartoscia wewnetrzna
a tu: cena wykonania 2350 a wig 2150 ?
po drugie
nie zgadz sie chyba data opcje R wygasly 21.06.2013
albo juz faktycznie zle widze :(
synonim / 2014-06-07 11:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie zgadzaja mi sie dwie rzeczy


No przecież on ciągle tu manipuluje moimi postami, wyrywa coś z kontekstu i przekłamuje non stop, nawet nie chce mi się sprawdzać z archiwum o co chodziło z tym akurat wpisem choć widać, że i tu czymś manipuluje i coś przekręca

Ostatnio znalazł mój post gdzie wkleiłem artykuł z pb.pl z opinią kogoś kto twierdził, że FED nie ograniczy QE. Była to opinia ciekawa i odosobniona więc ją wkleiłem na forum jako ciekawostkę, nie pisząc ani czy się z nią zgadzam ani czy się nie zgadzam a on teraz tu manipuluje i wciska kit, że to była moja opinia pod którą się "podpisałem" :)

Wcześniej też raz zrobił to samo i wklejał mój post na podstawie którego wciskał kit, że ja coś "stwierdziłem", więc sprawdziłem w archiwum i okazało się, że znów to nie ja coś "twierdziłem", tylko niejaki Bugaj, którego tak samo jedynie zacytowałem bez ustosunkowania się do jego opinii

A jeszcze wcześniej zacytowałem tytuł artykułu z moneya gdzie jakiś anal pytał czy Grecja zbankrutuje we wtorek, a on teraz na tej podstawie manipuluje, że to ja "twierdziłem", choć nie było to ani twierdzenie (jedynie pytanie) ani nawet moje słowa

Koleś jest cieniutki w uszach intelektualnie więc zostają mu tutaj tylko takie brzydkie chwyty poniżej pasa bo nie umie polemizować na poziomie

No cóż, trolle i manipulanci zawsze tu będą, tak jak na każdym forum - nie należy się przejmować
synonim / 2014-06-07 09:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ak widać po dacie tego postu to okolice 2150 , czyli samo dno korekty


A jak widać po dacie z kolei tego postu, w tym samym czasie i w tym samym dołku korekty wziąłem też opcje call na wzrosty

synonim / 2013-06-25 09:38 /
nabrałem właśnie call i akcji
-------------------------------

No ale o tym ten skrajnie tendencyjny manipulancik już jak zwykle "zapomniał" napisać
.gangbang / 213.199.253.* / 2014-06-06 19:30

banku centralnego USA, który zmierza do całkowitego wygaszenia programu QE3 jeszcze w tym roku.

Ojej ojej jakiś ekspert twierdził że FED nie ograniczy QE w 2014 r , bo to bankrut i Zimbabwe.Ale ten gość już tak się skompromitował że każdy już go traktuje jako folklor , na forum.
dłuższej perspektywie decyzja EBC powinna zachęcić inwestorów do kupowania akcji.

Ojej a ten sam cudak , tak zachwalał obligacje unijne , gość już dawno został ochrzczony jako najlepszy antywskażnik buhahahahah
synonim / 2014-06-07 09:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ojej ojej jakiś ekspert twierdził że FED nie ograniczy QE w 2014 r ,


To pokaż w końcu gdzie tak "stwierdziłem" bo od tygodniu się nie mogę doprosić tego cytatu gdyż zwyczajnie kłamiesz


Ale ten gość już tak się skompromitował że każdy już go traktuje jako folklor , na forum.


Idealna charakterystyka ciebie


Ojej a ten sam cudak , tak zachwalał obligacje unijne ,


I jak widać świetnie zarabiają od tamtej pory


gość już dawno został ochrzczony jako najlepszy antywskażnik


Idealna charakterystyka ciebie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy