Forum Polityka, aktualnościKraj

Marszałek Cimoszewicz zostanie skontrolowany przez fiskusa

Marszałek Cimoszewicz zostanie skontrolowany przez fiskusa

skomentuj
Wyświetlaj:
logo / .* / 2005-08-07 10:39
Pytanie jest :Czy Urzędnicy skarbowi sprawdzą w porozumieniu z Urzędem skarbowym USA czy pieniędze przelane na kąto pana CIMOSZEWICZA pochodzą z legalnych dochodów jego córki?Takie prawo przysługuje obecnie Polskim Urzędom skarbowym z racji przynależności do EU.
logo / .* / 2005-08-07 10:48
przetypowanie: powinno być konto sory!
RH+ / .* / 2005-08-04 09:17
All Capone też poszedł siedzieć za podatki. Może wreszcie fiskus zacznie dobierać się do d... tym wszystkim aparatczykom łamiącym prawo którzy do tej pory wykupywali się w "niezawisłych" sądach!
Realista / .* / 2005-08-04 01:47
O naiwności, idę o każdy zakład, że włos z głowy panu Cimoszewiczowi z głowy nie spadnie (czytaj: żadnych zarzutów, nie mówiac już o karach US mu nie postawi). Pamiętacie jak pan Piskorski sam zwrócił się do US a autolustrację podatkową? I co? I nic, jego śmieszne wyjaśnienia, że majątku dorobił się handlując antykami i na giełdzie, Urząd Skarbowy przyjął na słowo (przecież nie było żadnych potwierdzeń tych rzekomych transakcji). I tak będzie tym razem! Co innego, gdyby chodziło o niezapłacony mandat (200 zł) Jasia Kowalskiego - A z całej tej, wielce żałosnej skądinąd, historii płynie tylko jedna nauczka - wybierajmy uczciwych, a przynajmniej tych, którzy zechcą udostępnić swoje rozliczenia podatkowe za ostatnie 10 lat (na marginesie - aby złożyć wniosek o zakup akcji Orlenu, pan Cimoszewicz musiał dysponować kwotą kilku milionów złotych. Pewnie oszczędził z diety poselskiej.
podatnik HZ / .* / 2005-08-03 22:30
...może dożyjemy czasów bez stad "świętych krów" zadptujących III RP
Kropka / .* / 2005-08-03 21:27
Obawiam się, że narazie jest dużo szumu, potem sprawa ucichnie i wszystko rozejdzie sie po kościach, jak to zwykle bywa wobec majacych władzę i pieniądze. Jeszcze w socjalizmie powszechna była opinia, że szybciej posadzą zwykłego robola za przysłowiową rolkę papy ściągniętą z budowy niż za milionowy przekręt w tzw. "kręgach". Że to jest prawda, w III RP potwierdza się to z wyjątkową ostrością. Kto ma pieniądze - po tego stronie racja i sprawiedliwość...
Wapniak / .* / 2005-08-05 17:03
Z całym szacunkiem, ale czy było i jest gdzieś inaczej?...
logo / .* / 2005-08-07 10:23
Co robią inni i jak rozliczają innych to nie nasz problem / a propo w Niemczech wielu polityków wyleciało ze swoich posadek/ my jesteśmy tu i TU musimy walczyć o swoje prawa. To znaczy nie czekanie biernie aż Oni bedą raczyli jakiś " Teatrzyk " wymyśleć do zmiękczenia tematu" ale na tym forum wspólnie wystąpić do PROKURATURY z konkretnym wnioskiem o dokonanie postepowania .Nie musimy akceptować śmiesznych wyjaśnien ponieważ od takich ludzi mamy prawo oczekiwać wypracowywania AUTORYTETU dla tego Urzędu dla którego zdeklarowali się pracować.Jest to ich obowiązek służbowy./ wynika to z przepisów przynależności do uni europejskiej/Nie wywiązanie się należycie z tego obowiązku jest świadomym naruszeniem prawa.Dlatego za tego typu sprawy mamy prawo żądać odwołania takich ludzi ze stanowisk. Nasza dojrzałość społeczna i polityczna powinna IM to uświadomić.
jliber / .* / 2005-08-03 13:18
Hehe wreszcie bzdurne prawo podatkowe zaczyna dotyczyc takze socjalistycznych aparatczykow ktore je stworzyli.
anonim / .* / 2005-08-03 12:46
sen się zacznie kiedy prominenci będą trafiać więzienia i nie będą korzystać z przerw w odbywaniu kary (odpoczywający Rywin na Mazurach)
Wapniak / .* / 2005-08-03 13:17
Czy jak ja Sz. Panu zaproponuję łapówkę /prowizję/ i nie dojdzie ona do skutku, też mnie wsadzą do więzienia?...To gdzie są Ci którzy wzięli i biorą?...Chciałbym im biedakom, wyslać jakąś paczkę...A Rywinowi życzę przyjemnego wypoczynku. Co miał zrobić, zrobił...
joan / .* / 2005-08-03 11:09
Ludzie, czy ja śnię? Nareszcie znalazł(a) się jedna odważna, która nie dobiera się do zwykłego śmiertelnika, ale prominentnego gościa, który korzystał z przywilejów nietykalności w złym tego słowa znaczeniu. Ponoć "pierwsza jsakółk wiosny nie czyni" ale należy mieć nadzieję, bo do wyborów jeszcze trochę czasu zostało - może tym razem LUD się ocknie z marazmu, jak zobaczy co wolno "tym u góry". Przeciętny śmiertelnik już by zapłacił zaległośc podatkową z odsetkami, karę grzywny (w najlepszym wypadku kilkustezłotową) i miał po kontroliUS lub UKS o kilka lat krótsze życie (a przynajmniej stan przedzawałowy). Nawet Kluska miał problemy żeby się im oprzeć - teraz widać jak to działa!Chwała uczciwym i odważnym urzędnikom z US Warszawa!
George / .* / 2005-08-04 06:56
Prszę Pani/Pana. To przecież tylko "pic na wodę". Oświadczenie majątkowe Cimoszewicza było jawne i - jak sam opowiadał - fakt, że kupił akcje za pieniądze córki też. Gdzie wtedy byli urzędnicy urzędu skarbowego Mokotów? Idę o zakład, że za miesiąc nikt juz o sprawie mówił nie będzie.
skomentuj

Najnowsze wpisy