Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Marża rafineryjna PKN Orlen w czerwcu wzrosła do 11 dolarów za baryłkę

Marża rafineryjna PKN Orlen w czerwcu wzrosła do 11 dolarów za baryłkę

Wyświetlaj:
dfres / 81.15.128.* / 2015-07-03 09:28
Nic dziwnego. W tym tygodniu cena pb95 WZROSŁA O 10 GR NA LITRZE PODCZAS GDY CENA ROPY SYSTEMATYCZNIE Spada.Dolar też nie drożeje...ot po prostu podwyżka premii dla prezesa z okazji wakacji.
taki tam / 213.227.93.* / 2015-07-02 15:52
Tytuł powinien brzmieć: "Monopolista i fiskus ordynarnie okradają obywateli"
Antypatol / 188.33.236.* / 2015-07-02 15:02
I niech mi ktoś powie, że państwowy monopol jest lepszy niż wolny rynek. O wiele bardziej wykorzystują swoją pozycję łupiąc przy tym obywateli.
Waniek / 2015-07-02 15:21 / Bywalec forum
Tylko że państwo polskie łupi podwójnie i na podatkach i na akcyzie i na samej jakości paliwa. Ci ajenci orlenu też nieźle potrafią jakość paliwa "zaniżyć". Zatankowałem samochód na orlenie w polsce i przejechałem na pełnym baku 520 kilometrów na tym samym baku w drugą stronę zatankowałem w Niemczech i mój przejazd to 640 km.
htkredek / 2015-07-14 22:03
A może pod wiatr jechałeś? Nie jest to prześmiewcze bynajmniej, ale wieloktrotnie zaobserwowałem jak dużo odbiega spalanie w zależności od pogody przy długim dystansie typu trasa 400 km autostradą. Po wskazaniach kompa widać, że silnik więcej pali. Ja osobiście tankuje głównie na Statoil i Shell i jestem zadowolony.
Waniek / 2015-07-02 13:31 / Bywalec forum
Ale problem marży rafineryjnej jest dużo głębszy bo z jednej strony nas orlen obłupi a z drugiej strony rząd podniósł ostatnio podatki pod pretekstem dostosowań do wymogów unii. A teraz łaskawie minister mówi o ich obniżce pewnie śladowe ale propaganda jest w sam raz na wybory. Obniżka podatków które rząd sam podnosił!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy